Skocz do zawartości

Transmitery Fm


krecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegow i kolezanki.

ostatnio pokazuje sie sporo transmiterow fm. przed zakkupem chcialbym dopytac sie o jakosc przekazywancy danych, czy wprowadza zaklocenia oraz o zasieg i czas pracy na bateriach.

nie podaje konkretnego modelu - bo chcialbym zorientowac sie dosc ogolnie w tej materii.

niekoniecznie takie urzadzenie musi pracowac w samochodzie. sa wieze stereo ktore nie maja wejsc lub sa one zajete innymi urzadzeniam i taki transmiter moze zalatwic eleganckie podlaczenie playerka.

ciekawi mnie to czy w wiezy, w ktorej podlaczone jest tuner fm z antena doprowadzona przewodem koncentrycznym ( z sygnalem np. tv kablowej) bedzie to dzialalo.

nie wiem czy taki transmiter bedzie wspolpraowal z takim tunerem z podlaczona antena od kablowki. moze ktos juz probowal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kupiles ten co jest opisany na mediatune (z-cybera) ?

jesli tak to faktycznie by kiszka byla.

na allegro jest sporo no-name wiec wole sie dopytac.

ale w kazym razie dziekuje za szybka odpowiedz.

przy zakupach online nie bardzo jest jak przetestowac dane urzadzenia.

acha .. i pisz przy okazji jak sie iaudio spisuje.

czekam na iriverowego flasha 2 GB oraz jego cene - no ale ile mozna czekac.

jak tak dalej pojdzie to iriver flasha 2 GB bedzie sprzedawac po 200 PLN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz o iaudio? jak na razie spoko:) pisalem troche na forum iaudio:)

pewnie, ze pytam

o playerkach irivera mozna juz co nieco wyczytac.

o iaudio to wiem ze nic nie wiem.

 

a co do transmitera - skoro firmowy jest do bani to chyba o no-nameach lepiej nie wspominac.

 

a co do rozwiazania z kaseta, czy jest mozliwe uzycie jej w wiezy hi-fi (jej magnetofonie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Zcybera to faktycznie pozostawia wiele do zyczenia, ale nie każdy transmiter fm musi być do... kitu.

 

Ja czekałem jakiś miesiąc bacznie obserwując allegro i wkoncu pojawila się taka aukcja jakiej mi było potrzeba.

 

Mianowicie BELKIN... firma ta robi między innymi iTripy do iPodów, a że kumpel nabył niedawno iTripa więc mogłem go przestestować.

 

Model który ja nabyłem, a jest to dokładnie Belkin TuneCast II, wraz z zasilaczem samochodowym wyniósł mnie 100zł, co prawda uzywka ale w doskonałym stanie.

 

Nie mówie, że jakość dźwięku powala na kolana, ale do słuchania muzyki w samochodzie, albo na wyjeździe czy grillu z "boomboxa" w zupełności wystarcza, i jest o wiele lepsza od ZCybera, bo tez go testowałem.

 

Belkin'a ciężko dostać w polsce, ale czasem ludzie na allegro sprzedaja takie rzeczy, sa różne modele, moj to tzn "wypas" ma płynną regulacje częstotliwości w zakresie 88-108 MHz co 0.1 MHz wejście na 2 baterie AAA i zasilacz samochodowy.

 

Czas pracy na bateriach nie jest powalający i wystarcza na ok 3-4 godziny.

 

Testowałem go z wieża z przenośnym odtwarzaczem i w aucie ( tu jest najwiecej zabawy bo podczas podróży napotykamy na miejscowe stacje radiowe ktore zakłucają sygnał z transmitera, ale dzieki płynej regulacji mozna to szybko skorygować).

 

Dla mnie osobiście nieporozumieniem są transmitery z 3 bądź 4 częstotliwościami. Zapomnijcie ze bedzie to działać w samochodze na trasie.

 

przykładowe zdjęcie, tylko bez zasilacza tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można je używać w magnetofonie stacjonarnym, o ile uda Ci się wyprowadzić kabelek przez klapke.

Ja używam czegoś takiego i na jakość zbytnio nie narzekam. Musiałem tylko jedynie co nie co ze środka wymontować, bo mi jej radio samochodowe nie chciało trawić. :)

3766384_ra.jpg

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?sk...d=1051384528874

 

 

Edit:

Chomeros, miałem takiego belkina, straszna kicha, oddałem go na drugi dzień. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada przyzwoicie , nie powiem. ale ten czas pracy na bateriach jest wybitnie za krotki.

z tego co poczytalem na stronach www wynika, ze o dobrego transmiterka raczej trudno.

nie wiem na ile te opnie sa miarodajne - ale cos w nich jest na pewno.

cudow oczekiwac od takich urzadzen nie mozna.

chyba poczekam az ktos ze znajomych kupi takie urzadzenie i wtedy na wlasne uszy przetestuje.

w kazdym razie dzieki za wyczerpujacego posta chomeros.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chomeros, miałem takiego belkina, straszna kicha, oddałem go na drugi dzień. 

 

Heh nie ukrywam, że mój pogląd na jakość dźwięku ze źródła innego niż mój Iriverek jest bardo względny, ponieważ w samochodzie mam bardzo kiepski sprzęt grający, a przenośnych boomboxach słucham muzyki przy grilu itp a tam generalni nikt nie weryfikuje co gra lepiej czy gorzej... byle by grało

 

Jak kupie lepsze auto, z lepszym nagłośnieniem to wtedy zobacze jak gra ta kasetka :) ........... albo postaram się zeby było wejście AUX w odtwarzaczu, i to chyba załatwi sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez moge polecic uzywanie kasety-adaptera. Wydarlem cudo magnavoxu z allegro za 8 (!) zł (chinszczyzna plynie 10-12zyla) i spisuje sie genialnie. Wady - lekko obcieta czestotliwosc, na zjechanych glowicach przede wszystkim gora i lekko stlumiona stereofonia. A i uwydatnia "nizsze wyzsze" czestotliwosci, kolo 10-12khz. Niestety szczegolowosci dzwieku zbadac nie moge, bo do magnetofonu (finezja rulz) mam podpiete zalosne stereo tonsila ;] no a w samochodzie tez sieka... Ale do jazdy miod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Juz nie raz pisalem o tym:

http://sklep.zirius.pl/index.php?d=produkt&id=286

uzywam od 9 miesiecy, w domu (do rozprowadzania dzwieku do kuchni/lazienki) i w samochodzie, potwierdzam wszystkie deklarowane przez producenta parametry

ten transmiter chyba wyciaga wszystko co sie da z pasma FM

ma jakies wady? nie zauwazylem, no chyba ze ograniczenie czestotliwosci nadawania do 88MHz do 89.2MHz ale dla mnie to nie wada

niech was nie wystrasza 3 paluszki - wystarcza na wiele tygodni, mi starczaja na okolo 3 miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomPL, dzieki za linka, wlasnie przeczytalem.

faktycznie, dziwna jest ta liczba baterii AA, mogliby zrobic parzyscie 2 lub 4.

no ale trudno, wzgledy konstrukcyjne zapewne.

jeszcze raz dzieki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fm transmitery nie sa zle na krotka odleglosc. kiedys z kumplem zrobilismy maly eksperyment: itripem puscilismy muzyke na radio zena micro i jakosc nie byla taka tragiczna. w odleglosci poltora metra nie bylo raczej szumow ani zadnych innych artefaktow, dopiero potem zaczelo sie kaszanic. zreszta producenci gwarantuja jakosc dzwieku tylko do 10m i nie wiecej...

 

ale jesli potrzebujesz czegos takiego a jakosc dzwieku ci nie przeszkadza to mysle ze to nieglupia sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Juz nie raz pisalem o tym:

http://sklep.zirius.pl/index.php?d=produkt&id=286

uzywam od 9 miesiecy, w domu (do rozprowadzania dzwieku do kuchni/lazienki) i w samochodzie, potwierdzam wszystkie deklarowane przez producenta parametry

ten transmiter chyba wyciaga wszystko co sie da z pasma FM

ma jakies wady? nie zauwazylem, no chyba ze ograniczenie czestotliwosci nadawania do 88MHz do 89.2MHz ale dla mnie to nie wada

niech was nie wystrasza 3 paluszki - wystarcza na wiele tygodni, mi starczaja na okolo 3 miesiace

Rowniez polecam LineX'a. Uzywam go od kilku miesiecy i jest znakomity. Zasieg ma daleki (jak na takie male cudo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności