Skocz do zawartości

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

A czy z Was ktoś słucha amerykańskiego hiphopu, bo nie ma z kim o tym pisać. :)

 

no to porozmawiajmy :) ja ostatnio duzo zaslu****e sie kanserem, sprawdzam nowa plyta duetu murs/9th wonder, nowych problemaddicts i co prawda kilkuletnia ale dalej swieza plyte kenn starra. nowy reps i skillz tez daja rade. niestety teraz jestem na obczyznie wiec nie mam takiego dostepu do rapu jak w polsce.

 

a co do beefu na lini peja - zurom to nie przepadam za zadnym z nich, ale jezeli chodzi o technike i flow to (wg. mnie)wygral peja, a jezeli o jakas tam minimalna wartosc merytoryczna to zurom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Louis Slipperz & Rawdog - Bareback Instrumentals

2. Ryan - Trip After Tune

 

to nie trip hop ale świetny rap na żywych instrumentach, też warty sprawdzenia - Hilltop Hoods - The Hard Road Restrung.

 

A Massive Attack jaki album byś polecił najbardziej na początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abcdefghijk Napisano 07.08.2008, 21:49

 

A z trip-hopu może ktoś coś fajnego i sprawdzonego polecić? Bardzo lubię Massive Attack (zwłaszcza starsze albumy),

 

Zgadzam sie, Massive Attack to kawalek dobrej muzyki : >. Polecam tez Portishead (jesli lubisz nieco przytłaczajacy bit oraz piekny zenski wokal : ) - szczegolnie wydany wiele lat temu album 'Dummy'.

 

Slyszalem tez, ze Tricky robi fajna muzyke, ale go nie sprawdzilem : )

 

A czy z Was ktoś słucha amerykańskiego hiphopu, bo nie ma z kim o tym pisać. :)

 

Jasne, ze ktos slucha : ). Szczecze mowiac, od niedawna, ale cos juz powiedziec umiem : ). Nie jestem moze kims, kto polyka cale albumy hip hopu, wybieram to co mi sie podoba i wrzucam do kochanego folderku 'various' na moim playerku. Tak wiec troche Swizz Beatza, troche K. Westa, 2Paca, Ludacrisa. Uwielbiam tez Willa Smitha, ale jego muzyki slucham chyba bardziej z sentymentu niz zauroczenia jego tworczoscia : d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię za bardzo 50 groszy :D

 

Snoop czasem. Ale głównie Eminem, Kanye West, Bow Wow, 2pac, Talib Kweli i Coolio.

 

Z europejskiego rapu, nie wiem czy ktoś sprawdzał Dirty Diggersów (UK). Kilka fajnych francuskich, amatorskich kawałków ma Kalibre 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z trip-hopu może ktoś coś fajnego i sprawdzonego polecić? Bardzo lubię Massive Attack (zwłaszcza starsze albumy), Noon :)

Sprawdź płyte DJ Shadow'a - Endtroducing. Niezłe podobno jest też Tricky, Portishead, chociaż z Portishead to słyszałem tylko "Only You". Muszę nadrobić zaległości.

 

Słucha ktoś ludzi z Gangstar Foundation, Native Tongues czy Wu Tangu? Jak nie to polecam takich ludzi jak Talib Kweli, Mos Def, Del la soul, ATCQ, czy wspomniany Guru z Dj premierem lub Wu-Tang etc. Polecam też rap z południa (szczególnie Outkast), Chicago (Kanye, Common, Lupie Fiasco) no i wiele innych.

 

Tu kilka singli dla ludzi którzy jeszcze są uprzedzeni do rapu, szczególnie polecam dla tych którzy słuchają jazz'u, alternatywy etc.

http://www.youtube.com/watch?v=w_-4GFV7uTE

 

Ja tam ostatnio się jaram Mos defem i płytą "New Danger", no i Masta Ace'm - "A long hot summer", jak ktoś chce podyskutować o tych płytach to... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź płyte DJ Shadow'a - Endtroducing. Niezłe podobno jest też Tricky, Portishead, chociaż z Portishead to słyszałem tylko "Only You". Muszę nadrobić zaległości.

 

Słucha ktoś ludzi z Gangstar Foundation, Native Tongues czy Wu Tangu? Jak nie to polecam takich ludzi jak Talib Kweli, Mos Def, Del la soul, ATCQ, czy wspomniany Guru z Dj premierem lub Wu-Tang etc. Polecam też rap z południa (szczególnie Outkast), Chicago (Kanye, Common, Lupie Fiasco) no i wiele innych.

 

 

 

No wiec tak :)

Wspomniana plytke Dj Shadowa jakis czas temu przesluchalem - ale nie bylem zachwycony. Oczywiscie to tylko moja opinia - po prostu utwory Dj S. wydaja mi sie nieco schematyczne - podobny bit itp. Polecam za to plyte stworzona przez Dj Shadowa oraz UNKLE. Jest tam kilka fajnych kwalkow.

 

Portishead koniecznie musisz nadrobic, fajna muzyka. OStatnio wyszla nawet - po jakichś 10 latach - nowa plyta, ale jest tak przytlaczajca, ze jakos nie mam na nia ochoty (slucham starego portis). Jesli chodzi o Mos Def'a, to znam tylko '6 days' i jest super ( w sumie utwor nagrany wlasnie z Dj shadowem). Bardzo lubie Ouktkast, Kanye rowniez spoko, pozdr. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o masta ace'a to ostatnio przesluchalem jego starsza plytka Sittin? on Chrome, dobry rap, polecam.

 

Kolaboracja Mos Def z Talib Kweli tez bardzo ciekawa, chociaz wole ich solowe albumy zwlaszcza Beatiful struggle Taliba.

 

Jezeli ktos chce sprawdzic cos innego to Gianta Panda czyli pomieszanie angielskiego i japonskiego napewno przypadnie Wam do gustu, narazie wydali dwie plyty: fly school reunion i electric laser.

 

Z nowosci ktore ostatnio przesluchalem wpadla mi w ucho plyta producenta o pseudonimie Inherit - Up the river, na ktorej udzielaja sie m.in. el da sensei i fatlip, sprawdzcie bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ruski rap? Słucha ktoś? Słyszałem gdzieś i fajnie brzmi wink.gif ale o czym rapuja, to nie wiem.

 

Słyszałem jeden kawałek, ale mi się nie podoba. najbardziej lubię 2Paca, Xzibit'a i Snoop'a Dogg'a a z polskiego rapu to tylko Liroy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, po dość długiej przerwie, znowu zacząłem katować Małego Esz Esz'a($zybki $zmal). Jeżeli ktoś nie zna-płyta nosi nazwę "Bez zabezpieczeń". Teksty bliżej Eldoki niż HG, muzycznie jazzowo-funkowo. Taki chilloucik.

Outro, a raczej kawałek bonusowy rządzi :):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności