Skocz do zawartości

Śląski Meet W Ferie.


pavlitto

Rekomendowane odpowiedzi

Dramat, tragedia................. Czarnej nie było!!!

 

Tak poważnie to serdeczne dzięki za przybycie tak licznej ekipie forumowej i nie tylko, wielki szacun sklepom za ilość sprzętu dostarczonego oraz Ani i Rafałowi (Leśniczówka) za obsługę!!!

Proszę o uwagi dotyczące organizacji, jeśli chcecie więcej takich spotkań to nie ma problemu!!! (światła będzie na pewno więcej)

 

Teraz sprzęt:

 

- Philips X2 - świetne słuchawki z całkiem fajnym basem

- Oppo PM-3 -dla mnie to najlepsze słuchawki na tej mecie, to króliczek którego zaczynam gonić!

- Senngrado od Michała - niby nie pozorny ale............killer!

- Lego Audiofil - pomysł, wykonanie....mega!!!

- AK380 - sposób grania kompletnie w moim guście, D7100 nie są wybredne więc problemów super kałach z nimi nie miał, cena zdecydowania jednak wygórowana!!!

- DX90 - DAP grający 100% lepszym, bardziej dojrzalszym dźwiękiem od X5

20150927_160302.jpg

20150927_150050.jpg

20150927_144906.jpg

20150927_160249.jpg

Edytowane przez siara1975
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny meet, tylko następnym razem przyjadę prędzej niż w połowie, bo autentycznie miałem problem z ogarnięciem wszystkich pytań, rozmów, rozkładania sprzętu, i jeszcze słuchania, w dodatku po ciemku, jak kogoś pominąłem to bardzo przepraszam, następnym razem będę grzeczny ;p

Super, że udało mi się poznać tylu fajnych ludzi, a przy okazji pomacać trochę sprzętu. Zdecydowanie pierwsze miejsce wygrało LEGO-audio, chcę takie, jakby miało dotykowy ekran to już w ogóle mistrzostwo świata :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale to jest wciąż ARM - mimo tego dzięki linuksowi wciąż ambitne narzędzie do przeróżnych celów (pomijając wydajność).

Jak się znasz na linuksie to zachęcam do zakupu - nie będziesz żałować a za jakieś ~250 zł możesz kupić już pełen komplet z kartą SD, zasilaczem i obudową.

 

Może być też dowolny DAC na USB - sprawdza się w tym znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie spać !

Czterech Kolegów opisało swoje wrażenia z meetu, a Reszta gdzie ??? :P

;)

reszta dopiero do domu wchodzi :P

 

Było tak jakbym tego chciał, dużo pozytywnych ludzi. Dużo sprzętu którego mieć nie będę, i już w sumie wiem co bym chciał mieć :)

 

Zaskakuje mnie tylko jedna rzecz, mój SMSl M2 który padł i nie działał nagle działa w stacjonarce, a w lapku dalej się krzaczy :/ Tego jeszcze nie miałem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystki za świetnego meeta. Mnie podobało się podwójnie, bo nie dość, że miałem okazję poznać naprawdę fajną ekipę, to jeszcze było to dla mnie pierwsze zetknięcie z większością porządnych sprzętów. :) Refleksję po spotkaniu mam w sumie jedną: muszę zbierać na porządny wzmacniacz.

 

Z rzeczy, które wywarły na mnie najbardziej pozytywne wrażenie:

- Beyerdynamic DT880 - chcę je mieć, po prostu. :) Grały naprawdę przyjemnie, uniwersalnie i z fajnymi iskierkami na wysokich tonach. Jedynie średnica wydawała się ciut nijaka, ale też poprawna. Na pewno podobały mi się najbardziej z trzech par Beyerów, które miałem okazję przesłuchać. DT990 miały jednak zbyt ostrą górę, a DT770 w niektórych kawałkach zbyt wybijający się dół. DT880 to był wręcz idealny kompromis.

- Grado RS1i - w pierwszej chwili jak je założyłem byłem trochę zawiedziony, bo spodziewałem cudów, fajerwerków, Mesjasz i nie wiadomo czego jeszcze. Nic z tych rzeczy oczywiście nie dostałem co mnie trochę zasmuciło. Tylko potem się złapałem na tym, że w sumie ciągle chciałem puścić "tylko jeszcze jeden kawałek" i tak w nieskończoność. :) W ciemno bym może nie kupił, ale chętnie bym się z nimi bliżej poznał w domowej atmosferze (z SR225i zresztą też). :)

- Brainwavz HM5 - przyjemne równe granie, niewielkie wymagania co do mocy (choć podłączanie ich prosto do S638f i tak okazało się być bardzo głupim pomysłem) i brak "klaustrofobii", która odrzuca mnie od słuchawek zamkniętych. W sumie jedynie brakowało mi w nich odrobinę dociążenia, ale myślę, że to można bez problemu skorygować odpowiednim źródłem. Za tę cenę jestem jak najbardziej na tak.

- SMSL M2 - cudownie zgrał się z HD330. Przez chwilę naprawdę zacząłem w brodę sobie pluć, że jak szukałem DACa, to wybrałem E10k. Potem M2 umarł i już przestałem żałować swojego wyboru. :) Natomiast synergia z HD330 nadal robi na mnie olbrzymie wrażenie.

- Sansa Clip+ - w sumie to tu sprzęt znam oczywiście na wylot po kilku latach używania, ale moich SR60i do dziś nie było mi dane do Clipa podpiąć. Dziś to zrobiłem i powiem, że ładnie się to zgrywa. Lekkie przyciemnienie Sansy fajnie łagodzi Grado i daje to zupełnie niezłą synergię.

 

Oczywiście było więcej fajnych sprzętów na imprezie, ale te na mnei największe wrażenie zrobiły (pozytywne rzecz jasna). W sumie spodobały mi się jeszcze TS671, Fidelio X2, pozostałe modele Beyerów, SR225i, K702... No trochę tego było. ;) Gorzej z oceną źródeł. Ze wzmacniaczy bardzo podobał mi się NoName Ugza, ale tak prawdę mówiąc, to ciężko mi tutaj cokolwiek porównywać, bo to jedyny, na którym więcej słuchałem. Dowiedziałem się jeszcze, że mogę porzucić plany kupna O2, bo kompletnie nie zgrywa się z moim sprzętem. :P No i "przenośny" plejer na bazie Raspberry i klocków LEGO bardzo na plus, choć rzeczywiście aż prosi się o dotykowy ekran.

 

Podsumowując:

- Było bardzo miło.

- Cieszę się, że mogłem was poznać.

- Trzeba to kiedyś powtórzyć.

- Poszerzenie horyzontów w kwestii audio bardzo na plus.

- Ktoś zna jakiś dobry wzmacniacz stacjonarny do 600 zł? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArecaS M2 nie umarł chyba, bo z moją stacjonarką działa. Zresztą naprawa tego daca jest tańsza niż cena paczki do chin :D Jeśli chodzi o dźwięk w tej cenie to M2 jest najlepszą propozycją według mnie

gallery_55644_677_2856.png

 

 

Chyba nie było tak ciemno że wszyscy chodzili z latarkami z telefonów ?

 

Dla mnie było w sam raz, kameralnie... jak w knajpie :)

 

Miejscami było za ciemno, tam gdzie Michał się rozkładał przy kominku niektórych słuchawek prawnie nie było widać

 

2 największe objawienia na jakie trafiłem:

- drewniane DT770

- R70x

 

SWS'y pokazały że poprzednim razem miałem rację że potrafią zagrać jak trzeba. Gdybym miał brać słuchawki nie patrząc na cenę to chyba mój wybór byłby tutaj.

 

Największy zawód sprawił mi AK380, myślałem że będzie lepiej.

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę odszczekać co kiedyś napisałem o TS671 że nie mają basu - mają a słuchawki tak jak @fatso mówił są debeściarskie

jestem pod wrażeniem ampa aune b1 - fajne analogowe brzmienie

 

A$K380 cienizna, Junior nawet moich kart nie czytał, nie mówiąc że katy musiała wkładać sympatyczna koleżanka - pozdrawiam jeszcze raz :)

 

Rapture też ok, fajnie się zgrał z Fidelio X2/L2

 

Piszę na końcu bo tak wyszło a powinno być na samej górze ale najfajniejsi jesteście Wy Ludziska - szacunek aż mi żona zazdrościła takiej imprezy po opowieściach.

 

to na tyle.. dopiero wróciłem a kawał drogi było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom i organizatorom za spotkanie.
Wrażenia bardzo pozytywne, można było posłuchać dużo słuchawek w jednym miejscu i porozmawiać z ciekawymi ludźmi.
Przechodząc do rzeczy moje typy:
1. Słuchawki wysokoomowe: DT 880 od mp3store (jaki był to typ?),
2. Słuchawki zamknięte: Audeze LCD-XC z Audeos (tych słuchałem),
3. Słuchawki otwarte: SWS oparty na He-5 od michauczoka,
4. Pozytywne zaskoczenie He-400i - coś mnie ciągnie do hek-ów :),
5. Najbliższa przyszłość: basmod podsłuchany u dmozza,
6. Dalsza... jeszcze muszę trochę posłuchać,
7. Rozczarowanie: brak na meecie Orpheusa ;)

Pozdrawiam
Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie. Żałuję, że żadnej karty nie wziąłem i nie przesłuchałem przez to żadnego DAPa. No i R70x, ale to już głupio mi było sępić dostęp do wzmacniaczy. :/

 

@Ugz

Wiesz, na moje szczęście z Grado już tak ładnie nie grał. ;) A naprawa może jest tania, ale ja i lutownica się niekoniecznie lubimy. :P Choć w sumie bardziej niż M2 to ci tego wzmacniacza zazdroszczę. Jest prześwietny moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do domu ponad godzinę temu, ale dopiero teraz udało mi się ułożyć do snu stęsknioną za tatusiem córeczkę :)

Powiem krótko - Rewelacja!

Nie to, żeby dziwne mi było spotkać człowieka i z nim porozmawiać.

Moja praca polega na spotykaniu ludzi i rozmawianiu z nimi.

No ale Panowie!

Takich ludzi jak Wy w jednym miejscu i prawie w jednym czasie spotkać, to więcej niż zaszczyt i więcej niż radość.

Celowo piszę "Panowie", bo jedyna zapowiedziana Pani nie dotarła, a Pani zapowiedziana przez Siarę rzeczywiście była (i pewnie jeszcze długo będzie) zjawiskowej urody, ale jednak była "nienasza".

Nie umiem jakoś zgrabnie zebrać myśli, żeby oddać przyjemność, jaką miałem ze spotkania z Wami. Tyle fajnych i uśmiechniętych twarzy, tyle ciekawych myśli, tyle wymienionych poglądów.

Wielkie brawa i podziękowania dla wszystkich profesjonalistów - czyli ludzi, którzy byli tam dzisiaj zawodowo. Zarówno dla załogi katowickiego MP3store, jednoosobowego Audeos jak i dla załogi Leśniczówki. Ani śladu znudzenia, pełna gotowość w każdej chwili, miły uśmiech na twarzy... Tak to właśnie powinno wyglądać.

Jednak przede wszystkim i nade wszystko - Nasze Forum To Najlepsze Forum Na Świecie.

Nie śmiejcie się ze mnie i mojej ekscytacji. Wiele lat już za mną i wiele doświadczeń. Ale pierwszy raz w życiu udało mi się uczestniczyć w takim zdarzeniu, gdzie o każdej spotkanej i poznanej osobie mogę mówić tylko pozytywnie. Nawet na neutrala nikt nie zasłużył :)

O sprzęcie nic nie napiszę.

Wobec takich ludzi milczą sprzęta wszelakie.

Dziękuję.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArecaS R70x miałeś przez kilkanaście minut niedaleko siebie xD Ba z gołego x1s też grało to bardzo dobrze według mnie, podobnie jak z iBasso. A o kartę wystarczyło zapytać miałem ich kilka przy sobie xD

 

Teraz pytanko na sali nie było DT150? Czy ja ich nie dostrzegłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na moje trzy grosze.

 

Przede wszystkim dziękuję za możliwość udziału w tak przyjemnym wydarzeniu.

 

Lokal fajny, choć pomieszczenie rzeczywiście ciemnawe ;) . Organizacyjnie spotkanie wypadło, moim zdaniem, bardzo dobrze, choć zgłaszam wniosek, aby następnym razem (bo będzie następny raz, prawda?) zrobić spotkanie w krótszym przedziale czasowym - powiedzmy 3-4 h. W ten sposób być może uda się spotkać z większą liczbą osób i posłuchać większej liczby sprzętów, choć tych w sumie było pod dostatkiem.

 

I tak:

 

AK380 - moje wrażenia nazwałbym umiarkowanym i krótkotrwałym zachwytem. Z Filaudio2 nie porwał, ot przyjemny grajek. Natomiast z triple.fi (w wersji custom) stworzył rewelacyjną parę - ze wszystkich dap-ów, z którymi miałem okazję ich słuchać (na co dzień HSA Studio i A15) z AK zabrzmiały zdecydowanie najlepiej. Tak dobrego jakościowo basu (a za basem nie przepadam) chyba jeszcze nie słyszałem. Poza tym szczegółowość, separacja - rewelka. Rzecz w tym, że AK nie zapadł mi w pamięć, tzn. dobre wrażenie nie jest na tyle trwałe, żeby odbierać radość ze słuchania tańszego sprzętu. Zaraz po nim sięgnąłem po dx90 i zapomniałem o AK. Poza tym jakość wykonania i obsługa stoją na wysokim poziomie.

Problemem tego odtwarzacza jest chyba słaby stosunek jakość (dźwięku)/cena.

 

DX90 - drugie podejście do tego playera i drugie oczarowanie. Powiem tak - jeżeli miałbym zmieniać playera, to chyba to byłby mój typ (żeby jeszcze bateria dłużej trzymała).

 

X5 2nd gen. - zatęskniłem za tak prostą i intuicyjną obsługą. Fajnie wykonany, trochę mniejszy od poprzednika.

Dźwiękowo (z pamięci) powyżej pierwszej generacji, ale chyba jednak niżej od dx90.

 

RHA 750 - robią bardzo dobre wrażenie. Ze Studio było muzykalnie, słuchało się przyjemnie, choć nie opuszczało mnie wrażenie delikatnego kocyka. Świetnie wykonane (fajna stylistyka), wygodne, dobrze leżą w uszach.

 

RHA T20 - za bardzo uśmiechnięte. Na tych samych kawałkach, co 750 bas potrafił zahuczeć, a góra zatrzeszczeć. Wykonanie, wygoda jw.

Edytowane przez Gourney
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za spotkanie. Chyba skala przerosła wstępne założenia, ale to tylko dobrze rokuje na przyszłość.

 

Może 'na świeżo' napiszecie czy czegoś brakowało, jakieś życzenia odnośnie przyszłych meetów? Poza oświetleniem, kwestie sprzętowe tylko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności