Skocz do zawartości

Trekstor I.beat Organix 1gb - Recenzja *wip*


misioooo

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po południu dotarła do mnie paczka ze sklepu tre.pl. Organix 1GB bez radia (99pln + koszt wysylki).

Towar zapakowany "karton w kartonie" i otoczony woreczkami foliowymi z powietrzem.

 

Opakowanie:

Całkiem ładne

 

*tu fotka będzie*

 

W pudełku playerek, słuchawki Sennheiser, kabel jack-jack (do line-in), jakieś ulotki, "szybki start" w wielu językach (w tym PL) i oczywiście kabelek USB do komputera.

 

Wizualnie wygląda to bardzo ładnie, pudełeczko rozkładane z magnesami - taki bajer ;)

 

Player:

1. Ładowanie. Playerek posiada wbudowany akumulator Li-Poli, który wg producenta ma zapewnić do 25h grania non stop. To się okaże. Ładujemy to ustrojstwo przez USB po podłączeniu do komputera. Playerek był całkiem pusty i nawet nie startował więc podłączyłem do PCta. Po ok 3h20min był naładowany.

 

2. Wyświetlacz. OLED (stąd nazwa Organix - OLED to wyświetlacz organiczny). Dwa kolory - żółty na górze i niebieski na dole. Wygląda bardzo ładnie. W jasnym słońcu 100% czytelny i wyraźny. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.

Możemy ustawić co widać na wyświetlaczu. Poza standardowymi rzeczami jak głośność, track number, czas utworu etc, które zawsze są wyświetlane możemy ustawić sobie:

a) Volume Meter (na L i R kanał). Ot takie dwa słupki poziome skaczą radośnie a pod nimi nazwa odtwarzanego pliku.

B) EQ - pionowe słupki radośnie skaczą w górę i w dół na całym wyświetlaczu. Nie widać nazwy pliku!

c) ID3 - każdy chyba wie. Widzimi ID3 taga a pod nim nazwę pliku.

 

3. Obsługa Playera. Przyjemna. Szybkie zerknięcie do poradnika "Szybki start" i po 15 minutach wszystkie funkcje stały przedemną otworem. Menu intuicyjne (choć nie ma języka PL, tylko EN, DE i inne). Możliwości konfiguracji ma całkiem sporo.

 

Equalizer - jest. Mamy gotowe ustawienia jak Jazz, Rock, Techno etc oraz ustawienie (1) userai tajemnicze "Automatic" (różnicy w stosunku do "Normal" nie zauważyłem na tym trybie). Różnica dźwięku przy zabawie z EQ jest mocno zauważalna! Wg mnie działa bardzo dobrze. Osobiście korzystam z trybu predefiniowanego ROCK.

Oprócz standardowego equalizera są tryby SRS, WOW, TRUE BASS. Dla SRS możemy ustawić głośność i "focus" na low lub high. Dla TB ustawiamy głośność. Mozemy również wybrać jakie słuchawki/głośniki są podłączone do odtwarzacza (choć testowałem tylko "small earphone" oraz "normal earphone" różnicy nie zauważyłem). Z tych bajerów dla mnie najlepsze brzmienie ma WOW, potem SRS i na końcu TB (dźwięk może i basowy, ale wysokie tony jakieś takie stłumione jakby).

 

Możemy nawigować po folderach (max. mam teraz 3 zagnieżdżone foldery i bez problemów w głąb się dostaję). Oprócz tego możemy z poziomu playera zrobić sobie Playlistę - najeżdżamy na plik i klikamy MENU. POjawia się mała literka "P" przy pliku. Wówczas player tworzy w katalogu PLAYLIST skróty do tych utworów. Możemy również zaznaczyć cały katalog do odtwarzania (i tylko utwory z niego będą odgrywane). Jednym słowem - pecet nie jest potrzebny.

 

4. Brzmienie. Na dołączonych słuchawkach brzmi rewelacyjnie w stosunku do mojego starego Siemensa SX1. Basy dosyć głębokie, brak jakichkolwiek trzasków czy szumów (nawet przy bardzo dużej głośności, utworek na pauzie, nic nie szumi).

 

Należy tu zauważyć, że wg danych mamy 13mW/kanał. Łupie toto naprawdę sowicie na dołączonych słuchawkach (jednak ustawienie głośności powyżej 24 z WOW powoduje harczenie - jednak przy 20 już nic z zewnątrz - nawet tramwajów i tirów - nie słychać).

 

Można podłączyć do urządzenia drugą parę słuchawek i słuchać muzyki w duecie - jeszcze nie testowałem, bo brak słuchawek drugich.

 

MP3+PC:

Podłączyłem playera do peceta (WinXP SP2) i bez żadnych sterowników został rozpoznany jako dysk wymienny. Wrzuciłem 600MB muzyki - transfer uploadu trzymał się na poziomie ok. 3 megabajtów / s.

Podczas gdy player się ładuje można z niego korzystać - trzeba tylko w menu wybrać odpowiednią opcję przed podłączeniem go do komputera.

 

-----

CDN

Dodam wkrótce fotki i więcej tekstu, zwłaszcza słuchawek, bo poza napisem Sennheiser nie ma na nich oznaczenia i czort wie czy to MX200 czy coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęp zapowiada się ciekawie. Masz możliwość podłączenia lepszych jakiś słuchawek lub porównania dźwięku z innym popularnym odtwarzaczem np. iRiverem T lub IFP, lub chociażby z Sansą?

 

Zaskoczyło mnie to że ten odtwarzacz ma SRS WOW, to może być ciekawa alternatywa dla Sansy m200. Gdzie kupiłeś tego playera na Allegro?

 

zwłaszcza słuchawek, bo poza napisem Sennheiser nie ma na nich oznaczenia i czort wie czy to MX200 czy coś lepszego.

 

Z tego co mi wiadomo to są MX350, całkiem nie źle jak pchełki dodawane do odtwarzacza za 99 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w sklepie internetowym tre.pl

W piątek po południu zamówiony, a we wtorek już u mnie.

 

Niestety jedyne porównanie to muzyka z telefonów: Nokia 6280 oraz mój (już sprzedany) Siemens SX1. Dodam, że SX1 lepiej grał od Nokii, ale brak korektora :/

 

Co do słuchawek nie jestem pewien czy to są MX350. Z tego co czytałem to na zachodzie w paczce jest jeszcze opaska na ramię i inne ******ły, a tu brak. No chyba że w wersji FM (notabene kosztujacej ponad 200zł za 1GB! - zdzierstwo) jest ta opaska i lepsze słuchawki. Jak dla mnie te co są wystarczają - łupią diabelnie głośno i zagłuszają wszystko bez harczenia. Nie wiem jak max można dać głośność, ale podejrzewam, że masakra przy tych 13mW.

 

Tu też ciekawostka - na stronie Trekstora napisano, że 20mW, a w książeczce 13mW. Jednak jakby nie patrzeć to chyba sporo na takie maleństwo?

 

Słuchawek nie mam innych (nie liczę noname w szafie ;P ). Obecnie w Głogowie siedzę więc jak ktoś chętny posłuchać i porównać do innego playera - pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też ciekawostka - na stronie Trekstora napisano, że 20mW, a w książeczce 13mW.

Jednak jakby nie patrzeć to chyba sporo na takie maleństwo?

 

Na stronie Trekstora i w instrukcji jest nawet napisane że on ma 20mW (L) + 20 mW (R )

ale dla 32 ohm > czyli dla 16 ohm byłoby to "aż" 40 mW :D

 

Image1.jpg

 

Ale jest to małe "przegięcie" w drugą stronę - w oryginalnym manualu iBead 400 stoi wyraznie

20mW (L) + 20 mW (R ) - ale dla 16 ohm.

 

Podobny wynik wyszedł w teście niemieckiego Chipa - napięcie wyjściowe 0.55V dało przy obciążeniu

27 ohm 11 mW > czyli dla 16 ohm dawałoby to około 18.5 mW .

 

(jednak ustawienie głośności powyżej 24 z WOW powoduje harczenie

 

To ze ten player nie ma limitiera można było wyczytać ( miedzy wierszami ) z niesławnej pamięci testu w Komputer Świecie.

>> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=22296&st=0

 

Tam z kolei pomierzono że Organix ma maksymalna moc wyjsciową -uwaga : 15 razy wiekszą niż Iriver T 60

( niecałe 2 mW versus 28 mW dla 16 ohm ) - tyle że było to okupione bardzo wysokim poziomem zniekształceń

THD+N Trekstora . Ponieważ zmierzona moc ( napięcie wyjściowe -0.671V ) jest wyraznie wyższe niż nominalny

output power tego modelu ( plus niezalezne pomiary z niemieckiego Chipa o których wspominałem )

bardzo prawdopodobne że "spece" z Komputer Świata odkręcili głośnośc Organixa do oporu , i nie zauważyli przy

tym , że jakies ustawienia dopalacza SRS WOW lub filtry equalizera są podbite . Stąd wziął się w tym playerze bez

limitiera wyrazny przester ( o co za tym idzie bardzo wysoki wskaznik zniekształceń )

 

Jak z tego widać moc wyjsciowa to bardzo zwodnicza wartość którą łatwo manipulować

- takie dane należy zawsze traktować z przymrużeniem oka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Getzem. Jak rozkręciłem go na max bez załączonego WOW, SRS czy EQ - grał czysto.

Moc nie ważna - byle porządnie i czysto grał.

 

O słuchawkach też czytałem na jakiejś niemieckiej stronie. Zresztą nie jest to najważniejsze dla mnie. Grunt, że są firmowe słuchawki i grają czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Getzem. Jak rozkręciłem go na max bez załączonego WOW, SRS czy EQ - grał czysto.

Moc nie ważna - byle porządnie i czysto grał.

 

O słuchawkach też czytałem na jakiejś niemieckiej stronie. Zresztą nie jest to najważniejsze dla mnie. Grunt, że są firmowe słuchawki i grają czysto.

 

 

MISIOOO mam pytanko, mianowicie czy Trekstor i.Beat organix 2GB http://www.skapiec.pl/site/cat/15/comp/130077_cena_/ , czy w tym odtwarzaczu takze da sie tworzyc niezliczona ilosc folderow oraz robic playlisty (jedna czy wiecej)? Bog zaplac za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie? Przecież to ten sam odtwarzacz tylko z większą pamięcią. Nie wiem czy niezliczoną liczbę katalogów można robić, ale u mnie zagnieżdżenie sięgnąło 3 podkatalogów oraz łącznie mam coś ok. 30 folderków - wszystko pięknie gra. Z tego co wykminiłem z mizernej instrukcji to playlistę w odtwarzaczu można zrobić jedną, ale chyba poprzez program, który dają na CD można więcej (choć tu juz PeCet potrzebny) - nie wiem, nie wsadziłem tego CD do kompa jeszcze ;) Podpiąłem playera, wrzuciłem 900MB muzyki i ciągle gra bez ładowania - wskaźnik pokazuje jeszcze 4/6 po jakichś 8h grania (i zabawy, bo to nowa zabawka ;P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie? Przecież to ten sam odtwarzacz tylko z większą pamięcią. Nie wiem czy niezliczoną liczbę katalogów można robić, ale u mnie zagnieżdżenie sięgnąło 3 podkatalogów oraz łącznie mam coś ok. 30 folderków - wszystko pięknie gra. Z tego co wykminiłem z mizernej instrukcji to playlistę w odtwarzaczu można zrobić jedną, ale chyba poprzez program, który dają na CD można więcej (choć tu juz PeCet potrzebny) - nie wiem, nie wsadziłem tego CD do kompa jeszcze ;) Podpiąłem playera, wrzuciłem 900MB muzyki i ciągle gra bez ładowania - wskaźnik pokazuje jeszcze 4/6 po jakichś 8h grania (i zabawy, bo to nowa zabawka ;P ).

 

 

O widzisz, i o to mi chodzi, zeby mozna bylo chociaz jedna playliste zrobic z poziomu odtwarzacza:) A jak jakosc muzyczki? Sluchawki jakies daja? Trzeba kupic baterie czy jakis wbudowany akumulatorek jest? Juz zamowilem, ale nie wiem czy odbierac:) Dlatego pytam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, i o to mi chodzi, zeby mozna bylo chociaz jedna playliste zrobic z poziomu odtwarzacza:) A jak jakosc muzyczki? Sluchawki jakies daja? Trzeba kupic baterie czy jakis wbudowany akumulatorek jest? Juz zamowilem, ale nie wiem czy odbierac:) Dlatego pytam:D

 

 

Sorry, przeciez mam test, juz nie odpowiadaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności