Skocz do zawartości

Moje domowe audio


Adrian4

Rekomendowane odpowiedzi

oto moja wieża :P

panasonic-sc-ak750.503781.jpg

 

Panasonic SC-AK750

 

Moc wyjściowa RMS: niskotonowe: 100 W/kanał (1 kHz, 3 ohm, THD 10%) wysokotonowe: 100 W/kanał (10 kHz, 3 ohm, THD 10%) subwoofer: 220 W (60 Hz, 6 ohm, THD 10%)

 

Zmieniacz na 5 płyt MP3, CD-R, CD-RW

Przetwornik cyfrowo-analogowy: 1-bitowy przetwornik MASH

Port USB

 

głośniki

3-drożne, 3-głośnikowe, typu bass-reflex

Głośniki niskotonowe: 16 cm, stożkowy

Głośniki wysokotonowe: 6 cm, stożkowy

Głośniki superwysokotonowe: piezoelektryczny

Moc wejściowa (IEC): wysokotonowe: 110 W (maks.), niskotonowe: 110 W (maks.)

 

Subwoofer

Typ: Bass-reflex 16 cm, stożkowy

Moc wejściowa (IEC): 220 W (maks.)

Pasmo przenoszenia (-16 dB): 31Hz-220 Hz

 

 

powiem szczeże że jestem zadowolony :) jak dla mnie gra super

głęboki bas

czyste brzmienie

 

wcześniej miałem 11- letniego JVC :P z głośnikami 40w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie eltax jupiter front + Technics SA-GX180 + CD Technics SL-PG580A // Tonsil Samba front 250 + Technics SU-810

 

Mysle sprzedać SU-810 i moj helikopter RC ;( na rzecz nowego ampli badz wzmaka.Mysle cos o NAD badz Cambrige Audio, a moze jakis Rotel.

 

Głosniki eltaxa daja rade, przeszkadza im tylko zle ustawienie i mala kubatura pokoju. Ale na swieta przeprowadzka na 43m2 to bedzie mozna poszalec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie cos:

product_10023071.jpg

 

Sony RXD9 - wieza jest z 97roku i nadal gra:P

Po przeprowadzce i odpowiednim ustawieniu glosnikow udalo sie uzyskac calkiem niezle brzmienie.

I dodam do tego ze koopie doope wszystkim nowym modelom Sony:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avenger: a co za roznica jaka moc ma ten wzmacniacz czy ile potrafia mocy przyjac na siebie glosniki? przeciez to nie ma zadnego zwiazku z tym jak sprzet gra. Swoja droga gra na pewno tragicznie - spojrzcie na specyfikacje:

głośniki

3-drożne, 3-głośnikowe, typu bass-reflex

Głośniki niskotonowe: 16 cm, stożkowy

Głośniki wysokotonowe: 6 cm, stożkowy

Głośniki superwysokotonowe: piezoelektryczny

Moc wejściowa (IEC): wysokotonowe: 110 W (maks.), niskotonowe: 110 W (maks.)

nic wiecej chyba nie trzeba dodawac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Panasonic SC-AK750

 

Moc wyjściowa RMS: niskotonowe: 100 W/kanał (1 kHz, 3 ohm, THD 10%) wysokotonowe: 100 W/kanał (10 kHz, 3 ohm, THD 10%) subwoofer: 220 W (60 Hz, 6 ohm, THD 10%)

 

Ciekawa ta specyfikacja :D

W instrukcji angielskiej jest napisane:

AMPLIFIER SECTION

RMS output power

THD 10%, both channels driven

1 kHz

(Low channel) 110 W per channel (3 Ω)

10 kHz

(High channel) 110 W per channel (3 Ω)

60 Hz

(Subwoofer channel) 220 W per channel (6 Ω)

Total output power 660 W

A dalej:

Power consumption 139 W

 

Czyli daje więcej niż pobiera? Niezłą technologię wymyślili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam hipermarketówkę Philips MCM8 :P

mm34571707617.jpg

Jest wykorzystywana głównie jako głośniki do kompa.

Zastanawiam się nad jakimś upgrade. Póki co, kupiłem standy do głośników, dzięki czemu udało się je trochę odsunąć od siebie nawzajem i można już mówić o dźwięku stereo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 4 lata temu kosztowała tysiąc z kawałkiem. Te głośniki nadal dodawane są do wież Philipsa, nawet tych tańszych.

 

Co do wstęg, na obudowie napisane jest "ribbon tweeter technology", więc może nie imitacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam zestaw Denona: pma 1500AE (wzmak), dcd 1500AE (cd) i gramofon (nie pamiętam modelu) + głośniki (kolumny) Canton ergo (bodajże 690. ale głowy nie dam). Gra ładnie, ale to nowy sprzęt w moim domu (niestety nie wawa tylko mazury - drugi :( ) i nie opiszę dokładnie. ogólnie dźwięki są czyste i pasma trzymają się na swoim miejscu, tylko bass nie ma takiej jamby mocy, znaczy jest i to dobry, ale czegoś tam brakuje

A u siebie w pokoju (wawa) mam marketowy szajs :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
Mnie frapują te tweetery wstęgowe w tych Philipsach... To może być naprawdę niezłe...

Ciężko mi cokolwiek powiedzieć: jeśli chodzi o głośniki to nie za bardzo mam porównanie, nie tylko do wstęg, ale nawet do kopułek. Fakt, na wysokie to ja w tych głośnikach nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem. Jak to jest - ale jednak w żadnych słuchawkach nie osiągnąłem tego brzmienia co w moich głośnikach - ani nawet zbliżonego. Zawsze było czegoś za dużo, nawet w CAL!ach, a to świszczały, a to basu zbyt dużo (tego wysokiego bo ja lubię duży bas ale taki "zejściowy" i płynny. Teraz mam K530 LTD i jest fajnie, ale znów inaczej niż w głośnikach, jednak brzmienie mojego audio jest lepsze.... Byłoby ok, gdyby zrobić K530kom podbicie porządnego niskiego basu, i troche zmiękczyć wysoką średnicę. Być może to jest to - że słyszymy jednak całym ciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności