Skocz do zawartości

Recenzja iAUDIO 7


martinuz

Rekomendowane odpowiedzi

A w końcu jak z tym dźwiękiem?

Bo niby bez EQ jest kijowy, a ja jestem z tych co uznają tylko analogowe modelowanie dźwięku(czyt. wzmacniaczem słuchawkowym :P)

Odtwarzacz diabelnie mi się podoba, póki co i tak nie mam kasy, ale warto się zorientować ;]

Nawigacja góra-dół odbywa się poprzez "klikanie" touchpada, czy przesuwanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w końcu jak z tym dźwiękiem?

Bo niby bez EQ jest kijowy, a ja jestem z tych co uznają tylko analogowe modelowanie dźwięku(czyt. wzmacniaczem słuchawkowym :P )

Odtwarzacz diabelnie mi się podoba, póki co i tak nie mam kasy, ale warto się zorientować ;]

Nawigacja góra-dół odbywa się poprzez "klikanie" touchpada, czy przesuwanie?

 

 

dzwiek jest bezpłciowy imho, zero życia, metaliczny. Ale jak widać niektórym się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w końcu jak z tym dźwiękiem?

Bo niby bez EQ jest kijowy, a ja jestem z tych co uznają tylko analogowe modelowanie dźwięku(czyt. wzmacniaczem słuchawkowym :P)

Odtwarzacz diabelnie mi się podoba, póki co i tak nie mam kasy, ale warto się zorientować ;]

Nawigacja góra-dół odbywa się poprzez "klikanie" touchpada, czy przesuwanie?

 

Możesz klikać lub przesuwać, a wygoda użytkowania zależy na jaką czułość nastawisz sobie touch pada.

 

A jeśli chodzi o dźwięk to ihmo odtwarzacz nic od siebie ni dodaje do dźwięku i być może dlatego, niektórzy słuchający wcześniej ciepłych grajków uznają jego dźwięk za wyprany z emocji, choć nie zgodzę się, że jest zimnym i analitycznym playerem.

 

I z własnych odsłuchów mogę stwierdzić, że gra lepiej od meizu m6 i sansy clip, w porównaniu do tych dwuch modeli bas i7 jest pełniejszy, schodzi niżej, jest w pełni kontrolowany (choć w clipie nie można na to narzekać) i nie ma plastikowo-kartonowych naleciałości.

I osobiście nie słyszę żadnych pisków, szumów czy podbarwień... choć podobno pojawiają się na iem'ach przy wyższych poziomach głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i7 gra baaaardzo ładnie. Tzn: z rozmachem, czysto, klarownie, przestrzennie.

 

Myślę, że wszystko zależy od upodobań a także w bardzo dużym stopniu od tego jak zgrywa się z danymi słuchawkami. Z HD280 gra doskonale :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niby bez EQ jest kijowy, a ja jestem z tych co uznają tylko analogowe modelowanie dźwięku(czyt. wzmacniaczem słuchawkowym :P )

 

A co, jakbyś włączył np. mp3 enhancement to by powstała jakaś skaza na twojej "audiofilskiej" dumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG, jaki koleś. Po prostu sposób w jaki EQ "psuje" dźwięk, niekoniecznie mi odpowiada. Wolę naturalny dźwięk :)

(zresztą zawsze gdy próbowałem przekonać się do EQ, kończyłem zawsze na najlepszym ustawieniu "off")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG, jaki koleś. Po prostu sposób w jaki EQ "psuje" dźwięk, niekoniecznie mi odpowiada.

 

1. Nie psuje, tylko zmienia (nie wliczając pewnych opcji). A to każdy player w taki sam sposób zmienia dźwięk? Sprawdzałeś efekty eq na każdym playerze?

 

Wolę naturalny dźwięk :)

 

Czyli jaki? Na każdym z playerków dźwięk jest inny, więc jaki to jest niby ten naturalny? Jakby ktoś CI dał do posłuchania player'a, nastepnie zmienił coś w eq i dał Ci go posłuchać po raz drugi nawet byś nie wiedział kiedyn playerek grał z włączonym eq, a kiedy nie.

 

zresztą zawsze gdy próbowałem przekonać się do EQ

 

Ale do czego tutaj się trzeba przekonywać? Za mało Ci basu to podbijasz i tyle (to samo się tyczy innych pasm)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie w żadnym przypadku EQ nie poprawiało dźwięku jak dla mnie.

Zresztą myślę że to nie jest odpowiednie miejsce na takie dyskusję. Po prostu nie lubię EQ i tyle, raczej mnie do niego nie przekonasz ;]

(oczywiście nie omieszkam spróbować go na i7 - nie wykluczam, że może w końcu się do niego przekonam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak. Folia była wyłącznie tylko na wyświetlaczu. Była ona zrobiona z bardzo wytrzymałego mechanicznie tworzywa, bo zaraz jak dostałem playerka w ręce odkleiłem folię i zacząłem ją gryźć i rozrywać. Nie lubię osłonek, bo gdy są na wyświetlaczu obraz nie jest czysty, a po pewnym czasie boki stają sie coraz to brudniejsze i nie wygląda to estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Czy mógł by ktoś porównać dźwięk i7 z dźwiękiem E100 i T10? Był bym bardzo wdzięczny :rolleyes: .

 

Z tego co wiem w recenzjach ktoś zrobił porównanie z E10, więc powinno to załatwić porównanie z E100? Niezdecydowanie podchodziłem do zakupu E100, aż nagle zobaczyłem tamto porównanie i urzekło mnie to oddawanie dźwięków przez i7. E10 za bardzo wyciszał dźwięki, a i7 głośniej i soczyściej oddawał dźwięki (słyszałem tylko nagrania z opcji dyktafonu). Więc skoro i7 ma radio, super dźwięk i dyktafon (też z opcją line-in) to raczej zdecyduje się na niego, a jego wytrzymała obudowa, prosty design rekompensuje mi czytnik microSD w E100...Sorry, za podbicie, ale mam nadzieję, że ktoś w końcu pokieruje mnie na dobrą ścieżkę kupna playera mp3 :P

 

edit:

 

dodaje link do recenzji angielskiej, gdzie można pobrać przykładowy plik z nagranego radia. Według mnie jakościowo bardzo dobrze. Odsyłacz:

 

http://iaudiophile.net/forums/showthread.php?t=22860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli czytałeś moje porównanie to powinienneś dostrzec notke o radiu w i7 - nie jest dobre.

e100 jest co najmniej kilka klas niżej od e10.

 

Tak czytałem, ale na angielskiej recenzji słyszałem radio i nie jest tak źle. Radio jest opcjonalne. Btw dlaczego niby E10 jest o wiele lepsze od E100, jeśli chodzi o różnice niewielkie w jakości dźwięku to sorry, ale to jeszcze nie znaczy, że o x klas niżej, testowałeś go z i7 albo z E10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wiecie moze dlaczego jak laduje przez usb mojego i7 to jest tylko napis usb connected a nie ma nic o stanie naladowania bateri w instrukcji pisze ze mozna to uzyskac poprzez safely remove hardware wiecie jak to zrobic? a tak pozatym to ile go ladowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności