Skocz do zawartości

Co Lubią Celinicy, Czyli Cło


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

cło na elektronikę jest 0%.

 

 

Pytanie jaką i skąd jest certyfikat pochodzenia. Zamiast powielać pytania sprawdźcie to sami w taryfie TARIC. Jak już pisałem wyżej, stawka na słuchafony z USA i Chin wynosi 2%

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Z HongKongu tez jedno licho -> http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/c...2&Year=2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

heh, mam pytanie, w roku 2008 cos sie zmini??

bo postanowilem sprowadzic shure SE420

i to za 700zł nowiutkie, a przesylka 30zł, bo nadajacy doplaca, w takim razie, w najgorszym wypadku dostane za to cło 2% oraz do tego podatek 22?

warto oszukiwac celnikow i pisac ze gift? jakie sa konsekwencje jezeli jednak nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za swoje MS1 z Kanady zapłaciłem cło i VAT w wysokości ok. 30% wartości zadeklarowanej...

i to za 700zł nowiutkie, a przesylka 30zł, bo nadajacy doplaca, w takim razie, w najgorszym wypadku dostane za to cło 2% oraz do tego podatek 22?

warto oszukiwac celnikow i pisac ze gift?

Jeśli w środku nie ma dowodu zakupu z ceną to warto. Ogólnie celnicy nie są zbyt dociekliwi jeśli chodzi o paczki niekomercyjne.

jakie sa konsekwencje jezeli jednak nie jest?

"Nie ruszać się! Na ziemię! Ręce za głowę!" :D

Tak serio to chyba wzywają Cię do urzędu celnego w sprawie złożenia wyjaśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się na tym nie znam ale to jest chyba trochę bardziej skomplikowana ekonomia :)

Cło to po prostu ochrona rynku krajowego, co jak dla mnie jest całkiem uczciwe.

 

Co do sprowadzania rzeczy to cyrkiem bym tego nie nazwał. Wszystko jest wyłożone w przejrzysty sposób. Ogólnie to dzieli się na 2 kategorie: paczka dojdzie lub też (tu moja ulubiona :D) paczka nie dojdzie. W przypadku dojścia paczki mamy wariant standardowy (bez cła) lub wariant z cłem.

Naprawdę celnicy się nie czepiają paczek prywatnych i wezwanie do Urzędu dostaje się chyba tylko wtedy, kiedy po otworzeniu paczki w UC z przetworników twoich nowych Grado zacznie wysypywać się biały proszek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, mam pytanie, w roku 2008 cos sie zmini??

bo postanowilem sprowadzic shure SE420

i to za 700zł nowiutkie, a przesylka 30zł, bo nadajacy doplaca, w takim razie, w najgorszym wypadku dostane za to cło 2% oraz do tego podatek 22?

warto oszukiwac celnikow i pisac ze gift? jakie sa konsekwencje jezeli jednak nie jest?

Warto napisać gift, pchełki w kiosku kosztują kilka złotych, więc Urząd Celny już wie ile kosztują słuchawki douszne. Nie będą się nimi interesować. Shure wysyłając do Polski w ramach "naprawy" pisze 0$ na fakturze i przychodzą bez bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodne jest również to, że gdy już dostaniemy pismo, że np brak wartości paczki, to mozna im odpisać mailem :]

 

 

/

aha, nie ma co liczyć ze odpiszą :?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale paczka z MS1 wyglądała jak po przejeździe Krzyżaków :D

Normalnie otwierają, patrzą, stukają itp.

Paczka jest ważona zarówno przed jak i po kontroli, więc nie ma obaw że dojdzie nam tylko samo pudło. Na koniec dostajemy ładny rachuneczek, za co dokładnie płacimy. Baaa, z tego, co pamiętam, to nawet za sam rachuneczek płacimy.

Ogólnie jednak UC jest bardzo profesjonalny, pamiętam że kiedyś w drodze lekko naderwał się bok koperty to mi włożyli do nowego opakowania i ładnie poobijali pieczątkami, które w skrócie mówiły "jak to dostaliśmy to już tak było".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam celnicy lubią cło.

Jeśli oszukasz Urząd Celny grozi to odpowiedzialności karna z art. 233

 

Art. 233. § 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Ale radziłbym się nie przejmować i odłożyć na wszelki wypadek pieniedze na adwokata :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaką i skąd jest certyfikat pochodzenia. Zamiast powielać pytania sprawdźcie to sami w taryfie TARIC. Jak już pisałem wyżej, stawka na słuchafony z USA i Chin wynosi 2%

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Z HongKongu tez jedno licho -> http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/c...2&Year=2007

 

 

Czyli max dowalą mi 22% vat + 2% cło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moj gust to wartosc sluchawek w najgorszym wypadku moze wzrosnac o 24,44%(1,22*1,02). 6 par sluchawek to juz troche wieksza paczka, wiec trudno wyczuc, czy dowala podatek. Na allegro handluja sluchawkami jbl'a 220 i sprzedaja je za ok.220zl, wiec albo maja duza przebitke, bo zamowienie z ebay'a to koszt jednej pary jest nie wiekszy niz 140zl albo dorzucaja im podatek. Nawet jeden koles z ebay'a napisal mi w odpowiedzi na pytanie, czy jest mozliwosc przesylki do Polski, ze ma swojego agenta w Polsce, do ktorego tylko wysyla. To mnie troche podirytowalo, dalem sobie spokoj z jbl'ami(ciezko dostac mimo wszystko orginalne z ebay'a w normalnej cenie) i zamowilem westone'y :] Co jak co, ale ok 50% marza w przypadku jbl'i z allegro to przesada :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności