Skocz do zawartości

Problemy Z Odtwarzaczem


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to może raczej do działy "Sprzęt", ale tu przeczyta go więcej osób, zresztą problem niekoniecznie dotyczy tylko odtwarzacza mojej serii.

 

Przedwczoraj i wczoraj wrzuciłem na odtwarzacz kilka mp-trójek. Wczoraj wieczorem zauważyłem coś dziwnego. Niektóre utwory (bez znaczenia, czy nowe czy stare) w połowie przeskakiwały na inny utwór (mp3-1 zmieniało się w połowie na mp3-2). Utwory te kilka godzin wcześniej nie zachowywały się w taki sposób, więc odpada teoria, że były uszkodzone od razu.

 

Wykasowałem kilka z nich i przy ostatnim takim błędnym zauważyłem, że piosenka nagle kończyła się w połowie i odtwarzacz przeskakiwał na następna. Wcześniej przy tej samej piosence nic takiego miejsca nie miało. Przeprowadziłem nawet małe doświadczenie, i kiedy w połowie włączył się ten drugi nieszczęsny utwór, odczekałem kilka sekund i włączyłem przewijanie wsteczne. Piosenka druga cofnęła się do początku, piosenkę 1 przeskoczył w ciągu sekundy (tak jakby jej nie było, a wcześniej przecież leciała do połowy - ponad 2 minuty) i skoczył do jeszcze jednej piosenki wcześniej.

 

W dopdatku przy nagrywaniu kilka piosenek zmieniło nazwy. Wyglądalo to tak, jak wtedy, gdy na PC systemowi DOS poda się plik z zbyt długą nazwą. Wszystkie literki robiły się duże, a na końcu "~1" (np. Lynyrd Skynyrd - Sweet Home Alabama zmieniło się na LYNYRDS~1)

 

Za moment wrzucę mu nowy soft i zobaczę co się stanie. Spotkał się już ktoś z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, podpowiedzcie! Zmieniłem firmware na 1.26a UMS. Pominę już drobnostkę, że przy zmianie oprogramowania odtwarzacz sformatował się i straciłem wszystkie zaprogramowane stacje radiowe (fak!) i wszystkie nagrane utwory (sic!). Wiele z tych utworór były przegrywane u znajomych i odzyskanie kolekcji nie będzie łatwe. Nie można tego jakoś rozwiązać?

 

Wrzuciłem teraz kilkanaście nowych utworów już na nowym firmware i jakkolwiek nie próbuję, nie mogę ustawić ich w odtwarzaczu alfabetycznie. Jest jakiś sposób, żeby to zrobić? Standardowa metoda, czyli:

 

- podłączam playera kablem do kompa

- otwieram folder z muzyka na odtwarzaczu

- klikam prawym klawiszem myszy i z menu WIDOK wybieram opcję ROZMIEŚĆ WEDŁUG NAZW nie pomaga :/

 

Co przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura. To jak ktoś ma playera HDD, na którego wrzuca 1000 utworów i chce je mieć w jakimś porządku alfabetycznym, to musi je wgrywać ręcznie jeden po drugim?? Kto wymyslił coś takiego? WHO'S RESPONSIBLE FOR THAT!?

 

Rozumiem, że za każdym razem jak będę chciał choćby dorzucić jeden kawałek i mieć go też posortowanego, a nie na końcu, to muszę wszystko wyrzucać i od nowa wgrywać ręcznie?? To chyba jakiś sadysta wymyślał :angry:

 

EDIT: Logika programistów iRiver jest porażająca.

 

1. Przy podstawowym oprogramowaniu nie można przerzucać plików z odtwarzacza na dysk (skoro "PRAWA AUTORSKIE" to po jakiego diabła robią wersję UMS która się prawami autorskimi nie przejmuje??). A zresztą co ich obchodzi skąd ja mam te mp3? Ja jestem za nie odpowiedzialny, a nie oni! Nie oni są od pilnowania praw autorskich!

 

2. "Nowszy firmware" opiera się na tym, że na siłę blokuje się ludziom możliwość nagrywania z bitrate wyższym niż 96 ("bo podobno są trzaski na wyższych"). Mi te trzeaski nie przeszkadzają, a po drugie zajęli by się raczej eliminowaniem trzasków a nie blokowaniem wysokich bitrate! To trochę tak jak polscy drogowcy, którzy zamiast naprawiać drogi, stawiają mi ograniczenia na drodze szybkiego ruszu do 40 km/h - żałosne (ale drogowców jeszcze zrozumiem, bo kasy nie mają, a to drogie jest). Czy jak powiem, że na dobrych słuchawkach słyszę poważne zakłócenia w odtwarzaniu mp3, to iRiver mi powie, żebym sobie kupił gorsze słuchawki i problem zniknie?? Co to ma byc? Komuna??

 

3. Wersja UMS uniemożliwia sortowanie plików. A niby dlaczego? To jakiś piep***ny iPod Shuffle? Do tego też wymyślili teorię typu "prawa autorskie"? Na sortowanie jest jakiś patent, czy może mi ktoś powie, że od zgrywania na dysk jest wersja UMS, a od sortowania wersje standardowe? To ja bardzo proszę wersję DELUXE która ma obie te możliwości.

 

Ehhh... naprawdę się wkurzyłem :(. Czy ja naprawdę chcę tak wiele? Jeżeli już wymyślili najlepsze odtwarzacze w tej klasie cenowej, to dlaczego nie mogą zrobić do nich NORMALNEGO oprogramowania spełanijącego STANDARDY LOGIKI? To jakaś paranoja :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......NORMALNEGO oprogramowania spełanijącego STANDARDY LOGIKI? To jakaś paranoja :angry:

za te tysiac pln ty chcesz jeszcze czegos wiecej ?

normalne oprogramowanie bedzie w modelach nowych i drozszych - tak abys mial motywacje wywalic kase po raz kolejny.

 

ps. iaudio - tu tez nie jest idealne - o czym sie nie pisze tylko. ale w iaudio moze luki i bledy beda zalatane szybciej i lepiej w oparciu o wnioski klientow a nie kaprysy firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. a ja myslalem, ze z tym przeskakwianiem w polowie to tylko moj problem. U mnie przy roznych doftach tak sie dzieje - to pewnie jakis blad w ladowaniu do bufora - bo przeskakuje tylko zcasem podejrzewamze laduje do bufora x mb i jak mu sie konczy to ucina w polowie kawalek - wkur....wiajace - ma ktos jakis pomysl. Gwarancji u mnie niet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te tysiac pln ty chcesz jeszcze czegos wiecej ?
Że niby 1000 PLN to mało? Kupiłem jeden z najdroższych odtwarzaczy jakie są na rynku w tej klasie i najlepszym według testów, więc ten argument jest głupi jak but moim zdaniem. Pokaż mi droższy i lepszy (tylko błagam, niech nikt tu nie wyskoczy z urządzeniami lampowymi).

 

Tańsze iPody i Creativy nie maja prolemu z tak podstawowymi rzeczami, jak przegrywanie plików z odtwarzacza na komputer, sortowanie itp. Pewnie nawet podróbki z allegro sobie z tym radzą. Co ja niby chcę więcej? Ja chcę tylko żeby w sposób sprawny działały podstawowe funkcje dostępne w każdym przeciętnym sprzęcie mp3. Przecież nie napisałem, że wkurza mnie brak lodówki, GPS, czy mikroodkurzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi krecik, jak miałem wybrać lepiej?

krecik mowi - wybrales jak najlepiej mogles

kiedys

krecik mowi - swiat sie zmienia.

 

teraz juz nie jest najlepszy

musisz miec jakas motywacje aby zmienic na nowsze i lepsze

 

bo tu chodzi o ten kolejny tysiaczek

 

nie wiem czy cie uspokoilem - ale mam nadzieje ze tak

 

to co kupimy teraz za dwa lata bedzie jak snopowiazalka

lacze wyrazy szacunku i informuje, ze argumenty moga byc tylko lepsze lub gorsze, zrozumiane dobrze lub zle.

 

 

ps. mam klopoty z moim sigiem ...chcialem go powiekszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te tysiac pln ty chcesz jeszcze czegos wiecej ?
Że niby 1000 PLN to mało? Kupiłem jeden z najdroższych odtwarzaczy jakie są na rynku w tej klasie i najlepszym według testów, więc ten argument jest głupi jak but moim zdaniem. Pokaż mi droższy i lepszy (tylko błagam, niech nikt tu nie wyskoczy z urządzeniami lampowymi).

Buahaha, Echelon, pokaż mi przenośny lampowy odtwarzacz mp3. :lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie. Napisałem to, z formie skrajnego żartu, żeby nikt mi nie tłumaczył że oczekuję cudów po swoim sprzęcie, a moje "niczym nieuzasadnione fochy" spełni dopiero maszyna za 30.000 zł.

 

Krecik: no niby racja, ale po co w takim razie pisać, że odtwarzacz służy jako przenośny dysk, skoro to taka półprawda? Po co uaktualniać firmware, który nie rozwiązuje podstawowych problemów? A zreszta takie urządzenia i tak mają żywotność 2-4 lata, więc i tak kupię nowy. Zresztą obawiam się, że nowsze modele nie mają sortowania plików, bo korzystają z tego samego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodza coraz nowsze wersje enkoderow , wiec starsze firmware moze sie wysypywac

dobra firma poprawi to szybko, kiepska oleje klientow.

 

a przenosny dysk - tu kazdy chinski player za 130 pln bedzie lepszy jako pendrive

 

bo dlaczego mam tracic mozliwosc sluchania ogg [najwieksza zaleta jak dla mnie irivera] aby wrzucic pare plikow bezposrednio z os ?

 

iriver jest "firmowy" wiec mozna go krytykowac ile sie da .... bo kto sie odwazy skrytykowac no-name z ChRL ?

 

jesli to jest mozliwe tak przy okazji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problemy z przerywaniem mp3 w niektórych kawałkach, ostatnio na 122 2 były uszkodzeone. Doszedłem do wniąsku że jest to kwestia obciążenia podczas nagrywania, tak jak z nagrywaniem płyty - jak coś robisz w tle podczas nagrywania to często tracisz płytę. Mam windowsa i linuxa, pod linuxem jak narazie nie miałem problemów z uszkodzeniami , ale też żadziej pod nim przenosze pliki na playera.

 

A jeśli chodzi o produkty irivera też myślę o przeżuceniu sięna iaudio, ale jedynie z powodu jego pojemności. Z tego co się orientowałem iaudio produkuje odtwarzacze dorównujące jakąścią iriverowi ale ich użytkownicy też mają z nimi problemy. I sytułacja się nie zmieni dopuki urzytkownicy nie będą mogli sami tworzyć firmwearu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniąsku że jest to kwestia obciążenia podczas nagrywania, tak jak z nagrywaniem płyty - jak coś robisz w tle podczas nagrywania to często tracisz płytę.

Jezeli masz naprawde dobrego pieca to ten problem nie wystepuje - wierz mi. Mozesz ogladac film, sluchac muzyki, sciagac pliki z neta, rozmawiac przez gg, a bufor jaki byl taki bedzie i nie odczujesz czkawki systemu B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Wersja UMS uniemożliwia sortowanie plików. A niby dlaczego? To jakiś piep***ny iPod Shuffle? Do tego też wymyślili teorię typu "prawa autorskie"? Na sortowanie jest jakiś patent, czy może mi ktoś powie, że od zgrywania na dysk jest wersja UMS, a od sortowania wersje standardowe? To ja bardzo proszę wersję DELUXE która ma obie te możliwości.

Moze zabrzmi to troche ironicznie, ale w wersji imm tez nie ma opcji sortowania po nazwach (chyba ze jej nie zauwazylem, ale tez i nie szukalem specjalnie :) ), wiec to wcale nie wersja ums wnosi takie ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zabrzmi to troche ironicznie, ale w wersji imm tez nie ma opcji sortowania po nazwach (chyba ze jej nie zauwazylem, ale tez i nie szukalem specjalnie :) ), wiec to wcale nie wersja ums wnosi takie ograniczenia.
W IMM jest taka opcja. Sortować można według nazw, typów i rozmiarów :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności