Skocz do zawartości

ATRAC -> MP3 lub WAV


Freeradio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zgrywałem przez SonicStage muzykę do playerka Sony. No i nie zauważyłem, że przy czyszczeniu MyLibrary była zaznaczona opcja 'Delete music from your computer'. Niestety straciłem pliki z komputera, a raczej ponownie ich nie ściągnę, gdyż było to dośc kosztowne i czasochłonne.

Skopiowałem bezpośrednio, z dysku playerka te pliki z muzyką które nagrałem. No i teraz próbowałem konwertowac je do WAV. Zawsze wyskakiwały błędy.

Czy jest szansa że spowrotem przekonwertuję do WAV, a najlepiej MP3? Prosiłbym o pomoc, podanie jakichś konkretnych programów. Próbowałem przez SonicStage i jeszcze jeden lekki programik konsolowy, ale nic z tego. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz miał poważny problem z konwersją plików ATRAC do czegokolwiek... już dawno temu (zanim sony pozwoliło na "legalną i oficjalną" konwersję ATRAC -> WAVE) miałem z tym potężny problem...

 

jeśli nie da się w ten sposób, to "innego lepszego" właściwie nie ma...

 

... próbowałeś już tego programu: http://www.marcnetsystem.co.uk/himd

 

czy to właśnie o nim mówisz?

 

jeśli ten program nie pomoże, to zacznij zbierać na płyty CD-Audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku niezabezpieczonych plików ATRAC 3 /ATRAC 3+ nie powinno być

żadnych problemów przy konwersji do WAV przy pomocy Sonicstage . :huh:

 

W bibliotece muzycznej otwieramy album , zaznaczamy wszystkie utwory ,

prawym klawiszem myszy otwieramy zakadkę komend i tam pod opcją "convert format"

mamy także drugą opcje "save in WAV format " . Tworzymy ( bądz wybieramy )

folder w którym chcemy trzymać skonwertowane pliki i gotowe .

 

Dlatego nie za bardzo wiem na czym polega Twój problem ?

Czyżbyś miał "zabezpieczone" ( OMA/OMG ) pliki ATRAC ( lub ATRAC 3+ )

i nie możesz powtórnie zarejestrować i w bibliotece Sonicstage`a ? :huh:

 

W tym wypadku sprawa jest rzeczywiście beznadziejna , bo bez licencji

( którą zdążyłeś usunąć już z komputera ) z plikami tego typu nic się nie da zrobić . :(

Ale to akurat nie jest wyłączny problem ATRAC-u.

 

PS A jakie właściwie pliki usiłowałeś konwertować : ATRAC 1 / ATRAC 3 / czy ATRAC 3+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->KHRON, pobrałem program który poleciłeś. Niby działa, bo nie wyskakuja błędy, jednak plik wyjściowy jest dziwnie lekki (7 minutowy utwór w WAv zajmuje tylko 10MB, a w MP3 1.7MB ). Czy są gdzieś jakieś opcje do ustawiania jeszce, bo nie wiem zabardzo co zrobić...

 

->getz, nie mam pojęcia jakie to są formaty. Nie znam się, pierwszy raz mam do czynienia z tymi plikami ( i mam nadzieję że ostatni )

 

A próbowałem przez SonicStage jak pisałeś, jednak wyskakuje błąd.

 

EDIT: Te pliki są tak lekkie gdyż jak przesłuchiwałem to nagrał się sam szum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli żadna z metod kompresji ATRAC -> WAVE nie daje rezultatu, to szkoda się męczyć... może pliki są uszkodzone lub zabezpieczone? wtedy nic nie zrobisz... jeśli zaś możesz je odtwarzać ale nie skonwertować, to albo są zabezpieczone albo masz źle zainstalowany... hmm... był tam taki moduł "OpenMG" i "ATRAC-cośtam" niezbędne do odtwarzania plików ATRAC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności