Skocz do zawartości

Sansa Fuze


Gość Malas

Rekomendowane odpowiedzi

fajna recka. Polecono mi Fuze i w sumie jako 1-szy grajek (dokladnie drugi po dlugiejjjjjj przerwie) powinien wystarczyc. Kupiłem go wczoraj 4GB. Teraz musze kupic jakie "fajne" doki. Czy ktos odsłuchiwal cos konkretnego z półki srednio-wyższej?

 

Ten grajek jest ciepły i trzeba do niego szukac jakis jasnych/neutralnych słuchawek?

 

Jak to sie zgrywa np. Phonak'ami Audeo 111/112 (bo nad nimi powaznie sie zastanawiam) sluchał ktos takiego zestawienie. Lubie bass :)

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus-g pisał że z clipem/fuzem phonaki zgrywają się doskonale :)

 

no wlasnie z nim rozmawialem i mialem sie wstepnie umowic na odsłuch, ale chyba bardzo zarobiony jest. No nic jestem juz na nie na 99,9% zdecydowany......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

no dzisiaj 1-szy raz go odpaliłem. Obsluga bardzo spoko, i intuicyjna przynajmniej dla mnie. Szybko go poustawiłem itd. Niestety nie mialem czasu wrzucic zadnych kawałkow wiec na razie słuchałem na tych co byly fabrycznie wrzucone.

 

Jak na razie jestem troche zawiedziony... dlaczego?

 

Podlaczyłem wszystkie słuchawki jakie miałem i jest lipa.

 

Utwór (default na odtwarzaczu) The Shanghai Restoration Project - Babylon of the Orient - słuchane na normal.

 

1. Sony MDR-A44 - grały najglosniej, bass papierowy nie mial wogle zejscia, srednica za bardzo wysunieta poza inne pasma. Wokal slychac najdokladniej ze wszystkich i jest bardzo wysuniety przed szereg.

 

2. Doki od telefonu Samsung U800 - dramat, bass nadal papierowy, srednica cofnieta, gora najbardziej wysunieta. Jakies takie dziwne brzmienie, do niczego nie podobne.

 

3. Nauszne zamkniete Steelsound 3H - bass juz lepszy nie tak papierowy ale dalej problem z zejsciem, srednica troszke wycofana, i gora wysunieta. Brzmienie na normal przypomina mi ustawienia EQ w ksztalcie "usmiechnietej buzki" mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi. Grały najciszej ze wszystkich słuchawek. chyba potrzebują wzmaka do popedzenia.

 

4. Philips SHE-9501 - bass juz fajnie gra ale mam wrazenie jakbym sluchal muzyke przez jakas kotare i rowniez nie graja za dynamicznie (chociaz Franc D'Ambrosio - Danny Boy - tez byl w odtwarzaczu) - fortepian i wokal. Gralo bardzo wyraznie i bylo dobrze slyszalne.... hmmmm chyba najlepiej zgrywaly sie z calej czwórki.......

 

 

Jezu mam nadzieje ze to material fabryczny na tym playerze jest kiepskiej jakosci bo inaczej sie załamie. I troche nie do konca moje klimaty. Dzisiaj wrzuce cos lepszego na playerka i sobie poslucham.

 

Ale teraz boje sie jak cholera kupowac Phonak'i przed ich wczesniejszym odsłuchem bo ponad 400 PLN wydac lekka ręką to nie problem a pozniej moze byc placz i zgrzytanie zebow. Poza tym chyba wydaje mi sie ze dynamiką Fuze nie grzeszy i trzeba bedzie sie zaoptrzyc w jakis portable wzmak sluchawkowy. Moze na poczatek FiiO E5, nawet widziałem jego zdjecia z Clipem na stronie audiomagic.pl .

Musze pogadac z Lawrence'm

 

Pozdrawiam,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fuza ciężko dobrać słuchawki:

 

  • RE2 to najlepsze doki moim zdaniem do niego. Cena ok 150żł, w komisie sporo taniej. Jest to jasne połączenie, ale z miłym basem, dużo szczegółów. Nakładki piankowe dodatkowo pozytywnie wpłyną na odbiór muzyki.
  • Z doków jeszcze zainteresuj się Fischer Audio Silver Bullet, to bardzo "Fun" połączenie, moim zdaniem drugie najlepsze doki do Fuza.
  • Pl30 to też dobra partia to tego odtwarzacza.
  • Phonak'i to też świetne połączenie, ale drogie.

Radził bym też posłuchać wszystkiego przed zakupem. Bo może okazać się, że nie tego szukasz co ja poleciłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaszaWspraju (fajny nick :) ) Dzieki za propozycje. Juz gadalem z @piotrus-g i sie wstepnie umowilem z nim na odsluch Phonak'ow (a i moze Fischer Audio Eterna) ktore ma aktualnie w testach. Badz co badz mam jakies dziwne parcie na Audeo :) . Az sie modle zeby bylo dobrze.......

Zreszta wrzuce pozniej info tutaj coby dla potomnych pozostało......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! Kilka dni temu kupiłem nowego Fuza na allegro, po dość okazyjnej cenie (fakt że poszczęściło mi się w licytacji;p). Sprzedawca zastrzegł że odtwarzacz jest w nieoryginalnym pudełku bo coś tam, coś tam. Miałem obawy czy to nie podróba ale zaryzykowałem. No i jest jedna rzecz która mnie intryguje. Niby wszystko jest ok, z zewnątrz wygląda na oryginał, nowe firmware zainstalowało mi się bez problemu, menu i wszystko inne wygląda jak w oryginale. Tylko jedna rzecz : bateria trzyma mi może max 5 godzin. Fakt że muzyki słucham bardzo głośno i mam dosyć energochłonne słuchawki (Creativy Aurvany Live) ale czy to jest możliwe że aż tak skraca to żywotność baterii?? Jej poziom spada w oczach, słucham muzyki, patrze, 94 proc, 10 min później już tylko 90. Czy to możliwe że jest to jakaś podróba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL! wymagają dużej mocy, więc obstawiam że słuchasz z głośnością ustawioną na max.

Spróbuj rozładować odtwarzacz do zera, potem naładować do pełna, podłączyć CAL! i odpalić muzykę na powtarzanie, zobacz, po jakim czasie się rozładuje, po rozładowaniu znowu naładuj do pełna.

Jeżeli dalej będzie rozładowywać się bateria po 5 godzinach, to albo gościu naprawdę hardcorowo używał Fuze i ogniwo poszło w baterii, albo musisz kupić wzmacniacz słuchawkowy (wydatek najtaniej 30-40 zł, droższe od 100 zł), i ustawić niską głośność na Fuze, a wysoką na wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kilka dni temu kupiłem nowego Fuza na allegro, [...] menu i wszystko inne wygląda jak w oryginale. Tylko jedna rzecz : bateria trzyma mi może max 5 godzin. Fakt że muzyki słucham bardzo głośno i mam dosyć energochłonne słuchawki (Creativy Aurvany Live) ale czy to jest możliwe że aż tak skraca to żywotność baterii?? Jej poziom spada w oczach, słucham muzyki, patrze, 94 proc, 10 min później już tylko 90. Czy to możliwe że jest to jakaś podróba?

 

Też sobie taki sprawiłem w jakimś zastępczym kartonie ale. Na początku miałem z Fuzem dokładnie tak samo, bateria padała w oczach. Zastanawiałem się nad zwrotem, bo może z aku. coś nie tak, a jak ma mi trzymać kilka godzin to ja się takie cos nie pakuje...

Ale już po dwóch naładowaniach (od jakiś 15%, bo podobno te typy aku. nie lubią totalnego rozładowywania) jak liczyłem to trzyma jakieś 13 h (głośność ~35%, głównie 320 mp3).

 

Ja słucham na PL12 i mocy mam aż za dużo :) ale to doki i całkiem inna bajka. W domu na starych TDK NP-100 przy jakiś 60% głośności troszkę szybciej bateryjka się wyładowuje.

 

Nawet tu gdzieś czytałem, że to normalne że bateria musi się rozbujać, w tym wątku też coś o tym było.

Mam go dopiero od piątku, a ktoś mówił że mu spokojnie trzyma 22h, więc pewnie powinno być lepiej.

 

 

Plyerek całkiem fajny, obsługa całkiem intuicyjna, jakość dla mnie ok.

Tylko zastanawiam się czy kółeczko nawigacyjne mi nie padnie, mieliście z tym problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności