Skocz do zawartości

X5 Battery Life


Forza Lazio

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprawdzalem jeszcze swojego grajka bo mam go ok miesiaca i to jest wlasnie X5L 30GB nie wiem tez czy moj czas bedzie wymierny dla wszystkich innych takich samych grajkow bo od poczatku gdy go pierwszy raz ladowalem to na 5 segmentow migaja mi tylko 4 a ostatni jest jakby nieaktywny ale pytalem na forum i dowiedzialem sie ze to tylko animacja i to raczej normalne tak wiec przyjalem ze nie musze oddawac go do sklepu itd. Zmienilem tez sluchawki na creatiwe EP-630 i tez nie wiem czy to ma istotny wpyw na czas pracy grajka uzywam go dosc duzo ok 10 godzin dziennie i nigdy go jeszcze nie rozladowalem do konca uzywam go 2 dni i na drugi dzien podlaczam go na noc pod ladowarke a rano wszystkie 5 segmentow jest pelne tak ze nie wiem nawet ile godzin on sie laduje. Postaram sie w piatek zostawic go na noc do ladowania i zstawie go w domu do niedzieli a gdy padnie to napisze ile wytrzymal godzin i na jakich ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i niestety nie wyszedl mi test jak trzeba. Ustawilem tak jak najczesciej slucham muzyki czyli:

glosnosc- 10

EQ - ROC

BBE - 8

Mach3Bass- 4

MP Enhance- ON

3D Surround - 8

Slucham tylko na 10 bo dokladam sobie jak widac dosc duzo podbicia, slucham wiele godzin dziennie, sluchaweczki Creative EP-630 wciskam gleboko i dla mnie glosnosc jest wystarczajaca. Zepsulem caly test bo dzis dalem sie pobawic przez 2 godziny koledze moim grajkiem i on sluchal na 20 i ciagle przegladal mi katalogi i bawil sie nim dlatego wynik nie bedzie prawidlowy ale mimo to moj X5L 30GB gral 28 godzin. Trudno powiedziec ile pogralby wiecej gdyby nie ta zabawa, moze w najblizszych dniach przetestuje go jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ostatnio sprawdzalem swojego X5L 20gb

sluchawki od kompletu,

ustawienia glosnosc 20,

reszta na 0,

Eq Normal

mp3 128-192, nieliczne o wyzszym bitrate

odtwarzacz uzywany miesiac, ladowany od nowosci jakies 5-6 razy

 

gral ok 33 godzin

caly czas lezal, tylko kilka razy na chwile podswietlilem ekran zeby zlustrowac ile jeszcze kresek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam takie pytanko. Czy ktoś wie jak by sie miała sprawa wymiany baterii w X5. Kupiłem wersje bez L .

Czy była by możliwośc wymiany na tą żywotniejszą . Czy jest taka techniczna możliwość (rozmiar baterii itp) i czy wogóle to by sie opłacało.

 

Jestem szczęśliwym nabywcą X5 od tygodnia. Kupiłem za 190 Funtów w Londku.

Bateria trzyma ok 8-9h w tym półgodziny fiilmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bateri nie wymienisz na zywotniejsza bo wersja x5l jest wieksza niz x5 wlasnie przez baterie...

zobacz sobie na stronce iaudio rozmiary obu wersji odtwarzacza... roznica to ok 5 mm grubosci bodajze...

 

mi jakos nie robi ze laduje go raz na 2 dni zamiast na 4... 2h ladowania to i tak malutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo kazdego rodzaju akumulatory zostawia sie rozladowane jesli sie ich nie uzywa, przez dluzszy czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
fajnie gdyby jeszcze tylko serwis szanowal klienta anie odpisywa po 3 tygoniach ze z testow im wynika ze gra ciagle 11h bo w to juz nie iwerze...

 

A testowałeś na Mp3 128Kbps i wszytskie "dźwiękowe" opcje na "0" ?

 

Miałem taką samą sytuację jak ty. Nagle bateria starczala na max 4-5h. 2 miechy temu oddałem do serwisu. Wrocił nienaprawiony po 3 tyg. Oddałem 3 tyg temu znowu i w końcu mi X5 naprawili. Właśnie testuje baterię ,włączyłem playerka o pólnocy na plikach Lame Standard i wciąż jeszcze gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no probowalem,ostatnio tylko tak testuje , equalizer na normal, wszystkie efekty na zero, plik o bitracie 128 kb, laduje sie standardowo okolo 5-6h, wczesniej jeszcze zauwazylem ze zrobila sie dziura na dysku - brakowalo mnieje wiecej 500 mb ale potem format i wszystko bylo ok. testowal to z pustym dyskiem i udalo sie mi wyciagnac maks 7h (wczoraj nocy test) teraz dysk zapelnie, znowu pasywne granie zobacze ile terz wyciagnie, jak nic mi to nie da to jutro dzwonei do warszawa i zoaczymy co powiedza , a tu wakacje i znowu sie bedzie trzeba na jakies 3 tyg pozegnac z playerem

 

czy cala sprawa mam nadzieje nie jest beznadziejna, po 6h sprawdzalem jak wyglada stn baterii byl na wyswietlaczu "wynikało" ze teoretycznie jest w polowie pelna(jak kto woli rozladowana) potem nagle dostaje spadku mocy, jest pol baterri potem sie od razu robi pusta i odtwarzacz pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze pytanie jedno - co Ci odpowiedzieli po pierwszym oddaniu do serwisu ?

 

W serwisie generalnie nic nie wiedzą o dokonanych naprawach przez serwis niemiecki. Za pierwszym razem koleś powiedział "chyba wymienili baterię" ,a za drugim razem juz kompletnie nic nie wiedział... pytali się tylko czy każdym razem czy testowałem na plikach mp3 128Kbps i stwierdzali odkrywczo ,że mam wiele plików z dużym 'Kbps'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Czytając w tym temacie,ze niektórym w Was bateria trzyma po 10h to az niedowierzam.Moje x5 ma jakies 5 miechow a bateria trzyma max 3h.Nie wiem czy poprostu to wina baterii czy moze tego ze mam na full dysk zajety.Muzyki slucham na glosnosc ok 18-23 z wlaczonym equalizerem i reszta ustawien do dzwieku,pliki maja bitrate w granicach 160-224.Probowalem rozladowac baterie do zera,zostawialem ja na jakies 5-7 dni az sie sama rozladowala i reczywiscie potem trzyma jakies 7h ale przecierz odtwarzacz wydaje mi sie zostal skonstruowany tak by sluchac na nim muzyki codziennie po kilka h.Pomimo ze jest to bateria litowo jonowa mam wrazenie ze tworzy sie na niej efekt pamiec,tak jak to maja baterie wodorowe.

Czy znacie jakis sposob by bateria trzymala dluzej,moze jakies wlasne doswiadczenia w tej kwestii?

Gwarancji nnie mam,bo odtwarzacz byl kupiony w USA.Czy sa jakies serwisy iaudio w pl gdzie mogli by stwierdzic czy to bateria czy cos innego?

 

Aha przyupomnialo mi sie mam jeszcze taki glupi problem,ze jak podlacze x5 do kompa i zrzucam jakies pliki czy je nagrywam to potem po odlaczeniu player wlacza mi sie bardzo dlugo,tak ok minuty ale dzieje sie to tylko ten raz zawsze po odpieciu od kompa,potem juz wlacza sie normalnie te 10s czy cos takiego.

 

Z gory dzieki za jakies rady czy wskazowki jak radzic sobie z tymi problemami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytając w tym temacie,ze niektórym w Was bateria trzyma po 10h to az niedowierzam.Moje x5 ma jakies 5 miechow a bateria trzyma max 3h.Nie wiem czy poprostu to wina baterii czy moze tego ze mam na full dysk zajety.Muzyki slucham na glosnosc ok 18-23 z wlaczonym equalizerem i reszta ustawien do dzwieku,pliki maja bitrate w granicach 160-224.Probowalem rozladowac baterie do zera,zostawialem ja na jakies 5-7 dni az sie sama rozladowala i reczywiscie potem trzyma jakies 7h ale przecierz odtwarzacz wydaje mi sie zostal skonstruowany tak by sluchac na nim muzyki codziennie po kilka h.Pomimo ze jest to bateria litowo jonowa mam wrazenie ze tworzy sie na niej efekt pamiec,tak jak to maja baterie wodorowe.

Czy znacie jakis sposob by bateria trzymala dluzej,moze jakies wlasne doswiadczenia w tej kwestii?

Gwarancji nnie mam,bo odtwarzacz byl kupiony w USA.Czy sa jakies serwisy iaudio w pl gdzie mogli by stwierdzic czy to bateria czy cos innego?

 

Aha przyupomnialo mi sie mam jeszcze taki glupi problem,ze jak podlacze x5 do kompa i zrzucam jakies pliki czy je nagrywam to potem po odlaczeniu player wlacza mi sie bardzo dlugo,tak ok minuty ale dzieje sie to tylko ten raz zawsze po odpieciu od kompa,potem juz wlacza sie normalnie te 10s czy cos takiego.

 

Z gory dzieki za jakies rady czy wskazowki jak radzic sobie z tymi problemami. :)

 

Jak ci bateria trzyma 3h to nic innego jak tylko servis :( Miałem to samo. W servisie wymienili bateria i teraz trzyma około 10-11h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje iAudio X5 30, wiek ok 1 rok, odesłane po tygodniu od zakupu do naprawy w serwisie, z powodu krótkiego czasu działania aku (ok. 2 godziny), odesłane z, podobno, nową baterią, działało aż 3 godziny, a teraz jakieś 40 min i to jak nie dotykam łapami żadnych przycisków czy pilota. Mój odtwarzacz jest chyba na pierwszym miejscu jeśli chodzi o krótki czas działania (jeden spacer z psem i wracam do domu z pustym aku). A serwis jak to serwis. Najpierw nie chcieli uwierzyć, że tak krótko, później mówili, że bateria wymieniona i może słucham jakiś wielkich plików a teraz mówią, że jeśli gwarancja się skończy to będę musiał poczekać jakieś min. 4 miesiące na nową baterię. Może fajne jest to iAudio, ale jakość techniczna trochę ostudziła moje podejście do sprzętu. Czasami jestem trochę w****ony i nie wiem czy, z perspektywy czasu, poleciłbym komuś X5. Znajomy ma iPod'a z twardym dyskiem i żadnych kłopotów z czasem pracy aku.

 

Może ktoś mnie pocieszy :(

 

 

Po załadowaniu nowych plików iAudio czyta sobie wszystko jeszcze raz i dzięki temu może pracować bardziej wydajnie jeśli chodzi o przeszukiwanie dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności