Skocz do zawartości

Koss Porta Pro


martinuz

Rekomendowane odpowiedzi

@dj_spinacz, słuchałem ich w MM na T10 i plikach ogg Q8 aoTuV SSE3. Przykładowo K518DJ czy nawet już K412p miały to coś powodujące, że na pewnej koncertówce cały aż podrygiwałem a na PX200 totalny brak radości ze słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

hmm, czyli te K412p nie są takie złe?

Jak widać, co kraj to obyczaj.

Czytam już któryś wątek i w jednym albo po nich jeżdżą, albo je zachwalają.

 

Natomiast przeczytałem i zacytuję "że K412p podczas jazdy autobusem zamiast tłumić jeszcze bardziej potęgują".

 

Z tego co widzę, to nie mam za dużego wyboru bo albo 518DJ albo nic. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, czyli te K412p nie są takie złe?

Jak widać, co kraj to obyczaj.

Czytam już któryś wątek i w jednym albo po nich jeżdżą, albo je zachwalają.

 

Natomiast przeczytałem i zacytuję "że K412p podczas jazdy autobusem zamiast tłumić jeszcze bardziej potęgują".

 

Z tego co widzę, to nie mam za dużego wyboru bo albo 518DJ albo nic. :D

k412p są półotwarte, więc będą tłumić tylko trochę bardziej niż KPP (które nie tłumią wcale :P). Jak szukasz zamkniętych, to k414p (albo k518dj).

 

k412p/k414p można wyhaczyć za około 80 zł, i jak na tą cenę są bardzo dobre. 100 zł za nowe k412p to też nie jest zła inwestycja. Za to 150 zł za nowe k414p to trochę za dużo, wtedy IMHO warto dołożyć do dj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k412p są półotwarte, więc będą tłumić tylko trochę bardziej niż KPP (które nie tłumią wcale :P).

Zdefiniuj "półotwarte" ;) k412p i Porty to dokładnie ten sam typ konstrukcji, w kwestii izolacji zachowają się tak samo. Prawdziwe otwarte słuchawki to np. Grado, gdzie za przetwornikiem rzeczywiście nie ma żadnego wytłumienia.

Nota bene: widok osób używających Port w hałaśliwej stolicy nie jest żadnym ewenementem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kolei porta pro sa przebasowione :) ale jesli ktos taki bas wlasnie lubi, to sa to naprawde godne polecenia sluchawki...

A słuchałeś kiedyś wygrzanych kpp trochę dłużej?:P

IMO wcale tak bardzo przebasowane nie są jak twierdzi dużo osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z zakupów.

Przyszedłem z 2 nowymi parami słuchawek (i o 3 stówki cieńszym portfelu).

 

Miałem trochę czasu, żeby poprzymieżać różne słuchawki.

Były polecane przez wielu AKG 518 DJ, były PMX 200, były chyba jeszcze jakieś AKG, ale już dokładnie nie pamiętam.

 

Co do Dj, kurdę, co to było?

Jedyne, co słyszałem to DUM DUM DUM.

To było straszne.

Może do określonego gatunku muzyki to się i nada, ale ja słuchałem na kilku różnych utworach, od popu, porzez hip-hop i rock i ciągle w głowie tylko te DUM DUM DUM.

 

PMX 200 to zupełnie inna bajka.

Tu znowu jakoś tak bezpłciowo.

Nie było ani DUM, ani ładnych przejść, tak jakoś.....

 

No i padło na 3 czyli.....

Słuchawki stworzone z myślą o słuchaniu w domu na wierzy, a nie na MP3 czyli Sennsheisery HD 212 Pro.

Świetnie dopasowywują się do ucha, dźwięk tłumią doskonale, aż niemal nie usnąłem w tramwaju (a jechałem Marszałkowską i to w godz. szczytu).

Trochę ten kabel mi przeszkadza (ma 3 metry!), ale dla tej jakości dzwięku, BYŁO WARTO.

Żadne AKG się przy nich nie umywają.

 

Do tanich to te słuchawki nie należą i przyznam szczerze, można byłby je kupić taniej, ale zakochałem się w nich.

Do tego jeszcze możliwość wzięcia na raty i jest bosko.

 

I co mnie obchodzi, że ludzie patrzą się jak na wariata z wielkimi nausznikami, mam to gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedłem z 2 nowymi parami słuchawek (i o 3 stówki cieńszym portfelu).

Z dwoma? A jakie to te drugie?:>

I co mnie obchodzi, że ludzie patrzą się jak na wariata z wielkimi nausznikami, mam to gdzieś.

O i tutaj się muszę z Tobą w 100% zgodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie to MX-70 VC

Kupiłem je na aukcji, nówki, na gwarancji.

 

Bardzo podobają mi się z budowy, choć (ale ze mnie ślepy kret) nie zauważyłem na zdjęciu, ani nawet w opisie aukcji, że są asymetryczne.

Przecież właśnie z tego powodu oddałem SRS 200.

 

Ale one i tak wydają mi się trochę wygodniejsze od SRS, mają bardzo "miłą" budowę, są wykonane z bardzo przyjemnego (i trwałego jak obiecuje producent) materiału.

 

Tylko, że ten dzwięk.

To nie to co SRS.

Te MX grają jakoś tak "płasko".

Używam dziwnej terminologi, za co przepraszam.

Już ktoś mi zwrócił na to uwagę.

 

Po prostu w SRS każdy dzwięk otoczenia (tzn. jadący samochód, lecący samolot) było słychać, jak w słuchawkach prawie dolby, tzn. przelot od lewej do prawej był bardzo wyraźny.

W tych już tak nie jest.

 

Co do AKG, ktoś w innym wątku "wytknął mi" jakieś uchybienia w wyborze, jak mogły mi się nie podobać DJ?

Oczywiście nie znam się i takie tam....

Ale po prostu, dla mnie to było dudnienie i łupanie i nikt mi nie przekona.

Z izolacją też ciężko ocenić, bo w sklepie jakoś niesłchać otoczenia z zewnątrz.

Ale z tych 212 jestem bardzo zadowolony.

 

Na razie próbuje rozgryźć, jak przypiąć te MX, żeby dobrze się trzymały.

Mają pilota, któremu NIE DA SIĘ zmienić wysokości, tzn. jest przymocowany do kabla, co jest niewygodne i sprawia mi dużo kłopotów.

 

Jeśli nic nie wymyślę, to pewnie je na dniach sprzedam.

W końcu są nowe, dopiero co je wyjąłem z opakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się trzymają w uszach?:>

Kiedyś zastanawiałem się nad nimi dla brata, jako że wyglądają solidnie ;)

 

Co do AKG, ktoś w innym wątku "wytknął mi" jakieś uchybienia w wyborze, jak mogły mi się nie podobać DJ?

Każdy ma własny gust, każdemu może się co innego podobać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności