Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja iAUDIO 7


martinuz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

witam panowie

nieche zakladac kolejengo tematu wiec zapytam tutaj, , gdzie kupowaliscie swoje i7, to oczywiscie do posiadaczy tego sprzetu, bo mam zamiar cos niedlugo kupic, jeszcze musze sie powaznie zastanowic, czy to czy cos innego

 

na allegro na tej aukcji w calkiem interesujacej cenie,no ale .... zobaczcie sami

 

http://www.allegro.pl/item313214271_cowon_..._gb_silver.html

 

i jeszcze jedno, moze ktos ma w zestawie z Aurvanami, i powie mi jak sie spisuje taki duet ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - sprawdź na tej aukcji cenę przesyłki - 35pln z USA. Co oznacza że NIE masz polskiej gwarancji, chociaż cena dobra. Jeśli chcesz - ryzykuj, ja tam wolę dopłacić i miec polską gwarancję :) Ja kupiłem w mp3store w Łodzi, bez problemu każdy może dostać 5% rabatu, co nam daje ok. 520Pln. Tam po doliczeniu przesyłki masz 415pln. Jak widać, polska gwarancja kosztuje cie 105pln - czy to jest dużo czy mało - sam oceń. Jeśli przez rok nic ci się nie stanie - jest to dużo kasy. Ale teraz co będzie jeśli twój Cowon nie daj boże siądzie po miesiącu?

Użytkownik (wprawdzie D2) Rosiu wsyłał swojego Cowona do serwisu już 2 razy, ma Polską gwarancję, i korzystał z niej. Ja mojego i7 mam od października, i szczęśliwie działa w 100% dobrze, nic mu się nie dzieje... Sam zdecyduj co ci sie bardziej opłaca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martinuz

 

jednak racjonalne argumenty biora gore, i mysle ze warto by bylo dolozyc do tej polskiej gwarancji ( rok czy 2 lata ?)

ale z drugiej strony tak jak reszta forumiowiczow podpowiada ,flash jest mniej narazony na uszkodzenia, no ale wszsytko sie moze zdarzyc.

 

ale jeszcze bede musial sie zastanowic nad zakupem

po glowie chodza mi meizu m6 slim 4 gb - 390 zl

clix 2 2 gb 430 zl

no i ten i7 w mp3 store za 548 zl

 

tak wiem ze skacze po roznych odtwarzaczch i klasowo i cenowo

ech chyba trzeba bedzie znalezc chwile czasu i wybrac sie do katowic do mp3 store ..

 

jeszcze jedna sprawa co najlepiej zagra z aurvanami , moze ktos doradzi. a ktos sluchal na SHP 8900

 

ach bylbym zapomnial, ale chce sie tylko upewniec, majac i7 w w kieszenie w spodniach , chyba nieda sie za bardzo podglosnic i zmienic utworu ??

(ach wspaniale czasy mojego wysluzonego ifp-ka)

 

przepraszam za offtopa, ale niechce zakladac kolejngo tematu.

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ach bylbym zapomnial, ale chce sie tylko upewniec, majac i7 w w kieszenie w spodniach , chyba nieda sie za bardzo podglosnic i zmienic utworu ??

(ach wspaniale czasy mojego wysluzonego ifp-ka)

 

da sie. mozesz ustawic, zeby przyciski 'mechaniczne' (korych masz 3) po holdzie :

1) byly zablokowane

2) M to pauza/graj a +/- gloscnosc

3) M to nie wiem co a +/- przod/tyl

 

wiec mozesz sobie spokojnie przez spodnie w miare operowac i7. Ja sobie jeszcze ustawilem np tak, zeby muzyka grala od razu po wlaczeniu, wiec wlaczam go, od razu przesuwam suwak na holda i wsadzam do kieszeni i czekam az fw sie zaladuje i zacznie grac.

 

Ja tez mialem podobny problem czy ryzykowac z usa bez gwary, ale 'kupilem' sobie swiety spokoj. pomimo tego, ze jak na razie wszystko gra w 100% to nigdy nie wiadomo co sie moze wydarzyc wiec mysle ze wawrto kupic z gwarancja. (z serwisu VEDII korzystalem dlugo czesto i namietnie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w i7 mozna tworzyc wlasne playlisty zwane DPL [Dynamic PlayList] jesli sie nie myle. A co do "podzialu na artystow, plyty" to mozna to zmienic w ustawieniach. Albo wybierasz nawigacje po folderach, badz tez po tagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

możecie napisać jak dźwiękowo stoi i7 względem d2 ?

szczerze mówiąc to czytałem bardzo różne opinie, jak to jest naprawdę ?

 

i kolejna kwestia szumów i rzekomych pisków.

czy to prawda, że i7 szumi i wydaje dziwne dźwięki na iemach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szumu to jest słyszalny na super.fi 5 pro powyżej volume 20 gdy jest jakaś przerwa w odtwarzaniu muzyki, 20 to jest już jednak dosyć głośno. Pisków żadnych nie uświadczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a próbowałeś na jakiejś wolnej muzyce ?

jakis soundtrack czy poważna, gdzie często przez ok minute słychać tylko cichutkie pobrzdękiwanie smyczków czy fortepianu ?

 

btw piszesz, że powyżej 20 vol, w iriverach czy w meizu jest właśnie odwrotnie, im ciszej tym szum większy . . np zasypiając przy Kaczmarku z vol 2-3 szum jest na tyle duży, że przeszkadza w słuchaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie może to była wina kiepskiej konwersji <_< Zaraz sprawdzę... o ile da radę słuchać na tym rozwalonym kablu........

EDIT: Chyba to była jednak wina kiepskiej kompresji. W każdym razie na volume 1 żadnych szumów nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy vol niskim nie ma zadnych szumow w i7 , pojawiaja sie na wiekszych glosnosciach przy wybranych utworach , bo nie na kazdym je slychac . Co do glosnosci to powiem jeszcze ze jest ona ustawiona odwrotnie do iriverow gdzie najwieksze skoki glosnosci sa na poczatku skali , tu natomiast do 15 kreski sa to minimalne roznice i jest cisza :) dopiero pozniej im wyzej skali tym glosniej gra nasz i7:) na poczatku sceptycznie podchodzilem do tego , teraz nie moglbym chyba przesiasc sie na iriverowe duze skoki glosnosci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności