Skocz do zawartości

Vibez problem


Boolin

Rekomendowane odpowiedzi

Sam się włącza i wyłącza . Na ładowarce ? :o

 

Spróbuj go może tak zostawić - wydaje mi się że problem może

leżeć właśnie w akumulatorze ( był zle składowany ? )

 

Trudno mi coś poradzić , bo prawdę mówiąc dzisiaj spotykam sie z takim problemem

po raz drugi , ale jest to dla mnie coś zupełnie nowego :( ( post Boolina przeczytałem

dwie godziny wcześniej niż Twój )

 

Nie wiem jak to sie stalo, ale w koncu utkwil na pasku postepu ladowania baterii

 

To prawidłowa reakcja - więc jest jakiś promyk nadziei że rano wszystko już będzie w porządku . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sam się włącza i wyłącza . Na ładowarce ? :o

 

Spróbuj go może tak zostawić - wydaje mi się że problem może

leżeć właśnie w akumulatorze ( był zle składowany ? )

 

Trudno mi coś poradzić , bo prawdę mówiąc dzisiaj spotykam sie z takim problemem

po raz drugi :( ( post Boolina przeczytałem dwie godziny wcześniej niż Twój )

 

Tak - caly czas po kilku sekundach animacji ladawania bateri _samo_ pojawia sie logo Vibez i usiluje wystartowac.

Ja nic nie robie, po prostu podpinam go do kabla :) i do komputera i do ladowarki.

 

Jakims cudem - w koncu udalo mi sie zmusic do go pozostania na etapie ladowania.

Wydaje mi sie ze trzymalem pczycisk menu, pojawil sie napis "upgrader" i nacisnalem szybko "power". (ladowarka)

 

Byc moze nie ma wystarczajacej energi aby zrobic do konca rozruch dysku ?

 

Jednak wydaje mi sie to troche dziwne, bo przeciez ma podawana energie caly czas przez gniazdo USB.

 

Tak czy siak - laduje sie (mam nadzieje) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przypadki , że bateria została wyżyłowany do tego stopnia że

Vibez nie chciał się włączyć podpiety po USB - nawet przez pół dnia - już bywały.

 

Zasilanie w Vibezie zawsze idzie przez akumulator , spróbowałem teraz podłączyć player

do ładowarki bez włożonej baterii i po zapaleniu się kontrolnego ekranu zaraz zgasł ,

- widać więc z tego, że właściwe jej sformatowanie jest po prostu koniecznością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cos mu sie odwidzialo i znow sie caly czas resetuje.

 

Wyjalem baterie dla proby i player bez niej tez zaczyna sie "ladowac" ale logo "Vibez" sie juz nie pokazuje.

 

Wiec, moze faktycznie winowajca jest bateria...tylko czy ryzykowac i zamawiac ... nie wiem jak jest w regulaminie saturna odnosnie zwrotow (ilosc dni) musze sie dowiedziec.

 

---edit---

 

Kiedy podlaczam moj bez baterii - caly czas widac pasek postepu ladownaia - player sie nie wylacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma to związek z tematem, ale ostatnio mój kabel USB którego dostałem z Vibezem sam z siebie się popsuł.

Uszkodzenie polegało na tym, iż player był wykrywany przez komputer jednak wcale nie ładował odtwarzacza. Pomogła dopiero zmiana kabla...

(A miałem stracha, bo ładowałem baterię od zera, gdyż wcześniej wyczerpałem ją do cna, a tu player nie daje znaków życia po 4 godzinach ładowania... <_< )

 

Może u was też jest jakiś problem z wadliwym kablem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem na 3 kablach USB. :(

 

Tak...po okolo 2 godzina znow chcial sie wlaczyc...i przestal ladowac. Resetowal si w kolko.

I tak w kolko sie resetowal przez cala noc, bo rano jak widzialem - bylo to samo.

Nie uruchamia sie - zadnych nowych wiesci.

 

Jutro jade go oddac.

 

Dzieki uprzejmosci jednego z uzytkownikow forum - Seba272 - bede mial jeszcze jednego Vibeza 12GB, juz za kilka dni.

 

Chetnie bym go otworzyl i zobaczyl czy faktycznie polacznie DYSK - Kontroler ale wole nic nie grzebac poniewa chce go oddac.

Mam tylko nadzieje, ze nie beda robic problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj tego:

http://www.riovolution.org/thread/900;?unb...514d57a8567f73d

 

i tego:

wciśnij MENU i odrazu przytrzymując go podepnij pod USB.

POzdrawiam!

 

Boolin i Fallow już tego próbowali . :(

 

Chetnie bym go otworzyl i zobaczyl czy faktycznie polacznie DYSK - Kontroler

 

Ten konektor to ta żółta 18 pinowa taśma . Microdrive ma dwa zatrzaski - górny i dolny

- trzeba tylko postarać się wcisnąć koncówkę jak najdalej i przycisnąć górny zatrzask .

Rozkręcenie Vibeza to też żadne halo ( pod warunkiem że mamy odpowiedni śrubokręt :)

 

Ale moze jeżeli jest on na gwarancji , to rzeczywiscie lepiej go zwrócić i nie ryzykować ? :)

 

cfvscorniceribbonrx8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem podobnie uzywajac ladowarki sieciowej dla Clixa2.

 

Jednak u nas jest troche inaczej, opisalem to w punktach we wczesniejszych postach.

 

On zawsze chce sie wlaczac doslownie "SAM". W koncu udalo mi sie wymusic ladowanie - po godzinie i tak chcial sie zainicjalizowac.

Nic to nie dalo.

 

Moj sposob na wymuszenie trybu ladowania przez jakis czas dopoki znow sam sie nie zachce wlaczyc jest taki

 

MENU-> USB -> kiedy jest napis "Updater" -> power -> drugi raz power i pozostanie na kilkanascie minuit w trybie ladowania.

 

Inaczej po okolo 7 sekundach od momentu kiedy jest wyswietlany postep ladowania bateri - player chce wlaczyc sie sam - poczym sam sie zawiesza kiedy jest podlaczony do kompa, lub wylacza i wlacza kiedy jest podlaczony do ladowarki.

 

Nie wiedzialem ze jest roznica miedzy Srodekim Kolka a MENU :) W takim razie jeszcze sprobuje ze srodkiem kolka :) jak wroce do domu.

 

---edit---

Oj Getz, no korci mnei oj korci by go otworzyc :) Jednak Seba272 kupi mi innego Vibeza. Wiec poczekam na tamtego :) Jesli ten jakims cudem wstanie, to najwyzej jeden bedzie na sprzedaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dostałem nowego vibeza.

bez problemu mi wymienili. teraz tylko go ładuje. zobacze jak sprawa się dalej potoczy. Jak nie to też się chyba do sbey odezwę.

 

EDIT:

dysk cos tam pracuje a potem mam

problem ROOT 00000000000002

MEDIA error....

i player się wyłacza.

 

chyba do seby się musze odezwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wasz problem z vibezem jest bajecznie prosty,sam miałem kiedyś taki problem że vibez po podłaczeniu pod pc chciał tak jak by się włączyć ale to mu nie wychodziło poprostu restartował się.

 

Możliwości są dwie:albo żle domknięta obudowa,albo zbyt niskie napięcie na aku wibeza ładowanie choć by i tydzień przez usb i pceta nic nie da za słabe napiecie które nie podniesie aku do pułapu kiedy vibez pozwala elektronice prawidłowo funkcjonować,

 

Był kiedyś taki telefon sony j5 kiedy japończycy pomysłowo zabezpieczyli elektronikę kiedy napięcie na aku spadło poniżej 3,6v i telefon sie wogóle nie właczał i wszyscy nosili go do serwisu myśląc że to poważna usterka za która byli słono kasowani.

 

Z vibezem jest podobnie więc proponuje sprawdzić co pisze na aku vibeza jakie napiecie min ma aku np:3,4v,3,5v,3,6v itp..

potem skołować miernik od dziadka,sąsiada znajomego elektryka i sprawdzic czy napięcie na mierniku pokazuje tyle co na naklejce aku,

jeśli jest choć by o 0,1 mniej jak pisze na aku to beda sie działy takie dziwne rzeczy jak np:restart.

Nastepnie jeśli napięcie na mierniku jest za małe bierzemy zasilacz uniwersalny ustawiamy go na mnie więcej 5v i podłaczamy + i- do baterii i trzymamy tak gdzieś 3minuty,potem sprawdzamy jeszcze raz napięcie miernikiem i jeśli podskoczyło podączamy vibeza pod komputer i musi się właczyć i zaczać ładować,jeśli tak nie będzie to znaczy że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra udało mi się go zainstalować jako dysk wymienny.

Zrobiłem wszystko co dało się zrobić według tego wątku http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=17009

no ale gdy klikam na dysk wymienny to wyświetla mi się komunikat o tresci: "Włóż dysk do stacji dysków F:"

No cóż, problem jest inny niż wczesniej. Wydaje mi się, że mniej poważny chociaż sam nie wiem.

Bo normalnie to się nie włącza a gdy podpinam go pod USB to pojawia się ten bład o pustym dysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odepnij dysk i zobacz czy bedzie sie cały czas pojawiac to media error,jesli tak to coś z dyskiem chociarz ja stawiam na soft to wyglada jak wgrany na dysk jakis błedny plik którey blokuje player.

odepnij dysk włóż baterie i zresetuj.

Do puki dysk bedzie podłaczony pod playera moga byc zachowane błedy w sofcie,jak wyjmiesz i zresetujesz mogą się skasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny popsuty Vibez ? :o

 

Ale bład na dysku bardzo prawdopodobne,czyli zamienił stryjek siekierke na kijek

 

Startowa część systemu operacyjnego w Vibezie trzymana jest dokładnie tak samo

jak w Karmie - w pamięci flash ( typu ROM ) , a nie na twardym dysku

 

To ta kość w prawym dolnym rogu ( SST39VF800A )

>> http://www.semiconductorstore.com/Pages/It...F800A704CEK.htm

 

Vibez_3.jpg

 

A skoro system operacyjny ładowany jest więc do pamięci operacyjnej ( SDRAM - to z kolei

ta większa kość Samsunga po prawej ) z ROM-flashu , to fakt że player się prawidłowo

nie włącza , sugeruje że jest to problem natury elektrycznej ( najprawdopodobniej z zbyt długo

"leżakowanym " akumulatorem ) a nie dyskiem.

 

Wydaje mi się także , że tego Vibeza za pierwszym razem próbujecie włączać po ładowaniu

jednak stanowczo zbyt krótkim - zdaje się że nawet w instrukcji jest wyraznie napisane że

pierwsze ładowanie baterii ma prawo być nawet czterokrotnie dłuższe niż normalnie

( czyli nie trwa trzy godziny , ale nawet dwanaście :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności