Skocz do zawartości

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Izolacja w EX85 jest średnia, to nie są typowe doki, natomiast wygoda wg mnie jest duża, istotne dla mnie jest aby sluchawki pewnie trzymały się w uchu podczas jazdy na rowerze i EX-y sprawdzają się tutaj naprawdę dobrze. Niewielkie mankamenty w komforcie użytkowania z nawiązką nadrab

iają gdy już zagrają, nie jestem z Częstochowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja w EX85 jest średnia, to nie są typowe doki, natomiast wygoda wg mnie jest duża, istotne dla mnie jest aby sluchawki pewnie trzymały się w uchu podczas jazdy na rowerze i EX-y sprawdzają się tutaj naprawdę dobrze. Niewielkie mankamenty w komforcie użytkowania z nawiązką nadrab

iają gdy już zagrają, nie jestem z Częstochowy ;)

 

 

Co myślisz o tych Soniaczach? Ja słuchałem ich najpierw z iPoda Classica, a następnie przesiadłem się na V39 i omal z krzesła nie spadłem. Są więc kapryśne, potrzebują też dość długiego wygrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam ich jedynie z tym co mam w sigu i jestem baaardzo zadowolony, był szok gdy zamieniłem oemowe słuchawki z SE K750 (ponoć EX71) na te 85-ki. Dodam jeszcze, że gdy słucham mp3 na tym SE to identyczne ustawienie eq tak samo dobrze sprawdza się na CAL jak i na EX85, nieźle?. Co o nich sądzę? Trochę już się z nimi osłuchałem ale pamiętam jakie wrażenie zrobiła na mnie szczegółowość (nie ostrość), powietrze - separacja, znakomity, muzykalny i niedudniący tanio-dokowo bas a pomiędzy tym wszystkim czysta średnica, jak na "doki" do 170 PLN cechy znakomite. Porównywałem je potem do CAL (na Piano i SE) i przewaga większych słuchawek słyszalna jest w większej przestrzeni, prowadzeniu basu i cieplejszej barwie ale tak jak już napisałem - większego dyskomfortu przy przechodzeniu z jednych na drugie nie odczuwam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam ich jedynie z tym co mam w sigu i jestem baaardzo zadowolony, był szok gdy zamieniłem oemowe słuchawki z SE K750 (ponoć EX71) na te 85-ki. Dodam jeszcze, że gdy słucham mp3 na tym SE to identyczne ustawienie eq tak samo dobrze sprawdza się na CAL jak i na EX85, nieźle?. Co o nich sądzę? Trochę już się z nimi osłuchałem ale pamiętam jakie wrażenie zrobiła na mnie szczegółowość (nie ostrość), powietrze - separacja, znakomity, muzykalny i niedudniący tanio-dokowo bas a pomiędzy tym wszystkim czysta średnica, jak na "doki" do 170 PLN cechy znakomite. Porównywałem je potem do CAL (na Piano i SE) i przewaga większych słuchawek słyszalna jest w większej przestrzeni, prowadzeniu basu i cieplejszej barwie ale tak jak już napisałem - większego dyskomfortu przy przechodzeniu z jednych na drugie nie odczuwam :)

 

No i właśnie o tym braku dyskomfortu chciałbym kolejną recenzję napisać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to! Tego właśnie zapomniałem dodać, sądzę nawet, że ze względu na ich specyficzną budowę izolacja nie może być za duża bo nie byłoby słychać całego dobra jakie daje "zewnętrzny" przetwornik

 

Mam wrażenie, że ten zewnętrzy otwór promieniujący paralelnie od przetwornika odpowiada za wyższe częstotliwości, gdyż dociśnięcie go do małżowiny powoduje ich intensyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwróciłem na to uwagę gdy dobierałem odpowiednie tipsy, percepcja wysokich tonów zmieniała się wraz z rozmiarem tipsów, może właśnie dlatego używam tych największych (choć są troszkę przyciasne) bo wtedy najbardziej odpowiada mi balans tonalny. Robi się trochę OT więc może lepiej przenieść się w bardziej odpowiednie miejsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w ramach poszukiwań dźwięku podobnego do CAL!, ale nie będącego nim dokładnie (co za dziwactwo?) kupiłem słuchawki Fostex T-7. I CAL! i Fostexy posiadają przetworniki Fostera (Deneony zresztą też) - miałem nadzieję na mniejszą ilość szalejącego swobodnie basu i większą harmonię naturalniejszego dźwięku. Pierwsze moje wrażenia odsłuchowe zdają się tę tezę potwierdzać, ale za kilka dni być może napiszę coś więcej w osobnym wątku, aby nie zaśmiecać Rolandsingerowi jego tematu (o ile kogoś tu interesują Fostexy).

 

http://www.fostexinternational.com/docs/mu.../t_series.shtml

 

 

 

Pozdr.

 

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop ale zastanawiam się nad tymi soniaczami, o których piszecie (obecnie mam CX400). Czy wiecie coś na temat podróbek tych słuchawek? Bo na ebayu chodzą do 20$ i pytanie czy można jakoś je rozpoznać i stwierdzić czy są oryginalne?

Chociazby po cenie :) Wszystkie aukcje ze skrajnie nieprawdopodobna cena = azjatyckie podrobki :)

 

 

Violet = Ciekawe sluchawki tak swoja, droga. Mam nadzieje, ze z czasem napiszesz o nich cos wiecej :)

 

Caleb: Zle w takim razie odczytales moje zamiary. Nie bylo w tym zadnej burzawki czy ofensywy :) Mnie jest wszystko jedno co ktos uwaza i czy to sie zgadza z moim zdaniem lub nie. Moj post to byl wyraz zaskoczenia :). Ja tez z reguly oddalona srednice interpretuje jako regres pewnego zakresu czestotliwosci na srednicy. Jednak uwazam, ze pojecie jest po prostu tak samo wileoznacznie jak szczegolowosc, ktora dla kazdego znaczy w zasadzie co innego. :) W 75% przypadkow wycofanej srednicy kontekstem jest wlasnie charakterystyka pasma przenoszenia IMHO wiec to 25% mozna by nazwac nie wycofana a oddalona srednica. Moze tak byloby lepiej.

Z reszta, przydalyby sie znacznie lepsze grafy niz charakterystyka pasma przenoszenia, chociazby charakterystyka wodospadowa o ktorej ostatnio wspomniales - to daloby juz znacznie lepszy poglad :) albo nie charakterystyki wykonane dyskusyjnymi metodami pomiarowymi headphone - gdzie czesto geometria muszli wywiera wieksze pietno na wykresie niz roznice w przetwornikach a jakies wiarygodne wykresy z laboratoriow gdzie opracowywano te sluchawki. Niestety mozna sobie pomarzyc :)

 

Mnie tez po czytaniu coraz wiekszej liczby recenzji jakos "przestaja sie podobac" EX700. A czy jest jakas namacalna roznica miedzy EX85 a EX90 ?

Wydaje mi sie, ze EX90 moga lepiej lezec w uchu a sonicznie :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedź doświadczonego usera z Head-fi na temat różnicy pomiędzy EX85, a EX90. Wygląda na to, że 85-ki, przynajmniej przez pryzmat moich potrzeb, są lepsze. Kolejny paradoks.

 

>>Having owned (and still using) both, I can easily recommend one over the other. The two are essentially one and the same (inside), but outside they are two completely different set of earphones.

 

If you like your music on the bass side with warm and sweet timbre, then I'd grab the EX85s as they are bassier and warmer of the two. They also sound more open as compared to the EX90s with larger soundstage.

 

The EX90s are slightly crisper, less bass, and overall more balanced as compared to EX85s, but those differences I think are slight. Resolution is equal. They also sound slightly less open vs. the EX85s (if you can track down the pictures of the EX85s and the EX90s, you can see that they are slightly exposed on the inside and helps to give depth or illusion of).

 

If price is your concern, the EX85s are $20 cheaper in most Brick and Mortar places, though you might be able to get either the EX85s or 90s for a bit deal less than retail ($69.99 for 85, $89~99 for 90). As a plus, the EX90 comes with a leather case, if such things matter to you.<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie mogę zrozumieć dlaczego sprzedałeś

 

Zrozumiesz jak powiem "brak kasy"? ... :/ stary ja je jeszcze muszę odkupić. Ale teraz wydatki i wydatki zwłaszcza ten laptop - 2000$ musze mieć zeby go splacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z tekstem przytoczonym przez Rolanda, to wyjaśnia dlaczego lubię je na równi z CAL - EX85 to dla mnie niemal idealny substytut Aurvan gdy jestem poza domem. CAL słucham wyłącznie w domu ze zródła stacjonarnego i czasem z playera, mocno zastanawiam się nad ich recablingiem i dokupieniem np. Beresforda, tylko czy to już nie będzie przesada? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z tekstem przytoczonym przez Rolanda, to wyjaśnia dlaczego lubię je na równi z CAL - EX85 to dla mnie niemal idealny substytut Aurvan gdy jestem poza domem. CAL słucham wyłącznie w domu ze zródła stacjonarnego i czasem z playera, mocno zastanawiam się nad ich recablingiem i dokupieniem np. Beresforda, tylko czy to już nie będzie przesada? ;)

W zadnym wypadku :)

||

||

\/

 

No królika mało kto potrafi złapać :P

:P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze doczepimy wstążki zeby zmniejszyc zaklucenia i szumy. mysle ze folia aluminiowa na pałaku tez sporo pomorze... byc moze stawianie sluchawek na specjalnie wyprofilowanym stojaku poprawi tez ich walory muzyczne, szczegołowosc, głebie.

 

co do postu ponizej, to nie jestem z tamtej strefy ostatniego stanu stanów zjednoczonych, imho z małopolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności