Skocz do zawartości

Co wybrać? SE210 - UEsuper.fi 5 Pro - Shure E4c - SE420


Deadman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jako,że każdy zakup słuchawek rozważam dzięki informacjom z tego forum tak i ponownie soje przed zakupem.

Rozpiętość jest bardzo duża,ponieważ...SE210 właśnie posiadam,jestem z nich bardzo zadowolony.Nie mam zastrzeżeń do żadnego ich elementu,ale chciałbym spróbować czegoś nowego.Na Allegro znalazłem UE za 650zł,E4c za 640zł i SE420 za 930zł. Zastanawiam się nad zakupem,ponieważ chciałbym zasmakować w dual drivers.I takie pare pytań: Czy różnica będzie bardzo odczuwalna (jeśli do 210 nie mam żadnego ale)? Słucham przeważnie metal ogólnie pojęty,dnb i muzyka z filmów i gier (symfoniczna).Czy warto wywalać takie pieniądze dla samej ciekawości? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo bedą grały z jakimś iriverem (wcześniej miałem T30 i T10)obecnie iPhone i iPod 5.5. Z chęcią bym zamówił ,ale jestem totalny laik w tych tematach więc nie miałbym pojęcia jak to zrobić...

A co powiecie o tych cenach http://www.iapple.pl/sluchawki-c-114.html?...54f4b60d9db43fc ? No i gwarancja pod ręką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w Polsce sa przesadzone. Do tego mysle, ze lepiej od Polsoundu (polski dystrybutor zapewniajacy gwarancje) trzymac sie z daleka. Osobiscie wole miec gwarancje np. w UK albo USA. Tamte serwisy znane sa z rozpatrywania reklamacji na korzysc klienta czego kompletnie nie mozna powiedziec o Polsoundzie. Wiec i taniej - i lepiej w przypadku gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpietość ogromna..od 300zł do prawie 900zł SE210 to prawie to samo do E3c... Super.Fi Pro raczej by nie zagrały dobrze z Ipod 5,5g Video.. E4c obstawiam że są troszkę podkręcone w stosunku do E3c, które znośnie grają na ipodzie.. SE420 są chyba bardziej zbalansowane od SE530 i też chyba będą znośnie grać..

 

 

 

Jak już byś miał brać te SE420 za 900zł to lepiej zrobisz jak kupisz triple.fi za taką samą cenę z allegro.

 

To zależy co lubi.. Jak bardziej w emocje i szeroką sceną ( co wywnioskowałem z Head-Fi) to tripelki.. Jeśli coś podobnego do Se530 ale bez roll-offu w górze, z mniejszą ilością basu to Se420

 

A jak patrzę w tą muzykę (metal, symfoniczna i filmy) to wg mnie szeroka scena w triple bedziej będzie Ci odpowiadać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od upodobań... Mnie akurat nie podoba się za bardzo westonowy dźwięk ale innym może nawet bardzo..:)

A co Ci przeszkadzalo w UM2 z ciekawosci i na jakim zrodle ich sluchales ? :)

rozpietość ogromna..od 300zł do prawie 900zł SE210 to prawie to samo do E3c... Super.Fi Pro raczej by nie zagrały dobrze z Ipod 5,5g Video.. E4c obstawiam że są troszkę podkręcone w stosunku do E3c, które znośnie grają na ipodzie.. SE420 są chyba bardziej zbalansowane od SE530 i też chyba będą znośnie grać..

 

To zależy co lubi.. Jak bardziej w emocje i szeroką sceną ( co wywnioskowałem z Head-Fi) to tripelki.. Jeśli coś podobnego do Se530 ale bez roll-offu w górze, z mniejszą ilością basu to Se420

 

A jak patrzę w tą muzykę (metal, symfoniczna i filmy) to wg mnie szeroka scena w triple bedziej będzie Ci odpowiadać..

Czemu Super.fi 5 Pro nie zagraja dobrze z Ipodem 5.5G Video ?

Co rozumiesz przez to, ze E4c sa bardziej podkrecone w stosunku do E3c ?

 

SE530 maja po prostu przesuniety balans tonaly w dol odnosnie SE420 za sprawa dodatkowego woofera. Ale ow dodatkowy woofer jest ostawiony przeciwlegle obudowa do swojego sasiada (oba graja to samo - ten zabieg stosuje sie i w SE530 i Triple.fi) - pozwala to zmniejszyc rezonans ubudowy drivera i wplywa na produkowanie mniejszych znieksztalcen nieliniowych oraz wzmaga kontrole basu. Im sztywniej osadzony driver tym lepsza kontrola. Mowa tutaj takze o d'n'b wiec pewnie przydalby sie dobrze kontrolowany bas w niezlej ilosci. W tym kontekscie slabo wypadaja UM2 - ilosciowo najwiecej - ale kontrola najslabsza.

 

Kontrola basu w Triple.fi 10 Pro i SE530 jest na zblizonym poziomie jednak w SE530 jest go ilosciowo wiecej.

 

Jesli przekaz emocji to stawialbym zdecydowanie na UM2 a nie Triple.fi 10 Pro. Triple.fi 10 Pro podobnie jak Super.fi 5 Pro za to stawiaja na fun. Charakterystyka Triple.fi - "U" na pewno ow fun zapewniaja. Najslabsza strona Triple.fi 10 Pro jest moim zdaniem srednica, Najslabsza strona SE530 - gora.

 

IMHO szeroka scena to domena SE530 w universalnych IEMach.

 

W Triple.fi 10 najbardziej dominujaca jest IMHO gora - nastepnie bas i na koncu srednica, W SE530 srednica,bas i na koncu gora, w UM2 niska srednica i wysoki bas (srednica jest zdecydowanie najblizej z tych 3 IEMow) a gory ilosciowo zdecydowanie mniej niz w SE530 nie mowiac juz o Triple.fi 10 Pro ktore w stosunku do SE530 nie wspominajac o UM2 maja balans tonalny przesuniety w gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ipody są chłodne :)

 

fallow.

 

Ja bym ta góre se530 stawiał przynajmniej na równi z średnicą. Bardzo klarowna pełna barw i smaczków, sięgająca relatywnie wysoko. A co najważniejsze dzięki temu tzw. "zwinięciu", nigdy nie przesadza ale i nie zanika. Co ciekawe bardzo przyjemnie słucha się klasyki (czytałem opinie że jednak to nie domena se530). Smyczki, trąbki, flet itp. to przykuwa moją pozytywną uwagę, naprawdę jest bardzo dobrze. To sprawia że jak na warunki portable moim zdaniem góra jest po prostu perfecto :) oczywiście fajnie by było gdyby słuchawki ciągnęły pasmo ciut wyżej, ale obawiam się że nie obyło by się bez negatywnych aspektów (klująca góra, zbyt jasny charakter, może sybilanty ? )

 

Ps. Szczurkom naprawdę nie można zarzucić zbyt wiele. W sumie kazda krytyka to takie droczenie...tu powstaje mały paradoks. Bo Szczurki grają diamentowo poprawnie aż do bólu można powiedzieć że jak koty, są wyprane z wszelkich emocji...i to może być największą wadą dla przyszłych słuchawkowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ipody są chłodne :)

 

fallow.

 

Ja bym ta góre se530 stawiał przynajmniej na równi z średnicą. Bardzo klarowna pełna barw i smaczków, sięgająca relatywnie wysoko. A co najważniejsze dzięki temu tzw. "zwinięciu", nigdy nie przesadza ale i nie zanika. Co ciekawe bardzo przyjemnie słucha się klasyki (czytałem opinie że jednak to nie domena se530). Smyczki, trąbki, flet itp. to przykuwa moją pozytywną uwagę, naprawdę jest bardzo dobrze. To sprawia że jak na warunki portable moim zdaniem góra jest po prostu perfecto :) oczywiście fajnie by było gdyby słuchawki ciągnęły pasmo ciut wyżej, ale obawiam się że nie obyło by się bez negatywnych aspektów (klująca góra, zbyt jasny charakter, może sybilanty ? )

 

Ps. Szczurkom naprawdę nie można zarzucić zbyt wiele. W sumie kazda krytyka to takie droczenie...tu powstaje mały paradoks. Bo Szczurki grają diamentowo poprawnie aż do bólu można powiedzieć że jak koty, są wyprane z wszelkich emocji...i to może być największą wadą dla przyszłych słuchawkowiczów :)

 

Hmmm :)

Ci ktorzy wola postawic na efektownosc na pewno wiecej pociechy znajda w UM2 albo w UE :)

Ja takze uwazam, ze SE530 do przenosnych grajkow - maja gore taka jaka powinna byc i wiecej tam nie potrzeba, przynajmniej mnie.

W oogle lubie te sluchawki zbalansowane dokladnie tak - jak sa. Jesli byloby wiecej gory i bylyby jasniejsze - to juz nie bylby ten klimat. Zowocowaloby to na pewno mniejszym mieskiem, miesko ktore daja zmieniloby sie w mielonke :) A mielonka to niby miesko - ale nie to samo co solidny stek :)

 

Kiedy slucham muzyki z przenosnego odtwarzacza nie wymagam takich doznan jak ze stacjonarnego sprzetu a przede wszystkim oczekuje latwosci i lekkosci przekazu :) Tutaj po prostu to jest, jest to idealny balans jak dla mnie - nie potrzeba nic zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o swoich typach, a tu autor zamilkł. Pewnie się pogubił :) A prawda jest taka, że najlepiej by było przetestować kilka modeli i samemu stwierdzić co najlepsze. Z drugiej strony, jeśli jest w zupełności zadowolony z obecnych słuchawek, to tym bardziej będzie z nowych, bo to przecież wyższa półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności