Skocz do zawartości

VEDIA V39 - Numer 1! VEDIA C3 - Trzecia!


Bulbbo

Rekomendowane odpowiedzi

To znowu ja, ale dzisiaj mocno aktywny dzień ;)

 

Tak jest! Odtwarzacz VEDIA V39 zajął pierwsze miejsce w rankingu "playerów MP4". Mimo, że nie lubimy tego określenia [MP4] cieszymy się, że V39 jest najlepszym odtwarzaczem audio-video. Potwierdzały to już liczne testy jeszcze pod marką VTec. Wtedy to właśnie zdobyliśmy wyróżnienie HIT Clicka.

 

Wyróżnieni w grudniowym numerze PC Formatu jest tym ważniejsze, że V39 zajął pierwsze miejsce, a trzecie przypadło naszemu VEDIA C3. Żałujemy, że nie mogliśmy przesłać M10 - jesteśmy przekonani, że był by wtedy Hat-trick. Gratulujemy także innym markom, które zgodnie z opisem testów oferowały sporo i były godnymi rywalami.

 

VEDIA V39 otrzymał wyróżnienie "Najlepsza jakość". W opisie czytamy: "Odtwarzacz obsługuje dużo formatów plików, a dzięki dotykowemu ekranowi korzystanie z urządzenia jest niezwykle komfortowe. Przejżysta struktura folderów dodatkowo podnosi ławtwość obsługi. Urządzenie ma również dobre słuchawki". V39 otrzymał także maksymalną ocenę (6) za wyposażenie dodatkowe, bardzo wysoką notę za instrukcję obsługi i jako jedyny ma tak długi czas pracy - 1800 minut.

 

Musimy jednak przyznać, że dziwi nas trochę minus przy VEDIA C3 "słaba jakość dźwięku". W teście występują urządzenia na identycznych podzespołach i jednak u nich tego nie zauważono - chyba, że nie był to ich największy minus? Przepraszamy także, za niedostarczenie instrukcji obsługi do C3 - nasz błąd. Ale już można ja pobrać z naszej strony ;)

 

Poniżej zeskanowany materiał z grudniowego PC Formatu:

 

pcformat_test_122007.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest śmiech na sali ;] Tak samo jak recenzje "redaktorów" o słuchawkach i głośnikach, piszą o wszystkim ale nie o dźwięku, rzucając na koniec od tak jedno zdanie "brzmi dobrze" :D

 

Nikt by chyba nie testował clixa I mając w zasięgu Cilixa II generacji. Pozatym on chyba nazywa się oficjalnie "Clix" a II gen. to dodatek. Nawet iriver clix I nie zasłużyłby na 8 pozycję, biorąc pod uwagę, że iriver x20 firmy "nie iriver" wyprzedził go.

 

Aha, wszystko jest jasne to jest "test odtwarzaczy MP4" a nie "test dźwięku odtwarzaczy" B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plusy i minusy - śmiechu warte: wysoką jakość dzwięku mają tylko Zen i X20, Clixa 2 kupuje się natomiast po to, zeby oglądać na nim JPGi (wysoka jakość obrazu - wg PC Format).

 

BTW, czy oni (PC Format) testowali jakość dzwięku na stockowych słuchawkach?

(kilkukrotnie fabryczne słuchawki pojawiają się czy to wsród plusów, czy to minusów różnych odtwarzaczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest tu kwesta cena, wyposażenie, jakość wyposażenia, jakość brzmienia --> i to jest dopiero wynikowa...

Oczywiście, że tak bez wątpliwości, tylko odtwarzacz kupuje się, żeby słuchać na nim muzyki a wszystko inne to dodatki ;)

Nie twierdzę, że miejsca zajęte przez odtwarzacze Vedii nie są zasłużone, sam zastanawiam się nad Vedia v39, wiedząc że dźwięk jest na wysokim poziomie, potwierdzonym przez paru użytkowników i nie widziałem, żeby ktoś się skarżył czy użalał nad jego dźwiękiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"test odtwarzaczy mp4" - na górze strony zeskanowanej przez KSY, wiec T60 nie mógł się już załapać tongue.gif

Kolorowy wyświetlacz ma więc może by się załapał :P

 

Ciekawym jest ile Vedia zapłaciła za pierwsze miejsce... bo ja za porównanie MX500 z SRS na korzyść SRS nie dostałem jeszcze przelewu :P <żart oczywiście>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to rudno nazwac testem. jest to bardziej zestawienie uszeregowane wg jakiejs tam punktacji. a priorytety w punktowaniu mogly byc zgola odmienne od tutaj przyjetych za wyroznik.

ponadto podaje sie ceny a brak info o wersji playera (ilosci pamieci)

najwyzsza ocene jakosc/cena dostalo mpio

ponadto wszyskie oceny z pierwszej strony sa takie same: wynik dobry.

dla mnie to bardzo schematyczne...

jednak dobrze, ze pierwsze miejsce ma v39 - gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy (lajik playerowy) w sumie dość ciekawie mi powiedział - "to był test MP4, tu wcale brzmienie nie musiało być najważniejsze".

 

W sumie coś w tym jest.. ale w takim razie czemu tu jest tak mało o VIDEO? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj forum? Naprawdę jest tutaj dużo informacji. Meizu M6 z uwagi na sajgon z importerami (ulubiona sytuacja GoodBoya) nie pojawia się w takich zestawieniach, a jak się pojawia to zepsute, albo coś i suma sumraum jest nisko, albo nie ma go wcale.

 

Co do pełnej listy playerów z PC Formatu to:

 

1. VEDIA V39 (Najlepsza jakość)

2. Creative ZEN

3. VEDIA C3

4. iriver X20

5. Laberg SMART

6. Pentagram Vanquish R Wave

7. MPIO MG100 (Najlepsza jakość/cena)

8. iriver Clix2 (sic!)

9. iBox Neo IMP3 1510

10. Creative ZEN V Plus

11. Trak VMP-610

12. Cowon iAUDIO F2

13. Cowon iAUDIO U3

14. MPMan CS200

15. Apollo Adagio AP-920

16. mobiBLU US2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj forum? Naprawdę jest tutaj dużo informacji. Meizu M6 z uwagi na sajgon z importerami (ulubiona sytuacja GoodBoya) nie pojawia się w takich zestawieniach, a jak się pojawia to zepsute, albo coś i suma sumraum jest nisko, albo nie ma go wcale.

 

Co do pełnej listy playerów z PC Formatu to:

 

1. VEDIA V39 (Najlepsza jakość)

2. Creative ZEN

3. VEDIA C3

4. iriver X20

5. Laberg SMART

6. Pentagram Vanquish R Wave

7. MPIO MG100 (Najlepsza jakość/cena)

8. iriver Clix2 (sic!)

9. iBox Neo IMP3 1510

10. Creative ZEN V Plus

11. Trak VMP-610

12. Cowon iAUDIO F2

13. Cowon iAUDIO U3

14. MPMan CS200

15. Apollo Adagio AP-920

16. mobiBLU US2

 

 

Rotfl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiamy bęben maszyny losującej...wylosowane numery to:

 

1. VEDIA V39 (Najlepsza jakość)

2. Creative ZEN

3. VEDIA C3

4. iriver X20

5. Laberg SMART

6. Pentagram Vanquish R Wave

7. MPIO MG100 (Najlepsza jakość/cena)

8. iriver Clix2 (sic!)

9. iBox Neo IMP3 1510

10. Creative ZEN V Plus

11. Trak VMP-610

12. Cowon iAUDIO F2

13. Cowon iAUDIO U3

14. MPMan CS200

15. Apollo Adagio AP-920

16. mobiBLU US2

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności