Skocz do zawartości

Sansa Fuze 4GB


Tadeus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak - recenzja jest pisana glownie na podstawie dzwieku z px 100.

Czarne silikonowe etui do fuza za 25zl w wliczonymi wszystkimi kosztami ?

Czemu nie - tylko komu by sie chcialo za taka kase sprowadzac ;]

 

A generalnie, co do px100 - nie podobaja mi sie z fuzem. Trza mocno podkrecic glosnosc by uslyszec wszystkie smaczki, a ja nie lubie w domu glosno sluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne silikonowe etui do fuza za 25zl w wliczonymi wszystkimi kosztami ?

no tak.

 

Czemu nie - tylko komu by sie chcialo za taka kase sprowadzac ;]

na przykład mi ;) ale to tak bardziej okazyjnie, bo jakby się ludzie rzucili to rzeczywiście by mi się nie chciało, bo zarabiam malutko (z racji tego, że towar też taniutki, nie będę z ludzi zdzierał ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm miałeś meizu :) Jak wypada Fuze przy meizu ?? :)

 

Meizu - mocniejszy, pelniejszy bas, lepsza dynamika, wezsza scena, podobne wrazenie przestrzeni, wyraznie mniej wygododna obsluga bezwzrokowa, za to na ekranie miescilo sie wiecej danych o utworze bez przewijania, mniej mi sie podobal z wygladu, lepszy EQ, duzo lepsze wyswietlanie zdjec.

 

Fuze - szersza scena, slabszy ale nadal przyjemny bas, troche lepsze odwzorowanie instrumentow strunowych, troche slabsza dynamika, lepsze radio, bookmarki, video dzialajace bez problemow (ekran wyraznie mniejszy), slot sd (+8GB za 100zl 4tw), brak jakiejkolwiek informacji o samych plikach (format, bitrate etc.), brak opcji czytania tekstow.

 

oba to bardzo fajne playery. Przy czym dzwiek meizu od poczatku czaruje, a do tego fuzowego trzeba sie przyzwyczaic, bo jest dosc specyficzny. Przynajmniej dla mnie.

 

EDIT: Wlasnie doszly aurvany (doki) kupione w komisie. Hm. W sumie z fuzem nie sa takie zle. Troche prostuja te jego dziwna charakterystyke brzmienia. Co do basu - bo do tego sa chyba najczesciej zarzuty - imho starcza. 50centa nawet sie przyjemnie slucha. Potrafi ladnie miekko i nisko walnac czasem ;]

 

EDIT2: Wlasnie widze, ze da sie konwertowac filmy bezposrednio z DVD (przynajmniej z takich niebabezpieczonych, nagrywanych nagrywka do tv)

Fajnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Super recenzja.

 

Dzięki Tadeusowi kupiłem swojego T60 więc jestem mu baaardzo wdzięczny za okazaną wtedy (rok temu) pomoc.

 

Byłbym z T60 korzystał dalej ale trochę się popsuł, a ja zgubiłem niestety paragon. Kicha.

 

Poważnie rozważam Fuze albo iAudio7 z tym, że ważna dla mnie jest obsługa bezwzrokowo-kieszeniowa, więc Fuze chyba górą.

 

mam tylko 2 pytanka do Tadeusa odnośnie Fuze:

 

1. czy jest już obsługa ogg i nowy FW (całą bibliotekę mam w ogg - nie chce mi się jeszcze raz ripować wszystkich płyt, poza tym wolę ten format choćby ze względów ideologicznych)

2. czy wróciły crossy z od Jabena i jeśli tak to jak grają? (mam też Zen Aurvana ale jakoś mi nigdy nie podeszły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No. Nareszcie znalazlem sluchawki, ktore graja wzglednie dobrze z fuzem ;]

 

Dla zainteresowanych.. IMHO z fuzem nie fajnie graja :

 

- aurvany (doki)

- jbl 220

- Crossroads X3i

 

Srednio

 

- srs 200

 

Bardzo przyzwoicie

 

- Sony EX-82

 

Brzmienie nie koniecznie musi sie kazdemu podobac, bo jest raczej cieple i miekkie ale calosciowo najbardziej przekonuje.

Zapewnia tez dosc duza ilosc detali na malym poziomie glosnosci - czego na innych sluchawkach w fuzie nie doswiadczylem - a dla mnie jest wazne.

 

Imho Fuze 2GB (190zl) + karta 8GB sdhc (70zl) + Ex 82 (~80zl) to fajny zestaw i takowy moge spokojnie polecic. Szczegolnie ze fuze sam z siebie jest

niesamowicie funkcjonalnym grajkiem ;]

 

Brzmi jak reklama ale po prostu sie ciesze, ze wreszcie moge polubic brzmienie mojego playera, w ktorym do tej pory podobalo mi sie wszystko poza dzwiekiem ;]

 

ciekaw jestem czy duzo lepiej jest na EX-85.. ale wtedy to juz zdecydowanie nie bedzie budzetowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wyszedl FW z obsluga ogg i FLACa. Zaczynam podziwiac sandiska.

 

 

Teraz temu playerowi sie juz nie da prawie nic zarzucic ;]

 

 

 

Tadesus -->> czy dodali funkcje sleep ? bo jak ja sprawdzalem kiedys clipa to byla tylko funkcja wylaczenia playerka po okreslonym czasie /od zakonczenia odtwarzania/. a mi chodzi o auto-wylaczanie playera w trakcie grania /jak sie usnie/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tadeus za informacje.

 

No to przy moich obecnych słuchafonach pozostanę chyba jednak przy T60.

 

O tym jak subiektywne potrafią być oceny danych grajków i słuchawek świadczy opinia Tadeusa dotycząca Zen Aurvan oraz zestawienie synergiczne dotyczące Fuze i Zen Aurvan, kóre oceniono na 6. Nie chciało mi się trochę wierzyć, że będzie tak różowo jak w zestawieniu i pomimo peanów na cześć Fuze i faktu, że fajnie by było mieć coś co gra szeroko i w miarę basowo, ciężko będzie wyskrobać kasę na wymianę słuchawek, bo z X3 jestem bardzo zadowolony.

 

BTW

ciekaw jestem, czy ktoś testował Fuze z nowymi Bijou?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x3 generalnie lubilem bardzo, x3i mniej

 

a aurvana w niektorych utworach graja fenomenalnie.. jesli akurat glownym motywem utwory trafiaja w czesc pasma, ktora jest weksponowana w tych sluchawkach.. jesli trafiaja w reszte to tragedia.

Dlatego jako dodatkowe sluchawki sa ok ale nie jako glowne.

 

A T60 jest bardzo fajny.. szczegonie ze starymi X3 i ja bym go chyba nie zmienial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda T60 i stare X3 to całkiem fajne rozwiązanie, ale człowiek zawsze szuka nowych wrażeń.

 

Fuze albo Clipa i tak nabędę dla siostry z okazji Świąt - pewnie trochę wcześniej coby potestować. Podoba mi się zwłaszcza opcja Clip 8GB, choć bateria trochę słaba. Kto wie może siostra po testach jednak dostanie coś innego (czyt. Sansa zostanie u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Bardzo zainteresowala mnie recenzja tego playerka tym bardziej ze szykuje sie do kupna jakiegos. jako ze jestem nowy na tym forum to mam dwa pytanka.

 

1. czy fuze gra lepiej od zena v plus i ipoda nano 3g?

2. czy sluchaweczki EP-630 nie "psuly" by dzwieku z fuze?

 

nie jestem jakims audiofilem tylko zwyklym sluchaczem :) po prostu chce kupic playerek ktory bedzie gral dobrze i czysto i bedzie latwy do obslugiwania w kieszeni. playerka slucham glownie w podrozy autobusem itp poza tym przyzwyczailem sie do moich pchelek stad moje pytanie czy nie gryzly by sie za bardzo z fuze. fuze po przeczytaniu recenzji przypadl mi do gustu szczegolnie z powodu latwej obslugi w kieszeni i slotowi na karty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności