Skocz do zawartości

Test Słuchawek Panasonic Rp-hnj300


Barrz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam SHE9500, z tego co wiem po prześledzeniu całego forum to oba modele grają podobnie.

Sam wahałem między nimi, jednak wybór padł na Panasonic.

Tylko ten kolor(niebieski)...

No w sumie nie wyglądają tak bardzo kosmicznie... :D

Naprawdę świetne słuchawki, polecam!!!

( nie lekceważąc mocy SHE9500 ) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak grają she9500 ale wiele osób pisze, że słabo u nich z izolacją.

Z powodu na izolację właśnie, dokupiłem do mojego sonego nhj300 i nie żałuję.

Grają zdecydowanie lepiej od EP-630 i jakoś tak, nie wiem właściwie w czym rzecz

dokładnie ale gorzej od oryginalnie dołączonych EX-ów, rekompensują to lepszą

izolacją od otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
czy dzwiekowo RP-HNJ300 sa lepsze od 200?

czy tlumienie oba te modele maja takie samo jak ep-630 - domyslam sie ze tak

 

no i najwazniejsze (prawie ;p) czy HNJ300 nie wystaja czasami jakos dziwnie z uszu? bo wygladaja jakby tak wlasnie bylo ; o

 

Panaski tłumią w moim odczuciu delikatnie słabiej od EP-ek ale znacząco mniej są dokuczliwe jeżeli idzie o przenoszenie hałasów po przewodzie.

Co do dziwnego wystawania z uszu nic takiego nie zauważyłem powiedziałbym nawet, że one w ogóle nie wystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panaski tłumią w moim odczuciu delikatnie słabiej od EP-ek ale znacząco mniej są dokuczliwe jeżeli idzie o przenoszenie hałasów po przewodzie.

Co do dziwnego wystawania z uszu nic takiego nie zauważyłem powiedziałbym nawet, że one w ogóle nie wystają.

 

mam podobne odczucie co do tlumienia i przewodu. jednak koncowka, do ktorej wchodzi przewod od strony przetwornika troszke odstaje mi od ucha. tylko, ze te odstawanie nie jest "dziwne". tak jest ta koncowka uksztaltowana.

 

acha, gorsze tlumienie moze wynikac z tego kanalu XBS - jest to (prawdopodobnie) podobne rozwiazanie jak w philipsach she9500. czyli taka konstrukcja zamknieta z dziura 

 srodku, co powoduje, ze jest to uklad bardziej otwarty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dlaczego wszyscy nie lubią białych słuchawek??

 

Właśnie...

Ja mam EP 635, Koss Spark oraz Aurvanki białe. Aha no i nie czuję się jak ofiara reklam iPoda (jak to przeczytałem wyżej) no i nie jestem kobietą ;-). Widać nie to jest ładne co jest ładne, ale co się komu podoba. Swego czasu zastanawiałem się nad białymi iGrado... Ale trochę cena mnie odstrasza.

Co do brudzenia się, to faktycznie EP635 są aktualnie szaro-bure. Podobno ktoś pisał, że można wyczyścić spirytusem. Nie próbowałem, szkoda marnować ;-) Spirytus oczywiście szkoda marnować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie...

Ja mam EP 635, Koss Spark oraz Aurvanki białe. Aha no i nie czuję się jak ofiara reklam iPoda (jak to przeczytałem wyżej) no i nie jestem kobietą ;-). Widać nie to jest ładne co jest ładne, ale co się komu podoba. Swego czasu zastanawiałem się nad białymi iGrado... Ale trochę cena mnie odstrasza.

Co do brudzenia się, to faktycznie EP635 są aktualnie szaro-bure. Podobno ktoś pisał, że można wyczyścić spirytusem. Nie próbowałem, szkoda marnować ;-)

Ja mam EX-71 białe. a co do spirytu to chyba masz racje... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszly do mnie Panasonic RP-HJE200 i jestem baaaardzo rozczarowany - mialy byc to sluchawki IZOLUJACE dzwieki zewnatrz, a slychac doslownie wszystko, mozna sobie spokojnie ogladac film na normalnej glosnosci majac je w uszach... izolacja na pewno nie jest lepsza niz ta z she9500

 

dzwiek moze byc, ale i tak wole she9500, ogolnie jestem zly na ludzi ktorzy wypisuja glupoty na forum piszac, ze dobrze izoluja... ale coz taka specyfika tego forum - jeden cos powie pozniej wszyscy powtarzaja... czuje, ze chcac sluchawki o dobrym brzemieniu i izolacji bede musial kupic jbl reference 220...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszly do mnie Panasonic RP-HJE200 i jestem baaaardzo rozczarowany - mialy byc to sluchawki IZOLUJACE dzwieki zewnatrz, a slychac doslownie wszystko, mozna sobie spokojnie ogladac film na normalnej glosnosci majac je w uszach... izolacja na pewno nie jest lepsza niz ta z she9500

 

dzwiek moze byc, ale i tak wole she9500, ogolnie jestem zly na ludzi ktorzy wypisuja glupoty na forum piszac, ze dobrze izoluja... ale coz taka specyfika tego forum - jeden cos powie pozniej wszyscy powtarzaja... czuje, ze chcac sluchawki o dobrym brzemieniu i izolacji bede musial kupic jbl reference 220...

 

To jest forum, różni ludzie różne rzeczy piszą ale nie sądzę aby ktokolwiek doradzał coś w złej woli.

Ja mam HNJ300 i jak wyżej pisałem całkowicie mnie satysfakcjonują w kwestii izolacji jak i brzmienia.

Chcesz kupić jbl 220, chm... o ich brzmieniu trochę dobrego na tym forum napisano ale izolacja ?

Jakoś nie sądzę aby miała być lepsza od Panasoników które kupiłeś. Nie chcesz ponownie odczuć rozczarowania,

spróbuj je odsłuchać przed zakupem. Wiem bywa to trudne w przypadku dokanałówek ale tylko tak możesz się

upewnić czy to co chcesz kupić będzie ci pasować.

A prawdziwie to izolują pożądne IEM-y szkoda tylko, że są nieco drogie jak ma moje możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem słuchawki na allegro (link na pierwszej stronie w pierwszym poście). Słuchawki na pewno są oryginalne, jest to autoryzowany punkt Panasonic, więc nie wydaje mi się, żeby mieli tam podróby. Byłem tam osobiście, miłym zaskoczeniem było to, że miałem jednak do wyboru 3 kolory: czarny, niebieski, biały. Wybrałem niebieski. Ludziom, którzy licytują słuchawki u tego sprzedawcy polecam aby zapytali się o dostępność innych kolorów.

Jakość dźwięku jak na cenę bardzo dobra. Uszy nie bolą po głośnym słuchaniu muzyki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zadzwonilem do sprzedajacej i mi zwroci pieniadze za nie bo jeszcze nie wyslala. Co do tego przedluzacza to tez szukalem ale najkrotsze maja 1.2m wiec troche za duzo. Chyba wezme Philipsy SHE9500. Milalem juz HJE200, EP-630, wiec teraz czas na SHE2500. Wie moze ktos jak one zagraja z YP-U3? Zalezy mi na dobrym basie. Niestety na HJE200 musialem sluchac na maksymalnym podbiciu, a wtedy nie moge juz edytowac EQ <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To jak w końcu z tą izolacją?

Czy nadają się do słuchania np. w komunikacji miejskiej, czy wyraźnie dochodzą do nas dźwięki z otoczenia?

 

Chciałbym tylko dodać, że jeszcze zamkniętych słuchawek nie miałem, więc jaka będzie różnica w stosunku do pchełek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności