Skocz do zawartości

Ipod Touch 16gb - Recencja


doom4n

Rekomendowane odpowiedzi

Heh? Jako typowy facet, czyli duże dziecko:P Gdy zobaczyłem sobie Ipod Toucha pomyślałem, że muszę go mieć. Szybko zapadła decyzja o pozbyciu się Cowona A2 i kupieniu Apple. Moje poszukiwania rozpoczęły się jak zwykle w komisie, niestety nic nie było? Musiałem udać na sami wiecie co, i poszukać. Szukałem i szukałem aż w końcu wyłapałem nówkę za 620 zł. Bałem się że to jakiś przekręt więc pojechałem odebrać osobiście i ku mojemu zdziwieniu pełen sukces !!! Ale nie o tym jest ten tekst. Przejdźmy od wstępu, który miał być ciekawy :P Do bardziej ciekawszych rzeczy:P

Czarna skrzynka?

A więc wreszcie Apple zadbało o ładne opakowanie . Ipoda otrzymujemy w grubym tekturowym kartonie. Pudełko jak i cały ipod jest dizajnerskie. Łady czarny mat cieszy oko. Otwieramy i widzimy Toucha. Wyjmujemy, pod spodem jest instrukcja w czarnej kopercie?? . Wyjmujemy kopertę i mamy kolejną kopertę, z akcesoriami. W ich skład wchodzą standardowo: Kabelek USB + sUchawy.

Ok, podłączamy pod kompa, iTunes wykrył, jest ok. Patrzę sobie na iPoda, cieszę się jego wyglądem, aż w pewnym momencie jak grom z jasnego nieba ?O żesz ku? ja pier? , skąd się ku?. wzięła ta jeb?. rysa na tyle?. Szlak może człowiek trafić. Przód praktycznie nie do zdarcia, natomiast tył jak zwykle lustro, które się rysuje. Wygląd Ipod jak zwykle jest genialny. Wygląda jak małe dzieło sztuki projektu Starka. Sprzęt bardzo lekki, nie czujemy go w kieszeni.

Ipoda obsługuje się super intuicyjnie. Instrukcja nie jest potrzebna do szczęścia. Itunesa trze troszkę opanować, ale dla chcącego średnio zdolnego obywatela nie jest to najmniejszy problem. Przy czym bawiąc się Itunesem świetnie sobie uporządkujemy muzykę na komputerze. Ekran dotykowy jest bardzo dobrej jakości, działa bardzo precyzyjnie. Jedynie co to trzeba mieć dojśc krótkie paznokcie, bo na ruch paznokciem nie reaguje.

I-N-T-E-R-N-E-T

Jest to najlepsza przeglądarka natu jaką miałem w łapskach. Działa bardzo sprawnie. Tekst jest czytelny, boli jedynie brak obsługi flasha, ale myślę, że z czasem bez problemu dodadzą tą opcję. Youtube też cieszy, można sobie pooglądać filmiki. Program Mapy działa bardzo sprawnie, możne bez problemu dotrzeć w mieście do wybranego punktu. Nie będę się za bardzo rozpisywał o programach opartych o Wifi, bo dla każdego coś innego jest ciekawsze.

Filmy

Boli troszkę konwerterowanie filmów do odpowiedniego formatu, natomiast gdy już wszystko zrobimy, ogląda się wyśmienicie. Obraz jest ostry, płynny, brak jakiegokolwiek smużenia. Można bez problemu pooglądać 2 godzinny film, wielkość ekranu nie męczy oka. Myślę, że jest to najlepszy kompromis pomiędzy wielkością ekranu a komfortem oglądania.

Zdjęcia

Można je dowolnie powiększać. Co możemy sprytnie wykorzystać, chociażby wgrywamy sobie bardzo dużą mapę miejską i potem sobie ją swobodnie przeglądamy .

A teraz to co dzieci lubią najbardziej? MUZA !!!

 

Jakbyśmy dali zagorzałym fanom Irivera albo Iaudio , tego iPoda to gwarantuje, to gwarantuje wam ze nie skumali by że to produkt Appla. Dzwięk Toucha jest bardzo przestrzeny, wreszcie znalazłem playera który ma tak szeroką scenę , jak chce. Słucham na nim głownie Kanału Audytywnego. Taki rodzaj muzy w polaczeniu z Touchem brzmi bosko. Słuchać każdy szczegół. Instrumenty, są świetnie separowane. Bas jest bardzo niski, cieplutki , umie mocno przywalić. Jest bardzo przyjemny dla ucha, nie męczy nas. Środek jest zrównoważony, żadne pasmo się nie wybija, jest według moim zdaniem tak jako powinno być. Ani nie przyćmiewa innych niższych, czy wyższych tonów. Góra jest zdecydowanie najgorsza, szczególnie w jej wysokich partiach. Po prostu troszkę za bardzo piszczy. Czasami przy niektórych utworach, szczególnie gitarowych może to być lekko wkurzające. Ipod zadziewająco mało szumi. Jeszcze przy JBL 220 słuchać było jeszcze jakieś szumy, tak przy HD215 nic, po prostu cisza.

Dźwięk jest bardzo czysty, bogaty w barwy, przestrzenny. Całość robi bardzo pozytywne wrażenie, powiem Wam szczerze że Iaudio A2 grało gorzej, zdecydowanie gorzej. Powiem szczerze, że coraz więcej znajduje w tym odtwarzaczu analogi Do Irivera H320. Te odtwarzacze o dziwno są dojść podobne brzmieniowo. Obydwa może nie są doskonałe, pod względem brzemienia, ale mają to coś dzięki czemu chce się ich słuchać godzinami.

Cover Flow wygląd świetnie. Bardzo ułatwia poruszanie się po bazie utwór. A pyzatym ciszy oko.

Moje zalecenia :

Nie wybierać 8 gb, bo po prostu się nie opłaca, wersja optymalna to 16 gb. Kupić przed rozpakowanie jakiś sylikon, żeby nam się Ipod nie porysował. Potagować sobie muze, po tak to będzie niezły syf na iPodzie. Nie instalować FW 2.0 , jest do bani, bo jest nie stabilny i ciężko zrobić JB. Nie instalować Rozpoznawani pisma, po nam się klawiatura rozwali. Kupić ładowarkę, bo wtedy czas ładowania nie przekracza 2h. Słuchawki Stokowe, wywalić do śmieci, lub zrobić sobie z nich sznurówki Koniecznie !!!

 

Podsumowanie

Mimo, iż większość osób z tego forum chronicznie nienawidzi Appla, ja się przeciwstawiam, buntuje, daje upust swoim emocjom. Sam nielubiłem iPodów !!! Ale uwierzcie mi to nie jest iPod, to jest coś nowego, coś czego do tej pory nie było. Jest to chyba pierwsze urządzenie na tynku które jest tak wielofunkcyjne, a zarazem tak przenośne, designerskie i porządnie wykonane.

Plusy Dodatnie :

  • Jakość dźwięku
  • Internet
  • Design
  • Lekkość, przenośność
  • Przednia, pancerna szybka
  • Świetny ekran, naprawdę świetny
  • Jakoś wideo
  • Możliwość zainstalowanie różnych przydatnych aplikacji (jest ich ponad 1000)

Plus ujemne:

  • Bateria, tragiczna, trzyma góra z 15 h przy słuchaniu jedynie muzy, przy bawieniu się iPodem, sprzęt padnie po 3 h.
  • Rysujący się tył
  • Brak korektora

IMG_0443.jpg

IMG_0444.jpg

IMG_0445.jpg

IMG_0446.jpg

IMG_0447.jpg

IMG_0448.jpg

IMG_0449.jpg

IMG_0450.jpg

IMG_0452.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

recka fajnie sie czyta wink.gif ale malo info tongue.gif np. ja pierwszy raz czytam dokladnie co to ten Touch i brakuje mi info tongue.gif

Nie chciałem pisać o wszystkim, bo tego by było po prostu za dużo. O większości bajerów można przeczytac w necie, ja starałem się skupić na tych najistotniejszych.

czy uciągnie większe słuchawki (np. K518DJ, CAL!)?

Z pacem w nosie. Hd555, ciągnąl bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 518 , to będę się mógł wypowiedzieć za kilka dni, kiedy do mnie dojdą ;) Ale podejrzewam, że będzie dobrze. Jeżeli ktoś nie miał wcześniej do czynienia z iTunes, to prawdopodobnie nie pokocha tego programu, ale żyć się z nim da. iPod faktycznie ma dobrą scenę, co mnie od razu zaskoczyło, gra lepiej niż CLIP. 16 gb to spoko opcja, na 8 gb nie wiem zbytnio, jak sie można zmieścić (chyba, że sama muza, bez filmów i bajerów). Filmy faktycznie ogląda się bardzo przyjemnie, ja na niego wrzucam głównie seriale i sobie do poduchy oglądam ;) Cover Flow bajka, tylko najpierw trzeba się pomęczyć z otagowaniem i dodaniem okładek plikom.

 

Ten iPod jest naprawdę elegancki, lekki i smukły. Przy klockowatych Archosach, prezentuje się wyśmienicie. Jedynie są początkowo problemy z jailbreak'iem (albo tylko ja je mam :P), bo na stronach sporo instrukcji, jak je zrobić, ale mało, co POTEM można z tym fantem zrobić :)

 

Recenzję miałem pisać po otrzymaniu AKG 518, no ale mnie wyprzedziłeś :) Gratuluje recenzji !

 

Jeżeli ktoś ma do wydania 850 zł (bo za tyle można chwycić 16gb nówkę) i zależy mu na dobrym dźwięku i naprawdę sympatycznym oglądaniu filmów oraz ma dostęp do stałego źródła zasilania (bateria faktycznie nie napawa optymizmem), to polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii, to widziąłem specjalne pokrowce,w których jest bateria. Daje to autonomie rzędu 42 h, więc już nieźle. Jeśli, mnie czanie wkurzać bateria to po prostu kupię taki pokrowiec. Jest to na pewno jakaś alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście dziwne:) Ja słuchałem go w Electroworldzie. I był naprawdę nie zły :) A oczywiście cały czas mówimy o Wersji USA:)

 

Własnie... jak ja słuchałem w Ispocie to tez ledwo napędzał AKG....:P wersja ze stanów musi mieć sporo mocy więcej..

 

 

Zniszczyło mnie:

Plus ujemne xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze te 8GB to az potąd kurde. I problem w tym że weś se załatw te 16GB w takiej cenie co wy mówicie narazie poluje na 8GB póki co i ciekawe czy będe żałował

 

ps. jak jesteście przy recenzji już może napiszecie mi czym się rózni pudełko z lennonem legend czy jakoś tak a z tą panią w kapturze? któreś to podróbka? bo gdzieś tu czytałem że któraś wersja ipod toucha ma problemy z ekranem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie są oryginalne. Jednak wersja z Lennonem nie ma problemu z wyświetlaniem prawidłowo czerni, a ta z Macy Gray (chyba to ona :P ) takowy problem właśnie ma. Kupuj z Lennonem ! To czy Ci 8 gb styknie, to wiesz tylko i wyłącznie Ty ! My możemy tylko przypuszczać i przewidywać. Oboje mamy po 16 gb i szczerze mówiąc, nie chciałbym schodzić do pamięci o połowę mniejszej. Dla mnie jest idealnie 16 gb, dla Ciebie może być 8 gb. Sam się musisz zastanowić, która opcja będzie dla Ciebie optymalna. Pod uwagę musisz wziąć, jak szybko Ci się dana muzyka na playerze "nudzi" oraz jak często dostęp masz do kompa. Jak codziennie będziesz ładować iPoda przez kompa, to zmiana muzyki trwa dosłownie chwilkę. Wtedy 8 gb będzie ok.

 

Doszły dzisiaj do mnie AKG 518 DJ, przesłuchiwałem je na Clipie i Touch'u. Clipa pominę, bo to nie ten wątek.

 

Słuchawki mają stosunkowo sporo basu, nawet po połączeniu ich z raczej neutralnym iPodem. Jest to mały problem, jeżeli ktoś słucha głównie rocka, bo dolne pasmo zdecydowanie przeważa. Nie żeby to jakoś przeszkadzało, bo i tak się naprawdę fajnie słucha, ale mimo wszystko, ograniczyłbym tego basiora nieco. Liczę, że coś da modyfikacja, o której czytałem tu na forum, polegająca na wyciągnięciu gąbek, a co za tym idzie - opanowaniu ilości basu. Bas się nie rozlewa, jest precyzyjny, nie wali po bani. Gra to dobrze, ale wydaje mi się, że AKG 518 DJ nie są DO KOŃCA stworzone dla Touch'a. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało po modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności