Skocz do zawartości

gdzie mozna kupic q-jaysy ?


pure sound

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 364
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciekawa recenzja porównawcza q-jays i sleek sa6, w odniesieniu od etymotic er-4p, jak wpadnie w łapska trochę gotówki, to chyba na te Sleeki w końcu się zdecyduję ;)

http://www.head-fi.org/forums/f4/er4-p-vs-...lengthy-316629/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jeszcze nie probowaliscie foamow to radze sprobowac - izolacja kapitalna, dzwiek lepszy i komfort wyzszy. martwi mnie tylko ze filtr jest na wierzchu i sie szybciej zapewne zabrudzi...

 

Na moje wlasnie przyszedl czas ... Cale szczescie ze mam denony a700 bo inaczej byloby ciezko bez sluchawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie pojemnika na sluchawki to lepszego niz z srsow to nie widzialem :) chowam w nim i7 jak ide przez ulice a jak potrzebuje na sluchawki pojemnika to idealnie sie nadaje , jest bardzo sztywny, stosunkowo maly i nie widze lepszego rozwiazania w malych pieniadzach :) a kosztuje ze sluchawkami 79zl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobawilem sie przez jakies 4 godziny eq i efekt w q-jaysach jest piorunujacy ..... uzyskalem taki dzwiek o jakim marzylem :) calkowicie musialem przemodelowac moje eq ale na szczescie sie udalo :) q-jays to byl strzal w 10 .

 

Nie podziekowalem jeszcze homzikowi za tak sprawne zalatwienie mi sluchawek , wiec WIELKIE DZIEKI Homzik! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawindyk: a co ile ty wymieniasz filtr? I jakich koncowek uzywasz? Bo czytalem, ze im wieksza wkladke sylikonowa sie uzywa tym plyciej wchodza sluchawki wiec i trwalosc filtrow jest dluzsza. Ponoc mozna je i tak umyc ;)

 

Teraz jest pierwszy raz. Uzywam standardowych M'ek. CO do mycia - masz na mysli filtry czy wkladki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry - klik - imo dosc cenne uwagi na poczatek jak uzywac q-jaysow :)

pobawilem sie przez jakies 4 godziny eq i efekt w q-jaysach jest piorunujacy ..... uzyskalem taki dzwiek o jakim marzylem smile.gif
pokazalbys jak mniej wiecej to uksztaltowales?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przyda Ci sie to za bardzo ze wzgledu na to ze chyba nie posiadasz i7 i parametrycznego eq;> te sluchawki w przeciwienstwie do innych nie potrzebuja w sumie tak duzo zmian , zauwazylem ze tylko na swietnej jakosci plikach da sie uzyskac swietny efekt ..... co nie koniecznie dziala na tych gorszych :) ale wywalam sukcesywnie wszysko ponizej 190 bo nie ma sensu sluchac tego , nawet w tych 190 slychac czesto niedogodnosci , no ale ciezko znalezc muze ktorej slucham w swietnej jakosci wiec musze przemeczyc :)

 

co do ustawien to napisze tak .... wczesniej na sluchawkach ustawialem praktycznie V poniewaz lubie dol i lubie powietrze w gorze a dzieki temu wszystko to mialem :) nie przepadam za flatem bo tam slychac tylko srednice i o polowie dzwiekow ktore teraz slysze nie mialbym pojecia sluchajac na flat. Na q-jays wystarczy zaczac zabawe od flat i w moim przypadku podbic pierwszy slupek do 5 drugi zostawic , 3 tez , 4 podbijam do 6 i ostatni tak samo na 6 ..... BBE ustawiam na 2 , Mach3Bass na 2 , 3D surround 1 . Parametryczny wyglada tak:

Band 1 Freq 80

Band 2 Freq 220

Band 3 Freq 780

Band 4 Freq 2,4k

Band 5 Freq 6,9k

reszta do konca wszystko na wide.

 

Dzieki tym ustawieniom dzwiek ktory poczatkowo pochodzi zza sciany i jest plaski staje sie gleboki , czysty , przejrzysty , nabiera powietrza , bas staje sie zauwazalny i w koncu obecny :) sa to tylko moje subiektywne spostrzerzenia wiec nie kazdemu musi odpowiadac taka prezentacja dzwieku . Proponuje na poczatek delikatnie podnosic i opuszczac slupki w eq i zobaczyc jak dzwiek bedzie sie zachowywal ... moim zdaniem duzo sie da zyskac dzieki temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ustawien to napisze tak .... wczesniej na sluchawkach ustawialem praktycznie V poniewaz lubie dol i lubie powietrze w gorze a dzieki temu wszystko to mialem smile.gif nie przepadam za flatem bo tam slychac tylko srednice i o polowie dzwiekow ktore teraz slysze nie mialbym pojecia sluchajac na flat.
wszystko zalezy od sluchaek - zapewniam cie ze dobre kolumny na plasko graja najlepiej, a jakiekolwiek kombinowanie nie wychodzi na dobre. ze sluchawek to sa chyba tylko hd25 bez eq graja faktycznie plasko - w sensie dobrze.

co do twojego ustawienia to nie wykrzywiasz ich jeszcze bardziej niz sa krzywe? na moje ucho to ja bym im spuscil z jakichs 5khz, ale za to podbil powiedzmy 10khz czy wyzej. w basie podbil glownie 200hz. no niestety nie moge tego potwierdzic odsluchowo, ale tak na odleglosc mi w nich nei pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w innych sluchawkach moze by to przynioslo efekt dobry natomiast w q-jaysach jest na odwrot:) bas na 220 jak podbije to jest makabra tak samo jak znize 3khz za bardzo to dzwiek jest znowu plastikowy i nie realny dla mnie . Ostatni slupek 13khz mozna podniesc ale wtedy bedzie za duzo gory i moze stac sie nieprzyjemna i wszechobecna.

 

pamietaj ze mam jeszcze parametryczne eq a ono tez duuzo daje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz musialbym sie sam pobawic - bo takie ustalanie na odleglosc faktycznie moze nie jest na miejscu :). tyle ze na pewno nie sa to sluchawki do kompa - wiec odpada foobar, a w discmanie nie ma zadnego eq oprocz podbicia basu (ktore o dziwo w przypadku q-jaysow daje rade, tak jak np z mx500)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wezme w takiej postaci ze soba 100 albumow w dluzsza droge :) - nie no faktycznie teraz laptop jest na porzadku dziennym i faktycznie czasy sie zmieniaja. no ale z drugiej strony to dodatkowe koszty - juz wole pozbierac na customy, ktore bez equalizera zagraja raczej dobrze, a discman co by nie bylo gra wg mnie dobrze, a przy tym nie szumi prawie w ogole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie bo nalozylem na sluchawki kolejny filtr z zestawu bedac przekonanym o jego braku i dzisiaj musialem te filtry zdjac bo troszke wody po kapieli dostalo sie na jeden z nich i ku mojemu zdziwieniu chyba byl tam kolejny , chyba ze to sluchawki koncowka:/ i mam banie bo jak mi sie teraz zatka to juz kaplica....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności