Skocz do zawartości

Denon AH-C751 / HH-C551


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem c700 i c351. Nie będę się wypowiadał na temat izolacji ;P bo słuchałem w pokoju odsłuchowym (Galeria Mokotów na 1p. polecam ten salon!). Słuchawki grają baaardzo przyjemnie, wyrazisty bas, ale nie za dużo. Szybki attack/decay, średnica świetna, wokal i gitara elektryczna w The Pot Toola zyskują zupełnie nową jakość.

Bardziej sopranowe kawałki, szczególnie VAS - Reaper and the Flowers zyskują wspaniałą, słodką oprawę. Taka prezentacja dźwięku to chyba najlepsze, co do tej pory słyszałem w dokanałówkach. Porównywałem bezpośrednio do q-jays. Są wygodniejsze, ale scena jest dużo mniejsza i chyba mniej detaliczne są. Za to 3-4x lżejsze (niż c700) i lepiej siedzą w uszach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

tak czy inaczej te denony w ciągu max 2 mies będą moje jakkolwiek miałbym je zdobyć wtedy skrobnę swoją pierwszą recke, mam do czego porównywać więc tym bardziej mnie ciekawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem c700 i c351. Nie będę się wypowiadał na temat izolacji ;P bo słuchałem w pokoju odsłuchowym (Galeria Mokotów na 1p. polecam ten salon!). Słuchawki grają baaardzo przyjemnie, wyrazisty bas, ale nie za dużo. Szybki attack/decay, średnica świetna, wokal i gitara elektryczna w The Pot Toola zyskują zupełnie nową jakość.

Bardziej sopranowe kawałki, szczególnie VAS - Reaper and the Flowers zyskują wspaniałą, słodką oprawę. Taka prezentacja dźwięku to chyba najlepsze, co do tej pory słyszałem w dokanałówkach. Porównywałem bezpośrednio do q-jays. Są wygodniejsze, ale scena jest dużo mniejsza i chyba mniej detaliczne są. Za to 3-4x lżejsze (niż c700) i lepiej siedzą w uszach :)

 

Co jest bardziej detaliczne i ma wieksza scene? Bo nie piszesz chyba o Denonach? :) Denony sa cieplejsze i maja wiecej basu ale z pewnoscia nie sa bardziej detaliczne od qjays'ow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam do sprzedania nowiutkie fabrycznie zapakowane Denony AH-C751 w kolorze czarnym. Słuchawki wg. mnie nie porównywalne z żadnymi innymi. Cena 700 złotych (do lekkiej negocjacji). Kolor słuchawek: czarny. Sztuk: 1.

Te sluchawki sie kupuje z USA wraz z przesylka za ~450 PLN. Nieporownywalne z zadnymi innymi, znaczy ze high-end high-endow :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja bym nie powiedział - miałem te AH-C551 i nie sądze aby To To grało lepiej od EX85LP :P Dużo basu, przestrzeń jako taka, sybilanty na średnicy. Dodatkowo bas nie schodzi tak jak w Ex85 i nie jest tak głęboki.

 

Ok, kupię je, ale najpierw sprzedam EX85LP i K518DJ. tongue.gif pomóżcie mi smile.gif\

 

Patrzeć w komisie, ceny jak z bajki biggrin.gif

 

Ale ja idiota byłem <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem tych Dawindykowych Denonow - imo bas maja calkiem niezly, jak i sama gore. Niestety srednica jest w calym swoim pasmie wycofana i to najbardziej przeszkadzalo - takie typowe brzmienie w wygiete "V". EX082 w porownaniu do nich bas przykrywa dolna srednica (co brzmi cieplo, ale imho przesadnie), gorny srodek jest natomiast wycofany - wokale brzmia cieplo, ale brakuje im energii i bezposredniosci. gory malutko i do tego takiej nijakiej.

na koniec tylko dodam, ze odsluchy w innym czasie wykonywane i niezbyt dlugo - jak to na meetach bywa, wiec moja opinia moze ewoluowac jak sie wiecej z tymi sluchawkami oslucham - takie pierwsze wrazenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie one naprawdę grały jak K324p (oryginalne ze sklepu). Mniej więcej tak samo - mocny bas, dość dobrze kontrolowany, ale średnio głęboki, środka prawie niet i te sybilanty :/ szlag by je. Poza tym C551 są w aluminiowej obudowie - nie wiem kto powiedział, ze w plastikowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C551 to idealny przykład na dyskusje o wygrzewaniu. Te słuchawki po wyjęciu z pudełka mają środek na maksa wywalony do przodu. Później stopniowo się cofa i cofa i cofa. W końcu wycofuje się i tak zostaje. Zniekształcenia też się uspokajają ale zostają na niektórych płytach.

Ogólnie grają miło bez rewelacji ale też bez tragedii zakup w USA ma sens zakup u nas za prawie 400zł to spora przesada.

 

Dla mnie one naprawdę grały jak K324p

 

Tylko przestrzeń i separacja troszkę inna - dla jednych szczegół dla innych Himalaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C551 to idealny przykład na dyskusje o wygrzewaniu. Te słuchawki po wyjęciu z pudełka mają środek na maksa wywalony do przodu. Później stopniowo się cofa i cofa i cofa. W końcu wycofuje się i tak zostaje. Zniekształcenia też się uspokajają ale zostają na niektórych płytach.

Ogólnie grają miło bez rewelacji ale też bez tragedii zakup w USA ma sens zakup u nas za prawie 400zł to spora przesada.

 

Dla mnie one naprawdę grały jak K324p

 

Tylko przestrzeń i separacja troszkę inna - dla jednych szczegół dla innych Himalaje

 

Mam c551 od ponad tygodnia, a wiec co sie mialo wygrzac raczej sie juz wygrzalo, moje spostrzezenia sa identyczne. Fajny poczatkowo srodek przesunal sie do tylu, bas jest mocny ale nie az tak przyjemny jak w CX500, raczej plytszy i bardziej kontrolowany. Generalnie bardziej podobaly mi sie wczesniej, zanim sie wygrzaly. Ciekawy jestem jak Denony wypadlyby w porownaniu do EX85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie one naprawdę grały jak K324p

 

Tylko przestrzeń i separacja troszkę inna - dla jednych szczegół dla innych Himalaje

 

Zgodzę się, aczkolwiek różnica IMO nie warta ok 200 zł :P

 

Ciekawy jestem jak Denony wypadlyby w porownaniu do EX85.

 

Imo, Denony grają gorzej - fajnie basowo, ale średnicy prawie nie ma i te okropne sybilanty - podkreślam jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności