Skocz do zawartości

Kaseta Adapter - obsługa?


Loku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, ważne!

 

Otóż zakupiłem kasetę adapter mp3 do radia kasetowego w samochodzie.

Radio Traffic 4000 i myślałem, że obsługa tego jest prosta i zapewne jest,

tylko wziąłem sobie akurat kasetę, gdzie nie ma instrukcji tylko napis o adapterze.

Dokładnie to VIVANCO Car CD Adapter.

 

Niby podłączyć kabelek od mp3 do kasety, wkładam i nic.

Wie ktoś może jak to poprawnie zrobić, żeby grało?

Może ktoś ma i wie jak zrobić należycie, bo ja chyba zbyt głupi jestem...

 

Za sensowne odpowiedzi, serdeczne Lok zapłać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba włączyć magnetofon w tryb odtwarzania kaset, nacisnąć play, tak aby kaseta kreciła się w napędzie i włączyć muzykę w odtwarzaczu. To wszystko.

 

Problem jest taki, że w radiu Traffic 4000 , montowane w Focusach pierwszej generacji po włożeniu kasety chyba nie ma trybu odtwarzania kaset tylko

automatycznie powinna lecieć muzyka z kasety.

 

Znalazłem instrukcję obsługi, że powinno się wyciszyć magnetofon potem włożyć kasetę, włączyć mp3 i podgłośnić radio ale niestety ten sposób jest nieskuteczny, chyba że niechcący omijam jakiś ważny krok. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zobacz czy normalne kasety ci odtwarza to radio

 

Działają...

 

EDIT: Wszystkie kasety działają, po włożeniu automatycznie przechodzi na TAPE i gra muzyka.

Po włożeniu mp3 adaptera po prostu jej radio nie widzi i nie czyta. Sama kaseta jest dobra bo bez

problemu działa na domowym magnetofonie.

 

Czyli z tego wniosek, że wina radia Traffic 4000, co ciekawe inne kasety działają tylko taki adapter

nie działa, a słyszałem, że właśnie najwięcej tych adapterów sprzedaje się do tych modeli radia...

 

Jak ktoś miał podobny problem i go rozwiązał sensownie to czekam na info. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ten adapter jest walnięty, dlatego odtwarzacz kaset w radiu nie "wykrywa" go po włożeniu, jako kasety.

Używałem podobnego adaptera przez kilka lat i nigdy nie było problemów: wkładało się, jak kasetę, podłączało kabelek do odtwarzacza mp3 i grało.

 

Problem taki, że w innym odtwarzaczu normalnie działa i czy to włoży się do magnetofonu czy do walkmana.

Tylko nie w radiu samochodowym, też na początku myślałem, że kaseta walnięta ale gdzie indziej śmiga bez

najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten Traffic 4000 jest zbyt inteligenty i jak widzi że mu fałszywke wkładasz a nie prawdziwą kasetę to ignoruje :D

Czy po włożeniu kasety daje sie zauważyć że mechanicznie coś się dzieje, że kręci? Bo jeśli nie, to moje powyższe stwierdzenie może okazać się prawdziwe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomPL pewnie ma rację. Może ten odtwarzacz ma jakieś wypasione opcje mające zabezpieczyć np,. przez wciągnięciem taśmy i przez to nie akceptuje kasety adaptera jako prawidłowej :(

Fakt faktem, odtwarzacz samochodowy, w którym takiego adaptera używałem był mocno prymitywny - jakiś blaupunkt czy grundig wsadzany standardowo do pierwszej Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie panowie macie rację...w innym radiu bardziej starszym modelu chodzi bez problemu. Czyli jestem skazany na radyjko i przeboje radiowe, w kółko kurde to samo "jak anioooooła głos".

Wcale nie jestes skazany. Kup sobie transmiter FM i bedziesz mial dźwięk leoszy niz z kasetą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmiter FM, na jakiej to zasadzie działa i czy jest kosztowne? :)

 

P.S Dzięki za wszystkie udzielone odpowiedzi. ;-)

 

EDIT: Poczytałem o tym transmiterze i wydaje się być sensownym rozwiązaniem.

Ale jak to działa? Czyli podłączasz ten transmiter jego kabelkiem pod wyjście słuchawkowe

w mp3, puszczasz muzykę i ustawiasz takie fale na radio w aucie i w transmiterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam u siebie radio fordowskie (model 4000RDS - chyba). Jakość jest wystarczająca do słuchania muzyki podczas jazdy. Mam też drugi transmitter do telefonu - ma nawet RDS, wyświetla tytuły utworów oraz połączenia przychodzące na wyświetlaczu radia samochodowego. :)

Działa to dokładnie tak jak myślisz, ustawiasz sobie częstotliwość w transmitrerze na której nie nadaje żadna stacja, podpinasz odtwarzacz mp3 i tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem jakiś czas temu najtańszy transmiter z allegro (4,50 zl). Nie wiem jak droższe modele, ale ten jest okropny, działa jak filtr górnoprzepustowy, a wysokie dźwięki są tak męczące, że przy pierwszym odsłuchu musiałem sprawdzać czy mi uszy nie krwawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem jakiś czas temu najtańszy transmiter z allegro (4,50 zl). Nie wiem jak droższe modele, ale ten jest okropny, działa jak filtr górnoprzepustowy, a wysokie dźwięki są tak męczące, że przy pierwszym odsłuchu musiałem sprawdzać czy mi uszy nie krwawią.

 

pokaż która to aukcja

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem jakiś czas temu najtańszy transmiter z allegro (4,50 zl). Nie wiem jak droższe modele, ale ten jest okropny, działa jak filtr górnoprzepustowy, a wysokie dźwięki są tak męczące, że przy pierwszym odsłuchu musiałem sprawdzać czy mi uszy nie krwawią.

 

Znaczy, to ja przeglądałem wczoraj kilka w granicach od 30 do 50 zł. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kasetowy adapter ma lepszy dźwięk niż fm. :)

Wydaje ci się :)

Jesli nie będziesz miał pecha, to pierwszy lepszy transmiter za 20-30 zl powinien cię zadowolić.

Zwróćmy uwagę, że transmitery są zasilane albo z baterii albo z gniazda zapaliniczki, bywają z dekoderami mp3 (dekodują pliki z pendrive'a albo z kart SD), mogą być z pilotem, z wyświetlaczem albo bez, są nawet z wbudowaną pamięcią! Tylko wybierać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje ci się :)

Jesli nie będziesz miał pecha, to pierwszy lepszy transmiter za 20-30 zl powinien cię zadowolić.

Zwróćmy uwagę, że transmitery są zasilane albo z baterii albo z gniazda zapaliniczki, bywają z dekoderami mp3 (dekodują pliki z pendrive'a albo z kart SD), mogą być z pilotem, z wyświetlaczem albo bez, są nawet z wbudowaną pamięcią! Tylko wybierać :D

 

Powiem szczerze, że szlag jasny by trafił fordowskie radio traffic 4000 z kasetą !

 

Także transmiter FM nic tutaj nie pomoże, bo to radio automatycznie wyszukuje fale radiowe

i nie da się tak ustawić, by radio odbierało czyste fale bez żadnej stacji, a to uniemożliwia

działanie transmitera.

 

Wypadałoby wymienić radio i dokupić tą zaślepkę, bo innej opcji już nie widzę. Normalnie :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie samo radio samochodowe i nie ma problemu. ustawiam sobie np 107.5 i tą częstotliwość mi znajduje.

Transmitter ma na tyle mocny sygnał, że nie powinno być problemów z jego wyszukaniem.

 

Masz jeszcze inne opcje, kupić radio, które ma wejście liniowe RCA albo na Jack (najlepiej na przednim panelu) i wtedy mógłbyś podpinać odtwarzacz bezpośrednio do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także transmiter FM nic tutaj nie pomoże, bo to radio automatycznie wyszukuje fale radiowe

i nie da się tak ustawić, by radio odbierało czyste fale bez żadnej stacji, a to uniemożliwia

działanie transmitera.

M4R ma rację, to nie ma znaczenia. Włączasz najpierw transmiter (nawet bez podłączonego zewnętrznego playera) i radio ci znajdzie jego sygnał jak każdą inna silna stację - usłyszysz ciszę (z lekkim szumem w zależności odo jakości transmitera) dopóki nie uruchomisz odtwarzania jakichs plików mp3 lub nie podepniesz do transmitera zewnetrznego źrodła dźwieku. Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie samo radio samochodowe i nie ma problemu. ustawiam sobie np 107.5 i tą częstotliwość mi znajduje.

Transmitter ma na tyle mocny sygnał, że nie powinno być problemów z jego wyszukaniem.

 

Masz jeszcze inne opcje, kupić radio, które ma wejście liniowe RCA albo na Jack (najlepiej na przednim panelu) i wtedy mógłbyś podpinać odtwarzacz bezpośrednio do radia.

 

Znajduje Tobie taką częstotliwość? :o

 

To ja jestem co raz bardziej pewien, że to radio mam w jakiś sposób szturchnięte,

bo u mnie nic nie chce pustego znaleźć poza stacjami radiowymi, nic pustego na żadnej częstotliwości.

 

Panowie, doradźcie ile kosztować może radio, żeby pasowało do Focusa seria 1, takie na CD albo mp3.

Zamknęła by się taka inwestycja w 300 - 400 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności