Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, MrSheep napisał:

Tri-flange nawet nie byłyby takie złe, ale zawsze strasznie drażnią mi ucho w miejscu gdzie „wyrastają” na nich kolejne grzybki (nie wiem jak to ubrać w słowa :D), gdyby to był jeden gładki tips (jak custom tipsy) wygoda wskoczyłaby moim zdaniem na nieporównywalnie wyższy poziom. 

Może i tak. Rozdziewiczyłem dzisiaj swoje uszy tymi tri i jest całkiem nieźle- nie swędzi, ale czuję je zdecydowanie. Zobaczymy jutro jak będę śpiewał 😀.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś przez dłuzszy czas glownie uzywalem etów w pelnym komforcie i wrecz tak się do nich przyzwyczaiłem ze jak ubierałem zwykłe sluchawki to miałem wrazenie że siedzą tak płytko że mi zaraz wypadną. Teraz etów rzadko uzywam i odzwyczaiłem się zupełnie. Jak je zakładam to czuje dyskomfort. Krótko mówiąc one mogą być wygodne tylko że trzeba do nich uszy przyzwyczaić. 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2022 o 13:18, Jot R napisał:

Mobilność nie jedno ma imię.

 

Shanling M8 + ME800

Shanling UP5 + EE Hero

Mojo 2 + Monolith M350

Shanling MTW300

 

20220405_091632.jpg

Jak się sprawuje UA5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cpu1 napisał:

Polecam zmienić fabryczny kabelek Mońków M350 na np. gotowca od TRN. Ten fabryczny strasznie je tłumi.

Zmieniłem już na wygodniejszy - Ace od Kinnery.

Ale Mojo 2 z M350 robi pełnowymiarowe słuchawki otwarte. Ostatnio w mp3store słuchałem chwile Sundary i bardzo mi przypomina to granie.

13 godzin temu, wegiel21 napisał:

Jak się sprawuje UA5?

Nie mam UA5, tylko UP5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jot R napisał:

Ale Mojo 2 z M350 robi pełnowymiarowe słuchawki otwarte. Ostatnio w mp3store słuchałem chwile Sundary i bardzo mi przypomina to granie.

Dobre, małe dongle jak E1DA, Tempotec też świetnie się z nimi parują i mam podobne odczucie, że brzmią jak pełnowymiarowe planary. Jak miałem HEXy to też widziałem podobieństwa między nimi. Wcale nie są gorsze od iSine 20 ani też strasznie jakoś odbiegają od LCD-i4 (poza ilością basu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cpu1 napisał:

Dobre, małe dongle jak E1DA, Tempotec też świetnie się z nimi parują i mam podobne odczucie, że brzmią jak pełnowymiarowe planary. Jak miałem HEXy to też widziałem podobieństwa między nimi. Wcale nie są gorsze od iSine 20 ani też strasznie jakoś odbiegają od LCD-i4 (poza ilością basu). 

Podpinałem je pod UP4, UP5 i nawet M8 i grały spoko, ale bez efektu dużych słuchawek. Mojo się z nimi świetnie zgrywa i koryguje wszystkie bolączki. Jeśli nie miałeś okazji posłuchać, to polecam.

Dodatkowo w Mojo można sobie podciągnąć bas, jeśli komuś by brakowało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jot R napisał:

Mojo się z nimi świetnie zgrywa i koryguje wszystkie bolączki. Jeśli nie miałeś okazji posłuchać, to polecam.

Słuchałem tylko Mojo 1 oraz z Chord Hugo 2. Z tym drugim jest podobny efekt jak z wymienionymi powyżej donglami :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/12/2022 at 3:51 PM, MrSheep said:

Tri-flange nawet nie byłyby takie złe, ale zawsze strasznie drażnią mi ucho w miejscu gdzie „wyrastają” na nich kolejne grzybki (nie wiem jak to ubrać w słowa :D), gdyby to był jeden gładki tips (jak custom tipsy) wygoda wskoczyłaby moim zdaniem na nieporównywalnie wyższy poziom. 

Dlatego od jakiegos czasu dolaczaja dual flange ktore sa o wiele wygodniejsze dla wiekszosci osob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato tuż tuż, a na horyzoncie brak małych telefonów z Androidem tylko same patelnie. Straciłem cierpliwość do POCO X3 jako odtwarzacza muzyki ze względu na wymiary i wagę. Nie chciałem wchodzić w DAPa to wybór padł na Samsung Galaxy Z Flip3. Komfort użytkowania bez porównania jak i sama płynność systemu wzorowa. Do tego TempoTec Sonata E44 i Monoprice M350. Dla mnie endgame jeżeli chodzi o mobilność 👍

zflip1.JPGzflip2.JPGzflip3.JPG

Edytowane przez cpu1
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cpu1 napisał:

Lato tuż tuż, a na horyzoncie brak małych telefonów z Androidem tylko same patelnie. Straciłem cierpliwość do POCO X3 jako odtwarzacza muzyki ze względu na wymiary i wagę. Nie chciałem wchodzić w DAPa to wybór padł na Samsung Galaxy Z Flip3. Komfort użytkowania bez porównania jak i sama płynność systemu wzorowa. Do tego TempoTec Sonata E44 i Monoprice M350. Dla mnie endgame jeżeli chodzi o mobilność 👍

zflip1.JPGzflip2.JPGzflip3.JPG

 

W kwestii mobilności preferuję dongle BT. Jakością dźwięku mocno nie odstają, a nic nie ogranicza telefonu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jot R napisał:

W kwestii mobilności preferuję dongle BT. Jakością dźwięku mocno nie odstają, a nic nie ogranicza telefonu.

Trzy razy robiłem podejście do BTR5 i raz do Q5K. Niestety to nie dla mnie. Dodatkowe urządzenie do ładowania i gorsza jakość dźwięku, a i tak trzeba co chwilę brać telefon do ręki aby przełączać utwory i szybko zmieniać głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cpu1 napisał:

Trzy razy robiłem podejście do BTR5 i raz do Q5K. Niestety to nie dla mnie. Dodatkowe urządzenie do ładowania i gorsza jakość dźwięku, a i tak trzeba co chwilę brać telefon do ręki aby przełączać utwory i szybko zmieniać głośność.

Na BTR5 musiałeś brać telefon do zmiany utworu lub pogłośnienia/ściszenia? Nawet bardziej zaawansowane funkcje obsługujesz z poziomu BTR5 np filtry, gain itp bez angażowania telefonu/DAPa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Na BTR5 musiałeś brać telefon do zmiany utworu lub pogłośnienia/ściszenia?

Tak, ale nie chodzi mi o zmianę następny/poprzedni utwór tylko zupełnie inny poza kolejnością. Regulacja głośności dużo szybciej działa z poziomu telefonu. Głośność wygodniej obsługuje mi się bezpośrednio na Sonacie niż w BTR5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cpu1 napisał:

Tak, ale nie chodzi mi o zmianę następny/poprzedni utwór tylko zupełnie inny poza kolejnością. Regulacja głośności dużo szybciej działa z poziomu telefonu. Głośność wygodniej obsługuje mi się bezpośrednio na Sonacie niż w BTR5. 

Jak szybciej z telefonu? Taka sama jest obsługa z BTR5 jak z telefonu. Moze źle miałeś poustawiane w Fiio Control i telefonie. 

A na Sonacie możesz wybierać utwory????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

Jak szybciej z telefonu?

Bocznym przyciskiem telefonu to ułamek sekundy, a na BTR5 trzeba dusić. Może faktycznie w ustawieniach FiiO Control trzeba by coś pogrzebać ale telefon nie dogadywał mi się z nim bo w okolicach połowy skali zmiana głośności przyciskiem telefonu o jeden stopień skutkowała bardzo dużą zmianą co mnie irytowało. Przy Q5K tego nie było.

7 minut temu, Jaro54 napisał:

A na Sonacie możesz wybierać utwory????

Oczywiście, że nie to był tylko przykład szybkości zmiany poziomu głośności :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cpu1 napisał:

Bocznym przyciskiem telefonu to ułamek sekundy, a na BTR5 trzeba dusić. Może faktycznie w ustawieniach FiiO Control trzeba by coś pogrzebać ale telefon nie dogadywał mi się z nim bo w okolicach połowy skali zmiana głośności przyciskiem telefonu o jeden stopień skutkowała bardzo dużą zmianą co mnie irytowało. Przy Q5K tego nie było.

Oczywiście, że nie to był tylko przykład szybkości zmiany poziomu głośności :) 

Musiałeś mieć włączoną synchronizację głośności z telefonem. Bez tego wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cpu1 napisał:

Lato tuż tuż, a na horyzoncie brak małych telefonów z Androidem tylko same patelnie. Straciłem cierpliwość do POCO X3 jako odtwarzacza muzyki ze względu na wymiary i wagę. Nie chciałem wchodzić w DAPa to wybór padł na Samsung Galaxy Z Flip3. Komfort użytkowania bez porównania jak i sama płynność systemu wzorowa. Do tego TempoTec Sonata E44 i Monoprice M350. Dla mnie endgame jeżeli chodzi o mobilność 👍

zflip1.JPGzflip2.JPGzflip3.JPG

Jak wokal z sonatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Play napisał:

Jak wokal z sonatą?

Wokale super czyste i naturalne. Nie są bezpośrednie na twarz - odległość odpowiednia. Generalnie wszystko z niej brzmi super czysto, przestrzennie, technicznie perfekcyjnie ale przy bardzo basowych słuchawkach może być już go za dużo. Co innego z TH900 jak zakładam je dla typowej muzyki rozrywkowej, to jednak na dłuższą metę może być męczące pod tym kątem. 

Tylko mała korekta do zdjęcia i wcześniejszych zachwytów. Dziś założyłem na M350 gumki od FiiO FH3 te szare z czerwonymi tulejkami (przy FD5 chyba oznaczone jako basowe) i jest dużo przestrzenniej, z lepszym detalem i nie tak przesadnie dociążone. Dlatego zamówiłem kilka par tych gumek bo sprawdzają mi się zarówno z FH3 jak i M350.

Edytowane przez cpu1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności