Skocz do zawartości

Recenzja Ultimate Ears Triple.Fi 10 PRO


krisio06

Rekomendowane odpowiedzi

@fallow, czy te triple.fi są cokolwiek lepsze od EX85 - całościowo?

Po juz jakis czasie sluchanie na EX82 (bo takie mam) i Triple.fi 10 Pro na Soniaczu, z czystym sumieniem moge stwierdzic, ze Triple.fi 10 Pro ogolnie to klasa wyzej. Ciekawe jestem jak wypadna EX700 ktore leca do Rolanda :D, a noz okaze sie ze Soniacze polkna sonicznie 3 driverowe armaturowe IEMy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora recenzji triple.fi 10 -->

Witam :) świetna recenzja. Właśnie planuję kupić sobie ULTIMATE EARS Triple.fi 10 Pro i mam do Ciebie pytanie. W podpisie zauważyłem, że masz/miałeś iPod nano 8GB, czy mógłbyś powiedzieć coś i współpracy tych słuchawek z tym ipodem? Czy lepiej zainwestować coś lepszego (iAudio, iRiver, Cowon). Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora recenzji triple.fi 10 -->

Witam :) świetna recenzja. Właśnie planuję kupić sobie ULTIMATE EARS Triple.fi 10 Pro i mam do Ciebie pytanie. W podpisie zauważyłem, że masz/miałeś iPod nano 8GB, czy mógłbyś powiedzieć coś i współpracy tych słuchawek z tym ipodem? Czy lepiej zainwestować coś lepszego (iAudio, iRiver, Cowon). Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam!

 

 

Najlepsze jest ostatnie zdanie: wynika z niego, że iPod to musi być coś gorszego, tymczasem Nano 1G rozgrniata jak pluskwę g typu Cowon D2 czy iAudio7. Skromna wskazówka - słuchaj, a nie sugeruj się wypowiedziami nieosłuchanych fanatyków, którym media z mózgu zrobiły socjalistyczny mus i wg nich wszystko, co "imperialistyczne" i trendy jest beee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland proszę Cię - odpuść sobie te korwinowskie wstawki na forum o słuchawkach, bo się słabo robi...

 

edit: Poza tym autor wątku miał Nano 3G, nie 1G, które wcale takiej pluskwy z powyższych nie zostawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham, słucham ;) i się martwię, bo szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego po iPodzie. Ale może jeszcze się nie przyzwyczaiłem, wcześniej słuchałem na Nokii 7500 i śmiejcie się proszę - niezła była bo mogłem sam edytować pasma w equalizerze, czego w iPodzie brak. Mimo to jestem pewien, że lepsze słuchawki załatwią sprawę ;p btw. po ile byście kupili Triple.Fi 10 Pro? Gdzieś wujek google znalazł w Polsce cenę bagatela 1800zł prawie a ja mam je w sklepie w Edynburgu za około 800zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham, słucham ;) i się martwię, bo szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego po iPodzie. Ale może jeszcze się nie przyzwyczaiłem, wcześniej słuchałem na Nokii 7500 i śmiejcie się proszę - niezła była bo mogłem sam edytować pasma w equalizerze, czego w iPodzie brak. Mimo to jestem pewien, że lepsze słuchawki załatwią sprawę ;p btw. po ile byście kupili Triple.Fi 10 Pro? Gdzieś wujek google znalazł w Polsce cenę bagatela 1800zł prawie a ja mam je w sklepie w Edynburgu za około 800zł...

 

 

Jakiej generacji jest ten iPod? Nano były 3, każda grała inaczej. Pierwsza i najlepsza sonicznie to być nie mogła, bo o ile mi wiadomo, nie było wersji z 8GB flash. Druga jest porównywalna z 3G, ale to i tak nic specjalnego, zwłaszcza na tle 1G. Prawdę mówiąc, nie dziwię się, że jesteś zawiedziony. 2 i 3G brzmią za bardzo plastikowo, choć przestrzenniej niż 1G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3G, zaraz zaktualizuję opis. Dzięki za cenne uwagi ;) zobaczę jak brzmi ten iPod z tymi ponoć świetnymi Triple.Fi 10 Pro i zastanowię się czy nie sprzedać i wymienić na iAudio [wachałem się między iPodem i iAudio]. Tymczasem czas spać, u mnie 1.22 AM a o 7.00 AM pomykam do roboty ;) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triple.Fi z Nano 3 gen grały podobni jak z 5,5 gen Video.. Scena była tylko bardziej szczegółowa( w Nano)...

Z Nano 1 gen grały już lepiej ale nie było czuc tego czegoś w muzyce...

Ja masz brac do Nano ( kazdej generecji ) Triple.Fi to lepiej ich nie bierz.. Bo będzie albo za chlodno ( 2 gen i 3gen) albo totalnie bez podkolorowan..

Najlepsze polaczenie jakie kiedykolwiek uzyskalem z Triple.Fi to bylo z iFP-895... Bas stał się bardziej mięsisty, ogolnie jest go więcej...

Średnica została podobna.. Minimalne podkolorowanie..

Góra jest bardziej naturalna i nie wali po oczachtak jak w Video...

Jak masz wymieniac playera to wymien go na iRivera E10... To bedzie bardzo dobre polaczenie a jak troche nie podpasuje to zmiany w EQ..:)

Triple.Fi to genialne sluchawki ale musza miec z czym zagrac..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z ta genialnoscia. Sa dobre. Tak samo jak dobre sa Shure SE530 ale na pewno nie ma w nich genialnosci :)

I Shure SE530 i Triple.fi 10 moga zagrac b.dobrze jezeli dobierze sie odpowiednie zrodlo - ale tak jest z kazdymi sluchawkami.

I w Triple.fi 10 Pro i w Shure SE530 mozna w wyborze playera bardzo sie pomylic.

O ile gora w Triple.fi 10 pro po prostu jest, to tez nie nalezy do wybitnie naturalnych i trzeba uwazac z doborem playera.

W Shure SE530 po prostu jest jej mniej wiec biedy sobie czlowiek nie narobi jezeli wybierze zle. Za to srednica SE530 a Triple.fi 10 PRO jest jak ogien i woda.

 

Optymalny wybor playera dla triple.fi - miedzy cieplem a neutralnoscia, troche wyeksponowana srednica - moze byc ciepla i troche podkolorowana gdyz w tym pasmie Triple.fi nie koloryzuja nic i raczej wykazuja cechy regresu w stosunku do reszty pasma, lagodna i rozdzielcza gora w miare bez podbic, charakter powinien byc raczej stonowany. Bas ilosciowo moze byc podbity ale im bardziej cieply tym raczej gorzej.

Nie musi byc to player grajacy bardzo przestrzennie, poniewaz Triple.fi same w sobie jak na IEMy przestrzen maja b.duza.

 

Jezeli efekt bedzie jeszcze zbyt chlodny - mozna zamowic tipsy Comply, ktore wprowadza dodatkowe ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

poszukaj na head-fi.org

Ja miałem okazję ostatnio posłuchać TF10 i porównać je do moich Customów, które pomimo posiadania tych samych przetworników co W3 grają zapewne inaczej. Ale TF10 nie mają raczej startu do customów.

 

Z mojego doświadczenia powiedziałbym że W3 będą grały jeszcze bardziej w fun z jeszcze większym impaktem basu. No i ze zdecydowanie lepszą średnicą, która nie jest mocną stroną TF10.

 

Wiele osób preferuje TF10 ponad W3, ale są i osoby które wolą W3 od TF10. Myślę że wszystko zależy już mocno od gustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym czytając Head-fi odnoszę wrażenie, że większą sympatią cieszą się TF10.

Racja że koszt jest zdecydowanie większy.

 

A większą sympatią to cieszą się Westone 2 i ATH CK-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poszukuje porownania Ultimate Ears Triple.Fi Pro 10 z westone 3. Jakby ktos gdzies znalazl dobra recenzje lub ma jakies wlasne doswiadczenia prosze o pomoc. Dzieki. Pozdrawiam!

 

Na head-fi znalazłem kiedyś bardzo ciekawy post, mniej więcej coś takiego: "oszczędź sobie kupowania takich iem'ów, kup od razu JH-16, prędzej czy później wszyscy Jerremu swoje moldy wyślemy". Coś w tym na pewno jest. Czy W3 czy TF10 to kwestia stricte preferencji. Od niedawna użytkuję TF10, głównie z muzyką elektroniczną i jest pięknie. Bardzo podoba mi się również to jak brzmią płyty Nelly Furtado. Tu jednak nie mam porównania do innych IEM'ów z tego segmentu, więc nie wiem, czy na bardziej fun'owskich W3 głos Nelly będzie brzmiał na tyle lepiej, żeby dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhh... niech juz bedzie biore TF10 za 740 zl (wliczajac wszysto z kosztem przeylki) przekonala mnie wlasnie tez troche cena, sprzet jest nowy. Mialem ue super fi 5 pro i w sumie bylem z nich zadwolony choc czasami na niektorych ustawieniach na ipodzie zarzezaly az milo ale jakosc juz po ustawieniu odpowiednich ustawien piekna (choc nie zawsze ale to pewnie tez mp3 format zabijal ja) mam nadzieje ze TF10 beda jeszcze lepsze i tym razem nie zgubie ich po pijaku jak poprzednich :) a mam zapasowy kabel od pro 5 nie jestem pewien ale chyba powinien tez pasowac do TF10 w razie jakby co? czy ktos sprawdzal czy jest to ten sam kabel? czy juz zupelnie cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pasiasty się już na nie zdecydował - czekam na przelew. Chodzi mi o to, ze da się je ściągnąć z US za ~550zł. Ja właśnie za tyle kupiłem nówki i dlatego tak tanio sprzedaje. Wiadomo, trzeba trochę pokombinować, ale się da. 750zł jak na UE ujdzie, ale wartość rynkowa w US drażni mnie na tyle, że kupując TF10 po cenach europejskich miałbym wrażenie, że przepłacam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności