Skocz do zawartości

[MOD] Grado SR325x


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem na warsztat trafiły do mnie Grado SR325x, co prawda na wstawienie gniazdek, ale przy okazji powstał i prosty mod dźwiękowy.

Mod polega na odsunięciu ucha od przetwornika, wtedy przybywa najwyższych tonów, których moim zdaniem nieco brakuje tym słuchawkom, jak również poprawia się separacja.

 

1. Celem zwiększenia dystansu ucha od przetwornika dorobiłem okrąg z gęstej gąbki o grubości ok 2-3mm

423619214_783111349855091_8224218053360272695_n.jpg

 

2. Nałożyłem go na muszlę/tubkę

423455010_1562432414599935_3108238487997130486_n.jpg

 

3. I założyłem pady z powrotem

423568251_3675851432702400_3843249459030081619_n.jpg

 

W mojej ocenie słuchawki zyskały, ale jako, że mod jest banalny i 100% odwracalny, to jeśliby komuś nie podszedł, to bez problemu wróci "do fabryki".

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2024 o 16:14, Perul napisał(a):

wtedy przybywa najwyższych tonów, których moim zdaniem nieco brakuje tym słuchawkom,

Czyli dobrze słyszałem że ich nie słyszałem. W sensie sopranów. Najniższy bas też taki o dupę potłuc, trochę jakby jest ale w sumie to nie ma. Tak jakby ktoś sobie obciął krańce pasma bo tak. Nie wiem co się tam dzieje na Brooklynie, ale już im podziękowałem za ich słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rudy1997 napisał(a):

Czyli dobrze słyszałem że ich nie słyszałem. W sensie sopranów. Najniższy bas też taki o dupę potłuc, trochę jakby jest ale w sumie to nie ma. Tak jakby ktoś sobie obciął krańce pasma bo tak.

Trzeba pozycjonować jakoś sprzęt, nie można od razu idealnych słuchawek zrobić, jeśli flagowce mają być lepsze.

 

Podejrzewam, że te największe pady Grado zrobiłyby to czego Ci brakuje, a na pewno pod względem sopranu, bo z basem niekoniecznie, trzebaby sprawdzić (nie wiem na ile szczelne są).

 

W każdym razie po tym modzie z podkładką (dość szczelną) miałem wrażenie, że i basu najniższego przybyło. Podejrzewam, że podobny efekt możnaby uzyskać stosując odpowiedniej wielkości uszczelki z hydraulicznego 😅

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Perul napisał(a):

Trzeba pozycjonować jakoś sprzęt, nie można od razu idealnych słuchawek zrobić, jeśli flagowce mają być lepsze.

Niby tak ale sprzedawać takie słuchawki w tej cenie gdy konkurencja robi  znacznie bardziej kompletne nawet za połowę ceny... no mają oni jednak tam tupet w tym Nowym Jorku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
Podejrzewam, że te największe pady Grado zrobiłyby to czego Ci brakuje, a na pewno pod względem sopranu, bo z basem niekoniecznie, trzebaby sprawdzić (nie wiem na ile szczelne są).
 


Dokładnie! Wymiana padów w Grado bardzo wpływa na dźwięk. Byłoby tak, jak piszesz. Jak zakładam na nie pady „L” to już jest zmiana na górze, ale bas trochę słabiej kopie. Z tego co widziałem w teście na YT, duże gąbki „G” dowalają basu i góry.

Anyway, słuchawki dojechały dzisiaj, niech się ogrzeją przez noc i jutro sprawdzę jak Twój mod działa. Dzięki @Perul za ogarnięcie gniazdek. Piękna robota.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności