Skocz do zawartości

Recenzja iAUDIO 7


martinuz

Rekomendowane odpowiedzi

Pobawię się w archeologa.

 

Kupując Clipa myślałem, że jakość dźwięku mnie zaskoczy, tyle pozytywnych opinii, odtwarzacz prawie ,,audiofilski" itp. No i jego brzmienie jakoś mnie nie porwało, jakieś takie niemrawe, bez basu i góry, być może to kwestia synergii. Po zakupie iAudio i7, z doświadczenia nie nastawiałem się na jakąś rewolucję, a tu... po ustawieniu paru suwaczków w EQ (tak, w końcu EQ działa tak jak powinno, nie to co w Clipie) ziemia się zatrzęsła, piorun mnie strzelił. Nie dość, że dźwięk jest taki przjemny, to jeszcze bardzo szczegółowy, dużo bardziej niż w Clipie (usłyszałem nowe dźwięki w oklepanych utworach). W końcu jest bas, perkusja brzmi tak jak powinna, soczyście.

 

Wady? Mały ekranik mogę przeboleć, w końcu chciałem mały odtwarzacz do biegania, ale touchpad, nie ma co się oszukiwać, jest tragiczny. I nie chodzi o to, że nie lubię takiego sposobu sterowania, ale po prostu on działa kiedy mu się podoba albo nie tak jak ma działać. Bardzo się na tym zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje zakup I7 i zastanawiam sie nad sluchawkami dokanalowymi w granicach 300 zl. Co mozecie doradzic, zeby to gralo jak najlepiej.Slucham rapu, hip hopu, trance, drumm and base, new age, ambient. Nie slucham rocka, metalu, popu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje zakup I7 i zastanawiam sie nad sluchawkami dokanalowymi w granicach 300 zl. Co mozecie doradzic, zeby to gralo jak najlepiej.Slucham rapu, hip hopu, trance, drumm and base, new age, ambient. Nie slucham rocka, metalu, popu itp.

 

Z tabeli synergii wynika że sony mdr-ex85 i I7 to połączenie na 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym odświeżyć temat i zapytać, czy ktoś z szanownych Kolegów jest może w stanie porównać jakość dżwięku IAudio i7 oraz X5? Wiem, że to nie ta półka cenowa, no ale minęło już dobrych parę lat od czasu X5, czy można mówić ewolucji na korzyść jakości w odniesieniu do modelu i7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Chciałbym odświeżyć temat i zapytać, czy ktoś z szanownych Kolegów jest może w stanie porównać jakość dżwięku IAudio i7 oraz X5? Wiem, że to nie ta półka cenowa, no ale minęło już dobrych parę lat od czasu X5, czy można mówić ewolucji na korzyść jakości w odniesieniu do modelu i7?

Widać, że ten wątek trochę podłupadł*, i pojawiaja się juz na nim tylko pytania. W związku z tym spróbóję coś odpowiedzieć.

Z racji tego, że zamierzam zakupić i7 to przeszukałem to forum wszerz i wzdłuż :) "przyjaciel" szperacza też pomógł (google).

 

Spotkałem się z opinią, że i7 to jednak nie ta klasa jakości dźwięku co x5.

 

Dlaczego ja planuję zakup i7:

- te same ustawienia dźwięku co w x5, plus dodatkowy zaawansowany EQ,

- mały super przenośny player,

- biorąc pod uwagę dzisiejszą konkurencję to jakość dźwięku jest na bardzo wysokim poziomie

- konfigurowalność trybu pracy HOLDa

- Cowon iAudio ;)

 

Czego nie rozumiem:

- po co zamienili pasek informacyjny w x5 na pasek z wizualizacją (spectrum) w i7... o wiele bardziej przydaje się informacja na jakich ustawieniach aktualnie słucham muzyki oraz jakiej jest jakości aktualnie odtwarzany plik, no ale ktoś uznał, że lepszy będzie "latajacy pasek",

- dlaczego już się nie produkuje odtwarzaczy pokroju x5 ale opartych na pamięci flash? pewnie chodzi o pieniądze, koszty, itp... szkoda.

 

Reasumując - wydaje mi się, że i7 to jedyny (aktualnie produkowany, flashowy) odpowiednik na dzień dzisiejszy dla x5.

 

* cenzura wycięłaby dupkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem posiadaczem i7 i mogę wyrazić swoją opinię o i7 a więc:

Ostatnio wyszedł nowy soft który wyeliminował błąd odtwarzania plików ogg przez co możemy w pełni wykorzystać możliwości grajka.

Wiadomo że kodek vorbis daje pliki o lepszej jakości jak nie najlepszej ze stratnych formatów.

IMO jakość dźwięku jest super n ie jestem audiofilem ;)

Do tego dochodzi super bateria i moc i7-ki.

Odtwarzacz jest malutki (nie cienki ;) ) lekki.

Dobrze rozwiązana jest funkcja blokady przycisków można skonfigurować 3 przyciski aby działały do zatrzymani, zmiany głośności, zmieniania utworów.

To tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzięki, poczytam testy i zobaczę te słuchawki i7 już zamówione, jeszcze wybrać i kupić słuchawki i jestem w 7 niebie ;)

A możesz mi jeszcze powiedzieć jakie słuchawki znajdują się w zestawie i7? Bo nawet nie będe ich zakładał także niedługo pewnie znajdą się na alledrogo na aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nawet ich zakładać bo nie są dokanałowe, a tylko takie mnie interesują. Poza tym kupując tej klasy odtwarzacz aż się prosi o porządnie słuchawki aby zaspokoić głód, bo te dołączone nie wykorzystają potencjału sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flash608

Tu nawet nie chodzi o jakość dźwięku, tylko o wytłumianie. Standardowe "pchełki z pokrowcem" nie zdają egzaminu podczas przechadzki czy to autobusem czy po mieście bo trzeba podgłośnić muzykę znacznie więcej niż na dokanałówkach a i tak nie jest do końca dobrze, a słuch też się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności