Skocz do zawartości

Vtec Pro V39


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do osób które słyszały v39 i meizu m6, czy jest duża różnica dźwięku między nimi (osoba która nie słuchała wielu odtwarzaczy zauważyła by dużą różnicę dźwięku między niemi) ? bo mam 380 zł i nie wiem czy kupić 4GB Meizu czy 2GB V39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 557
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do meizu nie wypowiem sie bo nie slyszalem ale jesli chodzi o v39 to brzmi pieknie przynajmniej wedlug mnie :) (do tego dodac inne rzeczy na plus w odtwarzaczu i moze ci to cos podpowie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do osób które słyszały v39 i meizu m6, czy jest duża różnica dźwięku między nimi (osoba która nie słuchała wielu odtwarzaczy zauważyła by dużą różnicę dźwięku między niemi) ? bo mam 380 zł i nie wiem czy kupić 4GB Meizu czy 2GB V39.

 

 

moim zdaniem różnica jest, ale na korzyść meizu . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przy okazji przytaczać słuchawki i jakość plików, na których wyszła taka a nie inna ocena. Pomijając względy typu mniej-więcej basu, dalsza-bliższa scena, jest aspekt umiejętności pokazania różnorakich niuansów. Najprościej rzecz ujmując - V39 potrafi przekazać więcej. To jest tak, jakby porównywać obraz w 65k kolorów - M6, a w 16,7M kolorów - V39. Oczywiście, wymagane są do tego pliki, które te "kolory" zapewnią, czyli mp3 320kb/s, ogg > = q7, FLAC. Na niższej jakości muzie może się komuś M6 bardziej spodobać, bo wtedy tej różnicy, o której mówię, nie będzie już w plikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niższej jakości muzie może się komuś M6 bardziej spodobać, bo wtedy tej różnicy, o której mówię, nie będzie już w plikach.

 

 

tak masz racje

porównaniem tego bym raczej nie mógł nazwać, trwało ok 5-10 min, na mp3 160kb i westonach um1

dlatego nie robie jakiejś większej recenzji czy przewrotu że m6 zjada v39, ot takie moje małe spostrzeżenie po tych kilku minutach odsłuchu . . być może moje zdanie sie zmieni po dokładniejszym odsłuchu teclasta przy lepszej jakości kawałkach

ale muszę się jeszcze do jednego przyczepić w v39 - eqalizera. dla mnie kaszana, zniekształca dzwięk i jest tylko zbędnym bajarem jak dla mnie

ale to pewnie odczucie po przesiadce z meizu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że sprawdzę i już wiem o co chodzi z przesterami w V39 ! :D mam dwie wieści dobrą i złą:

 

1.(dobra) sęk w tym o czym pisał @Kshyhoo czyli o mastering studyjnym. Niektóre płyty są po prostu nagrane na granicy przesteru (lub czasem lekko ponad tą granicą - zdarzyło się to nawet na płycie Diany Krall - From This Moment On, a przecież niektórzy na forum uważają jej wydawnictwa za wzorcowe). Rozwiązać ten problem można ściszając (amplify) materiał nie o 6db jak ktoś tu napisał, a w granicy -12db do -18db, wtedy można słuchać ulubionych utworów z basem ustawionym na 12 w EQ i Stone-EQ jednocześnie (nie polecam... SR80 prawie mi rozpłatały czaszkę ;) ). Po takim zabiegu przestery nie występują, da się ją przeprowadzić wsadowo.

 

2.(zła) metoda ta jest skuteczna tylko na plikach w formatach bezstratnych (najlepiej wave) gdyż fizyczne ściszanie MP3 i ponowna kompresja mija się z celem

(metoda mp3gain nie działa w ten sposób :( ), no chyba że istnieje inna metoda ściszenia mp3 o kilkanaście decybeli bez ponownej kompresji. Jeśli ktoś coś wie na ten temat to z chęcią dowiem się czegoś nowego (KHRoN? :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy vtec jest glosny? tzn glosny w sensie szumow i czy kupie go w vobisie>?

 

Nie bardzo rozumiem twoje pytanie... jednak postaram się odpowiedzieć: V39 jest dosyć głośny (20 mW na kanał), nie szumi i jak narazie nie kupisz go w Vobisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"metoda MP3gain" nie działa, ponieważ sama kompresja może spowodować przester w miejscu, gdzie go "na styk nie ma" - co jest dość problematyczne przy niskich przepływnościach - dlatego LAME podczas kompresji z przepływnością mniejszą niż 128kbps sam obniża poziom nagrania (sic!) o 1.5 czy 3dB... czy nie pamiętam ile... MP3gain co prawda obniża poziom nagrania, ale przester przesuwa się o te dajmy na to 3 czy 6dB w dół... jednak wciąż i niezmiennie pozostaje przesterem

 

ale w takim przypadku "metoda na MP3->WAVE, ściszanie, WAVE->MP3" również nie powinna dawać rezultatu (sama dekompresja nie powoduje "naprawienia" przesteru)

 

więc trzeba operować na oryginalnych plikach i generalnie nie da sie tego przeskoczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

um1 maja malo basu prawda ?? bo jezeli tak to pewnie dlatego razielowi bardziej pasi m6, wszystko zalezy od sluchawek, bo jak sie ladnie zgraja z basiastym soundem meizu to wtedy jest miod cud i orzeszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jesli moge to zadam kompromitujace moze pytanie. Jakie sa najlepsze sluchawki do ostwarzacza v39 takie dosc uniwersalne zwazajc na to slucham prawie wszystkich typow muzyki. tak w granicach 100zl cos moze jest dobrego?

Kto pyta nie błądzi ;) . Poczytaj może tutaj : http://forum.mp3store.pl/index.php?showforum=25 Na 99,9 % znajdziesz odpowiedź, jak nie to zadaj właśnie tam to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tor23,

widzę w Twojej sygnaturce CMOY'a, możesz cos napisać czy współpraca CMOY+V39 wychodzi pozytywnie? czy cmoy daje mu kopa itd..

Muszę powiedzieć, że mój CMOY od czasu zakupu V39 leży odłogiem. Nie powiem, że nic nie daje, ale nie jest to tak duża różnica jak z T10. Może też UM1 mniej podatne są na wzmacniacze słuchawkowe. Ogólnie rzecz biorąc to jednak na pewno daje lepszą dynamikę i przestrzeń. Głównie używam go teraz do słuchania moich HD595 - tu różnica jest jednak większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności