Skocz do zawartości

SŁuchawki Do T60


Kamel88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Otoz problem jest nastepujacy, pozwole sobie go przedstawic krotka historyjka;)

 

2 lata temu niemal na swoje urodziny otrzymalem swoj pierwszy przenosny odtwarzacz MP3 - MPIO FY500 SIlver 512 MB.

Po przeczytaniu licznych postow na forum zadecydowalem po dluuugich rozwazaniach na temat doboru sluchawek o kupnie kultowych Sennheiser MX300.

Calosc grala naprawde wspaniale(jak dla mojego ucha), najbardziej zadowalajace ustawienia EQ to wszystkie niemal suwaki w gore maksymalnie.

Niestety, playerek popsul sie po jakims roku. Odstawilem na jakis czas sluchanie MP3jki, trwalo to jakies pol roku, nie mialem kasy na nowy, pozbylem sie swoich MX300. Niedawno uzbieralem na nowy. Zdecydowalem sie na IRIVERa T60.

 

Znow dluugo rozwazalem temat sluchawek. Zdecydowalem sie na MX 400. Tego polaczenia uzywam od kilku dni i szczerze mowiac nie jest dla mnie zadowalajace <_< .

Wczesniej czytalem ze T60 jest lepszy od MPIO, ze FY500 gra plasko itd, ze to wina sluchawek.

Bardzo bym prosil o pomoc w doborze sluchawek, chcialbym sie zamknac w przedziale 100 zlotych, ale jesli istnieje cos lepszego nieprzesadnie drozszego, rowniez piszcie.

W moich odczuciach w polaczeniu T60 z MX 400 gra jakos pusto, brakuje srodka. Lubie wysokie tony, w MPIO byly jakos zrownowazone i lekko stlumione, przyjemne dla ucha, przy tym calosc byla naprawde glosna, a ja lubie sluchac glosno muzyki. Tutaj jesli sie je podkreci, strasznie kluja w uszy, brakuje srodka, natomiast zestrajajac srodek w EQ, ujmujac wysokie, calosc robi sie dosc cicha :angry:

MPIO + MX300 gral naprawde glosno, nie czulem nigdzie "dziury". Na bas nie klade nacisku, uwazam ze taki jak jest w T60 + MX 400 wystarcza, to, czego szukam to peeelny srodek a przy tym peeelna calosc, chyba wiecie o co mi chodzi....?:)

 

Pomozcie wybrac jakies pchelki....moze AKG? nie mialem jeszcze okazji ich sluchac...

 

Aha, priorytet: przede wszystkim musza byc glosne, a nawet bardzo glosne!!!

 

Nie przepadam za dokanalowkami...

 

Czekam na jakies propozycje,

Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że MX400 brakuje środka... jakim cudem jak one grają głównie środkiem z lekką przewagą na wysokie tony. Ewentualnie możesz spróbować kupić AKG K14P... ale nie mam pojęcia czy zagrają głośnio, może delikatnie głośniej ale nie wiele. Jeśli chodzi o głośność MXów to nie wiem dlaczego brakuje mocy... przecież one dają ognia na IFP nie słuchałem na nich głośniej niż w połowie skali... w Sansie też nigdy mi się skala nie skończyła a ma jeszcze spory zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda mx400 z t60 ostro kluja w uszy. Przez pierwsze 2-3 tygodnie muzyka byla dla mnie bardzo meczaca przez to ale juz sie przyzwyczailem i czesto wracam do mx400 bo slychac na nich szczegoliki, ktorych nie wylapuja inne sluchawki ;]

 

A jak mowisz ze graja za cicho to sam nie wiem 0_o.. w zyciu nie sluchalem glosniej niz 20/40;]

 

Zreszta przy podbitym ostro EQ powinien byc chyba limit i nie da sie podglosnic na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac zawsze slucham 40/40...

 

To znaczy...W MX 400 jest srodek...jak sie pomajstruje EQ, ale wtedy robi sie (jak widze dla mnie) za ciiichoo.... <_<

 

Robi sie zadowalajaco dla mnie glosno, jak podkrece wysokie, ale niestety nie jestem w stanie sie przyzwyczaic sie tego klucia...:/

 

Chcialbym zeby srodek byl pelny z drobna przewaga na gore i drobnym bassem... :huh:

 

A co sadzicie o pchelkach Koss?

 

Ktos juz testowal je z T60?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamel przepraszam za małego offa, ale dlaczego rozważasz tylko i wyłącznie pchełki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX400 nie grają jakoś super głośno, bo mają 32 ohmy. Głośniej powinny Ci zagrać jakieś 16tki, np. Sennki MX450 lub 550 (ogólnie x50, jeszcze MX200 miały chyba 16 ohmów), ale one podobno grają brzydziej.

 

A tak w ogóle to nie rozumiem dlaczego nie podoba Ci się brzmienie MX400. Ja spędziłem z nimi 1,5 roku przy pasterskim MuVo i dopiero MX500 sprawiły, że oddałem je dziewczynie. Przy ustawieniu EQ na Rock (Full Bass and Treble) powinny zagrać całkiem fajnie.

Kamel przepraszam za małego offa, ale dlaczego rozważasz tylko i wyłącznie pchełki?

Ja go akurat rozumiem. Też nie lubię jak jakiś pałąk mi ciąży na włosach :) Poza tym pchełki są dyskretniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo ma pewne oczekiwania wobec dźwięku które mogłyby spełnić słuchawki nauszne ;). Ale jeśli przeważają walory estetyczne/praktyczne to nie było rozmowy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac przewazaja walory estetyczne, w lato chyba troche poca sie uszy w duzych sluchawkach, poza tym po jakims czasie zaczynaja mnie swedziec od nich(przygoda z walkmanem), heh, praktyczne, sami wiecie, latwo je schowac do kieszeni, a i kwestia przyzwyczajenia do pchelek tutaj przewaza :)

 

Wiem warlock ze sluchawki nauszne ktore preferujesz spelnia jak najbardziej moje oczekiwania, mam w domu Sony MDR - XD300 do kompa i nie graja moze super glosno z T60 (chyba jest inna impendacja) ale dzwiek jest pelny i lubie polazic z nimi po domu z playerem...

 

Na ulicy potrzebuje czegos dyskretniejszego, pchelki zdecydowanie :rolleyes:

 

A tak na marginesie, kupilem silikon do T60 i irytuje mnie to, ze nie ma zadnej inteligentnej dziurki na klapke na baterie, po prostu nie ma jej wcale, wiec wychodzi na to, ze trzeba silikon sciagac za kazdym razem kiedy chce sie zmienic baterie.

Dziwne, ze iriver nad tym nie pomyslal. Sam mysle jak tu ja wyciac najsprytniej, mysle ze gdy bede go tak sciagac za kazdym razem, w koncu sie rozciagnie albo przerwie gdzies, chociaz jest zrobiony dosc porzadnie. Po za tym jest zrobiony naprawde dobrze, scisle przylega do odtwarzacza i zwarcie lezy na nim, skutecznie go oslaniajac, nie brakuje dziurki czy wklesniec na nic(poza klapka na baterie;])

Ale uwazam ze ogolnie 50 zlotych to zbyt wygorowana cena jak za kawalek silikonu, no jeszce koszty przesylki...

To tak dla informacji tym ktorzy maja zamiar go kupic ;)

 

Aha, swoje MX 400 wystawiam na sprzedaz, maja gwarancje i zostaly kupione w EURO AGD w Warszawie we wtorek B)

Popchne za 45 zlotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamel dobrze by było gdybyś umieścił (nawet skopiował ;)) swoje spostrzeżenia dotyczące posiadanego silikonowego etui w odpowiednim dziale akcesoriów do iRivera, a konkretnie tu: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...t=0&start=0 Dla niektórych takie info może być bezcenne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo nie toleruję brzmienia pchełek. ;) Nie jestem się w stanie do nich przekonać, ani do dźwięku, ani do 'wygody' użytkowania ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności