Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, kubachim napisał(a):

Pady od T1v1 bodajże, czarne dekielki w ramach wymiany z @Perul, który tez robił wewnętrzny recabling i wstawił gniazdo 3.5 mm, kabelek od Audiofanatyka (też taki jego prototyp trochę w ramach koleżeńskiej przysługi), obicie pałąka z DT990 Pro, dla mnie wygodniejsze.
A dekielki kiedyś przemaluję ;)

I w tym tkwi strojenie słuchawek do dobrego brzmienia a nie kupowanie drogich nowych wzmacniaczy i kabli za tysiące cebulionów. Komfort musi być jak jest komfort to i zabawa.

Ostatnio jak kupiłem 2 flaszki to zapłaciłem 500zł i tak przestałem pić i zostałem uleczony z alko ale za to radość z muzyki.

Z jednego nałogu popadłem w drugi ale ten drugi to zdrowia nie popsuję.

Mnie urzekło połączenie daca z daciem lampowym.

Telefon to tak ale z daciem a następnie z daca dźwięk do słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marco-polo napisał(a):

Ostatnio jak kupiłem 2 flaszki to zapłaciłem 500zł i tak przestałem pić i zostałem uleczony z alko ale za to radość z muzyki.

Brawo. Ja tak zrobiłem kilka lat temu i nie chodziło nawet o pieniądze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Brawo. Ja tak zrobiłem kilka lat temu i nie chodziło nawet o pieniądze.

Znaczy się mój organizm lepiej reaguję i jest zdrowszy oraz samopoczucie lepsze.

Człowiek ma w głowie więcej pomysłów i nadziei.

Na drugi dzień człowiek ciągle się poci bo musi etanol i inne związki usunąć.

Po kolorowych szybciej się rzyga. 😂

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pioj napisał(a):

Dla mnie DAP nie byłby dobrym zamiennikiem DACa do telefonu bo potrzebuję używać aplikacji z equalizerem parametrycznym, np. Wavelet

 

W każdym dapie jakiego używam bawię się dźwiękiem bardziej lub mniej, bo lubię. Ostatnio Wavelet próbowałem z Shanling M3 Ultra (działa) oraz Hiby R6 Gen3 (na zdjęciu poniżej - działa). Do zabaw z equalizacją, crossfadami, różnej maści plug-inami polecam sprzęty Hiby, są pod to stworzone. Teraz producent chwalił się na HeadFi, że pracują nawet nad globalnym EQ dla swoich urządzeń. Oprócz tego mają już zaimplementowany świetny system MSEB oraz equalizer graficzny. 

 

Hiby R6 III + Aful Performer 5.jpg

 

Edytowane przez Najner
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kuman napisał(a):


Można by napisać „słuchawki napędzane zegarkiem

co za czasy……….

Raczej sterowane zegarkiem bo wzmacniacz/dac jest w słuchawkach. Zegarek jest takim streamerem/transportem.

Bawiłem się swoim Germinem, zainstalowałem Deezera i Spotify. Niestety tylko mp3 lecą.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Raczej sterowane zegarkiem bo wzmacniacz/dac jest w słuchawkach. Zegarek jest takim streamerem/transportem.

Bawiłem się swoim Germinem, zainstalowałem Deezera i Spotify. Niestety tylko mp3 lecą.

Wystarczające podczas sportu a tak właśnie używam zegarka i tws 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sheffunio napisał(a):

Wystarczające podczas sportu a tak właśnie używam zegarka i tws 😉

Takie jest zastosowanie tego zegarka sportowego. Masz rację. Ja nie uprawiam sportu, ale jak to robisz to nie masz telefonu przy sobie? Ja mam zawsze dla takiego poczucia bezpieczeństwa, więc zegarek z mp3 nie ma dla mnie sensu.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lobuz1 napisał(a):

..nie uprawiam sportu, ale jak to robisz to nie masz telefonu przy sobie?

 

Ja na spacery wychodzę bez telefonu.

 

Muzyki słucham przewodowo z DAPa, który mieści się do malutkiej nerki, a CIEMy dają taką izolację, że telefonu najprawdopodobniej i tak nie usłyszę.

 

 

Wtedy poza ww. nerką, która jest schowana pod koszulką, nie muszę zabierać nic - plecaka, dodatkowej saszetki, etc.

 

A w kieszeniach spodni telefon uwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, HappyBlack napisał(a):

 

Ja na spacery wychodzę bez telefonu.

 

Muzyki słucham przewodowo z DAPa, który mieści się do malutkiej nerki, a CIEMy dają taką izolację, że telefonu najprawdopodobniej i tak nie usłyszę.

 

 

Wtedy poza ww. nerką, która jest schowana pod koszulką, nie muszę zabierać nic - plecaka, dodatkowej saszetki, etc.

 

A w kieszeniach spodni telefon uwiera.

Nie oceniam. Bez telefonu jakoś dziwnie się czuję. W przypadku jakiś problemów ze zdrowiem, napadu czy innego niebezpieczeństwa nie można wezwać nikogo na ratunek.  Dlatego go biorę i uczę rodziców aby to zawsze robili.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Takie jest zastosowanie tego zegarka sportowego. Masz rację. Ja nie uprawiam sportu, ale jak to robisz to nie masz telefonu przy sobie? Ja mam zawsze dla takiego poczucia bezpieczeństwa, więc zegarek z mp3 nie ma dla mnie sensu.

Nie potrzebuję telefonu gdyż zastępuje mi go zegarek z LTE, jak ktoś często biega czy jeździ rowerem super sprawa telefon w kieszeni jest mega nieporęczny 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sheffunio napisał(a):

Nie potrzebuję telefonu gdyż zastępuje mi go zegarek z LTE, jak ktoś często biega czy jeździ rowerem super sprawa telefon w kieszeni jest mega nieporęczny 😉

To super. Tego mi brakuje w moim Garminie. Mogę nim zapłacić, ale nie mam kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, docentore napisał(a):
Sobotni wypoczynek. Dobra książka plus dobra muzyka słuchana na sztos sprzęcie.
Jak to połączenie brzmi, moja audio nirvana.
Dziękuję @Mayster za szybkie ogarnięcie tematu SoftEars Twilight + Hiby FC6.

P1200445_.jpg

Za Pilipiuka 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał(a):

Za Pilipiuka 

Tzn?

EDIT: aaaa, like za Pilipiuka. Jeden z moich ulubionych pisarzy sci-fi polskich. Uwielbiam :)

Edytowane przez docentore
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HappyBlack napisał(a):

Hu, hu!

 

Domyślam się, że zupełnie inna prezencja dźwięku niż sam Shanling?

Zdecydowanie - zakochałem się w tym R2R, kiedyś krótko słuchałem RU6 ale tam mnie nie porwało, a FC6 to jakaś kuźwa magia jest. Nawet pomimo tego, że jest kulawy i nie ma 4,4.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Cayin N5 - sterowniki są wgrane ale nie wiem jak przesyła się pliki z pc do Cayin po kablu.

Czy trzeba wyjmowac kartę sd żeby nagrać na nowo pliki muzyczne?

Jeżeli ktoś miał styczność z tym modelem lub wie jak to zrobić.

W ustawieniach mam przestawione na DAC ale nie wiem jak się kopiuję.

Trzeba coś zaznaczyć?

Przy zegarze mam niebieską ikonkę cayin coś na podobę Fiio.

Jak ktoś wie to może mi podpowiedzieć ale to głupie za tyle kasy żeby nie można było plików przesyłać bezpośrednio a podobno można przesyłać po kablu.

Kabelek jest podobny do zewnętrznych twardych dysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Nazar70 napisał(a):

Niech będzie HIBY ciągiem od @Mayster;)

 

image.png


Również kocham pokochałem synergię pomiędzy FC6, a ST7 (EJ07). Muszę przetestować inne doki z FC6, może on ze wszystkim genialnie się zgrywa? Ale to za chwilę, na razie katuję Twilight i się nie mogę nakatować xD

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, docentore napisał(a):


Również kocham pokochałem synergię pomiędzy FC6, a ST7 (EJ07). Muszę przetestować inne doki z FC6, może on ze wszystkim genialnie się zgrywa?

Też - sprawdzałem juz z Pula, dzisiaj dalej będę podpinał inne doki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności