Skocz do zawartości

zest riddle


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 242
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

> ?.htm nie jest prawidłową nazwą pliku

 

cholera... racja ;(

 

> wypiłem herbatę z miodem, zjadłem serek wiejski i bułeczkę z kauflandu oraz... przeszedłem 5b!

 

jakbym miał miód w herbacie i bułeczkę z kauflandu to pewnie No.17 nie sprawiałoby mi problemu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... poszedłem na spacer, wypiłem kawę, pośmigałem trochę na gitarce, porzuciłem stare schematy myślenia i...

 

dalej nic xd

 

wciąż siedzę na No.17 i apeluję: ludzie! szybko przechodzić do No. 17, bo w końcu co sześć głów, to nie dwie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. 8... pomyślmy:

- eighth floor

- trzy ósemki

- wykreślanka (widzę takie wyrazy: broken, balls, sick, noob... i jeszcze oz, no, at)

- strzałka - symbol

- białe oz, ? i .htm

 

- w oz byłem w No. 3

- facet, emotikon po prawej, głupia nazwa obrazka (kl.jpg), cyferki, pola z poziomymi kreskami raczej nic nie znaczą

 

- oh no... OZ again? now what?

-od razu mi się 'nothing' na myśl nasuwa :P

 

Dajcie jakąś malutką wskazówkę... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> strzałka - symbol

 

strzałka ma duże znaczenie, jeśli się wie, jak na nią patrzeć ;] zdaje się, że pokazywała początek (i chyba nawet kierunek), gdzie trzeba zacząć wykreślać... z tego, co pamiętam, to ma dwa groty (albo coś w tym stylu), co też jest istotne.

 

>oh no... OZ again? now what?

 

tylko na podstawie tego zdania można rozwiązać tą zagadkę... jak się okazuje, bardzo pomocny jest film "Powrót do przyszłości" (ale nie chodzi o treść filmu) ;]

 

chyba powiedziałem wystarczająco dużo, żeby bez problemu rozwiązać tego ridla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ta strzałka ma dwa groty, najpierw myślałem, że wskazuje na o i 8... potem na kolesia.

Ale jak to, że pokazuje odkąd zacząć wykreślać i w jakim kierunku (?)... jechałem i na ukos od o i na dół od 8... a potem nic nie wychodziło, jakby samogłosek brakuje :D

 

Na pytanie 'now what?' już odpowiadałem na setki sposobów... i żeby wyjść z oz, i na inne piętra, i o wracaniu do domu, potem bardziej "filozoficznie" itd. itp. kombinacje ;)

 

Wcześniej wykreślałem całe wyrazy i z reszty literek próbowałem ułożyć "sęsowne" hasło.

Bez_nazwy.jpg

 

I 8 jest ważne, więc co? Hasło składa się z ośmiu liter? Już kombinowałem czy fonetycznie brzmi jak 'eight' (coś al'a 'weight', 'ate' :lol: ) ma litery ze słowa 'eight'... pewnie za dużo kombinuję, a rozwiązanie mam prawie na talerzu (jak w 5b xD).

 

Zajrzałem do antysolucji i dowiedziałem się tylko, że... "it is time to do some oz'zy stuff once again...".

Jakoś specjalnie teraz nad trym nie siedzę, ale uwagami się podzielić warto ;>

 

Muszę jutro o ósmej rano wstać (znowu 8 sic!), więc radosne hołk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler do ósemki:

 

 

Hasło jest 8-literowe, jednak w haśle nie ma żadnego wyrazu, który brzmiałby podobnie jak eight; hasło jest trzywyrazowe - trzy krótkie wyrazy. Skup się na tym zdaniu - szczególnie na OZ again?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się okazuje, bardzo pomocny jest film "Powrót do przyszłości" (ale nie chodzi o treść filmu) ;]

 

a do tego, co napisałem to się odnieść nie łaska :P

 

uwaga, tu jest PRAWIE odpowiedź na pytanie, każdy kto chce się choć trochę pomęczyć - niech tego nie czyta ;]

 

 

tytuł filmu to "Back to the future". przekształć to sobie tak, żeby pasowało do tego, co pisze w źródle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra w końcu na No. 8 brat mi wpadł... (miałem otwartą stronę z waszymi hintami... przed podaniem hasła mówił, że i tak nie uwierzę, iż zajrzał do ostatecznej podpowiedzi :P I tak uważam, że ta zagadka jest jakoś nielogicznie ułożona...)

 

No. 9 prościzna :lol:

 

Teraz czas na dychę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już wiecie, że trzeba ułożyć jakieś hasło, nie? :P

 

Hasło ma 3 wyrazy.

Owe wyrazy trzeba ułożyć z liter z klawiatury, które (wyrazy)...

Są pooznaczane kolorami.

Jednak te kolory nie zawsze są identyczne dla jednego wyrazu.

 

Trochę namieszane (a może i nie), ale może coś wam pomogę, hehe.

Btw. Mi źródło nie pomogło,

bo w nim chyba nie ma nic pomocnego.

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17a jest łatwe :-) (jak wszystkie zagadki z ze?ta, jak już się wpadnie na rozwiązanie)

Ja na razie drugi dzień siedzę już w 17b :-/ jakby ktoś miał mały hint, to będę wdzięczny...

 

EDIT: Hehe, stoję na 25 :-) anyone could help? Mam już równanie, ale dalej nie wiem...

 

EDIT: 29 :-) Dante się mści - nie mam pojęcia co dalej - mam już drugi obrazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności