Skocz do zawartości

Filmy, Filmy, Filmy!


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 942
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dystrykt 9 - obejrzałem, pomimo zdecydowanie niepochlebnych opinii ze strony znajomych, i mile mnie zaskoczył.

Public Enemies - niespecjalnie ruszają mnie takie gangsterskie klimaty ale ten film niesamowicie mnie wciągnął. Zdecydowanie solidna robota, jeden z lepszych filmów jakie ostatnio oglądałem.

Inglourious Basterds - oczekiwałem solidnego kina w stylu Tarantino... i takie też dostałem :) Pulp Fiction jednak wciąż na topie.

Transformers 2 - o ile część pierwsza była strasznie fajnym, efekciarskim i prostolinijnym kinem, to 'dwójka' była już irytująco nieciekawa...nie polecam...

 

IMO idealna długość filmu to ~2,5h. Ale to też zależy od jego jakości, wiadomo... LOTR'y w specjalnych edycjach ciągną się po >200minut i mogły by trwać więcej jak dla mnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w końcu na Avatara w zwykły, cyfrowym 3D, bo do IMAX takie kolejki, że zwątpiłem... Szczerze mówiąc podobało mi się, ale od razu "must see" to trochę przesada ;) Na pewno ten film się zapisze w historii kina. Dla każdego jest coś miłego i chociaż fabuła dość ckliwa, to z sensem. Wykonanie mistrzowskie, ale gdyby nie te całe 3D etc. to film byłby raptem dobry. No i zaczęło już się nudzić pod koniec, wiele motywów mogliby sobie zupełnie darować, ale nie żałuję wydanych pieniędzy. Momentami oglądałem z zapartym tchem, a że nie z powodu fabuły? Trudno ;) W każdym bądź razie: zdecydowanie forma>treść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignacy ten film miał i musiał byc efekciarski.. oprócz tego ważne ekologiczne przesłanie, klasyczna wersja walki amerykanów z indianami tylko przeniesiona w realia 2154 roku...a uważam, ze kazdy powinien zrobić sobię tą frajdę niemal namacalnego uczestniczenia w akcji.. jakkolwiek mógł ten obraz być momentami niedoskonały..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar 3d - Byłem w CienamaCity, nie iMaxie. Jak dla mnie kolejna Amerykańska bajka, tym razem w 3d. Efekty faktycznie niezłe, szczególnie ładnie oddana przyroda wyimaginowanego świata. Film trzyma w napięciu, jednak dla mnie 160 minut w tych okularach to o jakąś godzinkę za długo, zwyczajnie męczące. Słusznie pisał Ignacy - przerost formy nad treścią, ale niewątpliwie warto zobaczyć dla samych efektów.

 

Hannibal Rising- Kompletna klapa, ani toto trzyma w napięciu, ani straszne, po prostu nuda. Jeśli właśnie chciałeś obejrzeć ten film - odpuść sobie, szkoda czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatara to ja już widziałem pare lat temu, z tym że Costner główną rolę grał... "tańczący z wilkami" się to zwało. a teraz widać, że chłopaki całą kasę w efektach utopili, a na scenariusz już zabrakło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hesus czy ja wiem? dla mnie naprzykład ten film jest sukcesem. Bardzo byłem w podziwie- że scena erotyczna była bardziej taka miła niż tak jak teraz w filmach dobitna trwająca Bóg wie ile. Wg. mnie fabuła była jak najbardziej dobra- jedynie pierwsze 30 min mnie nudziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignacy ten film miał i musiał byc efekciarski.. oprócz tego ważne ekologiczne przesłanie, klasyczna wersja walki amerykanów z indianami tylko przeniesiona w realia 2154 roku...a uważam, ze kazdy powinien zrobić sobię tą frajdę niemal namacalnego uczestniczenia w akcji.. jakkolwiek mógł ten obraz być momentami niedoskonały..

 

Nie dorabiasz trochę za dużo ideologii do tego filmu? ;) Można tam się dopatrywać takich przesłanek, ale dajmy spokój z tym, że dla przeciętnego widza są jakieś specjalnie "ważne". To nie jest film dla inteligentnego widza, który szuka przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się po tym filmie w gruncie rzeczy całkiem sporo, ale mocno się zawiodłem... Nie polecam ogólnie, chociaż niektórym na pewno się spodoba. Strasznie pretensjonalne, banalne, przewidywalne z oklepaną fabułą i w dodatku nie było nawet specjalnie dużo krwi, co stanowiłoby jakiekolwiek pocieszenie :(

 

PS

Nie wiedziałem, że to jest "pocięty" film, a szkoda... To by wiele tłumaczyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hesus czy ja wiem? dla mnie naprzykład ten film jest sukcesem. Bardzo byłem w podziwie- że scena erotyczna była bardziej taka miła niż tak jak teraz w filmach dobitna trwająca Bóg wie ile. Wg. mnie fabuła była jak najbardziej dobra- jedynie pierwsze 30 min mnie nudziło.

 

 

wg, mnie niektórzy po prostu na siłe szukają czegoś więcej w filmach. Jak chcecie kino wybitne- jest pełno dokumentów gdzie są głębsze przemyślenia. Jakby nie było filmy są robione dla mas.

 

fabuła była dobra, bo była kalką tańczącego z wilkami, czy tam pocahontas np. :) zamienili indian na smerfy, i tyle... zresztą w którymś z ostatnich South Parków ("dances with smurfs") pięknie ten film podsumowali, i w pełni się z ich przekazem zgadzam.

 

i tutaj nie chodzi w sumie o kino ambitne vs masowe, a o głupi fakt, że w pogoni za efekciarstwem filmowcom nie chce się być ani trochę oryginalnym i spróbować wymyslic jakąś nową treść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignacy ten film miał i musiał byc efekciarski.. oprócz tego ważne ekologiczne przesłanie, klasyczna wersja walki amerykanów z indianami tylko przeniesiona w realia 2154 roku...a uważam, ze kazdy powinien zrobić sobię tą frajdę niemal namacalnego uczestniczenia w akcji.. jakkolwiek mógł ten obraz być momentami niedoskonały..

 

Nie dorabiasz trochę za dużo ideologii do tego filmu? ;) Można tam się dopatrywać takich przesłanek, ale dajmy spokój z tym, że dla przeciętnego widza są jakieś specjalnie "ważne". To nie jest film dla inteligentnego widza, który szuka przekazu.

 

Dlaczego tak sadzisz? przecież w tym co powiedziałem nie ma nic odkrywczego..aluzje rzucają się w oczy bardzo szybko..tu nie trzeba się niczego doszukiwać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aluzję się rzucają ale równie dobrze mógłbym powiedzieć że inny film do innego podobny. Nigdy nie lubiłem nadinterpretacji każdego z dzieł. Swoją drogą powiedz mi ile ludzi obejrzało tańczącego z wilkami? mówię tu o młodych ludziach. Każde takie przesłanie w nowym wydaniu jest dobym pomysłem- tutaj zaciekawiła akcja i sceneria itp- ale przesłanie zostało- jak ludzkość niszczy ziemie i na pewno nowi widzowie któzy nie wiedzieli pocahontas czy tańczący z wilkami do nich dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak sadzisz? przecież w tym co powiedziałem nie ma nic odkrywczego..aluzje rzucają się w oczy bardzo szybko..tu nie trzeba się niczego doszukiwać..

 

Owszem, aluzje są, ale

porównywanie ziemi do planety działającej jak superkomputer, której mieszkańcy są wyposażeni w coś a'la port USB

nie jest wcale takie oczywiste i na pewno nie było niczym więcej niż pobocznym wątkiem w tym filmie ;] IMO to jest nadinterpretacja i nie należy do tego mieszać jakichś ideologii. Na pewno ktoś chciał podkreślić w tym filmie to o czym piszesz, ale to raczej sprawa marginalna.

 

aluzję się rzucają ale równie dobrze mógłbym powiedzieć że inny film do innego podobny. Nigdy nie lubiłem nadinterpretacji każdego z dzieł. Swoją drogą powiedz mi ile ludzi obejrzało tańczącego z wilkami? mówię tu o młodych ludziach. Każde takie przesłanie w nowym wydaniu jest dobym pomysłem- tutaj zaciekawiła akcja i sceneria itp- ale przesłanie zostało- jak ludzkość niszczy ziemie i na pewno nowi widzowie któzy nie wiedzieli pocahontas czy tańczący z wilkami do nich dotrze.

 

Ja, ja widziałem! ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ilu młodych ludzi widziało tańczącego z wilkami - ja w kazdym razie dalem rade obejrzec, a od jutra licze sobie ledwie 24 wiosny. no i w sumie wydaje mi sie, ze to nie jest dobry argument - jeszcze tego tylko brakuje, żeby zaczęto robić remaki np. Ojca chrzestnego w scenerii wspólczesnych tancerzy, itp, po zeby po raz kolejny sprzedac to samo młodzieży. tak odbiegając od Avatara naprawdę nie rozumiem tej fascynacji nowościami - mam znajomych, którzy wolą iść do kina na jakąś szmirę (np. 2012), zamiast wypożyczyć sobie coś starszego, ale dobrego... i potem chodzą ludzie, którzy nigdy nie widzieli pulp fiction, gwiezdnych wojen, annie hall itd, ale widzieli 95% lauretaow zlotych malin ostatnich lat :P

 

i zeby nie bylo - nie mowie ze Avatar to jest zly film - wot poprostu jest taki jak kazda inna kopia - falszywy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wracam z "Sherlocka...". Bardzo przyjemny, kolejny udany film Guy'a Ritchie oraz bardzo fajnie zgrany duet Roberta Downey Jr. oraz Jude'a Law. And last but not least - ścieżka dźwiekowa. Wciągająca ;) Ogółem film godny uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No nieźle a tak się zachwycałem tym filmem, a tu taka wtopa. faktycznie od razu narzuciło mi się podobieństwo "avatarów" z Indianami, ale film Pocahontas ... bym się nie spodziewał. Teraz już wiemy jak się zacznie Avatar 2, wystarczy sobie odświeżyć początek z Pocahontas 2 ;p

 

Jedyne czego nie można zarzucić to bardzo dobrze zrobione efekty i przedstawiony świat, choć do wrażeń z Jurassic Park I jeszcze trochę mu brakuje ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tego posta wczoraj na innym forum zaraz po powrocie z kina, dlatego pozwolę go sobie wkleić ;)

 

POTENCJALNY SPOJLER ALERT

 

Po projekcji Avatara 3d - generalnie japa bardzo ucieszona , ale warto rozbić całość na części pierwsze. Ten film jest absolutnie nie do oglądania bez efektów 3d, gdybym poszedł na wersje 2d prawdopodobnie wyszedłbym zawiedziony mimo wszystko. Świat w filmie jest po prostu ABSOLUTNIE PIĘKNY i rewelacyjnie wykonany, niektóre sceny oglądałem z otwartą japą, fluorescencyjne rośliny i zwierzęta powalają. Słowem - paleta barw i wizja świata są DOSKONAŁE. Koncepcja Na'vi również bez zarzutu.

 

Co do fabuły -> jeśli ktoś nie oglądał pewnych filmów, zapewne może być z niej zadowolony. Ja niestety mam za sobą takie filmy jak Tańczący Z Wilkami, Apocalypto, Pocahontas, Ostatni Samuraj czy Żołnierz Przyszłości (przykłady można mnożyć) i generalnie koncepcja powoli zaczyna mi się przejadać.

 

I teraz moje osobiste zdanie - ten film byłby ZNACZNIE ZNACZNIE lepszy, gdyby został od początku do końca kręcony w kameralnych klimatach. Imo ZDECYDOWANIE najciekawsze momenty filmu to nauka zwyczajów i życie codziennie Na'vi (ogólnie motywy z dżunglą). Sceny batalistyczne i cały wątek z korporacją big-bad-motherfuckers mających pod sobą bezgranicznie okrutnych żołnierzy łącznie z przeogromnym rozmachem walk dla mnie są całkowicie zbędne. Za dużo rzeczy w tym filmie chcieli upchnąć.

Najlepiej gdyby zostali przy pięknie, mistycyzmie i roślinnej klaustrofobii świata i tam spróbowali stworzyć głębszą fabułę (rezygnując z kilku epickich scen). Walki takie jak ta pod koniec absolutnie mnie nie ruszają, wręcz nudzą.

 

Zawiodłem się też trochę na muzyce, bo kilka motywów jest żywcem wziętych z Troi (ten sam kompozytor). Troszkę poszli na łatwiznę (chociaż całokształt muzyki jak najbardziej ok).

 

No i nie sposób trochę nie mieć skojarzeń z Surogatami.

 

Podsumowując - w kinie bawiłem się rewelacyjnie, chłonąłem obraz i dzięki temu że nie skupiałem się na prostej jak budowa cepa i oklepanej fabule jestem jak najbardziej zadowolony.

 

ALE - spodziewałem się czegoś lepszego. Efekt zepsuło mi podobieństwo do zbyt wielu filmów.

 

Nie ma co się bawić w cyferki, bo nie w takich kategoriach powinno się oceniać Avatara. KAŻDY powinien zobaczyć ten film w kinie. Naprawdę warto, bo to ciągle bardzo świeży sposób prezentacji filmowej i uczta dla oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności