Skocz do zawartości

Rejacking?


Testy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedzialem gdzie napisac, wiec pisze tu :P Moje iriverowe Cresyny przestaja kontaktowac przy jacku, slysze szumy, wiekszosc czasu w jednej sluchawce w ogole nie ma dzwieku. Ja na naprawach sie nie znam, i nie wiem czy w pierwszym lepszym serwisie zrobia mi cos takiego... Dlatego pytam, czy jest taki proceder jak rejacking? I jesli tak, to czy tylko w autoryzowanych serwisach czy wszedzie, i czy mozna zaufac jakosci wykonania?

 

Mialem kupic juz nowe sluchawki, PMX100, ale nie moge znalezc nikogo u kogo moglbym przed zakupem je odsluchac (Wwa)...

 

Dodam tylko, ze na googlach pod haslem "rejacking sluchawek/sluchawki" nie znalazlem zadnych wynikow, a przy samym "rejacking" wyskakuja zagraniczne strony absolutnie nie zwiazane z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu uciąć wtyczkę i założyć nową, najlepiej jakąś firmową, np. Neutrik. Robią kątowe i proste, złocone i nie. Robota jest w miarę prosta, tylko kwestia dobrego zabezpieczenia kabla, żeby się taka sytuacja nie powtórzyła za kilka tygodni lub miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj słuchawek, nie trzeba być mastah żeby sobie zmienić jacka. No, może nie opowiem Ci tego na przykładzie jacków Neutrika, ale znając życie po odcięciu jacka i ściągnięciu kawałka izolacji zobaczysz najpewniej, że w jednym przewodzie biegną złote i czerwone druciki, a w drugim przewodzie złote i zielone. W jacku, który zakupisz (ja np. najczęściej jak kolegom naprawiam to wkładam im zwykłe, odkręcane jacki) zauważysz że są takie malutkie blaszki jedna naprzeciw drugiej i jedna dłuższa blaszka jakby w centrum. Z obu przewodzików musisz wyodrębnić masę, czyli te złote druciki (nie wiem jak to w Zenkach, ale Sony daje jeszcze jakąś bawełnę między druciki, co skutecznie utrudnia lutowanie, więc może będziesz musiał się ich pozbyć), i przylutować je do najdłuższej, centralnej blaszki, a czerwony i zielony odpowiednio do obu mniejszych blaszek. Najlepiej nie przylutowywać na stałe, tylko sobie trzymać palcami oba kabelki i wrzucić jakiś plik testowy w odtwarzacz, tak by wiedzieć, że np. teraz melodia idzie w lewej słuchawce, a potem w prawej, bo istnieje 50% szans, że źle przylutujesz i odwrócisz kanały. Gotowy? To leć po lutownicę, cynę i kalafonię i lutuj.

 

PS: wiem, że to średnio czytelne, ale na szczęście mam gdzieś jednego rozwalonego jacka z nieodlutowanymi kabelkami, więc zrobię makro cyfrówką i jeszcze dziś zuploaduję Ci jak to ma mniej więcej wyglądać.

 

PS2: jeśli chcesz, możesz jeszcze czymś zalać przewód po nakręceniu nakrętki na jack, żeby zmniejszyć ryzyko kolejnego uszkodzenia. Bo co prawda w tych jackach są takie blaszki do zaciśnięcia na kabelek, ale w sumie jakoś nie mam do nich zaufania. Pozdro.

 

NAJWAŻNIEJSZE - ZAIZOLUJ PO LUTOWANIU CHOCIAŻ JEDEN PRZEWODZIK~!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś popsuć... uwierz... bardzo prosta operacja.

 

najlepiej jakąś firmową, np. Neutrik.

 

Neutrik do Cresynów (?!) po co? Ich kabel to nie mistrzostwo świata, więc po co stosować taką wtyczkę. Do Cresynów wystarczy metalowy odkręcany, za kilka zł. Na pewno potrzyma dłużej niż oryginalny pod warunkiem że się dobrze przylutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, przylutowałem kabelki według instrukcji i coś źle działa - na obu słuchawkach słychać dźwięk tylko z prawego kanału, jak w odtwarzaczu ustawiam balans na prawy czy lewy 100%, wtedy dopiero słyszę dźwięk z obu kanałów, ale wszystko jest tak jakby na środku - jak wcześniej jakiś instrument słychać było tylko na prawym kanale, tak teraz słychać po środku. Co mogłem zrobić źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A co zrobic jesli w moich dokach pioneer'a odpowiednie kabelki + lewego i + prawego kanalu sa izolowane jakas farba?

Odrazu mowie ze pilniczniem nie da rady, gdyz sa to badzo cieniutkie kabelki naplecione na jakies wlokno.

Jak ? Siłą - od razu lutownicą i cyną, wysoka temperatura da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

cześć.

czy ktoś w Łdz zajmuje się montowaniem nowych jacków(mini jacków)? mam kossy porta pro, pękł kabelek, mam odciętego jacka(oryginalnego)...i wolne kable. czy ktoś umie to zrobić i ile by to kosztowało? czy neutriki są dobre, dobre-lepsze czy po prostu popularne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności