Skocz do zawartości

VEDIA S.A. ostrzega przed podróbkami


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

VEDIA S.A. poinformowała o pojawieniu się na rynku podróbki odtwarzacza, modelu C6. Już teraz wiadomo, że podrobiony odtwarzacz nie posiada funkcji wznawiania oglądania filmów. Co jeszcze w nim jest nie tak?

 

 

"Plagiat to najwyższa forma uznania" - marka VEDIA w ostatnich miesiącach doznaje wielu form uznania. Najpierw podróbki modelu V39, następnie modelu C3. Na dniach Pentagram Europe wprowadzi do sprzedaży podróbkę modelu VEDIA C6. Kupując w jednej z chińskich fabryk Pentagram, bez jakichkolwiek praw wykorzystuje design innego odtwarzacza.

 

Za projekt, wykonanie i dopracowanie modelu VEDIA C6 odpowiedzialny jest dział rozwoju firmy Shenzhen RAmos Digital Technology CO., LTD. To ta firma jeszcze w listopadzie 2007 roku pokazała pierwsze zdjęcia odtwarzacza i ujawniła pierwsze dane techniczne. W styczniu 2008 roku RAmos zgłosił wzór do opatentowania.

 

VEDIA S.A. na mocy podpisanych porozumień, ze stycznia 2008 roku jest wyłącznym partnerem Shenzhen RAmos Digital Technology CO., LTD, tym samym ma wyłączne prawo do sprzedawania odtwarzaczy, których twórcą jest chińska firma.

 

Marka VEDIA ostrzega przed podróbkami. Nie można mieć pewności co do jakości wykonania zarówno obudowy jak i oprogramowania odtwarzacza Pentagram. Z informacji uzyskanych od VEDIA S.A. wiadomo, że podróbka nie posiada między innymi funkcji „resume”, zwanej także „brake point”, dzięki której możliwe jest oglądanie filmu od momentu, w którym oglądanie zostało przerwane. W odtwarzaczu dedykowanym do filmów jest to bardzo ważna funkcja.

 

VEDIA S.A. poinformowała, że to nie pierwszy plagiat w wykonaniu Penatagram Europe. Od kilku miesięcy VEDIA nie może uzyskać wyjaśnień w sprawie skopiowania tabeli specyfikacji technicznej – która w wykonaniu pracownika VEDIA była znacznie bardziej profesjonalna. Pierwszy raz Pentagram skopiował ją do modelu „Wave” (z błędem), i wykorzystuje do dziś dnia, nie odpowiadając na maile z prośbami o wyjaśnienie.

 

Dalsza część komunikatu

 

 

 

 

ps. Zapraszamy na specjalny micro-site VEDIA C6: c6.vedia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Raczej niczym sie nie różni zasadniczym, ciekawe jak cenowo będzie po okrzepnięciu odtwarzaczy na rynku ..., Vedia nie jest tak znana jak Pentagram, no nazwę trafili nie da się zaprzeczyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest jasna - Pentagram powinien pozwać VEDIA S.a. jeśli może udowodnić, że jest inaczej niż napisane powyżej. Każdy kto interesuje się choć troszkę wie, że RAmos faktycznie pokazał ten model pierwszy. Ciekawa jest ta sprawa ze specyfikacjami - można coś więcej na ten temat? Co za błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Tylko dlaczego takiej sprawy jeszcze nie było ? Ja zgaduję, że Vedia zwyczajnie nie ma wyłączności na ten model ..., a jeżeli ma to Pentagram na tyle go "zmienił", że nic się nie da zrobić ...

 

Było swój odtwarzacz od zera zrobić a nie ..., dwa modele sprzedaje inna firma (popularniejsza), a takie ostrzeżenia na forum i stornie Vedia sobie może zamieszczać do woli a na rynek to nie wpłynie ..., szkoda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Vedia miala innego napisac ? Bronia swojego produktu i nic wiecej. Czekajac na oswiadczenie spodziewalem sie wiekszych konkretow a nie reklamy swojego produktu. Ciekaw jestem co oni wiedza czego my nie wiemy. :rolleyes: Pisza o materialach, chipach, wyswietlaczu itp ale jaka mam pewnosc ze vedia bedzie zrobiona z tych lepszych ? B) Czekam na C6 jud od kwietnia ale przesuwajaca premiera troszke mnie meczy. :( Zastanawiam sie czy pentagram + sluchawki vedii nie beda dobrym rozwiazaniem. ;) No i oczywiscie czego brakuje w pentagramach w porownaniu do C6. Mam nadzieje ze szybko sie to rozwiaze i niedlugo bedzie wiecej konkretow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety są takie, że jak się pojawił by pentagram w designu np. E100 czy Clix'a to by było dla Was jasne.

W tym momencie RAmos to największa marka w chinach, która wydaje duże pieniążki na rozwój i dba o swoje interesy (stąd zgłoszenie o rejestracje wzoru).

Tak samo wyglądający odtwarzacz można kupić w tej chwili przynjamniej w 4 fabrykach software także można próbować skopiować...

 

Co do pozywania itp. mamy pewien plan działania i trzymamy się go - pospiech nie jest dla nas konieczny.

VEDIA S.A. ma swoje plany rozwojowe, które już niedługo ujawnimy, ale nie widzimy powodu aby tolerować handel podróbkami.

Pospiech w przypadku dużych biznesów nie jest wskazany - dlatego póki co zapowiadam, ale w odpowiednim momencie będę napewno dużo o tym pisać ;)

A przygotowania do New Connecta a teraz do owych "planów" powodują pewne opóźnienia - za która przepraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnych oblookaniach "insdie" już wiemy, że DRAM jest inny, bateria totalnie nie opisana, amplifier totalnie innej firmy.... coś więcej może po długim weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I kolejna podróbka :)http://www.allegro.pl/item355834158_hit_20...icrosd_435.html

 

Żenujące. Ekran 2,8 i do tego te śrubki ;D najbardziej chamskie, chińskie podróbki zawsze są na śrubki - obudowy nie są w stanie zrobić ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie przemawia do mnie że Pentagram to podróba i jest od razu gorsza.

Porównując zdjęcia, widać, że to identyczne konstrukcje, laminat ten sam, jedynie smd różnych firm.

Czyli zapewne wyjechały z podobnie zaawansowanych fabryk

I wątpię aby było słychać czy widać różnicę hynix czy gt, czy tym bardziej różnicę w wzmacniaczu pierdzaweczki :) a to że akumulator jest nieopisany też wcale nie musi znaczyć ze któryś jest gorszy/lepszy

Cz pokaże po jakichś niezależnych testach, póki co mi ciężko nazwać to podróbą. Prędzej kopią

 

Co do funkcji resume, to zapewne po zmianie softu się pojawi i w pentagramie (pewnie da radę wgrać ramosa czy nawet vedię jak się pojawi skoro to w sumie to samo )

 

Mam nadzieje ze Vedia nie będzie droższa od Pentagrama (o ile sprawa rozwinie się tak, że okaże się iż będą równolegle dostępne rynku)

Bo Pentagramy są bardzo tanie: 2GB 249 PLN, 4GB 279 PLN, 8GB 339 PLN (a już je widziałem po 249, 259 i 309 w sklepie internetowym)

Była mowa o 2GB Vedii za 299zł (do tego raczej, że będzie to więcej). Jeślo to prawda to nawet za 299zł bym się zastanawiał (bo dobre słuchawki już mam, a film gratis mi nie potrzebny)

 

Patrząc na te ceny szczerze nie wiem czy bym teraz kupił v39 (a miałem go z wyprzedaży w zadowolenie.pl).

Albo jeśli vedia będzie zauważalnie droższa (bo troszkę byłby w stanie dopłacić, "za markę" :) hehe ) to też nie wiem czy się na nią zdecyduje (a na pewno kupię ten odtwarzacz)

 

Ciekawi mnie rozwinięcie akcji. I zastanawia też co by było gdyby ta inna fabryka z chin zaczęła produkować swoje kopie zanim ramos je zastrzegł. Choć w sumie nie wiem czy wtedy możliwe było by zastrzeżenie czegoś co produkuje również inna firma...

 

EDIT:

już uzupełniłem lekturę i widzę ze cena 299zł oficjalna.

No i jak wyżej : co do cen, jak ktos nie ma słuchawek to wychodzi ze cena vedii jest lepsza, a jak ma to tak średnio

 

To w takim razie mam nadzieje, że vedii pójdzie jakoś sprawa tego ewentualnego procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności