Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Niestety nie, przy jego brakach w subbasie i rolloffie po 12khz wymaga synergii ze słuchawkami.


Mam 40+, mój słuch się kończy na 13.5kHz więc nie robi to większego znaczenia xD

Braku na subbasie nie zauważyłem w dwóch dokach, które podłączałem. Ale z ręką na sercu przyznam, że FC6 mam dopiero jakieś 2 tygodnie w posiadaniu, w ciągu tych 2tyg nie było dużo czasu na analityczne odsłuchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, docentore napisał(a):


Mam 40+, mój słuch się kończy na 13.5kHz więc nie robi to większego znaczenia xD

Braku na subbasie nie zauważyłem w dwóch dokach, które podłączałem. Ale z ręką na sercu przyznam, że FC6 mam dopiero jakieś 2 tygodnie w posiadaniu, w ciągu tych 2tyg nie było dużo czasu na analityczne odsłuchy :)

To poprawię, bo faktycznie napisałem tak, jakby wszystkie słuchawki mu leżały - te które mam zgrywają się póki co bardzo dobrze. NIe czuję ubytków, Tak chyba będzie uczciwiej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2024 o 17:56, Palpatine napisał(a):

Byle jakie Grado…tfu Astell 😉

Kupuj SP3k, jak pisałeś z Mestami Mk2 zgrywa się świetnie! Od wczoraj męczę taka konfigurację słuchając Another Sky 🥰

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2024 o 16:52, sheffunio napisał(a):

Px'y z ticwatchem 😉

IMG_20240119_163950401~2.jpg

Jak wszyscy to dziadek też 🤣

Zdjęcie "rodzinne" Huawei 

20240123_201023~2.jpg

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2024 o 09:32, marco-polo napisał(a):

Telefony zabijają DAC i Dapy przenośne.

Stacjonarki nie umierają, u mnie w większości to dekoracja na półce jak w muzeum nie używane z 10 lat razem z głośnikami.

Jak mam tyle różnych grajków i ładnie grają i są poręczne.

Bo smartfon dla przeciętnego użytkownika wystarcza i nawet niejednego bardziej wymagającego zadowoli, a z donglem tworzy już bardzo konkurencyjny tandem.

 

W dniu 18.01.2024 o 11:35, HappyBlack napisał(a):

 

Większość nowych telefonów nie ma.

 

Mój, wydany w maju 2023 r. , dziurkę 3.5 mm posiada i to całkiem niezłą.

 

Co prawda jej obecność była jednym z warunków, jakie nowy smartfon musiał spełnić, ale aż tak bardzo pola wyboru mi to nie zawęziło.

 

Niemniej, z wystającym kabelkiem jest nieporęczny, nie mieści się do żadnej nerki, więc wolę DAPa.

W krytycznych sytuacjach zawsze jakieś pchełki w plecaku mam, więc idzie naprędce coś odtworzyć.

 

TWSy co najwyżej jako tzw. podomki - do domowych obowiązków.

A co wybrałeś z gniazdem mini jack? Też szukam smartfona z wyjściem 3,5 mm oraz dobrym aparatem, ale pewnie budżet mam znacznie mniejszy, bo maksymalnie 1500 zł za nowy lub używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hustler napisał(a):

A co wybrałeś z gniazdem mini jack? Też szukam smartfona z wyjściem 3,5 mm oraz dobrym aparatem, ale pewnie budżet mam znacznie mniejszy, bo maksymalnie 1500 zł za nowy lub używany.

 

To Cię zdziwię, bo sam założyłem sobie podobne widełki budżetowe.

 

Oprócz kryteriów, które wymieniłeś, zależało mi również na wsparciu ze strony sceny moderskiej czyli custom ROMy.

 

Zdecydowałem się na POCO F5 w wersji 12/256, który po konkretnych wygibasach (czekanie na odpowiednią okazję, import zza granicy, cashback) kosztował mnie około 1450 zł za nową sztukę.

 

Co prawda, nawet dnia nie spędziłem z nim na domyślnie zainstalowanym systemie (MIUI), tylko w ruch od razu poszły ww. ROMy. Tak się nauczyłem i bardzo jestem z tego zadowolony. Wymaga to pewnych umiejętności z szeroko pojętej informatyki - nie wszystkim będzie się chciało.

 

image.png

 

Moim zdaniem aparat ma jak najbardziej OK, mimo że w recenzjach piszą, że co najwyżej poprawny, niczym niezaskakujący. Mam porównanie do pełnowymiarowego aparatu z wymiennymi obiektywami i nie uważam, by ten w F5 był mierny.

Zresztą, pod pojęciem "dobry aparat" w zdecydowanej mierze i tak kryje się odpowiedni software oraz potężna obróbka tego, co daje z siebie maciupka matryca. Przy dobrej synergii można się pozytywnie zaskoczyć.

( :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HappyBlack napisał(a):

 

To Cię zdziwię, bo sam założyłem sobie podobne widełki budżetowe.

 

Oprócz kryteriów, które wymieniłeś, zależało mi również na wsparciu ze strony sceny moderskiej czyli custom ROMy.

 

Zdecydowałem się na POCO F5 w wersji 12/256, który po konkretnych wygibasach (czekanie na odpowiednią okazję, import zza granicy, cashback) kosztował mnie około 1450 zł za nową sztukę.

 

Co prawda, nawet dnia nie spędziłem z nim na domyślnie zainstalowanym systemie (MIUI), tylko w ruch od razu poszły ww. ROMy. Tak się nauczyłem i bardzo jestem z tego zadowolony. Wymaga to pewnych umiejętności z szeroko pojętej informatyki - nie wszystkim będzie się chciało.

 

image.png

 

Moim zdaniem aparat ma jak najbardziej OK, mimo że w recenzjach piszą, że co najwyżej poprawny, niczym niezaskakujący. Mam porównanie do pełnowymiarowego aparatu z wymiennymi obiektywami i nie uważam, by ten w F5 był mierny.

Zresztą, pod pojęciem "dobry aparat" w zdecydowanej mierze i tak kryje się odpowiedni software oraz potężna obróbka tego, co daje z siebie maciupka matryca. Przy dobrej synergii można się pozytywnie zaskoczyć.

( :

Dla chcącego nie ma nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza fizyczną dziurką w tym telefonie, jeżeli ona ma być wykorzystywana, musi być również sensowny układ audio. Zaden customowy rom nie zastąpi przynajmniej akceptowalnego hardware. Moje doświadczenia z marką na X są ... no cóż żona i syn mają POCO w wersjach 4 i 5 i... grać to gra, ale sorry, to już wolę słuchać nawet po aac, ale obrobione przez sensowny układ.

Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach układ telefon jako napęd i do tego dac/amp BT - do rozwiązań poza domowych (napradę nie wierzę, że ktoś słyszy różnice muzyki po LDAC czy aptxHD w trakcie podróży, spacerów czy zakupów), oraz telefon i usb dac na sznurku do mobilności kanapowej są zdecydowanie lepsze i kombinowanie z obecnie produkowanymi telefonami z gniazdem jack jest sztuką dla sztuki - niestety niezbyt udaną.

 

Oczywiście piszę to z perspektywy słuchania mobilnego na V30, oraz w domu najczęściej na USB donglu podłączonym do PC-ta.

Pewnie ktoś mi napisze, że jestem głuchy - co pewnie ze względu na wiek jest przynajmniej w części prawdą :) - ale posiadany przez mnie player Shanlinga nie wywołuje jakiegoś efektu super WOW w stosunku do wyżej opisanych rozwiązań. A ma dużo ograniczeń, którego nie mają rozwiązania telefon + dac/amp.

 

Z tego powodu zaczynam się coraz bardziej zastanawiać, czy nie nabyć np. Shanlinga UP5, bo Oriolus 1795 jest mało dostępny,  i pożegnać się z M6.

Edytowane przez Chesuli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Chesuli napisał(a):

Poza fizyczną dziurką w tym telefonie, jeżeli ona ma być wykorzystywana, musi być również sensowny układ audio. Zaden customowy rom nie zastąpi przynajmniej akceptowalnego hardware. Moje doświadczenia z marką na X są ... no cóż żona i syn mają POCO w wersjach 4 i 5 i... grać to gra, ale sorry, to już wolę słuchać nawet po aac, ale obrobione przez sensowny układ.

Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach układ telefon jako napęd i do tego dac/amp BT - do rozwiązań poza domowych (napradę nie wierzę, że ktoś słyszy różnice muzyki po LDAC czy aptxHD w trakcie podróży, spacerów czy zakupów), oraz telefon i usb dac na sznurku do mobilności kanapowej są zdecydowanie lepsze i kombinowanie z obecnie produkowanymi telefonami z gniazdem jack jest sztuką dla sztuki - niestety niezbyt udaną.

 

Oczywiście piszę to z perspektywy słuchania mobilnego na V30, oraz w domu najczęściej na USB donglu podłączonym do PC-ta.

Pewnie ktoś mi napisze, że jestem głuchy - co pewnie ze względu na wiek jest przynajmniej w części prawdą :) - ale posiadany przez mnie player Shanlinga nie wywołuje jakiegoś efektu super WOW w stosunku do wyżej opisanych rozwiązań. A ma dużo ograniczeń, którego nie mają rozwiązania telefon + dac/amp.

 

Z tego powodu zaczynam się coraz bardziej zastanawiać, czy nie nabyć np. Shanlinga UP5, bo Oriolus 1795 jest mało dostępny,  i pożegnać się z M6.

Ja to poszedłem jeszcze bardziej w stronę wygody i skręciłem w TWS. Latami byłem team DAP + kable. W końcu sam sobie uświadomiłem, że przecież i tak doków słucham tam, gdzie mi trzeba odcięcia od zewnątrz, i większość tracę przez szum tła.

Bezprzewodowki z nawet lekkim ANC mi pokazały, jak źle sobie dobierałem zabawki na spacer albo do biura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chesuli napisał(a):

Poza fizyczną dziurką w tym telefonie, jeżeli ona ma być wykorzystywana, musi być również sensowny układ audio. Zaden customowy rom nie zastąpi przynajmniej akceptowalnego hardware. Moje doświadczenia z marką na X są ... no cóż żona i syn mają POCO w wersjach 4 i 5 i... grać to gra, ale sorry, to już wolę słuchać nawet po aac, ale obrobione przez sensowny układ.

Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach układ telefon jako napęd i do tego dac/amp BT - do rozwiązań poza domowych (napradę nie wierzę, że ktoś słyszy różnice muzyki po LDAC czy aptxHD w trakcie podróży, spacerów czy zakupów), oraz telefon i usb dac na sznurku do mobilności kanapowej są zdecydowanie lepsze i kombinowanie z obecnie produkowanymi telefonami z gniazdem jack jest sztuką dla sztuki - niestety niezbyt udaną.

 

Oczywiście piszę to z perspektywy słuchania mobilnego na V30, oraz w domu najczęściej na USB donglu podłączonym do PC-ta.

Pewnie ktoś mi napisze, że jestem głuchy - co pewnie ze względu na wiek jest przynajmniej w części prawdą :) - ale posiadany przez mnie player Shanlinga nie wywołuje jakiegoś efektu super WOW w stosunku do wyżej opisanych rozwiązań. A ma dużo ograniczeń, którego nie mają rozwiązania telefon + dac/amp.

 

Z tego powodu zaczynam się coraz bardziej zastanawiać, czy nie nabyć np. Shanlinga UP5, bo Oriolus 1795 jest mało dostępny,  i pożegnać się z M6.

Jak chcesz Oriolusa 1975s, to pisz na PW, bo prawdopodobnie będę go puszczał w świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie chcę Oriolusa, ale 1975 bez tego "s" :)

Mądrzy ludkowie w NIpponie ustalili, że Oriolus 1975s to dac/amp raczej głównie do BT (i w tym jest naprawdę OK), bo sekcja USB wyszła ponoć (zgodnie z opublikowanymi pomiarami) taka sobie.

W tym donglu Oriolusa  bez "s" jest Texas Instruments/Burr Brown skojarzony z AKM4125VF i ciekawi mnie to połączenie, dlatego napisałem o tym donglu. Ale to nie jest "must have" 😀

Ja tam bardziej słucham muzyki niż sprzętu 😏

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :) Odświeżam temat "marmurków" czyli Master & Dynamic mw07 w wersji MMCX, właśnie dostały kabelek zbalansowany i teraz jestem dopiero w szoku :) Szczegółowość dźwięku, krąży wokół głowy a niskie tony jakby miał dobry sub w głowie :)  Nie umiem opisać ale mega fun :)

 

PXL_20240125_152429775~2.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2024 o 05:52, HappyBlack napisał(a):

 

To Cię zdziwię, bo sam założyłem sobie podobne widełki budżetowe.

 

Oprócz kryteriów, które wymieniłeś, zależało mi również na wsparciu ze strony sceny moderskiej czyli custom ROMy.

 

Zdecydowałem się na POCO F5 w wersji 12/256, który po konkretnych wygibasach (czekanie na odpowiednią okazję, import zza granicy, cashback) kosztował mnie około 1450 zł za nową sztukę.

 

Co prawda, nawet dnia nie spędziłem z nim na domyślnie zainstalowanym systemie (MIUI), tylko w ruch od razu poszły ww. ROMy. Tak się nauczyłem i bardzo jestem z tego zadowolony. Wymaga to pewnych umiejętności z szeroko pojętej informatyki - nie wszystkim będzie się chciało.

 

image.png

 

Moim zdaniem aparat ma jak najbardziej OK, mimo że w recenzjach piszą, że co najwyżej poprawny, niczym niezaskakujący. Mam porównanie do pełnowymiarowego aparatu z wymiennymi obiektywami i nie uważam, by ten w F5 był mierny.

Zresztą, pod pojęciem "dobry aparat" w zdecydowanej mierze i tak kryje się odpowiedni software oraz potężna obróbka tego, co daje z siebie maciupka matryca. Przy dobrej synergii można się pozytywnie zaskoczyć.

( :

Rzeczywiście się zdziwiłem, ponieważ obstawiałem budżet na 2000-2500 zł. POCO F5 widziałem, że często jest polecany dla graczy, bo ma mocne podzespoły, ale zaraz sprawdzę jak wypada pod względem zdjęć. Ja póki co biorę pod uwagę Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Realme 9 Pro+ i jakieś Motorole, których dokładnego oznaczenia nie pamiętam.

 

Rootowanie telefonów mam opanowane od czasów, gdy kupiłem z aliexpress IUNI U2 (swoją drogą był to mój pierwszy zakup na tym portalu), ale wolałbym tego uniknąć, bo to kilka godzin zabawy i czasami wychodzą później jakieś kwiatki, a na dodatek traci się gwarancję. Mógłbym pobawić się tylko aplikacją do kamery - czasami odpowiednio skonfigurowana GCam potrafi wyraźnie poprawić jakość zdjęć.

 

Ogólnie obecne telefony cykają naprawdę dobre fotki i dla przeciętnego człowieka smartfon wystarczy, a matryce wcale nie są takie maleńkie, bo zaczynają się zbliżać do 1", która to wielkość jest dla mnie optymalnym wyborem w kompaktach. Oczywiście zgadzam się z tym, że obróbka programowa ma olbrzymie znaczenie w kontekście efektu finalnego.

 

W dniu 24.01.2024 o 21:22, Chesuli napisał(a):

Poza fizyczną dziurką w tym telefonie, jeżeli ona ma być wykorzystywana, musi być również sensowny układ audio. Zaden customowy rom nie zastąpi przynajmniej akceptowalnego hardware. Moje doświadczenia z marką na X są ... no cóż żona i syn mają POCO w wersjach 4 i 5 i... grać to gra, ale sorry, to już wolę słuchać nawet po aac, ale obrobione przez sensowny układ.

Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach układ telefon jako napęd i do tego dac/amp BT - do rozwiązań poza domowych (napradę nie wierzę, że ktoś słyszy różnice muzyki po LDAC czy aptxHD w trakcie podróży, spacerów czy zakupów), oraz telefon i usb dac na sznurku do mobilności kanapowej są zdecydowanie lepsze i kombinowanie z obecnie produkowanymi telefonami z gniazdem jack jest sztuką dla sztuki - niestety niezbyt udaną.

 

Oczywiście piszę to z perspektywy słuchania mobilnego na V30, oraz w domu najczęściej na USB donglu podłączonym do PC-ta.

Pewnie ktoś mi napisze, że jestem głuchy - co pewnie ze względu na wiek jest przynajmniej w części prawdą :) - ale posiadany przez mnie player Shanlinga nie wywołuje jakiegoś efektu super WOW w stosunku do wyżej opisanych rozwiązań. A ma dużo ograniczeń, którego nie mają rozwiązania telefon + dac/amp.

 

Z tego powodu zaczynam się coraz bardziej zastanawiać, czy nie nabyć np. Shanlinga UP5, bo Oriolus 1795 jest mało dostępny,  i pożegnać się z M6.

Mnie dźwięk ze smartfonów wystarcza - tym bardziej, że nie prowadzę na tym sprzęcie ambitniejszych odsłuchów. Jest to najczęściej słuchanie muzyki podczas spacerów czy jakichś czynności w domu, rozmowa telefoniczna itp. W razie potrzeby mam parę dongli, ale nie zawsze mam je ze sobą, a ponadto jeden z nich nie obsługuje mini jacka 4-pinowego, więc nie skorzystam z mikrofonu w słuchawkach.

Edytowane przez Hustler
literówki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zacząłem szukać zamiennika oryginalnego 4m kabla. A tu ciekawostka, HD598 potrafią przewód zbalansowany tyle, że wtyki zamienione. Znalazłem kabelek i znów coś nowego :) Wg mnie stały się dużo żywsze jak i niskie tony ciekawsze :) Ktoś testował?:)

DSC01152~2.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności