Skocz do zawartości

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

nie chodz mi tylko o psychorap tylko poprostu nawet o teksty;p takie uniwersalne jakis czas temu sluchalem fisza ale mi sie nudzil;p lubie taka zabawe slowami,glosem ;p abradab jest w tym mistrzem,czy ktos jeszcze?

 

apropo discopolo[pseudo hh] ostatnio przypadkiem natknalem sie na piosenke verby -kicia jak to uslyszalem to sikalem w gacie ze smiechu;p mozecie to zobaczyctutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku lubiłem Abradaba, teraz bardziej idę w stronę PFK, Kaliber44.

Wreszcie sobie zakupiłem oryginalną Kinematografię (sic, po 7 latach) za 30 zł. Nie ma to jak słuchać wokalu Magika w Q8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa...zapomnialem Beastie Boys dodac

 

wiesz majster.. trzeba troche psowiecic czasu tej muzyce.. ja mam tak ze po kilka twardych latach z hh.. ciagle slucham tych samych kawalkow.. a do nowosci podchodze z obojetnoscia.. stare kawalki niosa ze soba wartosciowe wspomnienia.. goscia mozna nakierowac ale mosi troszke zaczac czytac, wsluchac sie.. sam widze zeby pojac to wszystko potzrebuje z 15 lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz majster.. trzeba troche psowiecic czasu tej muzyce.. ja mam tak ze po kilka twardych latach z hh.. ciagle slucham tych samych kawalkow.. a do nowosci podchodze z obojetnoscia.. stare kawalki niosa ze soba wartosciowe wspomnienia.. goscia mozna nakierowac ale mosi troszke zaczac czytac, wsluchac sie.. sam widze zeby pojac to wszystko potzrebuje z 15 lat..

Ja tak mam ze starymi plytami kalibra albo pfk. ^^

Z nowosci podobaja mi sie tylko te w ktorych sa ludzie z tych 2 skladów. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja fascynacja muzyką rap zaczęła się od pierwszej płyty Kalibra i Liroya, czyli trwa już dość długo. W moim poście ograniczę się głównie do polskiej sceny gdyż zagranicznej muzy słucham mało, za mało żeby się na ten temat wypowiadać.

Po pierwsze zacznijmy od tego, że krytykowanie muzyki, której się nie zna jest głupie i bezpodstawne. Według mnie każdy lubi co innego i najlepiej jest dzielić muzykę na taką co się nam podoba i na taką co się nam nie podoba .

Ksiega Tajemnicza Prolog jest to jedna z pierwszych polskich produkcji zaliczanych do Hip- hop (o wiele bardziej pasuje tu rap gdyż na hip-hop składają się jeszcze inne czynniki, nie tylko muzyka). Płyta ta nie jest klasycznym rapem, są to dopiero jego początki, moim zdaniem nie mogę Księgi porównać np. do Kinematografii albo do 3:44. Rap jak każda muzyka się zmienia, zmieniają się bity i teksty, weźmy nową płytę Sokoła i Pona, bity są nowoczesne inne niż w pierwszych płytach, nie mogę powiedzieć czy są lepsze czy gorsze bo jednemu bardziej wpada to a innemu tamto.

Zgadzam się z innymi postami, że ważny jest tekst ale uważam że ważny jest też bit i od niego dużo zależy.

Podaję tutaj kilka płyt które szczególnie mi się podobają:

1. WWO- We własnej osobie (cała płyta dobra, wyjątkowy jest kawałek Uważaj jak tańczysz).

1. K44- Księga tajemnicza prolog.

1. K44- 3:44.

1. K44- W 63 minuty dookoła świata.

1. Molesta- Skandal, Ewenemetn, Taka płyta

1. Molesta- Nigdy nie mów nigdy (na podstawie płyt molesty można zobaczyć jak ewoluuje rap)

1. WWO- Życie na kredycie i Witam was w rzeczywistości.

1. Vienio i Pele- Autentyk 3.

1. Abradab- Czerwony album i Emisja spalin (moim zdaniem jest to całkiem inny rap niż np. Molesta).

1. Fenomen- Efekt, Sam na sam.

1. Gramatik- Światła miasta, Ep+, dodatkowo płyty Elda- Opowieść co się tutaj dzieje naprawdę.

1. Endefis- Być albo nie być, O tym co widzisz na oczy.

1. Juras i Wigor- Wysokie loty.

1. MorWA- Te słowa mówią wszystko

1. OSTR- Masz to jak w banku i Tabasko (nowsze płyty też są ok. ale dla mnie najlepsze te dwie)

1. Onar- Osobiście

1. Paktofonika- Kinematografia i Archiwum.

1. Ski skład- Wspólne zadanie.

1. Slums attaca/Peja- Na legalu, Najlepszą obroną jest atak.

1. THS klika- Liryka chodnika

1. Zip Era- Druga strona medalu.

1. Pezet- Muzyka klasyczna.

Z w miarę nowych :

1. MorWA- Uliczne esperanto

2. FU- Krew i dusza

3. Sokół i Pono- Teraz pieniądz w cenie (nie licząc ostatniej piosenki w aucie  dla mnie żenada)

 

Jeśli chodzi o przekleństwa to faktycznie czasami za duzo ale u dobrych raperów są dobrze wkomponowane w tekst. Dla przykładu utwór WWO- Każdy ponad każdym, teledysk też jest spoko.

Jeśli chodzi o same teledyski to ostatnie produkcje według mnie są na wysokim poziomie polecam WWO- Mogę wszystko.

Teraz kwestia Wujka samo zło WSZ, jak dla mnie płyta to porażka czasami dobrze mu wychodzi gościnnie. Powinien się zająć raczej promowaniem rapu a nie robieniem, to samo się tyczy Tede.

 

Dla ludzi którzy z góry skreślają rap i go krytykują polecam piosenkę:

Fenomen- Sensacja (płyta Efekt)

 

Dla ludzi którzy słyszeli hip- hop głównie na vivie albo w radiu polecam np.

Juras i Wigor- Bilet w jedną stronę (płyta Wysokie loty)

WWO- Każdy ponad każdym (płyta Kodex 2)

DJ Deszczu strugi- Ostatni Momot (mixtape prosto)

Paktofonika- Chwile ulotne (kinematografia)

Vienio i Pele- Czasem szukając szczęścia (Autentyk 3)

Fenomen- Pozory (Efekt)

Jędker Realista- Sprawa trochę nie jasna.

+ Bonus Blokowisko- ONN- Tego nie widać z daleka hehe.

 

(Piosenki wybrałem pod takim lekko dziwnym kątem) Może komuś się spodobają hehe.

 

T o by było na tyle, aby wypisać wszystkie fajne utwory musiałby poświecić całe życie :P

 

Kolejna kwestia jaką musze poruszyć to piosenki o paleniu trawy. Moim zdaniem niech każdy śpiewa o czym chce, nie uważam tego za jakoś specjalnie dobre ale nie uważam tez tego za złe. Czy lepiej śpiewać albo jak kto woli rapować o piciu wódki czy o paleniu trawy, a może najlepiej o tym jak zapomnieć o swojej dupie która cie olała?? 

 

Powiem jeszcze raz najlepiej jest dzielić muzykę na taka co się podoba i na taką co się nie podoba, takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z w miarę nowych :

1. MorWA- Uliczne esperanto

2. FU- Krew i dusza

3. Sokół i Pono- Teraz pieniądz w cenie (nie licząc ostatniej piosenki w aucie  dla mnie żenada)

 

nowa płyt Onara - Pod Prąd jest świetna zakupiłem ja razem z nowa płytą FU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OStatni czasy ukazało się sporo nowych płyt ale mi osobiście zupełnie nie podpasowały, w HH zatrzymałem się na etapie Jazzu w Wolnych Chwilach aczkolwiek kilka dni temu posłuchałem Gramatika - Podróże i stwierdzam że to jedna z lepszych płyt jakie dane mi było słuchać z gatunku HH ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem całego tematu ,bo za dużo ;p ale do rzeczy ; mam 16 lat (pewnie już myślicie że same hwdp j....c policje itd.) nie. Hip Hop w Polsce jest przez większość osób źle postrzegany(takie jest moje zdanie). Co do pana @up , Peja Ci sie może przesłuchał ale nie ma co,odwalił kawał porządnej roboty na polskiej scenie hh. Sam jestem (niestety) w otoczeniu ludzi którzy myślą że jak pokrzyczą chwdp itd, to będą fajni, nie mając nigdy do czynienia z policją, niestety tacy ludzie to dziś chleb powszedni :/ Polecam przesłuchać płyty :

Eldo-Eternia -wątpię że znajdzie sie osoba której choć 1 nagranie z tej płyty sie nie spodoba.

Eldo-27

Grammatik-Światła Miasta,Podróże,3

O.S.T.R -praktycznie każdy album mi sie jego podoba ,najnowszy to HollyŁódź ,bardzo mi sie podoba:)

i wiele innych...

 

Tutaj chcę napisać troszkę więcej o Eldoce -według mnie to jest poezyjny rap. "..Gdy zamieniam tusz na poezję" Jego płyta Eternia oraz 27(choć 27 mniej) są tak mądre ,pełne pięknych wersów itd. że aż po jej przesłuchaniu kupiłem płyte Eldoki i Grammatika (Podróże). Przytocze wers dla zachęcenia :P "Nikt nie pamięta po co biegnie, czy na pewno po szczęście? czy sam bieg nie jest biegu sensem.." lub "Widzę tragedię,gdy wiara w Boga zabiera życie, ludziom co zamiast niego znaleźli religię" no i "Słuchałem krzyku mew, i widziałem w tym ludzi : kto głośniej kto lepiej to niekończący się wyścig w tych czasach cwaniactwo i spryt to podstawy etyki" Ogólnie polecam bardzo przesłuchać te płytki a później oceniać polski hh :P Z mojej strony to tyle ,mam nadzieję że choć 1 osoba to przeczyta:p pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności