Skocz do zawartości

Samsung T10 - Firmware


Xantros

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć oddzielny temat na temat firmware'u do T10-tki, żeby już nie kombinować ze sztucznym przedłużaniem postu w testach odtwarzaczy :P

A więc jedziemy. Samsung nie próżnuje i wprowadza widoczne ulepszenia w swoim sofcie. To jeśli by patrzeć z pozytywnej strony. Z negatywnej wygląda to tak, że łata niedociągnięcia - wprowadzane są rzeczy, które były od samego początku w informacjach prasowych, a nijak nie występowały lub były praktycznie nie działające w tym, co firma wypuściła na rynek. Tak czy siak ważne, że robią postępy. Jedna rzecz, która mnie osobiście zadziwiła to szybkość z jaką wypuszczono po wersji 2.0 wersję 3.03 - zajęło im to około miesiąca. Cóż, można tylko pochwalić :)

 

Oto zmiany jakie wprowadzały kolejne wersje firmware'u:

WERSJA 1.55

- dodanie bluetooth (możliwość wymiany plików)

- "personalizacja" (wprowadzenie nazwy użytkownika i daty urodzin - drobne bonusy)

- RDS w radiu

- wreszcie normalnie łączy się z kompem

 

WERSJA 2.0

- współpraca z telefonami po bluetooth (dzwonienie i rozmowa przez odtwarzacz, transfer książki adresowej)

 

WERSJA 3.03

- obsługa ACC

- dodanie gier

- nowe skórki

- możliwość czytania plików txt w pionie i w poziomie

- kasowanie plików z poziomu odtwarzacza

- "video bookmarks" (raczej bezużyteczne :))

 

WERSJA 3.06

- poprawiono algorytm losowego wybierania utworu

 

Niestety, wbrew logice, po wgraniu nowego softu na odtwarzaczu nie ma nowych skórek czy gier. Trzeba je ściągnąć samemu ze strony Samsunga (Teraz Emodio: http://www.emodio.com/). Uwaga - ŚCIĄGNIĘCIE NIEKTÓRYCH RZECZY WYMAGA UPRZEDNIEJ REJESTRACJI NA STRONIE EMODIO!!. Poniżej zamieszczam linki:

Tutaj można ściągnąć gry

Tutaj można ściągnąć skórki

 

==============================================================================

==============================================================================

 

Wgrywnie nowego firmware'u:

Info na początek: jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to wgrajcie Windows Media Player (w skrócie WMP) PRZYNAJMNIEJ w wersji 10, a jeszcze lepiej 11. To może rozwiązać niektóre problemy!!

Wchodzimy na stronę Samsunga tym linkiem. W polu pod "Wyszukaj według numeru modelu" wpisujemy swojego playerka - w tym przypadku wystarczy "yp-t10", po czym wciskamy enter. Z listy, która się pojawi wybieramy nasz model (JA.., JC.., JQ..) - kolejna zmiana okienka. Przechodzimy do zakładki "Firmware", wybieramy ikonkę zipa i ściągamy najnowszy soft.

Gdy już mamy ściągnięty pliczek - rozpakowujemy go. Pojawią się dwa pliki - T10J.rom i T10J.rsc.

firmware1.jpg

Podłączamy odtwarzacz do kompa, otwieramy katalog odpowiadający naszemu grajkowi. Przechodzimy do katalogu, który nazywa się "Internal Storage" i to do niego właśnie przerzucamy dwa wcześniej rozpakowane pliki.

firmware2.JPG firmware3.JPG firmware4.jpg

Odłączamy odtwarzacz od kompa, uruchamiamy, czekamy aż dana część firmware'u zostanie wgrana i odtwarzacz automatycznie się wyłączy, po czym ponawiamy włączanie odtwarzacza do momentu aż firmware update się skończy (w sumie chyba z 3 lub 4 cykle). Po tym wszystkim możemy cieszyć się nowymi możliwościami naszego T10.

 

Nowy firmware można wgrać również z poziomu programu Emodio (wtedy poza programem nic więcej nie trzeba ściągać, Emodio zatroszczy się o wszystko):

firmware5.JPG

 

Ostatnio oprócz firmware'u dorzucono także gry - do ściągnięcia z tego samego miejsca co firmware, tyle że pozycja trzecia od góry, a nie piąta.

 

==============================================================================

==============================================================================

 

Instalowanie gier:

Zakładam, że macie już ściągniętą paczkę z grami. Dalej jest praktycznie równie prosto - po rozpakowaniu utworzy się folder Games, a w nim folder PRG zawierający foldery z grami. Wchodzicie do katalogu w odtwarzaczu, nazywa się Internal Storage. Zawierać powinien folder GAMES, a w nim kolejny PRG (tak, podobnie jak to co się rozpakowało z zipa). Jeśli jest to przenosicie do niego trzy katalogi z grami, a jeśli nie ma, to przenosicie po prostu rozpakowany folder PRG. Odłączacie odtwarzacz od kompa i gotowe.

Do gier można się dostać wchodząc do działu o nazwie Prime Pack (u mnie oznaczony jest ikonką "pudełka choinkowego"). Dalej dacie radę ;)

 

W przyszłości temat będzie rozwijany wraz z nowymi wersjami firmware'u oraz oczywiście na wasze prośby i propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wygląda na to, że Samsung Media Studio zostało zastąpione przez Emodio. Nie wiem jak było w SMS ale tu jest możliwość wgrania nowego firmware'u z poziomu programu (u soul'a to podziałało, razem z wgraniem WMP 11 ale ciężko powiedzieć która z tych rzeczy dała większy rezultat).

 

Ponadto program obsługuje funkcję nazwaną TTS (Text To Speech), czyli przerabia pliki TXT na dźwiękowe (MP3). Zatem można przekonwertować sobie jakąć książkę zapisaną w formacie TXT i posłuchać w drodze do domu/pracy/szkoły. Jedyną wadą dla niektórych może być to, że nie ma obsługi języka polskiego przy konwersji. Nowe języki można ściągnąć ze strony Emodio.

 

Strona Emodio: http://www.emodio.com/

Link do programu: http://update.emodio.com/download/EmoDio_Setup.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ściągasz paczkę zip, rozpakowujesz - będziesz tam miał dwa pliki. Oba wrzucasz do głównego katalogu, który znajdziesz po otworzeniu dysku (po podpięciu odtwarzacza powinien pojawić się jako nowy dysk wymienny w systemie). Ogólnie procedura jest podobna jak wgrywanie nowego FW. Tylko z tego co słyszałem to skórka ta zamienia te, które były wgrane na odtwarzacz i nie jestem pewien czy jest możliwośc powrotu. Napisz do soul'a, on się tym bawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z Xantrosem bo miałem problem, T10tka nie chciała podjąć softu w żaden sposób... aż nie poogooglowałem i wynalazłem coś takiego jak wersje softu BB (Best Buy)

 

Okazało się, że moja T10tka jest właśnie wersją BB i przyjmuje tylko taki soft...

 

Link do 3.06 BB

http://org.downloadcenter.samsung.com/down...306Rhapsody.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam właśnie kupiłem Samsunga YP - T10JAB 4GB i niestety mam poważny problem. Po zainstalowaniu oprogramowania Samsung Media Studio zgodnie z instrukcją okazało się że program nie wykrywa odtwarzacza. Kabel USB dodany do odtwarzacza jedynie ładował sprzęt, jednocześnie komputer nie wykrył urządzenia informując o nieznanym urządzeniu USB .Podobnie było na drugim komputerze na którym instalowałem w identyczny sposób jak było podane w instrukcji ( nie można wrzucić absolutnie nic (muzyki, filmów, zdjęć)

Bardzo bym prosił o pomoc czy może być to kwestia kabla (ładuje odtwarzacz więc chyba jest sprawny) czy też kwestia oprogramowania ,jeśli oprogramowania to w jaki sposób można temu zaradzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym w recenzji. To nie kwestia kabla, raczej głupiego podejścia ludzi z Samsunga do tematu tego jak odtwarzacz ma się łączyć z kompem. Z dwóch możliwości wybrali akurat tą złą.

W każdym razie potrzebny będzie Windows XP z SP2 (nie wiem, czy na Viście chodzi, nie mam i nie testowałem), upgrade Windows Media Player do wersji 11. Może pomóc zainstalowanie nowszej wersji Samsung Media Studio, która nazywa się Emodio. Gdzieś czytałem, że Total Commander może pomóc bo podobno istnieje do niego wtyczka obsługująca transfer po MTP.

 

A najlepiej to znaleźć kumpla, u którego to pójdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Od niedawna posiadam T10-Jab. I mam pewien problem z firmwarem do tego odtwarzacza. Otóż po wgraniu najnowszej wersji [NEW]YP-T10J FIRMWARE (ver.3.06) ściągniętej ze strony samsunga przestał działać bluetooth, a dokładnie gdy chcę uruchomić bluetooth na T10 wyskakuje mi napis "Bluetooth address error"

 

Znalazłem rozwiązanie. Jakby ktoś miał podobny problem to poniżej sposób na uruchomienie bluetootha:

1 Otwieramy notatnik i wpisujemy adres MAC odtwarzacza (ja wpisałem adres 00166C170018),

2 Zapisujemy plik jako BDADDR.txt. Następnie usuwamy rozszerzenie .txt system zapyta czy napewno chcemy usunąć rozszerzenie klikamy tak(jeżeli nie wyswietla nam sie rozszerzenie pliku to wchodzimy w opcje folderów i odznaczamy ukryj ustawienia znanych typów plików),

3 Wgrywamy plik BDADDR do katalogu głównego odtwarzacza ( tak jak instalujemy nowy firmware..)

4 Uruchamiamy odtwarzacz i... bluetooth działa :).

 

Opis znaleziony na stronie:

http://www.anythingbutipod.com/forum/showthread.php?p=240655

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A może mi ktoś pomóc? Problem u mnie w tym, że nie mogę wejść przez komputer, nie wyświetla mi ikony ''T10''. Jedynie mogę wgrywać multimedia przez Samsung Media Studio (przez emodio nie próbowałem). Chciałbym wgrac nowy firmware, ale nie mogę wejść do odpowiedniego folderu, gdzie mam wrzucic pliki. Bardzo proszę o pomoc.

Mój numer gg: 6767077

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności