Skocz do zawartości

Cena Rio Karmy rośnie


Kuty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio widziałem na allegro Rio Karme z całym zestawem z lekkimi uszkodzeniami kułka i hyba holda która poszła za 560zł więc widze że sprzedawanie coraz bardziej trudno dostepnego w pełni sprawnego odtwarzacza za bezcen mija się z celem,za rok albo dwa taki odtwarzacz bedzie na wage złota i kolekcjoneży będą sie o niego bić.

 

Ja mojej karmy nigdy nie sprzedam zostawie swoim dzieciom żeby zobaczyły jak brzmiał klasyczny odtwarzacz mp3 bo te dzisiejsze kolorowe ****a nie nadaja sie do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Spoko, spoko. Ci ostatni nabywcy też nie muszą być zachwyceni, i coś się jeszcze na ebay'u pojawi. W tym samym czasie co pożyczoną Kramę miałem też w domu clixa2, i wcale nie uważam, że grał gorzej, po prostu nieco inaczej, a może nawet bardziej dokładnie. @fallow ma clixa2 i sobie chwali, więc skoro Karma miałaby małe wykorzystanie to po co trzymać? Mnie się wydaje, że Vedia V39 jest bliżej prawdy dźwiękowej od Rio Karmy, choć i tak ją bardzo cenię za brzmienie, no ale dla mnie to jest dźwięk "robiony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, wcale nie kazdy musi byc zachwycony Karma. Owszem, Karma gra dobrze i ciekawie. Jest fun factor i jest w stanie napedzic wieksze sluchawki znacznie lepiej niz inne playery. Do tego ma wyjscia RCA z docka. Dzwiek nie do konca trafial w moj gust ale mimo to podobal mi sie. Przypuszczam, ze wielu wlasnie Karma spodobalaby sie znacznie bardziej niz Clix2. Do tego ma znacznie wieksze mozliwosci. W moje gusta Clix2 po prostu trafia. Podoba mi sie jak on gra z moimi SE530. Ani zbyt barwnie ani za sucho ani zbyt "U". Karma na pewno grala ciekawiej.

 

Dla Clixa2 konkurencja to nie miala byc poniewaz sam player jest znacznie wiekszy. Przylapalem sie na tym, ze jej po prostu nie potrzebuje. Poza domem korzystam z Clixa a w domu ze sprzetu stacjonarnego. O lepszym dzwieku dla ktorego poswiecilbym Clixa, nawet kosztem rozmiarow tez nie moglem mowic bo mam jednak gusut zmierzajacy w inna strone. Poza tym nie oczekuje od playera ktorego w zasadzie uzywam poza domem by gral nie wiadomo jak :)

 

Mozna wyrwac Karme w dobrym stanie za ~300 PLN. Jest nawet amerykanin ktore ciagle je sprzedaje i zawsze ma jakies do opchniecia,bo Karmy po prostu zbiera i restauruje. Mnie owszem udalo sie trafic w stanie idealnym, przypadek. Ale teraz cieszy sie juz nia Yesoos :) Mysle, ze jak na dodatkowa baterie i adaptar CF w komplecie i tak poszla tanio. Na pewno taniej niz ta na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie ale jak by karma ukazała się w komisie poszła by szybciej jak te clixy które nie maja flca a dla mnie mp3 nawet 320cbr to kalectwo okrojone ze szczegułów.

Vteca miałem i grał całkiem nieżle ale po podłaczeniu pod cmoya był cieniutki,sam też bas miał plastikowy,vibez z cmoyem grał bardzo ładnie ale sam kiepsko, miałem już wszystkie playery jakie mogą zachwycać potencjalnych nabywców oprucz h140 i iaudio x5 i według mnie na karmie słysze różnice między ogg Q500 a Flac i oggQ500 jest też okrojone ze szczegółow a dla mnie w muzyce liczą się sczegóły,na vtecu flac jest taki sam jak mp3 320cbr wiec niewidze sensu tam go wciskać,clix go nie ma więc lipa.

A co do sprzętu stacjonarnego to napewno bedzie grał lepiej,ale nie wiem czy długo bym wytrzymał uwiązany na kablu,z karma moge się przemieszczać nawet po pokojach jeśli nie wychodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słyszę różnicy między FLACem a ogg Q10 aoTuV, podobnież jak nie chcesz tracić szczegółów w mp3, to zainwestuj w kodek FhG. Oczywiście, przy Karmie nie ma takiej potrzeby, a i mp3 320kb/s FhG nie jest całkiem przeźroczysty, ale jak bym miał robić ogg Q9, to już bym chyba i tak sięgnął po mp3 320kb/s FhG. Poza tym, ja słyszałem różnicę między mp3 a FLAC na Vedii, nie jest ona wielka, ale głównie precyzja przestrzenna ciut kuleje. Wydaje mi się też, że jeśli dekoder mp3 jest dobrze zaimplementowany, to ta różnica powinna być nieznaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) Jasne, ze Karma w komisie zawsze pojdzie szybko.

 

Ale mnie ona nie byla potrzebna, za mala do kieszeni na wypad, zbyt slaba by grac w domu. Po prostu nie znalazlem zastosowania dla takiego playera :)

 

Gdyby to byla jakas powalajaca referencja czy odskocznia, pewnie zostawilbym ja koszatem rozmiarow. Ale jak to mowi Roland "szalu nie ma" ;) a gusta sa rozne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam karmy wyłącznie jako player domowy co nie znaczy że nieraz gdzieś ją ze soba zabiore co nie za bardzo by się sprawdziło ze sprzetem stacjonarnym ;) a co do jakośći dzwięku to myśle że po przesłuchaniu tych wszystkich średnich playerów dzwięk dla mnie jest idealny.

Mysle tylko jeszcze nad bardzo szczegułowymi słuchawkami do domu,dla mnie liczy się tylko precyzja dzwieku i szczegułowosć wtedy słuchanie jest przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vedia gra ładnie ale na pchełkach,na wiekszych słuchawkach bas robi się drewniany do tego nie lubi amplifikacjii.

Nie wiem jak vedia gra na pchełkach ,bo ich nie posiadam(zawsze jak kupuję nowy odtwarzacz, to wyrzucam,pchełki nie odtwarzacz :lol:

Tak na poważnie to słucham na CAL i jest dobrze.Co do amplifikacji to myślę że majkelowy moon zmusi Vedię by go polubiła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslałem, że jak już macie wyrzucać każde pchełki to zamiast tego oddajcie je mi i po problemie :D

może nie pchełki(przecież wyrzuciłem :D ),ale moge ci oddac shure e2c których nie udało mi się sprzedac w komisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności