Skocz do zawartości

Jak8ie słuchawki8 do Grindiga MPAXX 704


piecho

Rekomendowane odpowiedzi

Nadwyraz komiczna aukcje hehe

Dokanałowe koreczki doskonale dopasowują się do ucha
Wzbudnice 11,5 mm
Obciążalnosc mocowa 200 mW

Nie ma to jak fachowe słownictwo :lol:

 

A tak na serio to imo nie ma sensu w tego grundiga nic inwestować. Dużej różnicy i tak nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzacza, to jak na razie chodzi OK, nie zamierzam zmieniać. Mam jeszcze słuchawki Panasonica, ale te nie są douszne i w ogóle raczej mi nie pasują. A z odtwarzacza do się jeszcze co nieco wyciągnąć, bo ja byłem na nartach to pożyczyłem od kolesia chyba philipsy ale nie dokanałowe, tylko (na pozór) zwykłe pchełki, a jakość dźwięku była bez porównania lepsza, podobno dał z nie 50zł, ale raz że w necie takich nie mogłem znaleźć, to dwa słabo tłumiły głosy z zewnątrz.

 

Szukam dokanałówek (tzn małe z sylikonowymi nakładkami, sorry ale znawcą nie jestem, ale lubię dobry dźwięk..) do mojego kochanedo :D Grundiga. Muszą być wygodne, dobrze tłumić szumy z zewnątrz i mieć `to coś`( Tzn. dawać przyjemność z dobrego dżwięku). Słucham rocka, głównie LADY PANK i PERFECT ( nie ma to jak stary, porządny skład... :D), a cena to ok. 50-60zł.

 

PS Pewnie będę kupował przez neta, to raczej zamawiać przez Allegro czy dobry sklep internetowy??

 

PS2 Liczę na szybką i dobrą odpowiedź

 

PS3 To taka konsola :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips she9500 nawet bardziej mi się podobają, ale mam 2 pytania:

 

Podobno można zawiesić na szyi, tzn to jest jakiś dodatkowy sznureczek, który można sibie odłączyć, czy jet na stałe. Miałem na stałe w słuchawkach od Grundiga standardowych, to raz że kabel był krótszy a dwa wkurzała mnie ta smycz bo było za dużo kabli i sznurków...

 

Drugie pytanie to cena. Na allegro są za 50-70, a na ceneo 132 zł, więc różnica jest ...

Jeśli z alledro to od którego kolesia??

 

PS podobno u U idotów (tzn w Media Markt) kosztują 69 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, doszedłem do tergo, że w tej cenie to tyko RP-HJE200 PANASONIC lub Philips she9500 a może coś jeszcze??

wy się znacie, pomóżcie biednemu człowiekowi ... :D

 

http://allegro.pl/item362057244_sluchawki_...ps_she9500.html LUB http://allegro.pl/item359008219_sluchawki_...o_w_o_s_c_.html

 

Albo i nie ...

 

 

Z tego co przeczytałem, Philips she9500 mają otwartą konstrukcję, tzn słabiej tłumią. Ale czy jest to taka znacząca różnica, bo jak wiadomo ( przynajmniej ja tak myślę )nim więcej dżwięku muzyki wpada do ucha i mniej głosów z otoczenia, to w lepszej jakości słyszymy muzykę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips she9500 mają otwartą konstrukcję, tzn słabiej tłumią. Ale czy jest to taka znacząca różnica
Duża różnica w tłumieniu jest pomiędzy pchełkami a dokanałówkami. Pomiędzy dokanałówkami i IEMami znów jest spora różnica (choć nieco mniejsza), ale pomiędzy dokami otwartymi i zamkniętymi różnice nie są zatrważające.

 

jak wiadomo ( przynajmniej ja tak myślę )nim więcej dżwięku muzyki wpada do ucha i mniej głosów z otoczenia, to w lepszej jakości słyszymy muzykę
Bardziej tak myślisz, a przynajmniej za bardzo poszedłeś na skróty. Im mniej "rozpraszaczy" i "zagłuszaczy" tym bardziej możesz skupić się na dźwięku, którego chcesz słuchać ( sam dźwięk pozostaje oczywiście taki sam, za to Ty odbierasz go pełniej). Z tego powodu lepiej wyłapuje się niuanse i szczegóły leżąc wieczorem w łóżku, niż jadąc przez miasto na rowerze (tu w zasadzie różnice między mp3@128 a mp3@320 stają się minimalne, a co za tym idzie, jeżeli ktoś kupuje sobie odtwarzacz mp3 wyłącznie do uprawiania sportów, powinien kierować się nieco bardziej wytrzymałością i wygodą obsługi, niż jakością dźwięku).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyślą Ci w tym opakowaniu, to na 100%

EDIT: Jak tak czytam te opisy słuchawek na Allegro (i w sumie w każdym sklepie), to aż głowa boli. "Zakosztuj wspaniałego dźwięku dzięki słucawkom SHE 9500 i ich potężnym przetwornikom"... Albo MX-y: "Technologia Basswind stworzona przez firmę Sennheiser pozwala na pełne odtworzenie niskich tonów, i jak w przypadku głośników, zastępuje subwoofer" (autentyczny opis ze sklepu internetowego) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności