Skocz do zawartości

VEDIA C6 nowy wymiar multimediów przenośnych


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Firma VEDIA S.A., która przygotowuje się do debiutu na rynku New Connect, zaprezentowała nowy odtwarzacz miniPMP - VEDIA C6. Będzie to następca niezwykle popularnego modelu C3, oferujący jednak większy i dokładniejszy wyświetlacz oraz obsługę filmów bez konwersji w formatach RM, RMVB, AVI i FLV.

 

Niedawno VEDIA zaprezentowała modele do odtwarzania audio - A3 i V19. Dzisiaj ujawnione zostały szczegóły dotyczące multimedialnego C6. Jest to całkowita nowość na rynku zarówno pod względem podzespołów jak i możliwości.

 

vedia_c6_01.jpg

 

 

Dzięki nowoczesnemu mikroprocesorowi (Rockchip 2607) odtwarzacz VEDIA C6 obsługuje pliki video bez konwersji! Obsługiwane są cztery formaty począwszy od cenionego za niewielkie rozmiary plików RM i RMVB (max. 960x540 pix) do AVI (max 640x480) najpopularniejszego formatu plików video w Polsce. Ponadto odtwarzacz poradzi sobie z formatem FLV czyli teledyskami i filmikami pobieranymi z YouTube.com czy iFilm czy Google Video.

 

vedia_c6_03.jpg

 

Tak zaawansowana obsługa video wymagała aby C6 wyposażony był w najwyższej klasy wyświetlacz LCD. I tak właśnie jest - 3 calowy, panoramiczny (16:9) z obsługa aż 16 milionów kolorów. Doskonale sprawuje się on także przy wyświetlaniu plików JPEG, BMP oraz GIF.

 

Jak przystało na odtwarzacz miniPMP model C6 radzi sobie także z plikami audio i to w bardzo zaawansowanych formatach. Oprócz plików MP3 i WMA obsługiwane są bezstratne formaty FLAC i APE. W czasie odtwarzania utworu istnieje możliwość załączenia tekstu piosenki zapisanego w formacie LRC. Brzmienie można korygować za pomocą pre definiowanych equalizerów lub EQ użytkownika. Odtwarzacz wyposażony został także w nowoczesny system poprawiania brzmienia – PlayFX, więcej o systemie na: www.playfx.pl.

 

vedia_c6_02.jpg

 

VEDIA C6 oferuje także obsługę plików TXT, radio z możliwością nagrywania oraz funkcje dyktafonu. Ciekawymi funkcjami są stoper i kalendarz. Nowy model dostępny będzie w sprzedaży w drugiej połowie kwietnia w trzech wersjach pojemnościowych: 2GB, 4GB, 8GB. C6 wyposażony jest także w czytnik kart microSD, dzięki czemu w łatwy i tani sposób można powiększyć pamięć odtwarzacza o kolejne gigabajty.

 

Tradycyjnie dla odtwarzaczy VEDIA w zestawie znajdzie się pełen komplet akcesoriów: słuchawki VEDIA SRS-200, ładowarka USB, kabel USB, ściereczka do pielęgnacji, materiałowy futerał i dwuletnią gwarancje.

 

Zapraszamy na specjalny micro-site VEDIA C6: c6.vedia.pl

 

 

 

Poniżej skrócona specyfikacja techniczna VEDIA C6:

- Waga: 68 g. (z akumulatorem),

- Wyświetlacz: TFT LCD, 3 cale, panorama 16:9, 16 milionów kolorów

- Moc wyjściowa: 20mW na kanał, 92dB,

- Radio FM, programowaniem stacji, dyktafon,

- Wbudowany akumulator ładowany przez USB lub ładowarkę,

- Pamięć wbudowana flash: 2GB, 4GB, 8GB + czytnik kart microSD

- USB 2.0 High Speed

- Obsługiwane formaty audio: MP3, WMA, WAV, APE, FLAC

- System polepszania brzmienia PlayFX + predefiniowane EQ

- Czas pracy ~ 10 h (audio), ~4 h (video)

- Niezwykła animacja w pełnej wersji gratis!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 301
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

- Czas pracy ~ 10 h (audio), ~4 h (video)

jak to nie jest conajmniej 2x zanizone, to vedii podziekujemy za stacjonarne pmp

 

imo wole cegle, ktora trzyma 20+h audio niz cieniutki gadzet, co musi byc podladowywany codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matts > jest to realny czas pracy, dla urządzeń które także teraz bez funkcji video się masowo sprzedają, choć zdaje sobie sprawę, że sporo osób z tego forum chce czegoś innego.

 

Pellaeon > Po 4 miesiącach żadna ze sztuk (mimo, że pierwsze jakie były) nie uległa żadnemu defektowi. Nawet mi udało się nie zbić LCD. Z awaryjnością C3 też bym nie szalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro iBOX to wiem jż gdzie pracujesz ;) A wracać... może i wracają, kwestia tego jak szybko są naprawiane / wymieniane.

 

Do tego C6 to zupełnie inna konstrukcja zarówno hardwerowo jak i softwerowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja ceny znam i uważam, że będzie b. dobra :) Ale szczegółów nie mogę podać.

 

rozumiem, tajemnica firmy:) to mi poki co wystarcza , jak bedzie dobry sprzet za dobra cene to pozycja godna uwagi sie szykuje. Mysle chyba , ze warto zaczekac bo stoje przed kupnem odtwarzacza , widac ze na dobrych jest podzespolach wiec i licze ze bedzie dobrze grał:)

 

czy bedzie mozliwosc zmiany GUI srodowiska graficznego ( dodajac tapety) ? bo ten wyglad na fotkach, na stronce vedii nie beardzo mi podchodzi ( moze to tylko kwestia przyzwyczajenia sie)

 

druga sprawa jaka max. pojemn. karte pamieci przyjmie c6 ?

czy tajemnica jest jaki tam chip radiowy sie kryje? Philips TEA5767 nadal ? oby nie Sanyo

 

zdaje sobie sprawe ze to moze takie wczesne pytanie, ksy jakbys mial osobisciw wybierac to raczej m20 z amoled czy c6, bo oba mi sie widza ?

 

p.s

rozumiem, że data premiery c6 po 15 kwietnia nadal obowiazuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- GUI można zmianiać tylko przez specialny program (podobny do tego co jest do V39, D2 czy innych Telechipów - nie ma opcji całkowitego zmienienie GUI).

 

- W tej chwili maximum to 2GB.

 

- Nie mam pojęcia jakie jest radio egzemplarz, którzy rozbierałem był bez, a następnych już nie rozkładałem bo zniszczyłem ten pierwszy ;)

 

- Co do premiery to z tego co wiem to tak, choć ja podaje raczej "połowa kwietnia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-co do kart pamieci to rozumiem, że obsluguje microSD do 2 GB i ewentualnie nowy firmware nic nie zmieni w tym zakresie ( poszerzenie o SDHC ), czy jest przewidywana taka opcja? w przeciwnym razie lepiej wziasc na stracie wieksza pojemnosc bo slot wiele nie zalatwi

 

-Ten chip Philipsa o ktorym wspomnailem w poprzednim poscie to chyba gosci na pokladzie V39 wiec i moze bedzie C6/m20

 

-Ksy bawiles sie tymi odtwarzaczami, tak an twoje oko ktory z nich mam na mysli c6/m20 ( w kwestti jakosci obrazu) lepiej sie nadaje do ogladania filmow/seriali ? Amoled to amoled dobry kontrast, nasycenie barw ale nie wiem jak wychodzi to z porownania w c6 jest ciu wiekszy i lepsza rozdzielczosc

 

tak pytam bo jestem zainteresowany c6/m20, do tego dobre wyposazenie miod na serce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie potrafie w tej chwili nic na ten temat powiedzieć.

 

- Jak pisałem wyżej. Nie wiem jak z radiem.

 

- Jeden i drugi jest rewelacyjny. Ja częściej używałem C6 z uwagi na przyciski a nie dotykowy panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie potrafie w tej chwili nic na ten temat powiedzieć.

 

- Jak pisałem wyżej. Nie wiem jak z radiem.

 

- Jeden i drugi jest rewelacyjny. Ja częściej używałem C6 z uwagi na przyciski a nie dotykowy panel.

 

m20 chyba juz lada chwila debiutuje przed c6, jakbys mial jakies swieze info to jak mozesz podziel sie:) ja sie przez ten czas zastanowie nad jednym i drugim, najchetniej to bym kupil jeden i drugi i i zistawil ten ktory bardziej mi bedzie odpowidal a drugi sprzedal, ale zakladam ze obaa beda swietne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chip Philipsa o ktorym wspomnailem w poprzednim poscie to chyba gosci na pokladzie V39

wiec i moze bedzie C6/m20

 

To jedyne zdjęcie inside nowego Teclasta M30/ Vedii M20 jakie znalazłem.

 

M_30_bb.jpg

 

Co prawda - jak widać jest ono bardzo niewyrazne - ale jedno można na pewno powiedzieć

; chip radiowy nie jest przymocowany bezpośrednio do głównej PCB , tylko został

tam włożony razem z zieloną płytką -córką .

 

Taki sposób aplikacji chipu radiowego stosuje się w tej chwili właściwie tylko w przypadku

Philipsa TEA5767 Ten model radia ma po prostu kilka elementów zewnętrznych , jak cewki czy warikap

, które muszą być odpowiednio zaaplikowane . Inne , powszechnie używane chipy radiowe - Sanyo , Silicon Labs

, czy nawet nowsze , bardziej zintegrowane chipy FM samego Philipsa/ Nexperii ( np TEA5760 z Meizu M3 i M6SL )

takich zewnętrznych elementów w zasadzie nie mają , i montowane są bezposrednio od PCB odtwarzacza.

 

Dlatego charakterystyczna "zielona płytka-córka " , to nieodłączny element wszystkich playerów Teclasta

z TEA5767 "na pokładzie " Miał ją T39 (V39) , miał C280 , a teraz wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to

, że ma ja także M30 (czyli Vedia M20 ) :)

 

994821_7.jpg

 

20077511757734.jpg 994821_9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki - V39

Do filmów - C6

Do jednego i drugiego - sam zdecyduj. :D

 

majkel chyba,że C6 - tka pozytywnie zaskoczy i do muzyki tez bedzie swietna, czemu mialoby tak nie byc:)?, albo wiesz cos wiecej czego ja nie wiem. Zreszta jak widze tajemnice sa skrywane do ostatniego dnia:)..niech ktos da iskierke nadzieji:)obym tylko byl zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności