Skocz do zawartości

Rock Rocks!


kleszka

Rekomendowane odpowiedzi

Odkurzam :).

 

Dwie sprawy- naprawdę warto dojść do wniosku, że The Verve to nie tylko Bitter Sweet Symphony, ale i przynajmniej jedna dobra płyta :).

 

Rzecz druga, ważniejsza- dorwałem dziś drugą płytę Comy. pierwszej nigdy nie słyszałem, drugą czas jakiś temu, teraz znowu. imho genialny mastering. ale whatever. chodzi mi o to... zna ktoś jakiś zespół grający podobnie? (tzn. chodzi mi przede wszystkim o gitary, no i o ogólny klimat :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

slashdotcom,

 

Po części Ocean.

 

Milczenie Owiec też jest niezłe, ale to już trochę inny klimat choć jak najbardziej hard rockowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chodzi o polskie kapele :). nawet wolałbym zagraniczne, ale o podobnym brzmieniu :). ale podrzucone tytuły zapewne sprawdzę, dzięki :).

 

btw- wszystkie albumy The Verve są niezłe, czy tylko ten z nieśmiertelnym 'bittersweet'em'? :P bo, szczerze mówiąc, myślałem, że to tylko jedna taka nutka, a tu proszę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odkurzam temat:

 

Chciałem posmakować, wypróbować Porcupine Tree, ale podstawowe pytanie: od czego zacząć, żeby się nie zrazić? Jeżeli chodzi o moje gusta w tych okolicach muzycznych, to czego słucham na codzień to: Floydzi, Placebo, Tool, wybiórczo Dream Theater (Scenes From Memory kocham, a Octavarium to dla mnie dno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czego zacząć, żeby się nie zrazić?

od tegorocznego koncertu 'We Lost The Skyline'

konkretnie utwór Normal :D

[EDIT]

Porcupine Tree - Open Car ('Arriving Somewhere...' 2006 live)

Jak na koncertach - tak ogólnie wygląda twórczość zespołu :)

[EDIT2]

Porcupine Tree - Lazarus ('WDR Rockpalast 2006' Koln live)

Porcupine Tree - Lazarus ('We Lost The Skyline' 2008 live)

Choć od Lazarusa ciężko zaczynać :D

Dlatego polecam wersję acoustic z 'We Lost The Skyline'; nie tylko ja zresztą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehm, koncerty odpadają - to jest rzecz którą się smakuje przy lepiej poznanych zespołach. Chcę zacząć od któregoś albumu studyjnego, tylko wolę się dowiedzieć w który kawałek tortu celować przy "pierwszym razie" (no nie do końca, coś już tam słyszałem, aleeeeee to się nie liczy :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncerty odpadają - to jest rzecz którą się smakuje przy lepiej poznanych zespołach.

Kilka procent zespołów lepiej gra na koncertach, niż na płycie - dlatego pozwoliłem sobie skrajnie zaproponować, zdając sobie jednocześnie sprawę, że też masz rację (bo po koncerty sięgam tylko tych, których lubię) :D

Porcupine Tree lepiej gra na koncertach - przecież nie polecałbym czegoś gorszego od lepszego :) Płytami nie operuję, lubię konkretne utwory. Dlatego do ww. dodam

Porcupine Tree - Orchidia

Porcupine Tree - Slave Called Shiver

Porcupine Tree - Fear of a Blank Planet

ale tylko ten utwór lubię z płyty 2007.

'Deadwing', posłucham kiedyśtam; i jeszcze Porcupine Tree - Synesthesia

czyli utwór niby głupi, a taki dobry :D

...to właściwie same szybkie; na wolne nie mam akuratnie fazy :D

[EDIT]

ups, to z zabiegania; i stanowczo wolę wersję Advance tego utworu :D

Porcupine Tree - The Creator has a Mastertape [Advance]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności