Skocz do zawartości

Śląski Meet W Ferie.


pavlitto

Rekomendowane odpowiedzi

ok, już po, było fajnie :)

Obecni byli:

Caleb, maciek764, pavlitto, Salicylowy i domzz.

Sprzęt:

- Asus eee pc + Zero DAC + digitalPClink

- Sony NW- A808

- Sony NWZ-E436F

- Vedia V39

- Sansa Clip

- iAudio X5L

- Panasonic SL-SX332

- Laberg BigBoy

- iPod Shuffle

- iRiver T10

- Shure SE420-K

- CAL!

- CAL! Recabled@Vandamme Studio Blue

- Beyerdynamic DT880 Pro

- Pionieer Monitor M10R

- Grado SR-60

- AKG K518DJ

- Sony MDR-EX32LP

- KOSS KSC-75

- AKG K312P

- Creative EP-630

- Altec iM716

 

meet odbył się w Złotym Ośle w Katowicach (maciek764 zagrał live na pianinie ku zdziwieniu i uciesze gości knajpki) :P (zdjęcia z telefonu)

DSC00439.jpgDSC00440.jpgDSC00441.jpg

DSC00443.jpgDSC00444.jpg

DSC00446.jpg

DSC00447.jpgDSC00449.jpg

DSC00450.jpgDSC00451.jpgDSC00453.jpgDSC00454.jpg

DSC00455.jpgDSC00456.jpg

DSC00459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera że nie przyszedłem :/

 

Żałuj, było trochę sprzętu :P

Co do samego meetu, największym pozytywnym zaskoczeniem były dla mnie KOSS KSC-75 i Shure SE420-K, a najbardziej się zawiodłem na AKG K518DJ (nie słyszałem wcześniej żadnych z nich). No i oczywiście Asus eee - baaardzo fajne i przydatne malutkie narzędzie :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modliłem się w duszy, żeby nas nie wyprosili :) No i miałem niemiłe odczucie kiedy pianki rozpychały mi kanały słuchowe. Zaskoczyły mnie in + Shure SE420 i Creative Aurvana Live! ze zmienionym kabelkiem oraz iAudio X5L a także (to już poza kategorią ) Asus Eee :) Zawiodły mnie Atlec Lansing iM716, Creative EP630 i Laberg BigBoy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, meet był bardzo udany :)

 

Vedia V39 mnie pozytywnie zaskoczyła. Jest takie ustawienie EQ na którym potrafi grać bardzo ładnie i czysto. Touchscreen jest ok, ale wolę klasycznie, z przyciskami. ...przy tej wielkości odtwarzacza oczywiście(!), bo sterowanie BigBoy'a jest co najmniej masakryczne.

 

Z podanej stawki nausznych do gustu najbardziej przypadły mi Beyerdynamic. Zarówno na Zero, jak i na x5l były wyśmienite (i cieplutkie ;)). Usadowiłem się też w przekonaniu, że CAL! zupełnie mi nie odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo przypadl do gustu Zero - no po prostu rewelka, szczegolnie z Grado (+ oczywiscie musowo equalizer :P). Chyba zapoluje na takie cacko, byle przenosniejsze. ;) Z Beyerami tez fajnie gralo i faktycznie rozwijaly skrzydla w stosunku do przenosnych grajkow, ale mi sie jednak bardziej podobaly Grado z tym DACiem (uh, pewnie przyzwyczajenie do tej szkoly grania).

Po przesluchaniu CAL! zrekablowanych chyba ja swoje rowniez poddam tej operacji - na discmanie pokazaly naprawde klase. Za to z Zero bylo juz IMHO nie za ciekawie, zeby nie powiedziec slabo. KSC75 tez mnie pozytywnie zaskoczyly - wreszcie ich drugi raz posluchalem, tyle ze tym razem majac w pamieci Porta Pro. Zdecydowanie KSC 75 graja lepiej - nie maja ubytku na gorze, jaki maja Porty i PX100, co powoduje ze graja lepsza przestrzenia, lzej i po prostu przyjemniej - zarowno od PX100 jak i KPP. Niestety bas zalatuje tym Portowym - no ale nie zapominajmy ze to sluchawki za jakies siedem dych... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modliłem się w duszy, żeby nas nie wyprosili :) No i miałem niemiłe odczucie kiedy pianki rozpychały mi kanały słuchowe. Zaskoczyły mnie in + Shure SE420 i Creative Aurvana Live! ze zmienionym kabelkiem oraz iAudio X5L a także (to już poza kategorią ) Asus Eee :) Zawiodły mnie Atlec Lansing iM716, Creative EP630 i Laberg BigBoy.

 

Zaskoczyly Cie shure? Przeciez one juz byly na jednym z meet'ow i z tego co pamietam to je chyba sluchales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie zagladalem do tego - jak jutro poslucham to cos napisze... ;) Jakkolwiek "troche" tego tam jest. Btw gdzie kupiles Van Damme i za ile? Wchodzi Ci on przez te gumowe kanaliki przy sluchawkach zabezpieczajace kabel (nie zwrocilem na to uwagi)?

Zaskoczyly Cie shure? Przeciez one juz byly na jednym z meet'ow i z tego co pamietam to je chyba sluchales
No tez jakos w pamieci mam, ze pavlitto ich sluchal - na dodatek byl tez Dawindyk z konkurencyjnymi Q-Jaysami ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie zagladalem do tego - jak jutro poslucham to cos napisze... ;) Jakkolwiek "troche" tego tam jest. Btw gdzie kupiles Van Damme i za ile? Wchodzi Ci on przez te gumowe kanaliki przy sluchawkach zabezpieczajace kabel (nie zwrocilem na to uwagi)? No tez jakos w pamieci mam, ze pavlitto ich sluchal - na dodatek byl tez Dawindyk z konkurencyjnymi Q-Jaysami ;)

 

VanDamme kupiłem TUTAJ, ale widzę, że coś im ta strona nie działa jak należy. Możliwe, że po nowym roku będzie ok. Z przesyłką z Anglii zapłaciłem 8,5 funciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jak miło ze tyle dobrych opini o zero sie narobiło ;) Moje lezy i sie kurzy, odkad mam nowego, gorszego dac'a... zero jest zadrogie jak na moje warunki, a takie gówienko bez obodowy jest jak znalazł ;)

 

 

zwreszta zawsze bede sie mogl pobawic lutownica i troche popoprawiac.

 

Z waszych opini juz wiem zeby w grado sie nie pchac, jezeli to z zero gra bardzo dobrze, to z lampucerą bedzie masakra.

 

Kiedy nastepny meet? <lol>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z waszych opini juz wiem zeby w grado sie nie pchac, jezeli to z zero gra bardzo dobrze, to z lampucerą bedzie masakra.

Nie do konca, DAC Majkela przeciez wywodzi sie od lampucery o ile dobrze pamietam. Z Grado RS2,RS1 i GS1000 spisuje sie b.dobrze.

 

Mnie bardzo przypadl do gustu Zero - no po prostu rewelka, szczegolnie z Grado (+ oczywiscie musowo equalizer :P). Chyba zapoluje na takie cacko, byle przenosniejsze. ;) Z Beyerami tez fajnie gralo i faktycznie rozwijaly skrzydla w stosunku do przenosnych grajkow, ale mi sie jednak bardziej podobaly Grado z tym DACiem (uh, pewnie przyzwyczajenie do tej szkoly grania).

 

Zero idzie juz w pewnym dobrym kierunku ale daleko mu jeszcze do optymalnego napedu dla Grado. Mozna dolozyc troche i kupic taki, ze nie trzeba bedzie nawet uzywac EQ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero idzie juz w pewnym dobrym kierunku ale daleko mu jeszcze do optymalnego napedu dla Grado. Mozna dolozyc troche i kupic taki, ze nie trzeba bedzie nawet uzywac EQ :)

 

Fallow podaj jakieś namiary na DAC, o którym piszesz (ten do którego trzeba trochę dołożyć ;) )

 

@Caleb, mówiłem o tych dwóch: 1. (musisz wejść w: products/h1) 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domzz: troche drogo... ;) Chyba przejde sie po miescie i kupie cos w lokalnym elektroniku + Neutriki. :)

fallow: zbyt sceptycznie sie nastawiasz na poprawe equalizerem SR-60. Bo jesli jakis wzmak zagra z SR-60 tak jak ja bym tego oczekiwal to juz z SR-80 by bylo zle - a to stricte te same sluchawki rozniace sie gabkami, dajac inny balans tonalny. Zreszta to, ze SR-60 zarowno mi, jak i mackowi724 (? - tak to przynajmniej odczytalem z jego miny, moge sie mylic :P) podobaly sie bardziej od DT880Pro juz moze swiadczyc o tym co potrafia - tylko ze wlasnie po wyrownaniu... Dziala to tak samo korzystnie na Grado jak zmiana stockowego kabla w CAL - sam wiesz jak duza jest roznica... Wbij na jakis nastepny meet, na ktorym bylby tez domzz z Zero to sam posluchasz tego tandiemu (z musowo skorygowana ch-ka) - zapewniam, ze to zupelnie inne brzmienie niz z Rudiego (ktory nota bene z SR-60 gral IMHO gorzej niz z Audigy).

Zero u mnie bylby o tyle dobry, ze oprocz tego ze sluzylby Grado to takze na wyjazdach laptopowi i kolumnom - jest transparentny i o to chodzi. Jakbym cos musowo dobieral pod SRy, zeby bron boze nie uzywac EQ to juz kolumny by "nie graly", a o to mi raczej nie chodzi... ;)

 

edit: faktycznie fajnie to to wyglada - moze byc niezlym sprzetem przenosnym do laptopa, ale rowniez na biurko ;). Tylko ciekawe jak to zagra z Grado... No nic - pogoogluje troche ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caleb: RudiStor to jest wzmak idealny dla Senkow, dla Grado niestety jest po prostu zly. Tak samo jak Yamamoto trafia w Grado i AudioTechniki a z Senkami juz sobie kompletnie nie radzi. Zero DACa juz mialem okazje potestowac i wiem w czym rzecz. Tak jak powiedzialem, ten kierunek. Ale by pokazac co Grado potrafia to jeszcze nie to :) Duet Lynx i Rudi za to rewelacyjnie napedzal wyzsze Senki. Dla Grado taka szczegolowa prezentacja i zamordyzmem niestety jest zla, one potrzebuje czegos kompletne innego. GS1000 to co obnazal Lynx a podbijal Rudi w nagraniach - dodatkowo tylko punktowaly i uwypuklaly.

 

Dla mnie wyrownywanie Grado to odbieranie im smaku. To tak jak bys chcial EQ zrobic z Senkow Grado. To sie mija z celem. Trzeba po prostu dobrac odpowiedni naped i tyle. Nawet jezeli posluzylbys sie znacznie bardziej zaawnasowanym EQ opartym o DSP (chociazby korzystajac z karty z DSP na pokladzie) to dalej nigdy nie zrobisz z Grado sluchawek wyrownanych tak jak np. HD 25-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez tu nie chodzi o robienie z grado czegos czym nie sa - ani tym bardziej hd25... zadnej "magii" przy tym nie traca, wbrecz przeciwnie - zyskuja. tak jak juz wczesniej pisalem - wbij na spotkanie, posluchaj, a pozniej pisz... ;) analogicznie: po co rekablowac CAL? toz to robienie z nich na sile innych sluchawek - a jednak wychodzi im to jak najbardziej na spory plus. zreszta sam swoje rekablowales i wiesz jak wiele im to daje, wzmaka juz raczej dobierales do rekablowanych. stockowy kabel w nich jest po prostu wadliwy i mijaloby sie z celem dobieranie czegokolwiek do fabrycznych aurvan. z roznica w brzmieniu sr-60 jest podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caleb: sluchalem, nie jest trudno sciagnac Twoj preset ;) Mam po prostu inne zdanie, zaakceptuj je i tyle. That's all :) Nie ma zadnego wymogu na forum, ze musimy sie zgadzac lub miec podobny punkt widzenia.

 

Wzmaka dobieralem do rekablowanych ? Ja w zyciu nie dobierlaem wzmacniacza dla CAL :) RudiStor byl kupiony dla Grado, niewygrzanych i dla Lynxa - byl to zakup bledny i chybiony.

 

Tutaj tez mamy inne zdanie - kabel nie zmienia tylko charakterystyki pasma przenoszenia. Przede wszystkim ingeruje takze w aspekty zwiazane z czasem a podstawowym EQ z foobara juz tego nie zrobisz. To dopiero umozliwiaja karty z pokladowym DSP przy uzyciu Reshaper'a. Ze tak powiem, pobaw sie kiedys Reshaperem - tam dopiero mozesz zmienic ciekawe wlasciwosci dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności