Skocz do zawartości

X5 Battery Life


Forza Lazio

Rekomendowane odpowiedzi

Moje iAudio X5 30, wiek ok 1 rok, odesłane po tygodniu od zakupu do naprawy w serwisie, z powodu krótkiego czasu działania aku (ok. 2 godziny), odesłane z, podobno, nową baterią, działało aż 3 godziny, a teraz jakieś 40 min i to jak nie dotykam łapami żadnych przycisków czy pilota. Mój odtwarzacz jest chyba na pierwszym miejscu jeśli chodzi o krótki czas działania (jeden spacer z psem i wracam do domu z pustym aku). A serwis jak to serwis. Najpierw nie chcieli uwierzyć, że tak krótko, później mówili, że bateria wymieniona i może słucham jakiś wielkich plików a teraz mówią, że jeśli gwarancja się skończy to będę musiał poczekać jakieś min. 4 miesiące na nową baterię. Może fajne jest to iAudio, ale jakość techniczna trochę ostudziła moje podejście do sprzętu. Czasami jestem trochę w****ony i nie wiem czy, z perspektywy czasu, poleciłbym komuś X5. Znajomy ma iPod'a z twardym dyskiem i żadnych kłopotów z czasem pracy aku.

 

Może ktoś mnie pocieszy :(

 

 

Po załadowaniu nowych plików iAudio czyta sobie wszystko jeszcze raz i dzięki temu może pracować bardziej wydajnie jeśli chodzi o przeszukiwanie dysku.

 

Idz do nich i zrób im burdel... moje X5 też działało krótko (4-5h) i za drugą wizytą w serwisie w końcu wymienili baterię i teraz działa zwykle ok 10-11h. Za pierwszym razem przez miesiąc w serwisie zrobili wielkie 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje iAudio X5 30, wiek ok 1 rok, odesłane po tygodniu od zakupu do naprawy w serwisie, z powodu krótkiego czasu działania aku (ok. 2 godziny), odesłane z, podobno, nową baterią, działało aż 3 godziny, a teraz jakieś 40 min i to jak nie dotykam łapami żadnych przycisków czy pilota. Mój odtwarzacz jest chyba na pierwszym miejscu jeśli chodzi o krótki czas działania (jeden spacer z psem i wracam do domu z pustym aku). A serwis jak to serwis. Najpierw nie chcieli uwierzyć, że tak krótko, później mówili, że bateria wymieniona i może słucham jakiś wielkich plików a teraz mówią, że jeśli gwarancja się skończy to będę musiał poczekać jakieś min. 4 miesiące na nową baterię. Może fajne jest to iAudio, ale jakość techniczna trochę ostudziła moje podejście do sprzętu. Czasami jestem trochę w****ony i nie wiem czy, z perspektywy czasu, poleciłbym komuś X5. Znajomy ma iPod'a z twardym dyskiem i żadnych kłopotów z czasem pracy aku.

 

Może ktoś mnie pocieszy :(

 

 

Po załadowaniu nowych plików iAudio czyta sobie wszystko jeszcze raz i dzięki temu może pracować bardziej wydajnie jeśli chodzi o przeszukiwanie dysku.

 

Idz do nich i zrób im burdel... moje X5 też działało krótko (4-5h) i za drugą wizytą w serwisie w końcu wymienili baterię i teraz działa zwykle ok 10-11h. Za pierwszym razem przez miesiąc w serwisie zrobili wielkie 0.

 

Ja chyba skorzystam z domowych sposobów i wymienię baterię jak pokazują tutaj:

http://iaudiophile.net/forums/showpost.php...mp;postcount=52

http://iaudiophile.net/forums/showpost.php...mp;postcount=53

 

bo czekanie 4 miechy na wymianę, której i tak nie jestem pewien to trochę dziwne a gwarancja się skończyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podbić wątek, i zapytać doświadczonych użytkowników X5, jak się ma sprawa akumulatora w zimę?

Wiadomo, że jak wszystkie inne są mniej wydajne w takich warunkach, ale właśnie kupiłem używany mniej więcej pół roku i posłuchałem ze 2 godziny (troche na dworze i troche przed snem) i rano był w stanie tylko animację powitalną wyświetlić. Tak szybko sam się rozładowuje?

Gdzieś na stronie producenta pisało, że cykli ładowania ma tyle, że spokojnie na 10 lat codziennego ładowania wystarczy, a tu ****. Czy to przez niską temperaturę?

 

Domyślam się, że jedyne co muszę zrobić to oddać gdzieś do serwisu żeby wymienili akumulator odpłatnie.

Czy ktoś się orientuje za ile, ile to trwa i gdzie najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podbić wątek, i zapytać doświadczonych użytkowników X5, jak się ma sprawa akumulatora w zimę?

Wiadomo, że jak wszystkie inne są mniej wydajne w takich warunkach, ale właśnie kupiłem używany mniej więcej pół roku i posłuchałem ze 2 godziny (troche na dworze i troche przed snem) i rano był w stanie tylko animację powitalną wyświetlić. Tak szybko sam się rozładowuje?

Gdzieś na stronie producenta pisało, że cykli ładowania ma tyle, że spokojnie na 10 lat codziennego ładowania wystarczy, a tu ****. Czy to przez niską temperaturę?

 

Domyślam się, że jedyne co muszę zrobić to oddać gdzieś do serwisu żeby wymienili akumulator odpłatnie.

Czy ktoś się orientuje za ile, ile to trwa i gdzie najlepiej?

 

Masz podobną sytuację do mojej. Zima to koszmar dla tego odtwarzacza. Jeśli chcesz mieć te 2 godziny to trzymaj go gdzieś blisko ciała, żeby bateria nie była wystawiona bespośrednio na zimno. Z tego co piszesz wynika, że powinieneś wysłać sprzęt do naprawy, bo z lektury innych postów wiem, że jak bateria zostanie wymieniona na nową to działa tyle ile pisze producent - ok. 7 godzin. PRZESTROGA - jeśli do nich wysyłasz coś do naprawy to najpierw oznacz sobie np. akumulator gdzieś w tylko tobie znanym miejscu, bo inaczej to mogą cię zbyć, odsyłając iAudio bez żadnych napraw. Patrz mój post i odpowiedź na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj wymieniłem baterię w moim X5 30G. Naładowałem i ciągle gra od 7 godzin. Mogę przeszukiwać katalogi przeskakiwać ciągle do innego utworu, chodzić, skakać (nawet tańczyć z radości). A wszystko to za jedyne 29 PLN plus porada z Internetu i działa.

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

Fajnie, że się udało. Ciekawe tylko na ile perspektywie czasu będzie ta bayeria starczała - bateria 25zł IMO bardzo szybko straci swoją pojemność max... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich! :)

 

Planuję zakup X5. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa żywotności baterii. Tzn. po jakim czasie trzeba ją wymienić na nową z uwagi na zużycie.

Z tego co zdążyłem się zorientować, producent niestety nie sprzedaje akumulatorów osobno. Dlatego byłbym wdzięczny za informacje jak przebiega wymiana baterii, jaka jest dostępność takiej usługi, oraz ile to kosztuje (oczywiście mówię o wymianie pozagwarancyjnej).

Obawiam się bowiem, że z trwałością akumulatora może być jak w przypadku telefonu komórkowego (tzn. góra jakieś 2 lata - eksploatacja będzie bardzo intensywna), a to jednak za poważna inwestycja, żeby po takim czasie zmieniać odtwarzacz, z powodu niemożności wymiany baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wlasnie....Moj XP tez trzyma 2-3h i to nawet na moich nowych Gradosach (32ohmy zamiast 64 z HD 280 PRO) i tez chce wymienic baterie tylko nie mam pojecia skad ja wziac.

Bylem w serwisie- nie ma i w ogole glupie n00by uznaly X5 za "no name"'a i w 2 hurtowniach tez nikt nic nie mogl.

Jedyne, co udalo mi sie osiagnac to to, ze wykrecili mi laskawcy ta baterie.

 

Czy ktos z Was wie moze, gdzie moge kupic taka bateryjke? Chodzi mi o maksymalna wydajnosc, wiec moze jakas super mocna bateryjka Toshiby? (Oni ponoc sie rozwijaja w tym kierunku).

Moze byc tez inna firma, byle tylko udalo mi sie toto zdobyc (cena do 100zl).

 

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Mam ogólne pytanko czy orientujecie się jaka jest pojemność baterii w X5L ??? ,w X5 jest 500mA 3,7V LiOn

Nie wiem jaką pojemność baterii sobie wybrać w RockBox'ie, a rozkręcać mojego X5 mi sie nie uśmiecha.

 

Mam go już dokładnie ponad 6 miesiecy i bateria trzyma spokojnie kilka dni, słucham na bierząco czasem po 8 godzin w pracy, dokładnego testu nie robiłem wiec tylko to przypuszczenia

 

 

------------------

iAudio X5L 30GB + RockBox + KossPortaPro + KossTheSparkPlug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Heh no i w moim X5 bateria pada ;/

Na Rockoxie ciągnie do 2h, myślałem, że to wina softu. Zmieniłem na oryginalny i wytrzymał jakieś 40min. LOL Jak mi się wyłączył to później zaraz po włączeniu znowu się wyłączał. Nie mogąc uwierzyć, zostawiłem go na noc, aby popołudniu następnego dnia przekonać się, że po włączeniu pociągnął jeszcze z 15 minut ;)

Playerka mam 15 miesięcy i nie wydaje mi się, żebym go jakoś wyjątkowo intensywnie eksploatował.

Pliki mp3 192-320kbps oraz ogg 320, dysk wypełniony po brzegi muzyką. Głośność ok. połowy, słuchawki niezależnie czy 64-omowe Sennheisery czy 32-omowe Beyery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim X5 bateria tez wytrzymuje do 1-2h max.

Trzeba wymienic baterie, ale nigdzie nie moge znalezc pasujacej.

Wie ktos moze jaka dokladnie bateria (model, typ etc.) jest potrzebny do X5?

Juz raz kupilem jedna taka zastepcza bateryjke, ale okazalo sie, ze nie da sie jej zamonotowac w X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam baterie w x 6rzeczywiscie sa bardzo trefne, rok temu po wymianie gwarancyjnej otrzymalem nowego grajka teraz po mniej wiecej 9 miechach tą samą sytaucje miałem ale nie mialem ochoty czekac kupe czasu na wymiane z serwisu wiec korzystalem ze slawnego linku do it yourself, wymiana nie jest niczym uciazliwym ani specjalnie skomplikowanym przy czym dobrze znac kogos z dobra lutownica i umiejetnosciami w lutowaniu malych kabelkow do takich baterii ..

 

jeden tylko blad zrobilem bo koles w serwisie gsm mial tylko przeietna baterie do k700 wiec teraz mam 750 mah ale to daje mi jakies 8-9 h gry co w porownaniu do starej oryginalnej co lezy wybebeszona obok to podwojna dawka mocy,nie ma sie czgo bac wymiana baerii straszna tak bardzo nie jest a jak sie znowu popsuje to znowu wymienie sam nie ma co liczyc na serwis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba jestem zkazany na DIY... W mp3store powiedziano mi, że na baterię jest 3 albo 6 miesięcy gwarancji (haha, mówiłem o tym w 'najdłuższym...'). W mp3store gość mówił że teraz (po ~18mies od zakupu) to musiałbym 120zl wyłożyć żeby mi serwis wymienił. Żałosne :)

Tylko że mam inny problem... Bo mogę go ładować jedynie przez USB, ładowarka normalna nie chce mi odtwarzacza łądować. Albo wyskakuje od razu, że jest full albo włącza playera... I nie wiem, może to wina akumulatora. Ale jakbym go sam wymienił i okazało się, że to nie jego wina, to mógłbym mieć poważny problem z naprawą gwarancyjną :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wymiane baerii sobie liczyc nie powinni, o ile jest na gwarancji - w pudelku z x5 byla taka mala zolta karteczka na ktorej bylo napisane ze po dwoch latach zywotnosc baterii moze spasc do okolo 80% na tej podstawie rok temu po 12 miesiacach od zakupu wymienili mi playerka, teraz dzialo sie to samo tyle ze nie chcialo sie mi czekac i bawic z serwisem oryginalnym i wlasnym sumptem naprawilem, a w gruncie rzeczy nie jest to az strasznie skomplikowane. poza tym zostalo Ci 6 miesiecy gwarancji to nei wiem czy zdazysz go popsuc na tyle zeby potrzebny byl serwis gwarancyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie wymiana baterii się powiodła. Niestety nie zainwestowałem w nic wybitnego, zwykły aku do Sony Ericssona np K700, ok 700-800mAh.

To i tak daje rezultaty wielokrotnie przewyższające to co było dotychczas ;)

Niestety, player wciąż nie chce się ładować przez ładowarkę :/ Czyli to nie było powiązane z AKU... Teraz czeka mnie dopasowanie do playera jakiegoś nowego zasilacza...

(...albo kupienie oryginalnego w mp3store za 100zl :lol: )

 

Miałem też problem z joyem, który niepoprawnie działał 'w lewo' - trzeba było użyć większej siły i celować pod kątem. Po dostaniu się do joya (przedarciu się przez wszystkie wnętrzności) przeczyściłem wszystko, praktycznie zamontowałem od nowa (wymiana gąbeczki amortyzującej). Żadnej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pomyślałeś o tym, że stary akumulator mógł mieć płytkę kontrolną (ładowanie/rozładowanie), a nowy jej nie ma, więc "nie umie" się bez pomocy zewnętrznego układu ładować? bo tak właśnie może być... i wtedy może to wcale nie być wina "czego poza ogniwem", ale właśnie samego, źle dopasowanego do urządzenia akumulatora...

 

tak czy inaczej - jakbyś miał zewnętrzną ładowarkę do tych akumulatorków i udało by Ci się zamontować zamiast plecków obudowy kawałek obudowy komórki (z klapką na akumulator), to miałbyś jedyne istniejące X5 na wymienne baterie ;) mógłbyś ich nosić w kieszeni nawet pięć i wymieniać w razie potrzeby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej - jakbyś miał zewnętrzną ładowarkę do tych akumulatorków i udało by Ci się zamontować zamiast plecków obudowy kawałek obudowy komórki (z klapką na akumulator), to miałbyś jedyne istniejące X5 na wymienne baterie ;) mógłbyś ich nosić w kieszeni nawet pięć i wymieniać w razie potrzeby ;)

 

ROTFL

 

A tak w temacie:

Czyli to nie było powiązane z AKU

Czyli problem wystepowal nawet jesli ta magiczna plytka tam byla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pomyślałeś o tym, że stary akumulator mógł mieć płytkę kontrolną (ładowanie/rozładowanie), a nowy jej nie ma, więc "nie umie" się bez pomocy zewnętrznego układu ładować? bo tak właśnie może być... i wtedy może to wcale nie być wina "czego poza ogniwem", ale właśnie samego, źle dopasowanego do urządzenia akumulatora...

 

jeli mowisz o obwodzie bezpieczenstwa (CP) to nawet bez niego bateria bedzie sie ladowac tylko nie bedzie wiedziec kiedy przestac co moze prowadzic do roznych niemilych konsekwencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tą płytkę bezpośrednio przy baterii, w nowym aku jest przypuszczalnie taka sama jak w oryginalnym (patrząc na jej budowę)

 

 

tak czy inaczej - jakbyś miał zewnętrzną ładowarkę do tych akumulatorków i udało by Ci się zamontować zamiast plecków obudowy kawałek obudowy komórki (z klapką na akumulator), to miałbyś jedyne istniejące X5 na wymienne baterie ;) mógłbyś ich nosić w kieszeni nawet pięć i wymieniać w razie potrzeby ;)

:lol:

Gdyby montowali aku z tyłu obudowy zamiast pod dyskiem, wtedy byłoby cudownie. W standardowych okolicznościach pomysł wydaje się jednak niezbyt trafiony :P

 

 

LOL właśnie znalazłem śrubkę z wnętrza X5, nawet nie zauważyłem że czegoś brakuje :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności