Skocz do zawartości

Moje domowe audio


Adrian4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja np. słuchając Pianocrafta czy jakiegoś wyższego Sonego CMT nie odczuwam potrzeby subwoofera, myślę że chociaż Pianocraft ma sub-out, to mogłoby to tylko pogorszyć brzmienie, ale wszystko zależy od zastosowanych głośników, zwrotnic, crossovera itp, czego w wieży tak bardzo nie można kontrolować, za to bardzo na to zwracają uwagę na elektrodzie przy budowie kolumn DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja jednak używam suba - to fajnie upłynnia i zgłębia brzmienie - ale nie pozwalam mu się wywalać na resztę pasma bo nie o to chodzi. Po prostu działa tak, że słyszę jednak coś co jest poniżej 50 Hz, których moje kolumny nie trawią... Dlatego długo siedziałem, aby dopasować punkt przecięcia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wciąż jeden przetwornik na całe pasmo, więc cudów nie zdziałasz, jakby to było takie proste to wszystkie kolumny by były jednodrożne wink.gif
Niebardzo. To raczej wada kolumn, ze sa w wiekszosci przypadkow wielodrozne - problem z odpowiednim dostrojeniem zwrotnicy - pod roznym katem kolumny beda inaczej graly, zupelnie rozne glosniki odgrywaja w tym samym momencie te same czestotliwosci (malutka kopulka 19mm z jakims midwooferem 16cm) itp. Jak widac same wady, tyle ze jednym glosnikiem ciezko jest pokryc cale pasmo. W sluchawkach tego problemu nie ma.
Być może to jest to - że słyszymy jednak całym ciałem.
to jest jedna sprawa, druga ze jakiekolwiek sluchawki graja jednak "w glowie" porownujac do jakichkolwiek glosnikow - i to sprawia ze te drugie sa naturalniejsze i przyjemniejsze w odbiorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No ale to czemu nie zrobią wielodrożnych słuchawek (z tego co wiem HD5xx mają dwudrożną konstrukcję, ale do tego niestety nie są jakieś wybitne).

No z tego co mi wiadomo to ani HD 500 ani 515 ani 555 ani 570 ani 590 ani 595 nie są dwudrożne :)

Jedyne odstępstwo od reguły w HD 5x5 to umieszczenie przetworników pod kątem - skutkuje to troszkę innym wrażeniem przestrzennym. Podobne rozwiązanie (i na pewno bardziej nagłośnione) stosuje Ultrasone. Wciąż jest to jednak raczej granie w głowie.

 

Kiedyś można było natomiast kupić dwudrożne słuchawki Technicsa. Nie mogę ich teraz znaleźć... Pamiętam, że były srebrne z elementami niebieskimi i kosztowały wg oficjalnego cennika 2500zł (około 2003 roku).

Dochodzą do tego jeszcze cenione Techniscy RP F30, które miały konstrukcję wielomembranową.

 

Czasami spotyka się kolumny jedno drożne. Są to jednak raczej ciekawostki z pogranicza hi-endu. Kiedyś kupiłem taki numer Hi-fi Choice w którym akurat tego typu głośniki dostały jakieś tam wyróżnienie za niespotykane walory brzmieniowe. No, ale na pewno trzeba pójść przy takim rozwiązaniu na jakieś ustępstwa.

 

sluchawki graja jednak "w glowie" porownujac do jakichkolwiek glosnikow - i to sprawia ze te drugie sa naturalniejsze i przyjemniejsze w odbiorze.

No cóż, przestrzeń prezentowana przez głośniki na pewno jest bardziej naturalna, ale co do przyjemności odbioru - sądzę, że to odczucie subiektywne.

Na chwilę obecną wolę słuchać muzyki z HD 595 podpiętych pod dziurkę wzmacniacza Arcam A80 niż podłączonych do niego kolumn Acoustic Energy. I trzeba przyznać, że system ten (wzmak+kolumny) dobrałem spośród multum różnych zestawień w tym zakresie ceny. Odsłuch na kolumnach męczy mnie po jakiejś godzinie - nie ma to miejsca w przypadku słuchawek.

Oczywiście, można wszystko uzasadnić przyzwyczajeniem. Ale ja akurat odkrywałem muzykę równomiernie na głośnikach i słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, przestrzeń prezentowana przez głośniki na pewno jest bardziej naturalna, ale co do przyjemności odbioru - sądzę, że to odczucie subiektywne.

Na chwilę obecną wolę słuchać muzyki z HD 595 podpiętych pod dziurkę wzmacniacza Arcam A80 niż podłączonych do niego kolumn Acoustic Energy. I trzeba przyznać, że system ten (wzmak+kolumny) dobrałem spośród multum różnych zestawień w tym zakresie ceny. Odsłuch na kolumnach męczy mnie po jakiejś godzinie - nie ma to miejsca w przypadku słuchawek.

Oczywiście, można wszystko uzasadnić przyzwyczajeniem. Ale ja akurat odkrywałem muzykę równomiernie na głośnikach i słuchawkach.

 

A myszka na to "niemożliwe" :D Nie wiem jak słuchanie z kolumn może być męczące :o

 

Moze Arcam + AE mają za dużo męczących wysokich ? Zrób doświadczenie i podłącz w tor Beresforda (mozesz przecież wypożyczyć od Grado_Fan-a)

 

Powinno być doskonale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myszka na to "niemożliwe" :D Nie wiem jak słuchanie z kolumn może być męczące :o

 

Moze Arcam + AE mają za dużo męczących wysokich ? Zrób doświadczenie i podłącz w tor Beresforda (mozesz przecież wypożyczyć od Grado_Fan-a)

 

Powinno być doskonale

 

Nie widze problemu - wystarczy kiepska akustyka pomieszczenia albo zle dobrany sprzet. Mnie np. meczylo polaczenie Rotel'a z monitorami Triangle'a a Denony z tym samym Rotelem graly swietnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze problemu - wystarczy kiepska akustyka pomieszczenia albo zle dobrany sprzet. Mnie np. meczylo polaczenie Rotel'a z monitorami Triangle'a a Denony z tym samym Rotelem graly swietnie

 

Dlatego napisalem ze to niemozliwe skoro spędził dużo czasu i zmienił trochę sprzętu. A akustyka pokoju ma mniejszy wpływ jak słuchasz kolumn w odleglosci 1.8, 2.5 m od nich i są odpowiednio odsunięte od sciany. Wtedy słuch i mózg eliminuje falę odbitą << przejdź do zakładki INFO a potem "Seting up ladspeakers" >>

 

Często to męczące brzmienie to nadmiar (lub za ostre) wysokie tony. Stąd moja rada z wpięciem Beresforda. Z jego analogowym brzmieniem słuchanie staje się przyjemnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustykę rzeczywiście mam lichą.

Wcześniej stały w znacznie mniejszym i mocno zagraconym pomieszczeniu - i muszę przyznać, że częściej ich słuchałem :P

 

Co do ilości góry - DT 860 przyzwyczaiły mnie do jasnego dźwięku ze sporą dawką przełomu średnicy i góry. (Przy nich HD 595 są mocno stłumione.)

Być może teraz po prostu przyzwyczaiłem się do HD 595, które są jednak cieplejsze i trochę ciemniejsze od tego co prezentuje 'wieża' :)

 

Beresforda mam w planach od dawna, ale na razie mam inne wydatki. No i czekam na 7520.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeże trochę i "pochwalę" się moim zestawem.Składa sie on z :Geniusów 2000x,discmana Sony i zintegrowanej karty w lapku.Zestaw nie gra źle,wręcz jest ok. W planach mam zamiar zakupić normalnego cd-ka,bo jednak discman to nie to i kupno jakiejś dźwiękówki.Problemem jest to,że mam lapka i nic taniego nie znajdę.Minimum 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak wyżej mam Geniusy 2000X podłączone do laptopa, ale za pośrednictwem Soundblaster Live! 24bit External. Jak słucham nocą lub chcę się odciąć od otoczenia to podłączam Technics RP-F290.

 

W planach jest jakiś wzmacniacz z pasywnymi kolumnami, ale dopiero dziś na giełdzie sprzedawca podsunął mi ten pomysł i zaczynam zbierać kasę bo właśnie lapka spłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zabawie się w archeologa i odgrzebie trochę temacik ;)

 

Ja posiadam wieże TECHNICS SC-EH590.

 

21dimua.jpg

 

Nie będę zaśmiecał specyfikacją, można się z nią zapoznać np tu: http://www.allegro.pl/item785586408_technics_sc_eh590_pilot_bardzo_ladna.html :)

 

Co do wieży, różnie sie ludzie o niej wypowiadają...

Dla mnie jest bardzo ok, dźwięk mnie zadowala ;) Słucham na niej radia oraz dźwięków z komputera. Kaseciaka oczywiście nie używam - takie czasy (co nie oznacza, że nie działa - jest w pełni sprawny i kasety odtwarza elegancko) ;) A odtwarzacz CD jest trochę archaiczny (ale czasami używam ^^) :P Pojemność - 1 płytka, w dodatku odczytywany tylko zwykły format AudioCD :P Żadnego mp3 tutaj nie znajdziemy :P

Wieża nie ma tez jakichś wejść USB ani innych udziwnień, tylko jedno AUX ;) Mi wystarczy w zupełności ^^

 

Ogólnie wydałem 800zł za w pełni sprawna wieże w stanie wizualnym BDB (z malutkim minusem), potem musiałem dołożyć 100zł żeby kupić głośniki basowe, jak na złość 2-3 tygodnie po zakupie jeden z głośników się spalił <_< Ale teraz jest wszystko oki i śmiga aż miło :)

 

Ogólnie bardzo pozytywny sprzęcik ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest takie coś. Nie są to zdjęcia mojego autorstwa, ponieważ nawet nie mam jak zrobić z bliska bo mam wszystko porozrzucane po pokoju, a po za tym ciemno.

 

Wzmacniacz i głośniki podłączone do kompa z x-fi. Gra dla mnie to fajnie, nie jest to oczywiście jakiś hi end, ale mi odpowiada.

 

a wieżyczka do radia i jak komp nie chodzi:) ładnie gra, naprawdę. Zaskoczyła mnie. Gra ciepło dosyć. Dla mnie to taki clip tylko trochę jakby mniej zalewający. Ma wyjście usb, więc pendrive się podłączy, line in też w razie czego.

 

DSC00067.jpg ZG30C115_0.jpg

mcm394_12_tlv_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności