Skocz do zawartości

Używany telefon za 200zł, jaki?


mjuzik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

powiem jedno - telefonami zajmuje sie od kilku lat, prowadzilem kilka for gsm, na kilku bylem moderatorem, pomagalem w prowadzeniu komisu gsm. tak wiec mozna smialo stwierdzic, ze o telefonach wiem duzo, nawet bardzo duzo. i niektorzy tu gadaja takie glupoty, ze az smiac mi sie chce :)

 

ps. mam teraz miedzy innymi nokie 6630. jesli ktos nie wie, jak wykorzystac jej potencjal, to powie oczywiscie ze np. taki k750i jest lepszy. ale podkreslam, powie tak ten, ktory nie potrafi wykorzystac drzemiacego w niej potencjalu... jak na swoja cene jest to telefon wrecz zabojczy.

 

ps2. polecanie motoroli zakrawa o zart :) motka a925 jest warta uszczuplenia kieszeni z jakichkolwiek pieniedzy, ale tylko jesli umie sie ja odpowiednio wykorzystac... modele takie jak v3, v3x itp warte sa sążnego rzutu o sciane, niczego wiecej! :)

 

ps3. e50 NIE MA przewagi nad N70. jedynie w teorii, na papierku, w rzeczywistosci jest zenujacym telefonem. n70 zamula? jak kupuje sie nieodpowiednie karty, to i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. mam teraz miedzy innymi nokie 6630. jesli ktos nie wie, jak wykorzystac jej potencjal, to powie oczywiscie ze np. taki k750i jest lepszy. ale podkreslam, powie tak ten, ktory nie potrafi wykorzystac drzemiacego w niej potencjalu... jak na swoja cene jest to telefon wrecz zabojczy.
I bardzo dobrze, bo właśnie taką wylicytowałem :) Za 199,99zł :) Niestety ma chyba simlocka, w związku z tym pytanie: jak to jest z simlockiem w niej? Można samemu w domku likwidować, czy lepiej nie ryzykować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poszukiwania niedrogiego, ładnego i nie zawodnego telefonu ciągle trwają i całkiem przypadkiem trafiłem na Nokię 3230. Wydaje się całkiem interesującą pozycją. Szczerze powiedziawszy to spełnia chyba wszystkie moje oczekiwania. Może ktoś kto miał styczność z tym telefonem zabrać głos?

 

Autor tematu też powinien zainteresować się tym telefonem, bo jak już wspomniałem poszukujemy czegoś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n70 zamula? jak kupuje sie nieodpowiednie karty, to i owszem.

 

Nie kupowałem żadnej karty, używałem jedynie tej, którą dostałem wraz z telefonem. Moim zdaniem zamula ponieważ telefon, który potrzebuje prawie minuty na włączenie się zasługuje na takie miano. Nie trzymałem w pamięci znacznej ilości zdjęć czy plików. W trakcie zwykłego korzystania z telefonu zdarzały się 1-3 sekundowe zwiechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutować, bo wszystko zależne od egzemplarza, a raczej od wersji oprogramowania. Mój kolega ma n70 i również określiłbym go mianem zamulacza. Inny znajomy ma 6630 i śmiga jakby wcale nie miała Symbiana. Zapewne są n70, które chodzą szybko jak i 6630, które mulą. Nie ma co nad tym gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps3. e50 NIE MA przewagi nad N70. jedynie w teorii, na papierku, w rzeczywistosci jest zenujacym telefonem. n70 zamula? jak kupuje sie nieodpowiednie karty, to i owszem.

Wymień przewagi N70 nad E50.

Bo jeśli nie ma to N70 jest tak samo żenująca jak N70.

 

Trzeba mieć jakieś argumenty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps3. e50 NIE MA przewagi nad N70. jedynie w teorii, na papierku, w rzeczywistosci jest zenujacym telefonem. n70 zamula? jak kupuje sie nieodpowiednie karty, to i owszem.

Jeżeli E50 jest żenujący, to N70 jest poniżej tego poziomu..

 

Ale jedno trzeba mu przyznać - jest trwały. Rzucany po ścianach, przetrwał rok (fakt, że klapka od aparatu nie działała, bateria trzymała max jeden dzień, a wygląd, a raczej jego brak - odrażał) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wylicytowałem 6630 w bardzo dobrym stanie, razem z pudełkiem i całym oryginalnym zestawem za 200zł, ale widziałem też i oferty na "kup teraz" za ok 200 z podobną ilością dodatków. Nawet teraz jest takich kilka, chociażby te:

http://allegro.pl/item366864218_nokia_6630...sm_okazja_.html

http://allegro.pl/item368823784_sprzedam_t...okia_6630_.html

http://allegro.pl/item370610915_nokia_6630...owarka_usb.html

Zwłaszcza ta ostatnia kusząco wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. Nie zauważyłem, ale wczesniej patrzyłem na ceny telefonów używanych, ale odnowionych - pochodzących z komisów, na skróconej gwarancji sprzedawcy. Faktycznie to chyba lepsza opcja niż 3230.

 

Czy ktoś z posiadaczy bądź byłych użytkowników może odpowiedzieć na pytanie jak wygląda sprawa pojemności skrzynki sms...wiadomo, że ograniczona pamięcią, bo to Symbian, ale czy w praktyce mając w pamięci powiedzmy 700 smsów nie będę czekał 10 sekund na otworzenie się skrzynki? Czy poruszanie się po niej nie będzie masakrycznie wolne? To istony parametr jak dla mnie i samsungowe 200 smsów to stanowczo za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi gdzie są zapisywane wiadomości...na karcie czy w pamięci telefonu? Trochę sceptycznie do tego podchodzę, bo n70 kolegi mając w pamięci 1000 smsów muliła wyjątkowo.

 

BTW: Wiem, że odpowiedzi na te pytania śmiało znajdę w necie, ale skoro już rozmawiamy to nie widzę przeszkód, żeby pytać. To do forumowych odsyłaczy do google..wstrzymacjcie się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 6630 nie mam pojęcia, ale podejrzewam że w telefonie. 7650 nie miała slotu na karty... :) Wieść gminna niesie, także w postach powyżej, że 6630 jest szybka jak na Symbiana, więc raczej nie ma się co obawiać :) Jeśli Ci się nie spieszy, to w przyszłym tygodniu (mam nadzieję, że koło środy) będę miał moją, mogę to sprawdzić i napiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności