Skocz do zawartości

VEDIA C6 nowy wymiar multimediów przenośnych


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 301
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hahaha no no zmienili taktykę i teraz dopiero co dwa dni będą zmieniać datę premiery.

 

Boolin Pewnie niedawno miałeś komunie co? stąd takie wnioski że się tak zachowujemy. Jestem przekonany że nie raz będziesz się bardziej niecierpliwił niż my, więc z łaski swojej nie komentuj innych.

 

Fakt faktem także chce tego odtwarzacza ze względu na video, żeby moja ukochana mogła oglądać swoje śmieszne filmy romantycznie nie zawracając mi przy tym głowy, w końcu będę mógł przeczytać spokojnie dobrą książkę :D.

 

Komunię miałem dawno. W sumie mógłbym mieć jeszcze jedną bo nie mam $. Takie wnioski pewnie nie tylko mi się nasuwają.

Pewnie i będę się jeszcze niecierpliwił ale nie będę co dwie godziny pisał postów kiedy wyjdzie to czego chce.

 

Co to za radość oglądania filmów na 3 calowym wyświetlaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie sie da ogladac. Moze jakiegos matrixa czy cos w tym stylu, gdzie chodzi o efekty specjalne, nie bardzo, ale jakas komedie czy kreskowke (South Park) bez problemow.

 

Pewnie bedzie lipnie z dzwiekiem w tym BigBoy'u, no i 4,3 calowy ekran ciezko bedzie schowac do kieszeni. Ekranik iPoda Touch jest dla mnie optymalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunię miałem dawno. W sumie mógłbym mieć jeszcze jedną bo nie mam $. Takie wnioski pewnie nie tylko mi się nasuwają.

Pewnie i będę się jeszcze niecierpliwił ale nie będę co dwie godziny pisał postów kiedy wyjdzie to czego chce.

 

Co to za radość oglądania filmów na 3 calowym wyświetlaczu?

 

A taka, że nie będę brał telewizora do pociągu czy autobusu...taką będę miał radość :)

Mam nadzieje, że ten 22 to już naprawde ostateczny. Ciekawe jak się sprawa rozwiąże bo przecież w czwartek są święta. W i-shopie mówili, że mają być 21 albo po weekendzie B) No nic...czekam dalej :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie waldeczek :). Bez urazy Boolin ale każdy ma inne upodobania. Lepszy jest odtwarzacz 3calowy niż np 2,5, no nie? a zresztą tak jak mówi waldeczek to taka mp3 sprawdza się na wycieczkach :). To że pisze co dwie godziny kiedy wyjdzie to już nie moja wina, tylko tych co, co chwile zmieniają datę premiery!!

 

A ten Laberg BigBoy hehe, ciekawe ile jego bateria pociągnie :). Chociaż z drugiej strony PSP też jest sporych rozmiarów a dość długo trzyma:).

 

Kto by pomyślał, już niedługo mp3 będą wielkości małych telewizorków:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym ??

 

http://www.mp3fan.pl/modules.php?name=News...b00eea97a63dfb6

 

Premiera w czerwcu ale może warto zaczekać jeszcze parę dni :D

 

to jest ciekawa propozycja widze, że Onda VX767 z logiem Laberga zawita na naszym Polskim rynku, znakomity wyswietlacz do filmow 4,3" ( 480 x 272) i co najwazniejsze 40 h dla audio i 10 h dla video. Jesli wierzyc specyfikacji technicznej to jest w stanie obsluzyc karty pamieci max 32 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem nawet bardzo duży i właśnie z uwagi na to, nie ma innego skina.

 

Program, o którym wspomniałem jest w języku chińskim i graficy się dopiero z nim zaprzyjaźniają.

 

I wracając do "ładny interfejs" -> podoba mi się właśnie ten, który jest... więc jak już pisałem, kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce prawie nie ma Chińczyków (jest ich mniej niż Japończyków) i rzadko można ich spotkać w budkach z żarciem (w zasadzie bardzo ciężko).

 

Co do podobania - to moje zdanie, moim zdaniem - a menu zaakceptowało wiele osób od testerów przez inne osoby uczestniczące w projekcie.

 

I tu wracamy do punktu wyjścia - że wszystko jest kwestią gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mogę się wypowiedzieć jako szczęśliwy posiadacz Vedii C6 :). Jeśli kogoś to interesuje zamówiłem we wtorek 18.05 w 3kropki.pl, a że premiera była w piątek, to dostałem dzisiaj. Wersja 8GB + 2GB microSD + dodatkowe SRS ;).

 

Na początku warto wspomnieć, że to moja pierwsza MP4 i w żadnym wypadku nie jestem audiofilem. Nie spodziewajcie się więc opinii eksperta :P. Mimo że nie mam zbyt dużego pojęcia o mp3/mp4, to porównywałem sporo modeli (także w odsłuchu) i cóż mogę powiedzieć? Ani trochę nie żałuję zakupu :).

 

Wygląd - bardzo ładny, estetyczny nie "przebajerzony" playerek, ogólnie design robi wrażenie jedyne zastrzeżenia co do grubości - gdzieś tam podawali 6,5mm, a tak naprawdę jest 9,5... chociaż mnie osobiście to nie przeszkadza.

Jest chyba stosunkowo ciężki, ale to nawet lepiej, czuć że nie ma się w ręku jakiejś plastikowej zabaweczki.

 

Nawigacja - Vedią operuje się bardzo łatwo, przyzwyczajenie się do obsługi zajmie homo sapiens ok. 5-10 minut. Co do głosów, że interfejs jest ohydny - cóż, nie zgadzam się... może i rzeczywiście nie jest jakiś wyjątkowo piękny i sprawia wrażenie troszkę nieprzemyślanego, ale swoje zadanie spełnia, nie odstrasza kolorami, a co ważne - wszystko pozostaje czytelne.

 

Dźwięk, słuchawki - z pewnością dla wielu jest to najważniejsza kwestia, a więc uspokajam Was, nie macie się czego bać ;-). Aha i weźcie pod uwagę, że moje empetrójki nie są jakiejś świetnej jakości.

To oczywiste, że to nie sprzęt high-endowy, więc cudów nie ma co po nim oczekiwać, ale brzmienie jak na ten segment cenowy jest naprawdę bardzo dobre. Głębokie basy, wyraźnie słyszalny środek i nie jakieś plastikowe czy piskliwe dźwięki wysokie. Główna zasługa należy się oczywiście SRSom 200 - czytałem duzo recenzji, ale naprawdę nie spodziewałem się takiej jakości po słuchawkach dołączanych do zestawu! Naprawdę bardzo miłe zaskoczenie, sprawiają one że brzmienie jest soczyste i gwarantują niezłą przestrzenność dźwięku. Co więcej, MS PlayFX działa i zaprawdę powiadam Wam - sprawdza się. Podbcie basów jest świetnie słyszalne (i to nie płytkie pierdy, tylko prawdziwy bas), 3D rzeczywiście jest 3D, ale zdecydowanie nie polecam do wszystkich gatunków muzycznych. Ostatnia funkcja LEQ - nie do końca wiem czego to skrót, ale czasem również przynosi dobre efekty. Co może się nie spodobać, to małe możliwości ustawień equalizera (duże skoki przy tych słupkach), ale jak ktoś jest cierpliwy to znajdzie swoją barwę dźwięku. Natomiast co z pewnością Was ucieszy - porównywałem dźwiek np. z ipodem nano, creativem stonem - C6 wypada zdecydowanie lepiej <IMO>! Ponadto w parze są 4, a nie 2 gąbeczki, co jest bardzo fajne, bo chyba wszyscy je gubimy :).

 

Obraz - cóż, czy jest sens oglądać filmy, zdjęcia na 3" 400x240 pix to kwestia dyskusyjna... ja jednak uznałem że sens jest no i chyba nie byłem w błędzie :). Ekranik jest wystarczający do oglądania mniej dynamicznych filmów. Oczywiście akcję/sensację też pociągnie, ale wrażenia są już na pewno gorsze, nie wszystko da się wówczas wychwycić. Kolorki są ok, nasycone, jasność w standardowym ustawieniu chyba jednak troszkę zbyt niska (zwłaszcza w dzień), ale w opcjach jest możliwość jej podbicia, także problemu nie ma (chyba że z baterią). Podczas oglądania - być może nie zawsze, przy dość sporej rodz. AVI to zauważyłem - widoczne są minimalne, ledwo zauważalne przycięcia obrazu, ale uwierzcie mi, ani troche nie przeszkadzają w oglądniu (ledwo je zauważyłem). Jeśli liczycie na seans w kilka osób, to ujdzie, kąty widzenia są nawet niezłe, ale nie przesadzajmy. Największy problem to póki co odbijanie światła, jednak kto wie, może zniknie, bo jeszcze nie odlebiłem folijki zabezpieczającej :P.

 

Pozostałe zalety

1) Jestem zadowolony z obsługi AVI, odtwarzacz radzi sobie z dużymi rodzielczościami, co jest bardzo wygodne, w instrukcji podano nawet 800x480, chociaż nie miałem okazji sprawdzić.

2) Bezproblemowa obsługa formatu .FLV, co jest super, bo mam sporo filmów z TwojejTuby.

3) Bardzo szybka komunikacja z komputerem, przeciętna płyta wgrywa się jakieś 10-12 sek.

4) Niezłe radio - możliwość automatycznego bądź ręcznego szukania stacji, pamięć stacji, niezgorszy zasięg czyli znośna jakość dźwięku (oczywiście nie dla superwymagających)

5) Kalendarz i stoper o względnej przydatności, ale zawsze się ceni dodatkowe funkcje ;P.

6) Biblioteka muzyki, czyli segregacja wg artystów, gatunków itd., czyli jeśli macie sporo muzy, ważna funkcja

7) Akcesoria - dołączone etui, ściereczka, ŚWIETNE SŁUCHAWKI ;) i co istotne - ładowarka (patrzcie niżej...)

8) No cóż - stosunek jakość/cena. Playerek spełnia swoją funkcję a jest naprawdę niedrogi. Ja osobiście wydałem 369 zł za wersję 8GB + 2GB microSD + dodatkowe SRS 200. Weźcie pod uwagę że te słuchawki w sklepie kosztują 8 dych. Tutaj co prawda wersja OEM, czyli same słuchawki + 4 gąbeczki, ale to i tak świetna okazja.

 

Zarzuty

1) Pierwszy i najważniejszy - bateria... chyba nic nie muszę mówić, doskonale wiecie, że sprawdza się raczej na krótką metę. No ale czego się można spodziewać po 3-calowym wyświetlaczu? Coś za coś moi mili, musicie się z tym pogodzić, ale uwierzcie mi - można, uwzględniając możliwości

2) Lekkie zniesmaczenie, kiedy przy ustawieniu zegara zabrakło w jednym miejscu polskiego znaku, a z kolei przy następnym znaku czcionka była zmieniona... niby ******ła, ale razi, bo przecież czas na takie poprawki chyba panowie z Vedii mieli, prawda? Możliwe że zmiana zostanie wprowadzona w jakimś nowym firmware czy coś, ale nie można było od razu się postarać?

3) Hmm... chciałoby się mieć troszkę inne przyciski... skok niby jest dobrze wyczuwalny, ale jak na mój gust mogłyby być troszeczkę większe, aby np. można było operować odtwarzaczem w kieszeni i ciut bardziej miękkie, zapewne poruszanie się po menu byłoby przyjemniejsze.

4) Brak ładowarki samochodowej.

5) Bardzo kiepski głośnik. Nawet na maxymalnej głośności ledwie go słychać, chociaż może to nawet dobrze, bo dźwięk jest bardzo plastikowy... zresztą piszę to niejako z obowiązku, dla mnie to nie jest żaden minus, bo nie wiem kto normalny chce słuchać muzyki przez wbudowany głośnik...

 

No, to taka moja krótka recenzja. Ogólne wrażenie bardzo pzytywne, z czystym sercem mogę polecić Vedię C6 średnio wymagającym użytkownikom: fajnie jest się pochwalić takim cackiem przed kolegami i koleżankami ;), jakość dźwięku jest naprawdę dobra, obsługa przyjemna i intuicyjna, miłe dodatki, świetne słuchawki, no i dająca jakże wiele radości możliwość oglądania filmów w podróży autobusie/tramwaju/pociągu czy gdziekolwiek tylko zapragniecie :). Jeśli chodzi o wymagających użytkowników, to nie sądzę że mogliby oni żałować zakupu, jednak pewnie dopatrzyliby się pewnie więcej minusów niż ja (co nie znaczy że mnie byle g*** zadowoli).

 

Krótkie podsumowanko:

Wygląd: 4,5/5

Muzyka: 4/5 (+ 0,5 dzięki słuchawkom ;D)

Obraz: 4/5

Obsługa: 4,5/5

Interfejs: 3,5/5 (zawinił przeciętny wygląd menu no i te nieszczęsne czcionki w ustawieniach zegara)

Akcesoria: 4/5 (miło byłoby zobaczyć ładowarkę samochodową)

Jakość/cena: (w moim przypadku) 5/5

Ocena ogólna: 4,5/5 !!!

 

Mam nadzieję że wytrwaliście do końca ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka jak na początek. Zamówiłem go 21 maja i jak narazie czekam na paczkę. Mam nadzieję, że już jutro go dostane w swoje dłonie i będe mogł potestować. Pewnie na pierwszy ogień pójdą aviki bo troche różniastych mam. Podobnie jak u poprzednika to też będzie mój pierwszy playerek nie zaliczając telefonu ;) Pozdrawiam i jak coś się dowiem to napiszę :) PS. jedno pytanie...tylna pokrywa to plastik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka jak na początek. Zamówiłem go 21 maja i jak narazie czekam na paczkę. Mam nadzieję, że już jutro go dostane w swoje dłonie i będe mogł potestować. Pewnie na pierwszy ogień pójdą aviki bo troche różniastych mam. Podobnie jak u poprzednika to też będzie mój pierwszy playerek nie zaliczając telefonu ;) Pozdrawiam i jak coś się dowiem to napiszę :) PS. jedno pytanie...tylna pokrywa to plastik ?

 

Tylna pokrywa to metal ;) .

 

na 3kropki i i-shop, zaś pentagram na swojej stronie podaje 9,7... (a jednak to 2 różne konstrukcje :P) mozna by wprowadzić korekty w ofertach sklepów, zeby nie okłamywać klienta :)

 

Co do tych 9,5 mm to może się trochę wahać, sam mierzyłem :P. Zresztą nie rozdrabniajmy się, odtwarzacz jest zgrabny, a to najważniejsze :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MP3Store nie będzie. Będą w Sferisach, EMPiKach, MM, Satrunach i chyba Komputornikach od czerwca - z uwagi na logistykę sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności