Skocz do zawartości

VEDIA T8 - Multimedia Master by VEDIA


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze wysoka jakość brzmienia jest mocno względna i jak wiemy D2, V39 czy Clip się mocno różnią i mają różnych nabywców.

 

A po drugie co do premier, które nie zostały jeszcze zapowiedziane lub nigdy nie będą nie wypowiadam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po otrzymaniu ostatecznego sampla i zapewne pewne po poprawkach dla nas player trafi do produkcji.

Jako, że mieliśmy możliwość sugerowania inżynierom RAmosa pewnych rozwiązań odtwarzacz jest kompromisem między czasem pracy i grubością i solidnością wykonania. Obudowa w ogóle nie jest wykonana z plastiku. W całości odlewy aluminiowe jak w iPhonie.

 

To dobrze wyglada jesli macie swoje udzialy w tym produkcie, napewno wyjdzie to na plus. Nie tylko zmiana loga firmy ale i pewne wasze sugestie decyduja o koncowym "ksztalcie" tego produktu. Super. Wreszcie pomyslano nad wykonczeniem, ten odlew aluminium w stylu ipoda to dobry pomysl.

p.s a to nie jest juz ten sam wyswietlacz co w c6 ? (pomijam rozdzielczosc), rozumiem ze jakosciowo nieporownywalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak owszem, mialem na mysli to ze w w c6 jest TFT lcd a w t8 WQVGA, nie mam wiedzy na temat wyswietlaczy i nie wiem jaka jest roznica. Jakosc obrazu, katy widzenia itp

 

TFT to typ matrycy, a oznaczenia typu WQVGA (Wide QVGA) oznaczają rozdzielczość.

Podstawową jednostką jest VGA - 640x480, QVGA - połowa tej rozdzielczości - 320x240, Wide QVGA to zazwyczaj 480×272, choć nie zawsze.

 

TFT (thin film tranzistor) oznacza, że jest to matryca aktywna i takie są wszystkie matryce w dzisiejszych odtwarzaczach (jeżeli chodzi o LCD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie jest to konkurent ondy vx767 , ale lepiej sie prezentuje Ramos T8/vedia T8 ,onda jest duzo gubsza (15 mm) co daje wrazenie takiej cegelki. Tutaj (vedia T8) wszystko jest ladnie spasowane, przy tych rozmiarach naprawde cieniutki, solidna obudowa, napewno bedzie ciekawe GUI pewnie przypominajace ipodowy styl, ten screen z pierwszej strony juz cos mowi na ten temat:). Wstepnie budzi zainteresowanie pewnie sie an niego skusze jako drugi player do filmow. Mial byc c6 ale to nei to samo widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.ksy czy jest to tajemnicą ile kosztować mają te Vedie T8 i kiedy można się ich spodziewać w sklepach :D

 

Bo właśnie miałem już wypisany formularz zamówienia na Vedie C6 a tu taki bajer z takim ekranem i jeszcze dotykowy do tego :)

Cud, miód i orzeszki

 

I normalnie chciałbym go sobie kupić zamiast C6. Będę wdzięczny :)

 

Pozdrawiam,

Krazas

 

Ps. Ile ma ten wyświetlacz kolorów 16mln czy 260tyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzucilem pobieznie ten watek, a wyczytalem wszystkie rzeczy, o ktore pytasz.

1. dane, ktore podal ksy to wszystko, co mial. jak cos nowego sie dowie, to da znac. ktos nawet pytal o kolory wyswietlacza i mowil, ze bedzie sie probowal dowiedziec.

2. cene podadza przed premiera - tak mowil!

3. dostepny bedzie w ostatnim kwartale 2008 albo w pierwszym kwartale 2009 czyli miedzy od padziernika 2008 do marca 2009 spodziewaj sie premiery.

 

zdenerwowalem sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. dostepny bedzie w ostatnim kwartale 2008 albo w pierwszym kwartale 2009 czyli miedzy od padziernika 2008 do marca 2009 spodziewaj sie premiery.

 

zdenerwowalem sie...

nerwy niepotrzebne, prawda leży jeszcze gdzie indziej ;)

"Odtwarzacz pojawi się w ofercie w połowie sierpnia tego roku na pewno w wersjach 4GB i 8GB. Nie wykluczamy także 16GB wersji."

Przełom roku to już inne odtwarzacze - własne konstrukcje Vedii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Ile ma ten wyświetlacz kolorów 16mln czy 260tyś?

 

podejzrewam, ze to az tak duzego znaczenia nie ma w tej chwili stawia sie jak to .ksy pisal na rozdzielczosc, ale biorac pod uwage , ze onda vx 767 ma 16 mln i w pewnym sensie oba te odtawrzacze rywalizuja to mysle ze bedzie podobnie.

 

tutaj masz 10mm i 15h audio, a tam 15mm i 40h . Więc coś za coś, ja nie jestem fanem cienkości kosztem funkcjonalności

 

jasne ta droga to mozna cegle kupic aby tylko bylo 100 h autonomii, w kazdym razie racje masz ale ja osobiscie nie przywiazuje az do tego takiej wagi te minimum 15 h moze byc zwlaszcza ze T8 bylby dla mnie jako drugi palyer do filmow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ta droga to mozna cegle kupic aby tylko bylo 100 h autonomii, w kazdym razie racje masz ale ja osobiscie nie przywiazuje az do tego takiej wagi te minimum 15 h moze byc zwlaszcza ze T8 bylby dla mnie jako drugi palyer do filmow

porównałem audio bo akurat to jest dla vedii podane.

oczywiście dla video będzie znacznie mniej, co za tym idzie będize raczej kiepsko.

Rozumiem że cieńsze jest fajniejsze ale bez przesady, kosztem tych 5mm spada autonomia. I na kilkudniowy wypad nad jeziorko wolałbym mieć te 15mm, które jak dla mnie nie tworzą z playera "cegły", przesadzasz

http://www.youtube.com/watch?v=7IVgvh9y6E8

"I feel it's the right thickness for player this size"

 

Szkoda, że ani onda ani ramos nie czyta napisów.

Do filmów angielskich mi by się raczej nie przydały, ale do innych, czy oglądając coż ze znajomymi jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autonomia jest sprawą bardzo subiektywną. Na forum sporo osób narzeka na 10h pracy na audio. Choć przy globalnej ilości sprzedaży ilość głosów, że jest to krótko, jest bardzo mała.

 

Czy 4,3 cala jest playerem portable? Była już dyskusja przy Cowon Q5W - nie wydaje mi się, żeby coś od tego czasu się zmieniło. Co kto lubi.

 

Własne playery VEDIA będa też pewnym kompromisem pomiędzy czasem pracy a eleganckim, i poręcznym designem. Choć na razie nic więcej nie napiszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 kwartał:

- Odtwarzacze: sztuk trzy / cztery

- Słuchawki SRS-200E oraz SRS-210BS moooże EX (ale o tym jeszcze nie wiem)

- Akcesoria: futerały MoFi, futerały silikonowe, transmiter (mam nadzieje!) i pora oferta dodatków ;)

 

Jak zawsze konkretnie ... ale co zrobić - no nie mogę za duzo mówić.

 

Szczegóły co do T8 to w połowie lipca dopiero. Co do dwóch innych to jakoś w ciągu 2,5 tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T8 jeśli mnie oczy nie mylą?

 

Widać, że jest kolorowo i dośc przyjażnie i że nie tylko sposób produkowania obudowy przyszedł od iPodów (ten suwak holda ;))

 

 

LINK: http://v.youku.com/v_show/id_XMzMyODIyMzY=...?full=true#full

widac tez, ze reakcja wyswietlacza na dotyk jest dosc powolna i chyba polowe klikniec/dotkniec trzeba probowac dwa razy. po paru dniach to chyba musi byc nie do zniesienia. no i teraz pytanie - to bedzie poprawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnej wersji odtwarzacza albo chociasz final working sample jeszcze nie ma.

 

Takie filmiki to ja mam z Chin sprzed ponad 2 tygodni tylko miałem przykazane, że ani fotek ani filmików nie pokazywać "ogółowi".

 

Wyświetlacz ma się zmienić - jak będę mial finalnego sampla to na pewno go wymęczę (a to już niedługo ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wykonane są 11 czerwca tego roku. Niestety grafik z wyglądem całego menu ani filmiku z udziałem playera dać nie mogę:

 

DSC03607m.jpg DSC03608m.jpg DSC03609m.jpg DSC03610m.jpg

DSC03612m.jpgDSC03613m.jpg DSC03614m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności