Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Tonsil SD-501


Gość ~domel~

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kupilem niedawno swietne sluchawki Tonsil SD-501 i uwazam ze sa doskonale ale moj kompakt nie ma wyjscia na sluchawki , wzmacniacz od kompaktu tez nie ma . Musze czesto sluchac na wieczor by nie budzic nikogo i przerobilem sobie kable od kompaktu tak ze z chinch ida kable do zewnetrznego gniazdka sluchawkowego ale to nieestetyczne takie jekies . Dlatego chcialbym przeznaczyc na zakup wzmacniacza okolo 200 - 300 zlotyh . Ale nie wiem jaki kupic , na allegro sa rozne w roznych cenach ale sa za drogie dla mnie . napiszcie gdzie w warszawie moge kupic jakis dobry wzmacniacz taki bym wydobyl jak najwiecej szczegolow z moich badz co badz porzadnych sluchawek ? Acha , musi byc na duza wtyczke bo moje sluchawki sa z tych tzw lepszych wiec maja duza wtyczke , nie ta mala kiepska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , kupilem niedawno swietne sluchawki Tonsil SD-501 i uwazam ze sa doskonale

Czy napewno kupiłeś słuchawki Tonsil SD-501?? Doskonałe to może one i były, ale dwadzieścia lat temu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że trzeba wspierać polski przemysł:) Ale jak już jesteśmy zmuszeni słuchać muzyki w nausznikach, to chyba lepiej kupić coś bardziej wygodnego :) Bo Tonsile sd-501 do zbyt wygodnych słuchawek nie należą:) I żeby nie było że nie wiem o czym gadam - to słuchałem w nich kilka lat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@holdegron, zaraz zajze w link ktory podales , mam nadzieje ze Twoj wzmacniacz nie skaszani dzwieku , ile on ma Watt ? Mi dzwiek z sd501 calkowicie pasuje ale glosniej by moglo byc . Po to mi wzmacniacz . Tylko zeby sluchawki nie rzezily jak odkrece na fula . Bedzie czysto ?

Ktos tu pisze ze moglem kupic lepsze , a sa lepsze tonsile ? albo jakies inne ? Grundig widzialem jakies w tesco , moze takie ? Ale swoje kupilem od kolegi i mowil ze na razie nikt lepszych nie wyprodukowal ale mogly by byc faktycznie troche wygodniejsze ale dobrze ze dobrze graja .

To co ? zostaje holdegron tak ? A ile on kosztuje , starczy mi 300 zlotych ? Czarny jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale swoje kupilem od kolegi i mowil ze na razie nikt lepszych nie wyprodukowal

No to albo kolega zrobił Cię w wała żeby szybko opchnąć towar albo sam tyle "wie" ;)

 

Do firm, które wymienił M4R dorzuciłbym chociażby Kossa, Grado czy Sennheisera. W większości sa to firmy zajmujące się wyłącznie słuchawkami i mające w ofercie wyroby low-, mid- jak i hi-end więc zaleznie od wymagań i zasobności portfela można wybierać i przebierać. W każdym razie określenie dość starego produktu Tonsila jako best of the best jest delikatnie mówiąc mocno nieadekwatne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu pisze ze moglem kupic lepsze , a sa lepsze tonsile ? albo jakies inne ? Grundig widzialem jakies w tesco , moze takie ? Ale swoje kupilem od kolegi i mowil ze na razie nikt lepszych nie wyprodukowal ale mogly by byc faktycznie troche wygodniejsze ale dobrze ze dobrze graja .

To co ? zostaje holdegron tak ? A ile on kosztuje , starczy mi 300 zlotych ? Czarny jest ?

 

A ile dałeś za te słuchawy? Może wkleiłbyś ich zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo kolega zrobił Cię w wała żeby szybko opchnąć towar albo sam tyle "wie" ;)

 

Zaznaczam, że nie jestem specjalistą w tej kwestii, ale najlepsze słuchawki jakie miałem na uszach to były właśnie Tonsile SD-501. Oprócz tego słucham jeszcze na Sennkach HD280, AKG K280 oraz w Panasonicach Rp-222 (tych ostatnich używam głównie do słuchania poza domem).

 

Wszystko ma oczywiście swoje wady i zalety, tak więc:

 

ZALETY:

- dobre parametry (no może poza 600 om)

- super dźwięk

- dobra izolacja od otoczenia

- duże nauszniki zakrywające całe uszy (wśród obecnie produkowanych słuchawek nie ma już o takich rozmiarach)

- są bardzo wytrzymałe (można po nich prawie że skakać a i tak się nie zniszczą, nie raz w nich zasnąłem)

 

WADY

- duża waga

- szybko zużywające się "poduszki"

 

Tak więc radzę każdemu, kto krytykuje stare słuchawy tonsila, aby je wcześniej posłuchał i sam sobie wyrobił zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZALETY:

- dobre parametry (no może poza 600 om)

- super dźwięk

- dobra izolacja od otoczenia

- duże nauszniki zakrywające całe uszy (wśród obecnie produkowanych słuchawek nie ma już o takich rozmiarach)

- są bardzo wytrzymałe (można po nich prawie że skakać a i tak się nie zniszczą, nie raz w nich zasnąłem)

 

Parametry wcale takie rewelacyjne nie są. Super dźwięk?? - mój egzemplarz brzmiał jak telefon, widocznie źle trafiłem. Dobra izolacja? Musiałem bardzo głośno słuchać, aby nie słyszeć rozmów w pokoju, a jak głośno słuchałem to musiałem ściszać, żeby inni nie musieli się delektować muzyką z moich słuchawek. Duże nauszniki - muszę się tu zgodzić że było to duża zaleta. Uszy całe wchodziły do nauszników bez żadnego problemu. jednakże duże nauszniki to też duża wada, trudno było wytrzymać w tych słuchawkach dłużej niż dwie godziny. Skakałeś po słuchawkach?? <lol>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - dobre parametry

 

A co to są 'dobre parametry'? Wybacz, ale producent na pudełku może napisać wszystko i potem laik się podnieca np szerokim pasmem przenoszenia a bardziej decydujący jest kształt tej charakterystyki a nie punkty graniczne. Zresztą tak jest w każdej dziedzinie bo różne tajemnicze cyferki ładnie wyglądają i nadają pozorów rzetelności...

 

>- super dźwięk

 

A w czym to się mierzy? ;) Jest jakaś obiektywna skala co jest 'super' a co nie jest?

 

 

> - duże nauszniki zakrywające całe uszy (wśród obecnie produkowanych słuchawek nie ma już o takich rozmiarach)

 

Słabo szukałeś ;)

 

Nie chodzi o to, że te Tonsile to jakiś mega złom bo najważniejesze że Ty jesteś z nich zadowolony, tylko że Twoje wypowiedzi dobitnie świadczą że nie masz o słuchawkach zielonego pojęcia i wpakowałeś się w stary wysokoohmowy model bo kolega stwierdził, że to król hi-endu... Poczytaj jeszcze raz swoje wpisy i pomyśl :)

 

Tak w ogóle ile za nie dałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - duże nauszniki zakrywające całe uszy (wśród obecnie produkowanych słuchawek nie ma już o takich rozmiarach)

 

Słabo szukałeś ;)

 

Widziałem właśnie na zdjęciu te nauszniki sd-501 i muszę stwierdzić, że tak dużych rzeczywiści już chyba nie robią, a różnych słuchawek sporo miałem już na uszach. Możesz podać modele??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge dodac zdjec bo nie mam migawki w mojej nokji . Za sluchawki dalem 150 zlotych .

 

 

150 złotych... no to trochę przepłaciłeś... na allegro można kupić od 30 zeta w góre:) Ale myślę, że jeśli słuchawki są w dobrym stanie, a gąbki się nie przyklejają do uszu to można było tyle dać... No i widzę że tonsile sd-501 mają swoich fanów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem właśnie na zdjęciu te nauszniki sd-501 i muszę stwierdzić, że tak dużych rzeczywiści już chyba nie robią, a różnych słuchawek sporo miałem już na uszach. Możesz podać modele??

Pierwszy z brzegu przykład: wokółuszne modele słuchawek Audio-Technica jak ATH-AD1000 czy podobne (kilka wyższych i niższych modeli). ;) Naprawdę modeli słuchawek jest tak dużo, że stwierdzenie "takich dużych już nie robią" jest po prostu kuriozalne... Poza tym nie jest to ani ostateczny wyznacznik wygody ani dobrego grania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bylem na stronie co podal holdegron ale te wzmacniacze mi sie nie podobaja . Moglyby byc szerokie jak od wiezy

 

To zamów wersję w innej obudowie albo sam to przepakuj. Poza tym to ma dobrze spełniać swoją rolę czy wyglądać? Bo jak to drugie to mogę sam Ci zrobić taki wzmacniacz, kaska się przyda :D:lol: Tylko nie pytaj co będzie w środku ;)

 

Z drugiej strony władowałeś półtorej stówy w te Tonsile, teraz kombinujesz wzmacniacz, a tak prawdę mówiąc mogłeś się trochę wstrzymać, rozejrzeć się i kupić coś co zagra bez wzmacniacza i do tego zje te sd501 na sniadanie... Ale człowiek najlepiej uczy się na błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to tak... miałem kontakt z Tonsilami wersja 426 o ile dobrze pamiętam i duże to on były to fakt, ale równie duże są... AKG K240/K271/K280... ta seria. Przez pewien czas miałem AKG K280 Parabolic (ogłoszenie w komisie było) teraz to je sprzedałem już właściwie. AKG K280 są mniej więcej takiego samego wieku jak te Tonsile... choć Tonsile były takie sobie to AKG K280 były o wiele lepsze... za ok. 150 zł mogłeś mieć inne starsze słuchawki ;)

 

Co do wzmaka to chcesz co gra głośno i przezroczyście... polecę składaka MxM powinno to zagrać z tymi słuchawkami. Mój i tak się pewnie nie spodoba bo brzydki jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem ze zrobilem z siebie debila , poczytalem to wasze forum i widze ze niezle sie mna ubawiliscie ale wystarczy , nie robcie mnie w balona z jakimis wzmacniaczami wlasnej roboty , sluchawki tez moglem niby se powykrecac z budek telefonicznych . Piotrek 608 , StefanB ? Co to som za fiemy ?

Ja wiem ze malo wiem o wzmacniaczach i poto tu Was pytam ale dlatego poradzcie cos porzadnego a nie robicie sobie jaja . Albo ten MXM , tez poszukalem w google o tym i smiech na sali , takie pudelko na baterie to jak samochodzik na baterie . Czy naprawde nie ma na skladzie zadna firma wzmacniacxza do sluchawek by byl tanszy niz wzmacniacz do glosnikow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności