Skocz do zawartości

Słuchawki do zasypiania...


pwlj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Lubię słuchać muzyki aż do czasu zaśnięcia, niestety w tym momencie posiadam same "duże" słuchawki, które nie nadają się do tego celu i bardzo cierpię z tego powodu :P

Szukam zatem jakiś ładnie brzmiących, wygodnych słuchawek w których mógłbym przewrócić się na bok i spokojnie zasypiać. Do takiego zastosowania nadają się chyba tylko pchełki, co? Kiedyś miałem EP-630 i było nieźle, chociaż pamietam, że czasem wciskały sie za głęboko i musiałem je poprawiać...

Macie jakieś pomysły? Więcej niż 400zł raczej nie chciałbym wydawać :P

Mój player to Vibez 12GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pchałbym się w doki do zasypiania - a zwłaszcza zamknięte.

Mam nadzieję, że się nie wiercisz - srs'y powinny wystarczyć.

A jak całą noc się krecisz, to żadnych słuchawek nie polecam, bo uszkodzić łatwo. No, ewentualnie głośniki :)

Lepiej skombinuj coś z tanich nausznych i zasypiaj z jedną słuchawką - ja tak zrobiłem po uszkodzeniu moich sbc-hp250 (lutownica, a jak...) i spełnia to swoją rolę znakomicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mi się jeszcze słuchawki nie uszkodziły po takiej sesji ;)

Zazwyczaj budzę dzię w nocy i zdejmuje cały osprzęt - gra mi to do jakiegoś tam momentu i nie leci całą noc ;)

Z tańszych to faktycznie chyba SRS-y byłyby niezłe...

Lepiej skombinuj coś z tanich nausznych i zasypiaj z jedną słuchawką - ja tak zrobiłem po uszkodzeniu moich sbc-hp250 (lutownica, a jak...) i spełnia to swoją rolę znakomicie

Ojjj nieee :D takie coś nie wchodzi w grę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei zasugeruje bys do spania nie kupowal zbyt dobrych sluchawek. Mimo ze, nawet fajnie lezy sie w sf 5 pro z flipside mod, to sa graja zdecydowanie zbyt dobrze i mimochodem zaczynam skupiac sie na szczegolach i niuansach, co zdecydowanie zapobiega sennosci i utrudnia zasypianie ;)

 

najlepiej jakies mx500 albo cos, co brzmi monotonnie i generalnie usypiajaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o zasypianie w słuchawkach to jestem specjalstą :) najgorzej jestw zwykłych pchełkach, bo starsznie wypadaja i uszy bolą - ogólnie nie mozna opłozyc się na boku. tradycyjne doki, jest już ok, ale czasem uwierają tą tulejką co odprowadza kabel jak się na boku połozymy. UM1 sa idealne, bo całe sie chowają w uchu (w małzowinie), a kabelek jest tak poprowadzony, że nie przeszkadza wogóle. co do basu jest go napewno pod dostatkiem, bardziej brakuje góry. nawet gdyby basu brakowało to bardzo dobrze reaguje na zmiany tego pasma w EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zasypiania tylko i wyłącznie um1 ;)

są baardzo wygodne, w ogóle ich nie czujemy w uchu, a na dodatek graja bardzo ładnie, zwłaszcza w nocy, gdy mamy bardziej wyczulony słuch ;) dodatkowo mają bardzo trwały i giętki kabel, któremu niestraszna kołderka i poduszka ;)

 

za to nie wyobrażam sobie jak można spać w super.fi 5 pro :P nawet z flipside modem.

mnie osobiście uszy odpadały po 2-3 utworach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w pelni. Nie ma bardziej idealnych IEMow do zasypiania niz Westone UM1 i UM2.

Tak jak ktos juz powiedzial - a ja moge potwierdzic - chowaja sie calkowicie w uchu (takze z nimi zasypialem).

Mozesz polozyc sie na boku, wiercic...nic sie nie stanie.

Potem spelnia po porstu funkcje stopera kiedy player juz sie wylaczy.

 

W zaleznosci od tego ile chcesz przeznaczyc UM1 lub jesli masz troche wiecej i chcesz duuuuuzo basu - UM2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie szufla + UM1 = idealna ilośc basu, ale biorac pod uwagę, że UMki mają ściętą góre wydeje sie ze sa ciemne i że basu mają wręcz za dużo. co jest bardzo wazne w przypadku UM1 to jakość nagrania np. na 128 kbps wydają sie strasznie grac (ale nie graja strasznie tylko utwór ma tak słabą jakość) i wtedy naprawde przeszkadza brak góry który jest potęowany i słuchawki wydaja sie mulić. dźwiek nabiera zupełnie innego odcieniu kiedy puścimy cos w 320 kbps, wtedy faktycznie schowana góra niezbyt przeszkadza, ba można nawet o tym zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności