Skocz do zawartości

SB Live czy Audigy


Wiggly

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

co będzie lepsze? Live czy Audigy? Priorytet to jakość muzyki, filmy i gry schodzą na dalszy plan.

 

Znalazłem coś takiego:

 

http://www.allegro.pl/item306172156_sound_...ced_od_ss_.html

 

http://www.allegro.pl/item305271622__sound...gwar_sklep.html

 

http://www.allegro.pl/item306391879_sound_...risquel%5D.html

 

 

co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

live! 24 to praktycznie to samo co audigy se. Skoro ma być do muzyki to może http://www.allegro.pl/item306227635_aureal...ta_legenda.html ewentualnie jak chcesz audigy to tylko pełne audigy (~100zł), albo 2zs(150zł).

Omg, znowu ta aukcja :lol:

Chyba tego goscia naprawde porzadnie pogielo...

 

@Wiggly, w live!5.1 sie juz nie pchaj, szczegolnie za takie pieniadze. Dwie pozostale beda ok, ewentualnie poluj na Audigy 2 Value lub tego Audigy1 - choc 100 zl za te karte to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno taki Vortex jak w tej aukcji za prawie 100 zł poszedł za... UWAGA - 27 zł :)

Sam mam w moich zbiorach Vortexa i do muzyki jest jak za tą cenę świetny :) o ile dostanie się go w cenie około 30 zł (bo tyle wg mnie jest wart).

Z Creative-ów najlepszym wyborem byłoby Audigy 2 Value. W niższej cenie pełne Audigy 1 SB0090.

Można by jeszcze spróbować jakąś Yamahe XG. Ale tej nie słuchałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z sb live warta uwagi jest tylko wersja 24bit - jest to to samo co audigy se, a kosztuje niewiele. za troche wiecej pieniedzy masz audigy 2 zs, a za jeszcze wiecej x-fi extreme gamer - ta ostatnia dziala bez wewnetrznego resamplingu, jesli nie uzywamy zadnych DSP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem SB http://www.allegro.pl/item304773018_creati...ax_fvat_ss.html

 

jestem bardzo zadowolony ze sprzętu..

 

 

Z Creative 5800 grają świetnie :) :)

 

W tej klasie cenowej świetny wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co wydawać tyle kasy na coś, co jest "odgrzewanym kotletem" - po prostu kolejną wersją SB LIVE! 24bit ? To samo tyczy się X-Fi Xtreme audio :) Jest to po raz kolejny LIVE! 24bit w odświeżonej wersji :)

Chociaż napis Audigy ładnie wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co wydawać tyle kasy na coś, co jest "odgrzewanym kotletem" - po prostu kolejną wersją SB LIVE! 24bit ? To samo tyczy się X-Fi Xtreme audio :) Jest to po raz kolejny LIVE! 24bit w odświeżonej wersji :)

Chociaż napis Audigy ładnie wygląda ;)

No tak, tylko ze ta karta jest od Live!24-bit raptem 10 zl drozsza, a dostajesz nowy produkt ze sklepowa gwarancja. Slyszalem ze te live!'y24bit sprzedawane na allegro to jakies zdemontowane uzywki i czesto trafiaja sie egzemplarze uszkodzone :angry:

 

Ale inna sprawa ze uzywane sprawne karty live24bit czasami schodza na allegro nawet za 30 zl [ja swoja kupilem za 40 zl z przesylka]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ze ta karta jest od Live!24-bit raptem 10 zl drozsza, a dostajesz nowy produkt ze sklepowa gwarancja. Slyszalem ze te live!'y24bit sprzedawane na allegro to jakies zdemontowane uzywki i czesto trafiaja sie egzemplarze uszkodzone mad.gif
ja szczerze mowiac tez wole stracic te 3 piwa na imprezie, a nie pozniej sie uzerac z allegrowiczami, gdyby cos nie dzialalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie jadę na takim czymś: Creative ES1371/ES1373 http://www.allegro.pl/item298030581_creati...m_polecam_.html

 

więc w sumie czego bym nie wybral to i tak pewnie bedzie lepsze :P

 

pewnie zdecyduje sie na tą audigy bo nie jest niewiadomo jak droga, a zbiera całkiem niezle opinie jak na sprzet za 60-70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audigy SE ma inny DAC niż Live 24, więc de facto różnica między tymi kartami może być zauważalna, nie porównywałem wiec nie wiem jak bardzo. Live 24 ma ten sam, który jest chyba na wszystkich kartach Creative od A2 wzwyż. Tak czy inaczej którakolwiek z tych kart będzie o niebo lepsza od tego co pan Wiggly aktualnie posiada, bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audigy SE ma inny DAC niż Live 24, więc de facto różnica między tymi kartami może być zauważalna, nie porównywałem wiec nie wiem jak bardzo. Live 24 ma ten sam, który jest chyba na wszystkich kartach Creative od A2 wzwyż.

Masz racje, ale ten w Audigy SE - Wolfson WM8768 - tez jest wysokiej jakosci przetwornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem sobie xtrememusic SB460 za prawie 200 zł i jak za tą cenę to naprawdę rewelacja.

Taką: http://allegro.pl/item307082069_pci_sb_cre...fi_7_1_oem.html

Jeśli macie takie fundusze to naprawdę polecam tą kartę. Ewentualnie polowac na Audigy 2ZS za 150zł.

Zresztą ... polecam przeczytac artykuł o kartach na pclab.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsmieszniejsze jest w kartach creative'a to, ze od lat laduja te same wzmacniacze operacyjne sigmatela, ktore raczej nie sa najwyzszych lotow. W starym live 5.1 jest identyczny opamp co w audigy 2 zs, ktorego obecnie uzywam. Ogolnie parodia. W najblizszym czasie planuje pozbyc sie tych opampow, wlutowac podstawki i skolowac lm4562. Zobaczymy jaki bedzie rezultat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no extreme audio to raczej droga karta - max na co bym sie zdecydowal to extreme gamer, ze wzgledu na DSP wspomagajacy procesor i lepszy CMSS do pozycjonowania na sluchawkach niz w a2zs.

jesli chcecie tani upgrade dzwieku to polecam zainteresowanie sie jakims cdplayerem - na allegro mozna wyhaczyc takowe od 60zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsmieszniejsze jest w kartach creative'a to, ze od lat laduja te same wzmacniacze operacyjne sigmatela, ktore raczej nie sa najwyzszych lotow. W starym live 5.1 jest identyczny opamp co w audigy 2 zs, ktorego obecnie uzywam. Ogolnie parodia. W najblizszym czasie planuje pozbyc sie tych opampow, wlutowac podstawki i skolowac lm4562. Zobaczymy jaki bedzie rezultat :)

 

Też mnie to dziwi, kosztem parunastu zł mogliby zrobić kartę pewnie o klasę lepszą. Z drugiej strony docelową grupą odbiorców tych kart są ludzie, którzy słuchają mp3 na komputerowych pierdziawkach 1W, lub ewentulanie gracze, ale w takim razie po co montować relatywnie dobre przetworniki? Nie wiem dokładnie ale chyba op-ampy tej klasy są na wszystkich kartach creative z wyjątkiem tego najbardziej wypasionego x-fi, ale tam też już jest inny DAC. Sensu w tym nie ma zbyt wiele, podobnie jak w kupowaniu tych kart za cenę wyższą niż live 24, no chyba że ktoś musi mieć eax do gier :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności